Домашен Фитнес

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Домашен Фитнес

Мнение от bum_bum » 10 Фев 2021, 22:10

vlad0 написа:
BaDxBoY написа: ...


Мерси, това помогна в решението, че няма да са тези евтините. бтв лежанката е същата :ok:

bum_bum написа: ...

Има на ф28/ф30, но цените са лудница. Пудовки, ластици и т.нат. имам, само торбата я нямам, но реших малко да сменя сетъпа.


Странно. Аз такива дискове съм виждал в зала и не съм забелязвал да се ронят. Или може би щото не ми се налага да чистя и не ми е правило впечатление :mhihi:

За мен 28 лост е гадна работа. Не става за нищо, освен може би за бицепсово сгъване. Не, че китайските олимпийски не са същото дърво. Но ако работиш с прилични тежести това не става ни за тяга, ни за клек, ни за нищо..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Домашен Фитнес

Мнение от BaDxBoY » 10 Фев 2021, 22:47

Не са били същите сигурно. А лост иначе да. Моя е 180см на ф28, но нещо не ми допада и ще взема 200см олимпийсси на ф50

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Домашен Фитнес

Мнение от vlad0 » 11 Фев 2021, 8:20

bum_bum написа:За мен 28 лост е гадна работа. Не става за нищо, освен може би за бицепсово сгъване. Не, че китайските олимпийски не са същото дърво. Но ако работиш с прилични тежести това не става ни за тяга, ни за клек, ни за нищо..


Мястото е тясно и няма място за дългия лост. Аз не намирам никаква разлика в изпълнението на упражненията освен самия хват, който може да се коригира и да се "удебили" с подръчни материали :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Домашен Фитнес

Мнение от TNT » 11 Фев 2021, 9:35

sub_eleven написа: Аз нямам къде да сложа, а много би ми вършил работа. Освен да го слагам и махам посредата на стаята само за тренировката.....

Потърси в Гугъл за boxing bag rail system :yes: Няма да я откачаш/закачаш, а ще я плъзгаш. Но май трябва от чужбина да поръчваш, в България не съм засичал подобна система. А и са доста скъпи.


BaDxBoY написа:...

Наистина е супер зала :yes:

bum_bum написа:Мен ако питаш, разкарай лоста. Вземи си пудовки, комплект ластици и една българска торба (ама оригинална, не от тия китайските, че има разлика в хвата и то значителна) и с минимум оборудване, което можеш да сложиш в ъгъла на всяка стая ще си правиш съвзем пълноценна тренировка, ако не те мързи.

То по принцип и със собствено тегло, докато почне да прави хубави лицеви опори на една ръка, набирания на една ръка, клекове на един крак и т.н. бая хляб има да се изяде. Кой каквото го кефи - важното е да се тренира :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Домашен Фитнес

Мнение от sub_eleven » 11 Фев 2021, 10:27

TNT написа:
sub_eleven написа:Потърси в Гугъл за boxing bag rail system :yes: Няма да я откачаш/закачаш, а ще я плъзгаш. Но май трябва от чужбина да поръчваш, в България не съм засичал подобна система. А и са доста скъпи.

Мерси за идеята. Ще измисля как да реализирам релса с плъзгане без да поръчвам от чужбина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Домашен Фитнес

Мнение от bum_bum » 11 Фев 2021, 10:33

vlad0 написа:
bum_bum написа:За мен 28 лост е гадна работа. Не става за нищо, освен може би за бицепсово сгъване. Не, че китайските олимпийски не са същото дърво. Но ако работиш с прилични тежести това не става ни за тяга, ни за клек, ни за нищо..


Мястото е тясно и няма място за дългия лост. Аз не намирам никаква разлика в изпълнението на упражненията освен самия хват, който може да се коригира и да се "удебили" с подръчни материали :lalala:
Разликата между хубав лост и китайски е огромна. Мога да позная Елейко и със затворени очи. Правилния лост пружинира като го натовариш. Китайския е все едно си хванал циментов кол.

Аз имам силова клетка. За малко място е много удачна, защото ти комбинира лежанка (трябва само обикновена пейка), Стойка за клек и рамо, лост за набиране, места за окачване на ластици, ниска стойка за разни др упражнения.. въобще всичко, що се прави с лост.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Домашен Фитнес

Мнение от vlad0 » 11 Фев 2021, 10:51

bum_bum написа:...


говорим за различни неща :) Аз говоря за размерите на лоста, а ти за качеството.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Домашен Фитнес

Мнение от BaDxBoY » 11 Фев 2021, 11:17

Ако дигаш над 100-120 кг си вземи по-качествен. Аз имам само 90кг тежести и да ти кажа леко си се криви китайския. Но и го взех за 40 лв де :mhihi:

А силова клетка и аз си търся и ще я сменя тази лежанка, макар че виж на снимката какво и направих. Отрезах горе тия крайните, набих 2 тръби и горе сложих още една тръба. Нещо като примитивна клетчица стана :mhihi:

а междудругото, ако не сте фенове на кардиото, въобще не взимайте такива уреди. Пътеката и гребния тренажор за 1 година съм ги ползвал не повече от 2 пъти общо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Домашен Фитнес

Мнение от bum_bum » 11 Фев 2021, 12:55

vlad0 написа:
bum_bum написа:...


говорим за различни неща :) Аз говоря за размерите на лоста, а ти за качеството.


Всички малки лостове не пружинират. Независимо какви са. Дори и тези от маркови производители.

Пътеката е най-безполезния уред. Никога не съм разбирал защо ще ходиш на пътека, след като можеш да го правиш навън по много по-естествен начин.

Гребния тренажор, ако е качествен (консепт) може да се върже много добре в една тренировка.

Другото брутално нещо, ако не е проблем да вдигаш шум е слем бол-а и топката на суплес. Медицинска топка с подходящо тегло също е много добро, но трябва да имаш височина на помещението над 3м.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Домашен Фитнес

Мнение от alx » 11 Фев 2021, 16:24

bum_bum написа:Пътеката е най-безполезния уред. Никога не съм разбирал защо ще ходиш на пътека, след като можеш да го правиш навън по много по-естествен начин.



пътеката - особено хубавата е идеална и по- безвредна алтернатива на ходенето/ бягането навън. модерните пътеки имат много добро окачване и пазят ставите. също така повечето имат променлив наклон, някои от тях в доста големи граници- моята примерно ходи до 40 градуса нагоре и -6 надолу... закачено за един хубав пулсомер може да те вкара в желаната работната зона на сърцето ти и да те държи там автоматично варирайки скороста и наклона колкото време искаш. допълнително по- новите имат големи екрани и може да си пускаш интерактивни мотивационни клипове- да не ти е скучно, щото на мене поне бягането ми е страшно скучно

има и друг момент- ако живееш в града тичането по улиците е опасно заради колите, дупките и тн. ако живееш в гората като мене пък трябва да бягаш по улицата наред с колите. аз го правя, но е доста опасно. да не говориме, че пътеката е удобна защото можеш да бягаш и по тъмно- нещо което на улицата си е направо търсене на беля по горенаписаните причини.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Домашен Фитнес

Мнение от bum_bum » 11 Фев 2021, 16:57

За ставите няма никакъв проблем да тичаш колкото и когато искаш. Проблемите идват когато си свинЯ с неестествено тегло или ходилата са ти увредени от модерни обувки.

За удобството и безопасността да си тичаш в спалнята съм съгласен. Но и машината, която описваш е с цена на е шейсе и не е съвсем по джоба на аудиторията тук, ако и да взимаме средно по 5 евра потребителите на форума :mhihi: Виж, асолт байка е голямо изобретение и с кеф го ползвам всеки ден.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Домашен Фитнес

Мнение от BaDxBoY » 13 Фев 2021, 13:40

Живот и здраве мисля да взема скоро това -
https://jkfitness.bg/sportni-stoki/lezh ... ch-gdib46l

Ако някой знае подобен еквивалент, моля да каже. Тия китайските за по 200 лв не ми вършат работа, макар че и това не знам колко и удобно. Искам и хоризонтална и под наклон да е удобна. Ако и тия за крака са удобни ще е страшен бонус. Че повечето, които са комбинирани не са удобни за нито едно от изброените. Проблемът е, че съм 1.80 и котаго легна да правя лежанка хоризонтално, трябва да седна на това за краката за да може главата да ми дойде под лоста. иначе отива много назад и като вдигна лоста, той ми идва на корема някъде чак :mhihi:

Тренирал съм на такава -
https://jkfitness.bg/sportni-stoki/lezh ... order=DESC

и е адски удобна, но няма приспособление за крака, а и толкова пари няма как да дам .....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.08.2012

Re: Домашен Фитнес

Мнение от Vlado_L » 15 Фев 2021, 21:42

Първо купих лежанка от Декатлон, след сглобяване установих че е усукана и заварките бяха зле..., върнах я. После купих лежанка от Спорт Депо, тя уж по-здрава ама така е направена че като хвана лоста с широк хват и си прищипвам ръцете, съответно и нея върнах. После взех от емаг висилка и стойка за клякане, на снимките са ОК, но след сглобяване стана ясно че стават но за ученици до 8-ми клас и за китайци.

Най-доброто на пазара за непрофесионално и домашно ползване, като цена/качество е Силовия квадрат (Power rack) на инж. Добрев, към него си поръчах всички възможни модули и съм супер доволен .
Изображение
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Домашен Фитнес

Мнение от ildivvy » 17 Фев 2021, 8:31

Спортната/фитнес 'зала', която си направихме преди много години в квартала, представлява една изба с големина 7х11 стъпки на крак, носещ обувки с номер 42,5 :mhihi: . В нея имаме заковани за тавана различните лостове за набиране, успоредка в единия ъгъл, шведска стена,въжета за скачане, кука за круша (на тавана) и боксова круша, която се сваля и стои прибрана в ъгъла, подвижни триноги за лостовете с тежести и разбира се лежанка. Имаме два лоста (прав и крив) от 150см по 15кг купешки и един голям. Направихме си много на брой дъмбели с тежести изрязани на лазер от метална плоча. Освен оригиналните тежести за лостовете (2,5 5 10 и 15кг за общо 105кг), имаме още поне 10-ина броя изрязани на лазер пак от по-дебелка метална плоча. Преди време не беше много скъпо май за материала, а ние имахме и жокер за рязането... Всичко е добре подредено и достатъчно за пълноценна тренировка на един човек. Ако са двама, фитнес тренировката пак се получава, но е хубаво да са с еднаква програма, разбира се...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Домашен Фитнес

Мнение от Binev_OuT » 17 Фев 2021, 17:15

От 7 години си имам и аз "фитнес" в мазето :mhihi:
Всичко е хоуммейд , и аз съм доволен - разполагам с лежанка , скрепец , крив лост , два дъмбела и един велоергометър.
Като тежести имам общо - около 100те , имам дискове от декатлон купени , имам от скрападжийниците , имам и такива които съм изливал с бетон.
Преди даже тренирахме с един приятел , та тесничко е , но става.
Това лято като се нанеса в къщата си , едната спалня съм я предвидил точно за фитнес , докато (дано) , дойде детенце.
Имам планове и пътека да си купя , щото с тва колело , нещо не ме кефи.Стяга ми краката , но коремните мазнини много трудно ги топя нещо :mhihi:
Преди когато ходих на фитнес и бягах много на пътека , свалих около 7кг , като повечето бяха от корема.Сега , почти няма ефект.
А тук от два месеца , съвсем спрях да тренирам , че много ми наедря гърба и със зимните дрехи сега , не мога да се облека :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook