.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

.

Мнение от Вуйчо » 13 Фев 2021, 22:23

.
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:18, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от shlosera » 13 Фев 2021, 22:34

Връщаш номерата те ти връщат големия талон надупчен с надпис бракуван. Питат те къде е колата винаги им казвам частен имот на село. След това можеш с копие на надупчения талон да дадеш колата на моргата. 2 пъти така съм правил не съм имал проблем. Само провери след 1-2 седмици в общината, защото автоматично ги вписват при регистрация, но при бракуван автомобил 2 пъти забравят да го отпишат, но след като имаш надупчен талон няма проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от don_gori » 13 Фев 2021, 22:37

Като си вземиш талоните от КАТ отиди до общината, за да я отпишеш че ще ти търсят данъци после. За моргата питай моргаджията :mhihi: предполагам някакво копие на талоните ще му е достатъчно, аз бих си запазил оригиналите за всеки случай.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от BMW_POWER » 14 Фев 2021, 0:38

don_gori написа:Като си вземиш талоните от КАТ отиди до общината, за да я отпишеш че ще ти търсят данъци после. За моргата питай моргаджията :mhihi: предполагам някакво копие на талоните ще му е достатъчно, аз бих си запазил оригиналите за всеки случай.


Поискай документ от Общината (предполагам дават де), че колата е отписана. Ще ти кажа защо. 1997г (малко след развода ми) купих кола и я писах на името на родителите ми. Продадох я 2002г. Заедно с тях минахме нотариус, те се оправяха само в Общината. 2019г им изпратили писмо, че не са плащали данъци и искаха някаква баснословна сума за 17 години с лихви, глоби и не знам си още какво. Не знам, колко от вас си пазят всички документи за всички купени и продадени коли през годините.
Колата е отписана, защото дъртите си плащат данък на апартамента и ако има кола, Общината щеше да попита и за нея. Тотални малоумници, които могат да те докарат до инфаркт.

Офтопик малко, извинявам се :OT:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 10.06.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от groznika » 14 Фев 2021, 16:19

Бракуваш,продаваш я на моргата,талоните си остават в теб.Общината я отписва автоматично.Поне при мен беше така миналата година.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от Вуйчо » 14 Фев 2021, 17:40

/
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:18, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от steeN » 14 Фев 2021, 19:14

Аз като бракувах, май беше на обратно. Дадох я в моргата, дори на ход я закарах :mhihi: и после с документите от моргата в КАТ и по гишетата там, и накрая оставаш с надупчения талон.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от 520i » 14 Фев 2021, 19:42

Аз точно обратното направих. Дойдоха от моргата с един репартак, закачиха си я, дадоха ми някаква бележка и по живо по здраво. После с тази бележка ходих до кат и я бракуваха. В общината автоматично си се отписа.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от steeN » 14 Фев 2021, 19:50

Това е най-добрия вариант. Да ги викнеш да ти я приберат, при мен не можаха да я вдигнат, някакви тотални кауни.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от alx » 14 Фев 2021, 20:15

520i написа:Аз точно обратното направих. Дойдоха от моргата с един репартак, закачиха си я, дадоха ми някаква бележка и по живо по здраво. После с тази бележка ходих до кат и я бракуваха. В общината автоматично си се отписа.


моя опит е същия
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от Вуйчо » 14 Фев 2021, 21:36

.
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:18, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от немо » 14 Фев 2021, 22:04

Бракуваш автомобила,табелите в КАТ,талона (продупчен в теб),отбелязано "за съхранение в частен имот",от там нататък с копие от талона и договор без нотариус продаваш,каквото искаш и на когото искаш.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от Lenco » 14 Фев 2021, 22:11

Вуйчо написа:Хубаво, но въпросната морга ми казва да дерегистрирам колата и след това да им дам колата с надупчените талони. И вече се обърках от толкова различни версии. Явно трябва да се консултирам с юрист.

Искат талона за да продадат двигателя, иначе не им трябва.
Както ти обясниха по-горе, номерата в кат, бракуваш, общината автоматично я отписва (има и засечки) талона с колата на моргата. Моргата издава бележка, че няма да стои пред блока, че и тогава се плаща данък или зелените те плашат или на частен имот ако имаш.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 10.06.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от groznika » 15 Фев 2021, 19:59

Двигател имала ли е твоята кола?[/quote]
Имаше си всичко,даже топла им я закарах.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Бракуване на кола и нейната продажба

Мнение от Вуйчо » 01 Мар 2021, 7:17

/
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:18, променена общо 2 пъти
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Exclusive89

Последни теми
Facebook