Еко стикери / ГТП

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от grkv » 16 Фев 2021, 12:56

Аз не разбирам защо сте разочаровани :roll:
Тия неща са твърде оптимистични по принцип като идея. И в Европа е майтап, нищо, че в повечето столици могат да си позволят по-нов автопарк.
При нас поне е някаква стъпка в правилна посока. Ако след няколко години вдигнат минималната категория за пропускливост в центъра или внесат промени тая лоу емишън зона да е целогодишно ударът няма да е толкова жесток.
И аз съм от цапащите, ама нека...
А това да се мери правилно съм го отписал като вариант изобщо, дори и вързани на жива връзка с центъра майка :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от Kurtov » 16 Фев 2021, 13:12

grkv написа:Аз не разбирам защо сте разочаровани :roll:
Тия неща са твърде оптимистични по принцип като идея. И в Европа е майтап, нищо, че в повечето столици могат да си позволят по-нов автопарк.
При нас поне е някаква стъпка в правилна посока. Ако след няколко години вдигнат минималната категория за пропускливост в центъра или внесат промени тая лоу емишън зона да е целогодишно ударът няма да е толкова жесток.
И аз съм от цапащите, ама нека...
А това да се мери правилно съм го отписал като вариант изобщо, дори и вързани на жива връзка с центъра майка :lol:


Проблема е, че на никой не му пука за екологията, а търсят начин да лапнат някой лев.
Защо просто не направят прегледите истински ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от grkv » 16 Фев 2021, 13:17

Защото една огромна, ама наистина огромна част от автопарка ще стане неизползваем. В провинцията цели села ще останат без коли, в по-малките градове ще има по 15-20 коли общо, което е абсурдно. Накрая всеки ще си кара без преглед, 'щото по-нова кола не може да си купи, а сегашната освен на части да я даде няма к'во да я прави. Това няма да стане, остави го като идея.
Другото е човешкия фактор... ама тука е разтегливо много.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от TNT » 16 Фев 2021, 13:23

По принцип е правилно да спрат да крадат и само да мислят как да крадат още. Населението, ако има пари, няма да има нужда бай Ганчо от парламента да му казва да си купи по-нова кола.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от grkv » 16 Фев 2021, 13:25

Изпадате в утопични мисли, дайте по-сериозно :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: София
Кара: 328i

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от Biankonero » 16 Фев 2021, 13:55

Както е замислен закона е много добра идея. И проблема не е по селата и малките градчета, а в големите. Смога е главно от автопарка - печките с дърва и въглища преди 2-30г бяха много повече от сега, смог нямаше. И тия мобилни газ-анализатори, дето ги купиха от КАТ - всеки ден на улицата, до сега само веднъж съм ги мернал. Боц в ауспуха, не покриваш нормите - номерата в багажника на патрулката, като отговаряш - отиваш в КАТ на преглед и си ги вземаш. Не е сериозно зад почти всеки дизел, зад който се престроиш да трябва да спираш вентилацията в купето за да не те удуши. Нали децата ни го дишат този "въздух", за тях ли трябва да ни пука, или за Ганьо дали има да извади пари да си сложи обратно ДПФ-а и да си го обслужва редовно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от b_u_b_o » 16 Фев 2021, 14:07

Biankonero написа:Смога е главно от автопарка - печките с дърва и въглища преди 2-30г бяха много повече от сега, смог нямаше.


Къде го е нямало тоя смог, щото в София от как се помня зимата си е гняс въздуха. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от steeN » 16 Фев 2021, 14:38

Както с всяка държавна политика в началото ще е по-свободно и постепенно с времето ще се затегне. В един момент няма да има мърдане освен ако не дадеш много пари... ама като ще даваш много пари то все тая. Нищо ново под слънцето. Освен това той стария автопарк вече почва да се чисти след няколкото поредни увеличения на данъците. Сега и горивата като подскочат съвсем ще заминат бая морги.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от vicho » 16 Фев 2021, 14:48

да го видя не вярвам... имам 3ма комшии с по 2 коли пред блока на обща стойност 3000лв (шестте) :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от TNT » 16 Фев 2021, 14:50

Тези не съм ги разбирал никога. 3 граждански, 3 прегледа, 3 данъка :dunno: За тея пари може да поддържат една по-свястна.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от vicho » 16 Фев 2021, 14:54

TNT написа:Тези не съм ги разбирал никога. 3 граждански, 3 прегледа, 3 данъка :dunno: За тея пари може да поддържат една по-свястна.


е ти да не мислиш, че са по 200 коня и плащат някакъв данък... там 30-40лв... преди май за 1.9тди беше 9лв данъка на година или нещо от сорта :mhihi: :mhihi: :mhihi:

и я го платили, я не... гражданска от дъжд на вятър и те така :mhihi: не се карат по 1-2 и повече месеца

"ти не ми давай акъл, а ми дай пари" :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от TNT » 16 Фев 2021, 15:01

То ясно ама 2х40лв + 2 граждански х200-250лв :dunno: Ама пък виж, едната ако е с летни, другата със зимни, може да пести от гумаджия :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от Binev_OuT » 16 Фев 2021, 15:11

Винаги съм казвал , че проблема свързан с газовете , катастрофите и всичкита друга гняс по родните пътища идва от шибания ГТП!
Тия промени , според мен са добра идея но тия стикери ще седят малко като на курник щори.То тоя нашия автопарк , масово няма стикери за него :mhihi:
На прегледа трябва да гледат и въздушните възглавници , и течове на масла и други течности , просто една кола за да мине преглед , трябва да е изрядна.Дупки от ръжди да няма , гърнетата да не висят , децибели да се мерят ....
Като и забранят , регистрацията на "нов внос" автомобили които към настоящия момент , нямат валиден гтп в държавата от която идват ... и нещата коренно ще се променят.
Колите стават по-качествени , по-скъпи ... хора с 8ми клас няма да имат кинти за кола , ще ползват градския , абеее друга държава ще станем :)
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от Mollov » 16 Фев 2021, 15:17

Binev_OuT написа:Колите стават по-качествени , по-скъпи ... хора с 8ми клас няма да имат кинти за кола , ще ползват градския , абеее друга държава ще станем :)


Егати оптимиста :D :D :D Не го заявявай това публично, че ще те замерят с камъни... :mrgreen: :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от Binev_OuT » 16 Фев 2021, 15:19

Mollov написа:
Binev_OuT написа:Колите стават по-качествени , по-скъпи ... хора с 8ми клас няма да имат кинти за кола , ще ползват градския , абеее друга държава ще станем :)


Егати оптимиста :D :D :D Не го заявявай това публично, че ще те замерят с камъни... :mrgreen: :lol:

:mhihi: :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook