Еко стикери / ГТП

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Еко стикери / ГТП

Мнение от P1tbuL » 15 Фев 2021, 20:47

Здравейте колеги,

пускам тази тема с желанието да обсъдим нововъведенята при преминаване на ГТП. А именно, че от Юли месец 2021 вече ще бъдат поставяни ЕКО стикери на автомобилите ни указващи колко замърсявят.
В мен се пораждат няколко въпроса:
1. Кой ще плаща за стикера?
2. Колко стриктно ще е замерването на газовете?
3. Какво ще се случва при неизправност?
4. Какво ще се случва при несъответствие на Евро категорията по талон и реални стойности?
5. Ще повишат ли тези нови мерки цените на употребявани катализатори, респективно и кражбата им (знам, че се крадат за ценни метали, но мисля, че ще имат причина да ги крадат вече и за продажба).
6. Какво ще се случи с огромния брой автопарк от дизелови БМВ, Мерцедес, Ауди и Фолкваген с премахнати катализатор, дпф и поставен даунпайп примерно?

Как мислите вие? Според вас тези мерки ще доведат ли до по-чист въздух или ще си купуваме катализатори за да си караме дизелите например? :dunno: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от grkv » 15 Фев 2021, 21:11

мИжи да те лАжем ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от bum_bum » 15 Фев 2021, 21:23

Мисля да почна да внасям ДПФ- и :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от grkv » 15 Фев 2021, 21:33

ще ти заседят на склад :lol:
Не съм се зачитал сериозно, ама доколкото хванах от новините ще се взима Евро категорията от талона, ако такава липсва си има процедура в КАТ по добавянето й, ако и това не - тогава според годината на първоначална регистрация и измерване, ама по стария начин :lol:

Предвид автопарка в страната е абсолютно невъзможно да се вкара нещо читаво като мерки, просто щото ще е неизпълнимо...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от bum_bum » 15 Фев 2021, 21:36

Бе то може ама нали после всеки се натиска да го изберат.

Па междувременно ще гинем като овце от мръсен въздух. Тия с колите викат- почнете от печките с кюмУр, тия с печките - вижте ТЕЦ-а, тия с теца - ма те улиците мръсни..

И накрая докато се караме дали яйцето или кокошката е по-първо по статистика от 10 човека, които срещнеш днес двама до края на годината ще умрат от рак на белия дроб.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от P1tbuL » 15 Фев 2021, 21:38

grkv написа:Предвид автопарка в страната е абсолютно невъзможно да се вкара нещо читаво като мерки, просто щото ще е неизпълнимо...


Да, и аз така предполагам, но дочух, че мерене ще се прави на всички мпс. Например аз карам сиромашко е61 без катализатор и дпф, но по талон е Евро 4. Ако не даде стойности за Евро 4- ГТП на най си :)
И ако това е така то масово ще има плачещи хора :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от b_u_b_o » 15 Фев 2021, 21:47

bum_bum написа:... по статистика от 10 човека, които срещнеш днес двама до края на годината ще умрат от рак на белия дроб.


Е тука вече малко се изсили, по тая статистика трябва до 10 години 90% от сегашното население да сме измрели от рак на белия дроб :mhihi:

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от grkv » 15 Фев 2021, 21:53

P1tbuL написа:
grkv написа:Предвид автопарка в страната е абсолютно невъзможно да се вкара нещо читаво като мерки, просто щото ще е неизпълнимо...


Да, и аз така предполагам, но дочух, че мерене ще се прави на всички мпс. Например аз карам сиромашко е61 без катализатор и дпф, но по талон е Евро 4. Ако не даде стойности за Евро 4- ГТП на най си :)
И ако това е така то масово ще има плачещи хора :mhihi:


Не се притеснявай, на практика нищо няма да се промени ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от drifty » 15 Фев 2021, 22:14

Пак ще е простотия. Аз, въпреки, че съм с бензинова кола, с мотор в добро здраве, без модификации и липсващи елементи по изпускателната система, винаги на прегледа съм очаквал да ми кажат - не покрива нормите и съм се притеснявал. :D Но по фейса постоянно гледам въпроси колко струват катализаторите, че да ги махнели хората.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от DLVasilev » 15 Фев 2021, 22:20

Всяко чудо за 3 дни, ако не за 3 за 5 :mhihi:
И пак ще се почне старата песен на нов глас като както затегнаха уж без данъци да не се минава, но практиката показва, че става и то без проблеми на не малко места. Няма как да се случи каквото и да било.
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от SpeedyMan » 15 Фев 2021, 23:01

Абе то не е важно какво точно изкарва колата, а какво ще покаже тестера.. ако ме разбирате правилно.. :mhihi:
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от ///M Power » 15 Фев 2021, 23:24

P1tbuL написа:
grkv написа:Предвид автопарка в страната е абсолютно невъзможно да се вкара нещо читаво като мерки, просто щото ще е неизпълнимо...


Да, и аз така предполагам, но дочух, че мерене ще се прави на всички мпс. Например аз карам сиромашко е61 без катализатор и дпф, но по талон е Евро 4. Ако не даде стойности за Евро 4- ГТП на най си :)
И ако това е така то масово ще има плачещи хора :mhihi:


По-скоро ще ти дадът стикер с по-кофти норма, което за сега е все тая. Ако някой ден все пак решът да ограничат колите в центъра на София (или другите големи градове) тогава може и да има значение коя норма си.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от In_Memoriam » 15 Фев 2021, 23:25

P1tbuL написа:
grkv написа:Предвид автопарка в страната е абсолютно невъзможно да се вкара нещо читаво като мерки, просто щото ще е неизпълнимо...


Да, и аз така предполагам, но дочух, че мерене ще се прави на всички мпс. Например аз карам сиромашко е61 без катализатор и дпф, но по талон е Евро 4. Ако не даде стойности за Евро 4- ГТП на най си :)
И ако това е така то масово ще има плачещи хора :mhihi:

Еййй, и аз да намажа нещо от тлъстия данък и липсваща еврокатегория в талона :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от alx » 15 Фев 2021, 23:34

Всички коли ще се измерват. Тези които не покрият съответния им евро стандарт се спират от движение (няма стикер). Работи се в момента да се намалят възможностите за влияние Върху резултатите на измерваните газове.

Предполагам че непосредствено преди въвеждането ще измислят някаква глупост която ще направи начинанието или неизпълнимо и ще пропадне или ще намали значително ефективноста му...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от Don_Diego » 15 Фев 2021, 23:49

Към момента идеята на тези стикери е да ограничат силно замърсяващите коли в дните със силно замърсяване на въздуха. Далеч е момента да ограничат части от градовете само за нови коли, спете спокойно.

Дано наистина гледат категорията от завода и да следят да се покрива, а не ако не покриваш да ти дадат по-ниска.
Само тогава ще има ефект и моеже би ще се пресече практиката да се махат катализатори, ДПФ и т.н
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook