Еко стикери / ГТП

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от c04 » 16 Фев 2021, 0:47

Но не и практиката да се крадат.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от alx » 16 Фев 2021, 1:12

c04 написа:Но не и практиката да се крадат.


аз мисля, че ако текста мине и това стане закон и го приложат както е замислен в момента (както казах без да го побългарят в последния момент), ще има страшен бум на кражби на каталитици защото всичките дето са си ги махнали или ще трябва да си купят и ги сложат обратно или на практика остават без кола.

аз лично бих се зарадвал всеки използван каталитик на пазара да си има "документи" доказващи произхода му или поне да са му набити номера някакви, но това е трудно за реализация и мисля, че е бита карта особено по нашите ширини.... затова просто ще се крадат като за световно докато търсенето се стабилизира...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от BMW_POWER » 16 Фев 2021, 4:47

alx написа:
c04 написа:Но не и практиката да се крадат.


аз мисля, че ако текста мине и това стане закон и го приложат както е замислен в момента (както казах без да го побългарят в последния момент), ще има страшен бум на кражби на каталитици защото всичките дето са си ги махнали или ще трябва да си купят и ги сложат обратно или на практика остават без кола.

аз лично бих се зарадвал всеки използван каталитик на пазара да си има "документи" доказващи произхода му или поне да са му набити номера някакви, но това е трудно за реализация и мисля, че е бита карта особено по нашите ширини.... затова просто ще се крадат като за световно докато търсенето се стабилизира...


Крадат се навсякъде. Както и при теб:

https://www.boston25news.com/news/local ... XIRRLNNWM/

Така и при мен:

https://driving.ca/auto-news/news/signi ... -of-pocket

https://montreal.ctvnews.ca/five-suspec ... -1.5182120

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от alx » 16 Фев 2021, 4:58

Lol. Лин и Джамайка Плейн... там да ти откраднат каталитика е най- малкия проблем. Това са гетата около Бостън- наред с Роксбъри и Дорчестър....А и ако прочетеш статията мнението е че е изненада и по- скоро изключение а не нещо нормално. Ще ги хванат. Наркоманчета.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от BMW_POWER » 16 Фев 2021, 5:02

Не познавам града. Въпросът е, че се пипа навсякъде. На един познат му го отрязаха миналата година на доста дърта Хонда Акорд в Монреал. Краде се всичко, но не се съобщава.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от ARR_ » 16 Фев 2021, 5:50

DLVasilev написа:Всяко чудо за 3 дни, ако не за 3 за 5 :mhihi:
И пак ще се почне старата песен на нов глас като както затегнаха уж без данъци да не се минава, но практиката показва, че става и то без проблеми на не малко места. Няма как да се случи каквото и да било.


Всеки път като чуя някъде да казват за ГТП и минаването му се сещам за едно служебно опелче дето даже неможа да стигне до ролерите понеже беше супер клекнало, работещите фарове бяха нечетен брой, данъци не бяха плащани, но въпреки това мина, без да съм давал пари, без да са ми били познати. 2 седмици след това се запали и изгоря :lol:

BMW_POWER написа:Не познавам града. Въпросът е, че се пипа навсякъде. На един познат му го отрязаха миналата година на доста дърта Хонда Акорд в Монреал. Краде се всичко, но не се съобщава.


И при нас в Илиной от миналата година тези случеи зачестиха, на приятел българин му го щипнаха на паркинка пред блока. Добре че купето е ниско, а повечето мехикани са тлъсти та спя спокойно, че и то нощува навънка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от turieca » 16 Фев 2021, 6:44

Значи ще ни остане само още един стикер за плащане. Нова цена на ГТП.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от DLVasilev » 16 Фев 2021, 6:46

ARR_ написа:
DLVasilev написа:Всяко чудо за 3 дни, ако не за 3 за 5 :mhihi:
И пак ще се почне старата песен на нов глас като както затегнаха уж без данъци да не се минава, но практиката показва, че става и то без проблеми на не малко места. Няма как да се случи каквото и да било.


Всеки път като чуя някъде да казват за ГТП и минаването му се сещам за едно служебно опелче дето даже неможа да стигне до ролерите понеже беше супер клекнало, работещите фарове бяха нечетен брой, данъци не бяха плащани, но въпреки това мина, без да съм давал пари, без да са ми били познати. 2 седмици след това се запали и изгоря :lol:

Отивам в Ловеч да купувам сегашшната ми кола съответно с изтекъл преглед и неплатени данъци които бяха и задължение на продавача съответно. Отиваме да правим прегледа, спирам на плаца отпред, нося документите, а онзи само надникна да види дали е същата кола и направи прегледа без колата да влиза. Датата е 24.04.2020г. :mhihi:
Малко по-рано отивам до Пазарджик да взема една 124-ка за мой познат. Колата беше хубава, но беше много време седяла без да се кара и на едното колело спирачния апарат беше блокирал. Сега в момента колата е топ, но на валовете за спирачното усилие се случва следното: Мммм тука нема спирачки....чеша се въртя се и вика Колега, я увеличи малко от дясно, обръща се към мен и казва пробвай пак. Натискам аз спирачките и почти се случват нещата оня пак колега дай още малко. Трети опит и колата на хартия има спирачки :mhihi:
Та така и със стикерите, така и с паспорта на Сталоун и каквото се сетите още и така докато се върти тая планета шашава
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от grkv » 16 Фев 2021, 7:04

Както казах още в първото мнение по темата - мИжи да те лАжем :lol:
Не го мислете ;) Другото е, че дори и от към Евро категории нещата са твърде либерални.
12 годишен дизел в момента не може да влезе само в центъра на Лондон и няколко улици в Брюксел по спомен.
Франция и още разни държави в лоу емишън зоунс имаха някви малоумни изисквания за Евро 3, което по спомен беше коли преди 2002ра... та, и в пълна сила да влезе - пак е малко.
А нещата с правилното измерване са безнадеждни - такъв народ сме, че няма как да ни стиснат за врата и да не намерим слабото място в системата, особено в тоя мащаб пък е невъзможно да не се ''оправим'' и с тая дреболия :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от Kurtov » 16 Фев 2021, 8:54

И правилно да се измерват изгорелите газове, нормите за дизела са толкова високи в момента, че м57 с турбина от фадрома и дюзи от Аполо 11 ще мине като стой та гледай.
Знам за Mercedes ML270cdi правилно замерен, това е кола на един от работниците в пункта.
Дава 0.5-0.6 стойности за ФПЧ, или там каквото мерят. Допустимата стойност е 3.0 за този автомобил :mhihi: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от georgi_1986 » 16 Фев 2021, 9:30

За новите стикери ще се гледа СО за бензин/газ и димност за дизелите само това.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от Kroki » 16 Фев 2021, 10:13

Не че нещо, защо е нужно да имат стикер, като може всичко да бъде вързано на номера? Стикер за преглед, ГО и Еко стикер !? Тъкмо махнаха тая тъпа винетка и са друг стикер. :censored: :censored: :censored: :censored:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от ice_box » 16 Фев 2021, 12:08

Kroki написа:Не че нещо, защо е нужно да имат стикер, като може всичко да бъде вързано на номера? Стикер за преглед, ГО и Еко стикер !? Тъкмо махнаха тая тъпа винетка и са друг стикер. :censored: :censored: :censored: :censored:


И аз това се питам.. Само разни стикери лепенки пълна пародия. Щом с винетката успяха да я направят да се върже с номера какъв е проблема останалите неща просто нямам никаква идея :no:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от TNT » 16 Фев 2021, 12:12

Разровете да видите колко милиона е поръчката за стикерите и ето отговора :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Еко стикери / ГТП

Мнение от hell's angel » 16 Фев 2021, 12:33

По-добре стикери, че иначе съвсем се оливат с кражбите. :ok: Иначе, няма страшно, нашия автопарк си се обновява, все с тоя европейски скрап, щото няма къде другаде да отиде. Да не говорим, че ни пасва идеално на създадените условия за експлоатация и изобщо стандарт на живот. Просто, прегледа ще стане 100 кинта и нищо друго няма да се промени. :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook