Еко ли сте?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Еко ли сте?

Да
25
48%
Не
22
42%
Не мога да преценя
5
10%
 
Общо гласове : 52
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Еко ли сте?

Мнение от Моджо » 18 Фев 2021, 12:33

Не е проблем да си сложиш ако искаш и 5 телевизора. Проблема е ако ги сменяш всяка година, айде през 2.
И аз съм пък на мнение, че точно дребните неща са много повече замърсители от ТЕЦ-а или там каквото е постнато на тия снимки по-горе. Един вулкан като бухне 100 теца не моат му излезат насреща. От дуга страна като се фърлят само днес 1 000 000 000 пластмасови бъркалки за кафе това прави (ако е 1 грам едната) си го сметнете сами колко тона отпадък е за ЕДИН ден. Същите 1 000 000 000 трябва да се произведат , че да ги има и за утре - там па колко суровина отива. И чашки и сламки, и секакви пластмасови боклучета, без които може съвсем спокойно. Докато сме "ГА-НА", демек консумираме като гламави и абсолютно безмислено шанс нема.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Еко ли сте?

Мнение от TNT » 18 Фев 2021, 12:38

Лека полека забраняват/спират всички подобни. Вече почти няма пластмасови чашки за кафе - всичко е хартия/картон.

П.П. Ако пиеш бира в стъкло и не взимаш PVC-арки, еко ли си ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Еко ли сте?

Мнение от Моджо » 18 Фев 2021, 12:49

Я, няма! Гърците до по-миналата година ако не ти дадат найлоново кисенце в магазина, напълно безплатно, се едно не си пазарувал :)) Даже торбичките/големите/ в лидъл бяха безплатни. Касиерката според покупките ти дава колкото трябват.
Пък то не е само Европа. Индия, Китай..те как са ? Ако ще юръп да е 100% еко половината само от Индийците да не са и отиде сичко на кино :))
Ресурсите на планетата са общи и не са безкрайни. Според мен това е по-големия проблем (безумното пилеене на ресурс за глупости), а не че много замърсяваме. Щото в крайна сметка замърсяването може да се спре, да се контролира, да се закопа :)) ама ресурса като свърши после нема откъде нов.
Ето, АЛХ да ми помогне. Примерно съм търсил много пъти статистика колко петрол отива за горива и колко за други работи. Не намирам такава, но според мен много повече е за друго. Най-вече пластмаси.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Еко ли сте?

Мнение от TNT » 18 Фев 2021, 13:32

Моджо написа:Пък то не е само Европа. Индия, Китай..те как са ? Ако ще юръп да е 100% еко половината само от Индийците да не са и отиде сичко на кино :))

И това е причината, заради която аз лично не се престаравам. Гледам да не замърсявам, гледам каквото може да се преизползва. Ако не ме товари много финансово, по-"еко" начина се избира и тва е. Иначе малко се плащат чужди сметки

8-10% са пластмасите. https://1bagatatime.com/learn/plastic-bags-petroleum/
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Еко ли сте?

Мнение от TheDriver » 18 Фев 2021, 14:14

Индийците и Китайците не са проблем. Те на глава от населението използват в пъти по-малко ресурси от "Западния човек". Индия не може да се мери по използвани ресурси със САЩ. Те и като народопсихология все още не са съвсем пречупени и преизползват това което имат доколкото могат.

"Хартиените" чашки и рециклирането(дори да е по-ефективно отколкото го виждам аз) само влошават проблема. Ако можеш "да си измиеш ръцете" с рециклиране никога няма да спреш лудото консумиране.
Тия хартиени чашки, които всъщност не са съвсем хартиени пак трябва да се произведат, транспортират, съберат, рециклират.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Еко ли сте?

Мнение от Моджо » 18 Фев 2021, 14:31

САЩ умишлено не ги споменах, ама кафявите и жълтите с бодри темпове вървят да станат и те консуматори като нас.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Еко ли сте?

Мнение от TNT » 24 Фев 2021, 16:59

Изображение

Докато има това в градска среда, всичко друго ще е капка в морето за мен.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Еко ли сте?

Мнение от vicho » 24 Фев 2021, 17:28

няма да лъжеш... това не е в европа :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Еко ли сте?

Мнение от Jordana » 25 Фев 2021, 20:23

В НЕ европата забраняват дихидроген моно оксида . Ученици са подели тази екологична кауза да забранят опасния химикал :mhihi:
https://www.mentalfloss.com/article/501 ... n-monoxide
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook