Еко ли сте?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Еко ли сте?

Да
25
48%
Не
22
42%
Не мога да преценя
5
10%
 
Общо гласове : 52
ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Еко ли сте?

Мнение от dokie » 16 Фев 2021, 21:16

Гледам да не замърсявам дотолкова, доколкото това не смущава начина ми на живот...
От пубертета още спрях да хвърлям опаковки по улиците... но съм далеч от идеята да събирам боклуците на другите...
Колите са на газ, отоплението на пелети (ако докарат газ по тръби съм първи на опашката) - не защото е по-еко, а защото е по-лесно и неангажиращо...
Няма да оправя нито държавата нито света с идеалистични възгледи и борба с вятърни мелници, но определено се надявам да има къде да живеят моите деца...
След като видях линка по-горе - за пореден път осъзнах защо като бях малък родителите ми купиха крава, прасе, овци, зайци... насадиха домати, боб, чушки, картофи и т.н... Аз сега пазарувам "български" продукти - хем да са чисти, хем да помагам на БГ икономиката ... и какво - тровя собственото си дете (освен себе си)... Много години вече се боря и търся смисъла и начина да остана в България, но в един момент просто ще прелее чашата и ще тегля м@йната на всичко тук... Та после някой да ми говори за ЕКО - в българия ЕКО е само бензиностанцията, на която сипвам газ, от която не ми свети чека... (да не се счита за реклама)...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Еко ли сте?

Мнение от Bogat-Beden » 16 Фев 2021, 21:47

Не целенасочено, просто съм минималист.
Рядко си купувам дрехи, техника и аз само при непригодност на старата и така. Но карах кола на бензин, макар и малолитражка над 8 години и така не сложих газ...Ама пък въртях по под 10 000 годишно...
Никога не съм имал дизел МПС, но на село горим дърва в печката..
Като цяло някъде съм по средата по еко съвестност, а ефективно по-нагоре вероятно, заради слабия консумеризъм (парфюмът не се брои, това ми е веднъж на 5 години простотия общо взето :mhihi: )
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Еко ли сте?

Мнение от b_u_b_o » 16 Фев 2021, 21:50

zAcK написа:
b_u_b_o написа:ПП не се заяждам, ама е доста забавно как само ревеш колко е гадно и после заявяваш че те боли "к.ра" и ше си праиш кот си искаш.


Не! Не правя каквото си искам. Просто вече не ми пука и не се впрягам. Нито пък ходя да събирам боклуци и т.н.
Знаеш ли, че в малките общини няма депа и сметопочистващите фирми изхвърлят боклука сред природата?
Знаеш ли, че това е в много, ама много малки общини! Ето незаконно сметище на община, от която боклукът трябва да се превозва на 120 км.
За по-лесно всички си затварят очите и проблем няма. Не се вози. Снимката е моя.
След сигналите ефектът е - нищо! Затова ме боли уя за екологията. Защото всъщност нещата са много по-сериозни.
А, да. И периодично незаконното сметище се самозапалва и то съвсем случайно. И пак, и пак, и пак. И едни хорица дишат ли дишат.
Снимах го, като уж го бяха изгасили за пореден път... :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:

А за еко храната в територията дори няма да споменавам - https://nova.bg/news/view/2020/07/12/293590/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BDa-nova-%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%86%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%8F%D1%82-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/

P.S. Буквално лозята на хорицата малко по-назад бяха пълни с боклуци, пренесени от вятър, кучета, чакали и т.н.

Изображение
И цитираното от теб сметище и всяка друга простотия у нас и не само се прави от някой който като теб си казва "Е, я виж колко е зле всичко, аз ли ще оправя света...по-добре да направя каквото ми е лесно/изгодно".

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Еко ли сте?

Мнение от zAcK » 16 Фев 2021, 22:03

b_u_b_o написа:И цитираното от теб сметище и всяка друга простотия у нас и не само се прави от някой който като теб си казва "Е, я виж колко е зле всичко, аз ли ще оправя света...по-добре да направя каквото ми е лесно/изгодно".


И един мармот завива шоколади :!: Като няма какво друго да измислиш и избуха това. Евала.

Да те питам така! Колко дръвчета си засадил, ей така, без нищо на обществени места и т.н.? Защото моите са стотици!
Колко места сред природата, в паркове и т.н. си почистил и т.н. Я кажи, като такъв надъхан, да преценим :?: :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Еко ли сте?

Мнение от steeN » 16 Фев 2021, 22:44

Гледам да не замърсявам. Изхвърлям боклука където трябва. Но не бих ползвал нещо енергоспестяващо или "екологично", ако е функционално по-зле. Примерно няма тендеднция да спра да пия минерална вода и вместо това да пия филтрирана вода от чешмата. Или да ползвам градски транспорт вместо кола (въпреки, че пеш доста харесвам да вървя и редовно си правя ходения по 1 час до някъде където мога да стигна и по друг начин по-бързо).

Планетата си е добре, ние сме тези, които ще изчезнем в един момент :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Еко ли сте?

Мнение от Don_Diego » 16 Фев 2021, 23:35

bum_bum написа:
b_u_b_o написа:машинка за газирана вода щото много обичам, обаче е абсурд да си купувам бутилирана. .


Как седи въпроса с газта, че аз отдавна се каня да си взема?



На машината в офиса съм с тази екстра, вече близо 6 месеца и още има (в момента ползвам основно аз, но преди като бяхме 30+ пак издържаше минимум 3 месеца)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Еко ли сте?

Мнение от dankata » 16 Фев 2021, 23:36

Нещата са много близо до точката, от която няма връщане назад откъм замърсяване. Бълваме тонове помии ежедневно и на малцина им пука.
Хубавата страна е, че Майката, и след нас ще се възстанови. Ще й отнеме време, ще заличи помията, ще ни забрави...
Ама хайде докато си съжителстваме заедно, поне да й помагаме!
https://youtu.be/d2J2qdOrW44

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Еко ли сте?

Мнение от vicho » 16 Фев 2021, 23:41

аз се присъединявам към отбор Captain Pollution

Изображение

ползвам доста и хвърлям доста :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Еко ли сте?

Мнение от streetz » 17 Фев 2021, 0:37

Не купувам найлонови торби в магазина, нося си винаги в колата няколко. За връзка банани,1-2 краставици или някакви по-едри плодове/зеленчуци ги пускам директно в кошницата, но за дребните ползвам пликове, няма как.
Стъклото го хвърлям разделно, по-едри пластмаси и хартии/картони също. Стремя се да произвеждам минимално количество боклук. Храна също не се хвърля, освен ако не е доказано развалена
Имаше един период, в който пиехме бутилирана вода само и ми беше криво заради празната 10 литрова туба през ден-два , та затова минахме на филтрираща кана.
Гледам пералня и съдомиялна да се пускат на максимума от капацитета си. Преди даже някакъв прах за пране имаше My forest или нещо подобно, еко био не знам си какво, цената беше х2, ама го купувах. Но явно не вървят продажбите, изчезна от магазините сякаш.
Дрехи и обувки купувам само в краен случай, тоест ако не може да се зашие или залепи чак тогава отива в кофата. Всъщност не в кофата, а за парцали в багажника.
Старая се да не разливам вода излишно. Къпя се максимално бързо, никога не се заседявам под душа. Ползвам двустепенното пускане на водата в тоалетната, според случая И накрая пак 8-9 м3 литра вода месечно разход, страшно много ми се струва, но явно си е толкова.
Кухненска хартия вкъщи не се купува, като ще се бърше нещо си има гъба. Салфетки също не ползвам аз, даже и на гости като ходя. Тоалетна хартия все гледам да е от рециклирана хартия, имаше на Зебра преди някаква такава екологична уж, но нещо напоследък не я намирам.
Колите ми са били винаги на бензин, Е46-цата даже има катализатор. Не че съм против газта, просто личните ми наблюдения са, че освен ползата откъм разходи и екологичност, другото са все минуси (още една допълнителна критична за автомобила система, която се бърка в работата на останалите). Просто гледам всичко по двигателя да е в изправност и толкова. Маслото си го сменям сам и понеже отработеното не знам какво да го правя го нося на баща ми да го налива в Болгара. Не се оплаква, работи си добре машинката с 5w-40, само малко повече го гори.
Старая се като цяло, но може и по-добре. В крайна сметка, както казва Джордж Карлин, The planet is fine, the people are fucked
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Еко ли сте?

Мнение от c04 » 17 Фев 2021, 0:44

Не бих се определил много, много като еко :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Еко ли сте?

Мнение от grkv » 17 Фев 2021, 8:19

Баси, то ми стана неудобно. Аз ''цапам'' като за двама-трима от местните ореоли :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Еко ли сте?

Мнение от Е.Димитров » 17 Фев 2021, 8:38

За да си ЕКО, трябва да спреш ...да пазаруваш въобще.
Няма значение какво купуваш, няма никакво значение дали е пералня, телевизор, кюфтета, домати, гориво. Да се возиш в колата или в градският транспорт, да си хвърлиш боклука в хартиена торбичка, да хвърляш разделно.
Всички тези действия са като ефекта на пеперудата.
Единствено, да се доближиш до ЕКО е да почистиш всичко, което видиш около себе си, по пътя по който минаваш, в планината, да садиш дървета колко можеш повече и тн. И това с цел да помогнеш на природата да позаличи въглеродният отпечатък, който оставяш след себе си.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Еко ли сте?

Мнение от zAcK » 17 Фев 2021, 9:57

Е.Димитров написа:.. да садиш дървета колко можеш повече и тн. И това с цел да помогнеш на природата да позаличи въглеродният отпечатък, който оставяш след себе си.


:yes: :bchug: Само това не съм спрял да правя. Лошото е, че ако се поинтересувате, нашата държава продължава да измисля начини, да позволи изсичането на горите и пак се връщаме в изходно положение.

-----------------------------------------------------------------------------------

И като сте отворили темата. На някой от вас направило ли му е впечатление, че последната година по селата се появяват страшно много мини фотоволтаични паркове в дворове на изоставени къщи? Точно това не съм се интересувал за какво е, но е поредното еко безумие, което ще плащаме всички. И като казвам много, наистина през последната година никнат като гъби! Във всякакви конфигурации и т.н. Това на 10000% го плащаме всички ние. И буквално е еко безумие.

Иначе, щели да затвавят АЕЦ-а. Да не стане като в Тексас тази седмица. Милиони без ток, щото няма капацитет, а шибаните фотоволтаици, дето правеха последните години там, да стоят и да чакат по-добри времена, щото слънце няма... :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Еко ли сте?

Мнение от hell's angel » 17 Фев 2021, 10:37

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Няма нужда чак в Тексас да ходиш. Цък
Ubi dubium, ibi libertas

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Еко ли сте?

Мнение от zAcK » 17 Фев 2021, 11:10

hell's angel написа::mhihi: :mhihi: :mhihi:
Няма нужда чак в Тексас да ходиш. Цък


Тия не бяха ли и те много зелениЕкоЯкоНадъхани? :mhihi: :mhihi: :mhihi: Това цялото е такава машина за пари, че не е истина :!: Нищо друго не е...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook