Bmw скенер 1.4

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.03.2015
Пол: Мъж

Bmw скенер 1.4

Мнение от пешко1 » 22 Фев 2021, 16:42

Здравейте все по често виждам да се продава въпросния скенер на цена от 30 до 60 лева.Въпросът ми е върши ли работа ,не да се правя на хакер ,а да гледам за грешки или да си зануля инспекцията на маслото .За дребни неща за които се дават по 10-15 лв. Всеки път.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 21.06.2009

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от vanikos » 22 Фев 2021, 19:07

Да, колега, върши работа за така нареченета любителска диагностика. Аз моят го купих от Алиекспрес за 15 лв. Само че доста почаках задържаха го на митницата. Ако искаш професионална диагностика си вземи K+DCAN кабел и той е на 15-20 лв. от китайският сайт.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от dokie » 22 Фев 2021, 21:01

Аз моите поръчвах от ebay, парите са горе-долу както е написал колегата за китайските сайтове...
Защо задържат стоки на митницата на стойност под минималната :dunno: моите не ги задържаха, но обикновено се мотаят над 2 седмици за доставка...
Скенерът върши добра работа за четене и триене на грешки, някои настройки и нулиране на чек...
K+DCAN кабелът ще свърши работа за живи данни, програмиране/препрограмиране на модули, но там има повече какво да се обърка при кодиране (не, че и със скенера не може :mhihi:) ... Ако не е сигурен колегата - скенер за домашна употреба и за по-сериозни проблеми - хора, които се занимават с това професионално...

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.03.2015
Пол: Мъж

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от пешко1 » 22 Фев 2021, 21:46

Благодаря за отзивите ви.Нищо не искам да програмирам и препрограмирам ,единствено за дребни грешки .Не бих рискувал да прецакан нещо .Но се чудя дали това е по добре или инпа . И разбира се кое ще ми е по лесно за действията които искам да правя .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от vlado6669 » 22 Фев 2021, 22:27

Скенера 1.4 става за проста диагностика и малко кодиране на по-старите БМВ та, по лесен за работа но... K+DCAN е с доста по разширени възможности. ИНПА и Рейнголд за пълна диагностика на БМВ, като работи и на по-нови модели. За използване на другите програми от БМВ тула, кодиране с НЦС експерта и ъпдейт се изисква четене, като могат да станат и грешки :lol: . Но пък апетита идва с яденето, както се казва. :idea: Не са скъпи вече, та или K+DCAN или и двете според мен.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.03.2015
Пол: Мъж

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от пешко1 » 22 Фев 2021, 23:34

Много благодаря за изчерпателния отговор !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от zvetiko » 23 Фев 2021, 9:32

пешко1 написа:Благодаря за отзивите ви.Нищо не искам да програмирам и препрограмирам ,единствено за дребни грешки .Не бих рискувал да прецакан нещо .Но се чудя дали това е по добре или инпа . И разбира се кое ще ми е по лесно за действията които искам да правя .


Колега, няма дребни грешки- или се прави както трябва или нищо не се прави. Прочиташ нещо с него и не знаеш дали е вярно, какво точно означава и какво да правиш . За зануляване на маслото ще свърши работа. Ако правиш и други неща, вече започваш да рискуваш.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.03.2015
Пол: Мъж

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от пешко1 » 23 Фев 2021, 10:25

Мерси колега .Със сигурност няма да рискувам да правя нещо с него без да съм сигурен ,че няма да прецакан нещо .Ще гледам клипове и ще чета допълнително как се работи с програмата която взема.За сега съм се спрял на bmw k+dcan

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от hell's angel » 23 Фев 2021, 17:01

Общо взето, на мен, любителски и с най-малко финансови загуби :ok: ми е било най-лесно така :
Първите -BMW E36/34/32 - OBD 1 - INPA и DIS (върви отвратително бавно под виртуална машина) Последните години на производство са по-лесни, първите (с ADS) мъка - не всяка става и не с всеки кабел, ама в тия вече класики няма и кой знае к'во за четене.
После -BMW E46/39/38/53/83 - Четене и корекции : INPA, DIS, Rheingold (ISTA+/ISTA D - новия DIS) Кодиране - Скенер-а има разни орязани опции, NCSExpert.
Следващото поколение - Е65/60/70/90/84 и сие - пак същите, като предишното.
====================================================

Горните - K+DCAN кабел, SP-Daten файлове, а за програмиране WinKFP. Надолу -ENET кабел или ICOM, съответно PSdZData и Е- sys

====================================================
Ф-ките - F30/07/01/10 - Четене Rheingold, Кодиране Е-sys
G-тата - като с Ф-ките

С повече четене, всичко се прави и не е чак толкова трудно. :yes:
Ubi dubium, ibi libertas

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.03.2015
Пол: Мъж

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от пешко1 » 23 Фев 2021, 21:02

И аз си мисля ,че ще е така .С повечко четене ще спестя закачането при техник за всяка една грешка.и друго си е от време на време да си провериш системите и живите данни .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от Вуйчо » 23 Фев 2021, 21:23

.
Последна промяна Вуйчо на 18 Апр 2021, 20:21, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Bmw скенер 1.4

Мнение от hell's angel » 26 Фев 2021, 12:35

Чак прост.... не знам колко работа ще ти свърши. Пиши едно ЛС на Перез.
Ubi dubium, ibi libertas

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook