Байдън

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Байдън

Мнение от alx » 24 Мар 2021, 17:21

Borymeckata написа:Ами ние (българите) се вживяваме прекалено в политиката, защото качеството ни на живот зависи от нея. Или поне вярваме, че е така... Утре поредният малоумник на власт ще вдигне еконормите и оставаш без автомобил, ще обяви панелката ти за опасна и оставаш на улицата, ще измисли нов данък, акциз, карантина или друга някаква дивотия и оставаш без работа, ще ти фалира банката, ще ти спре субсидиите, ще ти забрани бизнеса, ще ти национализира имота... Ако живея в нормална държава и се чувствам сигурен и спокоен за бъдещето, и аз няма да се вълнувам от политика, даже няма да знам кои са спечелили поредните избори и кой ми е президент... :dunno: :dunno:


самата истина. в щатите се гласува за принципа и идеологията- а не защото "ако избера еди кой си ще се случи еди какво си"...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Байдън

Мнение от Jordana » 24 Мар 2021, 17:42

В смисъл всички крадът еднакво ? Различават се само по флаерите и партийните значки ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Байдън

Мнение от enigma » 24 Мар 2021, 17:56

Borymeckata написа:И аз съм съгласен с Мевърик за цитатите на Буш - ами не ми звучат чак толкова тъпо и смешно. Разбирам какво е искал да каже, а в някои усещам и самоирония. Още повече ние ги четем в превод, а в оригинал сигурно звучат по-близо до нормалното.

И защо само цитати на Буш, дайте да се посмеем малко и на Рейгън, да видим той пък колко е бил "тъп"... :dunno: :dunno:


:yes: Буш младши със сигурност не е тъп, ако и да няма най-гладкия изказ. Много хора може да не са съгласни с политиките му, но това е отделен въпрос.
Интелектът се изразява в това да осмисляш и анализираш информация, особено ако не е в основната ти сфера. В това отношение много експерти работили в кабинета на Буш са се изказвали позитивно за него.
Дори имаше един професор от престижен университет, също служил в кабинета, чийто студенти са му задали закачливо въпроса за интелигентността на Буш. И той им е обяснил подробно защо Буш е по-умен от самите тях :lol: .
enigma
ያለ እኩል

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Байдън

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Мар 2021, 19:04

Абе и аз не мисля, че е тъп, ама дори да беше такъв, тоя професор едва ли щеше да каже на студентите, че са прави. :mhihi:
Я да се върнем на онази част с острова, Буш мълчи, странно защо или по-точно интересно защо, но какви теории има за цялата работа с човекоядците? ЕнциклопеДжордане, ти трябва да знаеш, да не питам Гугъла сега. :mhihi: Имаме един колега на пиацата, на който така му викаме - Гугъла. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Байдън

Мнение от Jordana » 24 Мар 2021, 19:37

Случая се казва - инцидента чичиджима :mhihi:
Chichijima incident
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Байдън

Мнение от enigma » 25 Мар 2021, 0:54

Канибалите били два вида - такива, които винаги лъжат и такива, които винаги казват истината.
Казали на всеки от пленниците, че има право да зададе един въпрос на определен канибал и съответно да познае от кой вид е. Ако познае - го освобождават, иначе го изяждат.
Та ключът е - какъв въпрос е задал Буш :D .
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Байдън

Мнение от ARR_ » 25 Мар 2021, 1:50

Jordana написа:Тая логика много ми напомня логиката която се лансира в другата тема за антигенните тестове . Тестовете са точни 100% но като махнем грешните резултати , та и тука с усато нещо подобно се получава . Като махнем лошото америка е едно много добро място :mhihi:
Вие не можете да разберете че америка върви комплект със всичките негативи , те са част от америка иначе няма да е америка . Но много добре разбирате че в България негативното е неразделна част от действителноста и постоянно го повтаряте като мотив за дисидентството което практикувате ...за пари . Твърде йезуитско мислене не мислите ли ..? :mhihi:


Всяка държава си има лоши страни, въпроса е че на САЩ тези които ти се опитваш да лансираш съвсем не са от ключовите.
Ти гледаш разни видеа в youtube за бедност и бездомни, а аз тези хора ги виждам всеки ден на кръстовището до нас, но виждам и че на същото кръстовище има плаза с 8-9 места за бързо хранене и всеки ден на поне 5-6 от тях имат табели help needed. Така че няма как да ме убедиш че тук едва ли не шири някаква невоъбразима бедност и мизерия, и хората ровят по кофите, заради определена прослойка която е избрала вместо да започне работа на $12-$15/ч., да изкара 50тина кинта просейки които после да изпука за крек и след това да лежи цял следобед заедно с гъските на тревата около гьола зад ресторатите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Байдън

Мнение от Jordana » 25 Мар 2021, 10:14

Всяка държава си има лоши страни, въпроса е че на САЩ тези които ти се опитваш да лансираш съвсем не са от ключовите

А кои са ключовите ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Байдън

Мнение от alx » 25 Мар 2021, 15:36

Jordana написа:
Всяка държава си има лоши страни, въпроса е че на САЩ тези които ти се опитваш да лансираш съвсем не са от ключовите

А кои са ключовите ? :roll:


ключовите недостатъци на америка са затлъстяването обособено от евтината лоша храна и факта, че за всичко трябва да се мяташ в колата- така да отидеш до супера пеша или с автобуса или с колелото- не става. другия ключов недостатък е слабата социална система за хора изпаднали в несгода - помощите за безработни са 6 до 9 месеца и след това - нищо. третия проблем е ниското ниво на държавно пенсионно осигуряване. аз цял живот съм влагал в него всеки месец, но като дойде време само ако разчитам на него ще е болезнено.

аз за други истински недостатъци на тази държава не се сещам.

но... като ги написах - забеляза ли, че всичките лоши страни на америка произтичат от липсата на пари? да, ама тя е и страната (все още) в която можеш да направиш най- много пари. та решението е налично един вид. и "летвата" да имаш достатъчно пари, че америка да не те "хапе" не е някаква космическа- средния доход на семейство в моя щат който е един от най- богатите/ развитите е $79835... това е по $40к на член на семейство.

та тънкия извод е, че ако вземеш америка за чиста монета и подходиш сериозно- можеш да направиш достатъчно пари, че малкото (три за които се сетих по-горе) недостатъка изобщо да нямаш допир с тях. гетата, стрелбите и всичко друго с което ни/ви плаши медията нормалния добре платен американец живеещ нормален живот има нищожен шанс да се срещне с тях.

ще кажеш - с пари е лесно. не- не е лесно. всяка друга държава за която се сещам дори и с пари ще имаш далеч по-сериозни и нерешими проблеми които ще ти развалят сериозно рахата.

затова америка все още е държавата в която се живее най- добре ако не си някакво леке и не си супер мързелив... обиколил съм целия свят и работата ми е такава, че мога да живея във всяка държава... но живея във щатите. разбира се всеки си има някаква истина, но моята е такава.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Байдън

Мнение от ivoaudi » 25 Мар 2021, 16:07

Огромни простотии от американски лизачи - я да те питам нещо свръх елементарно, че го повтаряте тука кат мантра няква:
Става въпрос за помощите, че биле малко. Съзнаваш ли, че самото им съществуване е вредно или не? До какво водят те, трудно ли ти е да се досетиш? Помощ?
Вземи се огледай малко вече, стига припада пред великата американска цивилизация.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Байдън

Мнение от alx » 25 Мар 2021, 16:12

ivoaudi написа:Огромни простотии от американски лизачи - я да те питам нещо свръх елементарно, че го повтаряте тука кат мантра няква:
Става въпрос за помощите, че биле малко. Съзнаваш ли, че самото им съществуване е вредно или не? До какво водят те, трудно ли ти е да се досетиш? Помощ?


не, не са вредни. защото в европата за да те уволнят е на практика невъзможно. аз в момента един го боря в германия вече 6ти месец и сигурно ще се влачи още толкова. но в америка може да те уволнят на място, веднага и без предупреждение. а като имаш някакви месечни плащания и нямаш спестявания - се получава малко тъпо. затова 6 (в момента 9) месеца са един "буфер" да не останат хората на улицата и/или без кола.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Байдън

Мнение от ivoaudi » 25 Мар 2021, 16:18

Хайде бе. Не са вредни казваш. Аз пък друго наблюдавам - из целия "развит" свят забелязвам една отвратителна тенденция, събират се огромни данъци от работещите, тея които стават рано, поемат риск, полагат усилия и тн и се раздават на търтеите, да могат по цял ден да пърдят в леглото. И не е тенденция вече дори, начин на живот. Култура. Ма то много умно туй нещо бе. То глей, направо напредък огромен. Да им завидиш на тез страни как напредват, а ние тука баламите не можем така.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Байдън

Мнение от alx » 25 Мар 2021, 16:31

ivoaudi написа:Хайде бе. Не са вредни казваш. Аз пък друго наблюдавам - из целия "развит" свят забелязвам една отвратителна тенденция, събират се огромни данъци от работещите, тея които стават рано, поемат риск, полагат усилия и тн и се раздават на търтеите, да могат по цял ден да пърдят в леглото. И не е тенденция вече дори, начин на живот. Култура. Ма то много умно туй нещо бе. То глей, направо напредък огромен. Да им завидиш на тез страни как напредват, а ние тука баламите не можем така.


не се откланяй от темата- говориме ако си нормален, средно работлив човек къде би живял по-добре от колкото би живял в америка?
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Байдън

Мнение от ivoaudi » 25 Мар 2021, 16:36

Зависи какво разбираш под "добре".
За мен добре е да съм заобиколен, да живея в общество, в което човека се е съхранил човек. Да има човещина, да го кажа простичко. Да си познавам съседите, а не да са предимно идиоти и дебили с всичко произтичащо от това. За теб добре е да си купиш айфон 17 и ти е все тая за човещината. Не е много просто, но някои наистина се развиват и започват да осъзнават кое е ценно и кое боклук.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Байдън

Мнение от alx » 25 Мар 2021, 16:40

ivoaudi написа:Зависи какво разбираш под "добре".
За мен добре е да съм заобиколен, да живея в общество, в което човека се е съхранил човек. Да има човещина, да го кажа простичко. Да си познавам съседите, а не да са предимно идиоти и дебили с всичко произтичащо от това. За теб добре е да си купиш айфон 17 и ти е все тая за човещината. Не е много просто, но някои наистина се развиват и започват да осъзнават кое е ценно и кое боклук.


културата тука е друга - да, може и да вървят нещата както си ги написал.... но може и да не е така- зависи си от човека- аз примерно най- редовно си пуша пурите със съседа. и със другия съсед. и се събираме с приятели. и ходиме по екскурзии заедно. и излизаме редовно. сега със ковида малко по- малко- самата истина, но схващаш идеята

въпрос на избор- и както ти го написаха по-горе колегите- в америка имаш едно нещо което ти е гарантирано и то е "избор". можеш да спиш по цял ден и нищо да не правиш и да си ок а може и да си на върха на света. зависи си само от тебе. докато навсякъде другаде по света зависи от тебе ама и от една купина други фактори а често и хора.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook