Байдън

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Байдън

Мнение от Ивайло Димов » 31 Яну 2023, 21:56

:mrgreen: Сенилния старец Бидоня дето е дементирал или Рижавия павиан ,нема значение тая прогнила държава се управлява от оръжейните и петролни лобита .Клинтън се опита да им играе контра и му извадиха лайната със Моника ,Буш младши им играеше по свирката но пак му извадиха кирливите ризи ,че като студент е друсал марихуана та да си знае на кой служи ,Обама е най-невзрачния им президент от много години .......Тръмп-ко обяви политика на изтегляне от Ирак ,Афганистан и намаляване на контингентите в Европа и Азия ,дори се срещна с Малкия Мук с дръпнатите очи явно и стана прекалено солов играч и не го преизбраха :ok: .Тая гнусна държавица отдавна не може да е пример за демокрация .

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Байдън

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Яну 2023, 22:21

Абе отдавна сме го заключили това, аз бях на мнение, че копират соц модел с повече блага за обикновения човек и дават за стръв възможността да станеш всякакъв, обаче ако там няма демокрация то къде има? :mhihi: Ясно е, че целият свят върви към тотал(итар)ен контрол и няма нужда да се дават много свободи на хората да мислят. Трябва да са заети и обвързани с възможно повече препятствия към безгрижието.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Байдън

Мнение от Jordana » 01 Фев 2023, 7:59

Истинската демократична власт това е абсолютната диктатура на истинския демократ над другите демократи .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Байдън

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Фев 2023, 16:08

И какво ще правим сега с балона? Антъни Блинкън отменил визитата си на високо ниво в Китай, която щеше да е първа от бая време, Китай отрича, викат случаен балон, войниците на САЩ към Тайван, китайците и те вдигнаха гири там...няма да им е лесно да си върнат Тайван. Тия жълтури там яко правят микро чипове за САЩ, те пък така придават на Китай и ги държат един вид, работата не е на добре.
Та балонът какво ще го правим? Скандалът е огромен!
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Байдън

Мнение от Jordana » 08 Фев 2023, 16:28

Тайван е трудна цел за Китай . Острова е превърнат в крепост и дума не може да става за блицкрийг . Там ще се водят без съмнение тежки сражения с огромни загуби за двете страни което ще даде време на американците да докарат още сили в района . Ако ударят Тайван това практически означава пряк конфликт САЩ Китай. Но пък и другото е сигурно че Китай ще окупира Тайван все някога , няма да ги оставят щото са огромен трън в задника макар Гоминдан да е тайванска опозиционна партия отдавна . Иначе балона си е балон , вероятно пускат постоянно такива апарати които въздушните течения в стратосферата носят в определени направления . Японците през последната война са пускали доста балони с експлозиви които са падали над САЩ по същата схема . В Тайван повече от 30 години управлява демократическата прогресивна партия която е про американска либерална партия . Гоминдан - старите врагове на Китай днес са консерватори които следват политика на сближаване с континентален Китай .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Байдън

Мнение от alx » 08 Фев 2023, 16:56

Ивайло Димов написа::mrgreen: Сенилния старец Бидоня дето е дементирал или Рижавия павиан ,нема значение тая прогнила държава се управлява от оръжейните и петролни лобита .Клинтън се опита да им играе контра и му извадиха лайната със Моника ,Буш младши им играеше по свирката но пак му извадиха кирливите ризи ,че като студент е друсал марихуана та да си знае на кой служи ,Обама е най-невзрачния им президент от много години .......Тръмп-ко обяви политика на изтегляне от Ирак ,Афганистан и намаляване на контингентите в Европа и Азия ,дори се срещна с Малкия Мук с дръпнатите очи явно и стана прекалено солов играч и не го преизбраха :ok: .Тая гнусна държавица отдавна не може да е пример за демокрация .


мисля, че и това си объркал ... няма да коментирам кое, как щото всяко изречение ти е общо взето сбъркано... но да си знаеш.

америка си има своите специфики, но като цяло е най- успешната демокрация във света в момента. за хубаво, за лошо- друга тема... но най- успешната.

не забравяй, че когато в някаква сфера всяко решение е компромис- успех се мери не по задоволяване на някакви теоритични критерии а по сравнение с постиженията на другите участници. аз съм обиколил целия свят- по стабилна и законова държава няма. в ямата с разстройството америка е твърдото лайно...
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Байдън

Мнение от alx » 08 Фев 2023, 17:00

Top Gun Maverick написа:И какво ще правим сега с балона? Антъни Блинкън отменил визитата си на високо ниво в Китай, която щеше да е първа от бая време, Китай отрича, викат случаен балон, войниците на САЩ към Тайван, китайците и те вдигнаха гири там...няма да им е лесно да си върнат Тайван. Тия жълтури там яко правят микро чипове за САЩ, те пък така придават на Китай и ги държат един вид, работата не е на добре.
Та балонът какво ще го правим? Скандалът е огромен!


ти балона чете ли за него? рамата е дълга колкото 3 автобуса... кво е имало на нея- за сега не казват ама вадеха парчетии от океана да ги влачат в куантико.

китайците казват, че било метео балон. признават си че е техен и дори не го крият. и са учудени, че бил свален. аз пък съм учуден как не са го свалили на секундата като са го видяли, че и имало последните години и други такива дето са се носили над америка (северна и южна)... нещо информацията не стига един вид щото нещата изглеждат нелогични.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Байдън

Мнение от Jordana » 08 Фев 2023, 17:39

Бил е колкото малък кораб ...космически кораб :mhihi:
Бил навлязъл във въздушното пространство на САЩ пардон на върховната демокрация . Че то това лети практически в космоса , като балона на оня Баумгартнер дето скочи с парашут от 40 км от балон . Още малко и космоса ще му сложите табела "краварник" . Земете се зАпрете малко с тия мераци за хегемония на света . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Байдън

Мнение от ildivvy » 08 Фев 2023, 17:49

Според мен, едно от предимствата на Китай във всичко е това, че техния хоризонт напред е сигурно с десетилетия по-напред от този на другите! Тях май не ги бърка временно 'объркване' на нещата... Въпроса е накрая да стане, както те са го искали!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Байдън

Мнение от alx » 08 Фев 2023, 18:22

Jordana написа:Бил е колкото малък кораб ...космически кораб :mhihi:
Бил навлязъл във въздушното пространство на САЩ пардон на върховната демокрация . Че то това лети практически в космоса , като балона на оня Баумгартнер дето скочи с парашут от 40 км от балон . Още малко и космоса ще му сложите табела "краварник" . Земете се зАпрете малко с тия мераци за хегемония на света . :mhihi:


мисли го така- хегемония винаги ще има. въпроса е коя е най- безвредната в дългосрочен мащаб? американската? китайската? може би руската? избери си едно от трите. ти с американци, китайци и руснаци не знам дали си работил ама аз съм... за мене избора на кого да се нагъзя ако трябва е ясен.
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Байдън

Мнение от alx » 08 Фев 2023, 18:23

ildivvy написа:Според мен, едно от предимствата на Китай във всичко е това, че техния хоризонт напред е сигурно с десетилетия по-напред от този на другите! Тях май не ги бърка временно 'объркване' на нещата... Въпроса е накрая да стане, както те са го искали!


китайската дълга игра е най- добрата във света... и всеки които си мисли, че не е така- се самозалъгва. другите добри играчи в тази категория са турците- но там нещата са малко по ориенталски и има слаби моменти.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Байдън

Мнение от Jordana » 08 Фев 2023, 18:31

въпроса е коя е най- безвредната в дългосрочен мащаб?
Аз съм за един по добър свят :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Байдън

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Фев 2023, 21:06

alx написа:
ildivvy написа:Според мен, едно от предимствата на Китай във всичко е това, че техния хоризонт напред е сигурно с десетилетия по-напред от този на другите! Тях май не ги бърка временно 'объркване' на нещата... Въпроса е накрая да стане, както те са го искали!


китайската дълга игра е най- добрата във света... и всеки които си мисли, че не е така- се самозалъгва. другите добри играчи в тази категория са турците- но там нещата са малко по ориенталски и има слаби моменти.

Турците не са добри в това, просто са добри спрямо другите от арабския свят. Изгубили са много през последните векове и ще продължават да губят. А с диктатурата на султана съвсем се объркват. Сравненията с Китай са немислими, културата на китайците от малки е съвсем друга, партията майка има съвсем друга идеология и там няма чак такъв култ към един човек, колкото и да имат прилики. Турция бих сравнил със...Северна Корея.

А дали Китай са най-добри дългосрочно не се знае. Да, определено са добри, ама и те получиха бууст от Америка, иначе ако знаете докъде са се докарали сами, прочетете. :mhihi:
Не знам обаче защо всеки подценява САЩ дългосрочно. Всъщност знам, понеже в историята всяка голяма империя някога е падала като са почвали да лентяйстват от самозабравяне и населението живее все по-охолно, а накрая държавата почва да го стриже като овце с данъци и т.н.
Не забравяйте, че тая история се чете и от управляващия елит в Америка и докато инвестират огромния пай от средствата в посока отбрана, почти невъзможно е да паднат. И това, че винаги са падали не значи, че ще продължи да е така. Да не забравяме, че мир на Земята е възможен САМО ако се установи едно правителство от една държава. :idea: Ванга го беше предрекла това с война САЩ и Русия в която САЩ печели и всичко тръгва по мед и масло или по-точно развива се най-твърдото лайно ако вземем предвид думите на алх. Сега аз на гадатели не вярвам, ама може да има война след много години САЩ и някой друг, да речем Китай и това да сложи началото на края на войните между държавите. Във всеки случай според мен друг начин няма. Винаги единият ще иска да е над другия. И САЩ според мен се подготвят точно за това. Не знам в каква дългосрочно игра са номер едно Китай, ама погледнете колко китайски бази има по света способни да изтрепват ядрени оръжия, после погледнете колко американски има, погледнете космическата надпревара и се замислете кой е най-близо да сложи оръжия на Луната и ще видите много ясно кой е много напред дългосрочно. И то ще видите само официалните неща. Неофициалните само те си ги знаят.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Байдън

Мнение от steeN » 08 Фев 2023, 21:17

Китай са изправени пред огромна демографска криза (за разлика от Индия), което няма как да не се отрази на икономическия растеж. Вече дори с невероятни стъкмистики не могат да го докарат над 3% на година. Предвид, че няма как да компенсират с емиграция и завоя им към повече централно планиране... аз не бих се изненадал да катастрофират доста по-бързо от колкото всички очакват. За сметка на това Индия не се споменава много, а и да не забравяме, че e бивша британска колония :mrgreen:

п.с. нещо не ги виждам китайците с водеща роля извън страната си, ама се загледайте на колко огромни световни компании CEO е индиец.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Байдън

Мнение от Spunky » 08 Фев 2023, 21:40

alx написа:аз пък съм учуден как не са го свалили на секундата като са го видяли, че и имало последните години и други такива дето са се носили над америка (северна и южна)... нещо информацията не стига един вид щото нещата изглеждат нелогични.


Това е до голяма степен свързано с

alx написа:аз съм обиколил целия свят- по стабилна и законова държава няма.


https://www.thedrive.com/the-war-zone/w ... n-it-seems

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook