Вертикална прахосмукачка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Вертикална прахосмукачка

Мнение от nxn » 29 Мар 2021, 12:10

Понеже ми писна от кабели и да мъкна тежка прахосмукачка мисля да си подобря живота с вертикална прахосмукачка. Харесва ми, че са безжични и също така две в едно и може да свалиш малката част да почистиш шкафове и подобни, а дори и колата. Някой има ли опит с такива и какво мислите, бива ли ги?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от empar » 29 Мар 2021, 12:31

Страшна глезотия са, но не могат да заместят напълно кабелните си събрята.
Стават за бързо вечерно замитане след гости, за нещо разсипано в кухнята, за колата в късата си конфигурация, стълби, шкаф и други дреболии, но нито батерията, нито контейнерчето за боклук, нито ел.моторът смогват на сериозно чистене.
Вкъщи ползваме кабелна(за едно по-сериозно чистене уикенда) + безкабелна(с две батерии) + робот и поддържаме доста чисто, но нито едно от трите само по себе си не е ок за всичко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от pampo » 29 Мар 2021, 14:48

Много положотелни впечатления и от мен. За 10 мин през ден (в кухнята всеки ден) се чисти с тая и конвенционалната почти не е изкарвана откакто взехме безжичната. Имаме и един робот, и той взе да прашасва. Аз бих казал - взимай, няма да сбъркаш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от dankata » 29 Мар 2021, 15:10

Разбира се, че ги бива. Особено за домакински цели. Откакто съм с такава, няма сила която да ме накара да се върна на кабел.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от nxn » 29 Мар 2021, 15:48

Благодаря за отговорите. Като хора с опит как ви изглежда като цена и параметри ето тази https://www.technopolis.bg/bg/Prahosmuk ... D/p/812663

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от alx » 29 Мар 2021, 16:07

аз имам dyson v11 animal... по някаква причина това нещо е примерно $500 и ако не беше подарък нямаше да го притежавам. но... прахосмукачката е страшно силна и чисти перфектно килими, мокети и всичко останало. резервоара и акумулатора са достатъчно големи да изчисти примерно едно 100-150 квадрата така че с капацитета й нямам проблеми. аз имам една от най- мощните централни прахосмукачки (такива дето са по 1500 вата на 240 волта и седят в гаража и смучат през система от тръби със входове във всяка стая) и мога съвсем честно да кажа, че дайсън-а има по-добра тяга и много по-добри четки. това ако някой ми го беше казал преди да ми подарят дайсън-а щях просто да не му повярвам.

проблема е изработката - впечатляваща е като дизайн и цветове, но афифно направена- механизъма за изпразване на контейнера с боклука е евтин и се троши лесно. също ако събереш нещо по-голямо от един сантиметър примерно се запушва и трябва да се изпразни преди да се отпуши. вертикалната на стена станция за зареждане е направена от тънка евтина пластмаса и се огъва много лесно като слагаш или вадиш прахосмукачката от нея- въпрос на време е да се строши.

така че с две думи- погледни колко вата е дайсън-а и виж някоя със същата мощност но хубави ревю-та и евентуално с по- ниска цена. не мисля, че ще имаш проблеми със пърформанс-а на такава така че, смело купувай. аз почти не ползвам голямата прахосмукачка в къщата.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от Jordana » 29 Мар 2021, 20:46

Тия прахосмукачки не издават ли неприятен шум като накатерят гранулите на кучето ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от SpeedyMan » 30 Мар 2021, 11:28

Karcher имат ли такава?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от Моджо » 30 Мар 2021, 12:02

Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от The_Ancient » 30 Мар 2021, 19:07

На Керхер са със сравнително слаба всмукателна мощност за парите си. В този сайт има тестове и технически данни за много от моделите. Също така имат и канал в YouTube.
https://www.vacuumwars.com

Аз имах от малките за кола BDH2000PL с 35 вата всмукателна мощност и бях много доволен. Един ден покрай едни ремонти вкъщи и бях сложил неправилно филтъра и от тогава влезе прах в мотора и започна да вие. Сега си търся от тези вертикалните. Гледах няколко модела около 100 вата всмукателна мощност. Някой има ли опит с друго освен Дайсън?

https://www.amazon.com/Micol-Cordless-P ... AYYES&th=1
https://www.amazon.com/dp/B08G8465XB/re ... 0cnVl&th=1
https://www.amazon.com/Tineco-Cordless- ... den&sr=1-3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от dankata » 31 Мар 2021, 9:11

Моята като я избирах гледах: да е с възможно най-мощната батерия; да е разглобяема; да има накрайници и приставки и да е налична. И сега съм с тоз сладур https://www.bosch-home.bg/productlist/vacuum-cleaners/rechargeablefloorvacuumcleaners/flexxo/BCH3ALL25#/Tabs=section-technicalspecs/Togglebox=-376607171/Togglebox=768514316/Togglebox=1009711234/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от SpeedyMan » 31 Мар 2021, 21:13

Karcher-ът е със смукателна мощност от 15000 Pa, но BOSCH не пише колко е.
Karcher - 1.3 kg

Bosch - 3.0 kg
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 13.03.2011
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI космос
Мечтае да кара: Йемки

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от sysmurdoc » 01 Апр 2021, 11:23

Аз взех именно karcher vc4s и сме доволни. За ежедневно пускане, особено с домашен любимец е перфектна! Силата на засмукване може да не е голяма, но електрическата глава компенсира. Доста добре обира килими :yes: дори и на медиум режим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Вертикална прахосмукачка

Мнение от KostovG » 01 Апр 2021, 11:55

доволен съм от Phillips powerpro duo. Страшна глезотия е този тип прахосмукачка :yes:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook