Мотофреза къса ремък често

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Мотофреза къса ремък често

Мнение от ekalchev » 10 Апр 2021, 16:52

Мотофреза ferros tools къса ремък често. Обработва 20кв метра и се ползва 2 пъти годишно. Днес работи 3 мин и скъса нов ремък. Започвам да си мисля че не я ползваме правилно. Като се работи с тая машина да не би да трябва на полусъединител да се работи? Всякакви съвети са добре дошли.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотофреза къса ремък често

Мнение от alx » 10 Апр 2021, 19:38

Ремъка е хлабав/ грешен
Ремъка е менте
Някой от лагерите по ролките (ако има) си е тръгнал и скоро ще блокира (или е блокирал)- изобщо някоя от шайбите (не на двигстеля) се върти по- трудно и ремъка приплъзва и се нагрява

Фрезата е просто лоша / не за тая почва/дълбочина

Може много неща да са- така отдалече- трудно
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Мотофреза къса ремък често

Мнение от BMW_POWER » 10 Апр 2021, 23:18

Колега, качи снимки и дай инфо за марка и модел.

Аз имам електрическа и съм я ползвал само веднъж досега. Направи ми впечатление, че редуктора грее много яко при работа. Да не я "напъваш" повече, отколкото и е "душата" в нея? Другото са вариантите на alx.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Мотофреза къса ремък често

Мнение от hell's angel » 11 Апр 2021, 9:57

ekalchev написа:Мотофреза ferros tools къса ремък често. Обработва 20кв метра и се ползва 2 пъти годишно. Днес работи 3 мин и скъса нов ремък. Започвам да си мисля че не я ползваме правилно. Като се работи с тая машина да не би да трябва на полусъединител да се работи? Всякакви съвети са добре дошли.

Ако е с двойни шайби, сложи и два ремъка, че китайците и нашите търгаши неясно защо ги продават с по един :dunno: Не знам каква ти е фрезата, ама мини един път бавно и лекичко, и след това ѝ раздавай газта.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мотофреза къса ремък често

Мнение от ekalchev » 11 Апр 2021, 11:49

Аз си мисля да не би жилото на съединителя да е натегнато и като стисна да натяга много ремъка. Машината е с 1 шайба ferris tools rv140. Някакъв евтин китаец е ама не е работила и 5 часа за целия си живот и вече 3ти ремък къса.

Изображение
https://ibb.co/DW3czd1

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Мотофреза къса ремък често

Мнение от memorex » 11 Апр 2021, 13:38

Нямям представа от модела но по принцип след смяна с нов ремък за първия час работа поне два-три пъти го натягам докато не стане както трябва защото се отпуска.Другото което е възможно е рязко натоварване при старта или попадане на чуждо тяло.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотофреза къса ремък често

Мнение от Jordana » 11 Апр 2021, 16:28

Тия шпилки в кутията дето са заваряни допълнително каква роля имат ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мотофреза къса ремък често

Мнение от ekalchev » 11 Апр 2021, 17:53

Казаха ми че е пращана на ремонт и са и отрязали "успокоителите" и после пак е ремонторана за да и се сложат успокоители и явно тези неща са те

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотофреза къса ремък често

Мнение от Jordana » 11 Апр 2021, 18:09

Ремъка като го къса срязва ли го или го разнищва ? Шайбата цялата е подбита ми се струва или поне така изглежда , вътре канала трябва да е без никакви подбитости и драскотини идеално гладка също и ролката . Ремъка не трябва да се натяга прекалено или да е прекалено провиснал , добре е да се подкара без капака и де се наблюдава какво става с тоя ремък като зацепи . Много е сложно вече след като някой си е оставил ръцете вътре да разбереш какво точно е куцо в тая фреза . :dunno:
Ако се къса като рязано с нож има само два варианта , или ремъка е боклук или долу предавката заклинва / блокира в някакъв момент .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мотофреза къса ремък често

Мнение от ekalchev » 12 Апр 2021, 16:26

[*]Сложих нов ремък и почна да мирише на гума след 1 мин работа. Отворих го и видях че ремъка се е трил с тези шпилки които са заварени допълнително. Срязах ги с ножовката и успяхме да изорем. Тези шпилки ги бяха заварили в сервиз в който пратихме машината при първото скъсване на ремъка. Не ми е ясно как някой може да направи такъв ремонт.
Последна промяна ekalchev на 12 Апр 2021, 16:29, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотофреза къса ремък често

Мнение от Jordana » 12 Апр 2021, 16:29

Дано се е оправило и да нямаш повече проблеми колеги . :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook