Въпрос за кола автоматик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от b_u_b_o » 16 Апр 2021, 14:06

andy написа:
Top Gun Maverick написа:Да не са въвели в книжките след някоя година да пише автомат или ръчка без аз да знам?


Ако курсовете са изкарани на автомат се отразява в книжката и подлежиш на санкция като те спрат и караш ръчка. Обратното не е нарушение.


Тва пък от къде дойде? Сега прехвърлих главата "ПРАВОСПОСОБНОСТ НА ВОДАЧИТЕ НА ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА" от ЗДвП и такова нещо никъде не пише :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от hell's angel » 16 Апр 2021, 14:15

acho.rs написа: А, да - и да си се научил на ръчка, ако няколко години не си сядал в такава кола, пак ще караш като Фред Флинстоун

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Бе не знам, аз отдавна не карам ръчка, ама като се кача ми е гот - че даже с двойно амбриране и междинна газ ги редИМ, ей така за кеф. Та, като с коОлото е таА работа, не се забравя :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от nxn » 16 Апр 2021, 14:50

hell's angel написа:
acho.rs написа: А, да - и да си се научил на ръчка, ако няколко години не си сядал в такава кола, пак ще караш като Фред Флинстоун

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Бе не знам, аз отдавна не карам ръчка, ама като се кача ми е гот - че даже с двойно амбриране и междинна газ ги редИМ, ей така за кеф. Та, като с коОлото е таА работа, не се забравя :mrgreen:

Качи се с ръчка на бул. Малинов или бул. България в 18 часа в работен ден и рязко ще ти мине.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от TNT » 16 Апр 2021, 14:59

Изкарай си на ръчка, защото ще се наложи някой ден да караш служебен кош, а те повечето са базови малолитражки с ръчка :wave: Щото тука си в БМВ форум, ама отвори сайта на Дачия, Шкода, Сеат, Рено и виж колко от ниските класове излизат базово с автомат :wave: Ти си карай каквото искаш, като вземеш книжка. Но ще е тъпо някой ден да ти дадат служебна кола, а ти да не можеш да я караш.

vicho написа:--> bmw 3 след 2012 - автоматик - 388
--> bmw 3 след 2012 - ръчка - 61

--> dacia след 2012 - автоматик - 4
--> dacia след 2012 - ръчка - 378

--> Шкода след 2012 - автоматик - 211
--> Шкода след 2012 - ръчка - 339

Не съществуват само БМВ-та и Мерцедеси, затова все още е добре да можеш да шофираш и ръчка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от b_u_b_o » 16 Апр 2021, 15:07

Ама всички пропускате, че няма никакво значение на какво ще кара тия умрели 30 часа на курса. И на ръчка да се "учи", ако после не покара 1-2 години или поне 20-30к км кола с ръчни скорости, гарантирам ви че все едно няма да е сядал на кола с 3 педала след някоя година. Според мен, ако ще кара автомат няма никакъв смисъл да се учи на друго, само ще му е по-тегава а после файда нула. Пък някой ден ако му се наложи, за няколко часа му е свикнал когато вече трябва да увладее само смяната на скорости, а не всичко на куп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от TNT » 16 Апр 2021, 15:08

Ама "някой ден, ако му се наложи" ще му трябва и нова книжка, а не просто да се научи.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Апр 2021, 15:30

b_u_b_o написа:
andy написа:
Top Gun Maverick написа:Да не са въвели в книжките след някоя година да пише автомат или ръчка без аз да знам?


Ако курсовете са изкарани на автомат се отразява в книжката и подлежиш на санкция като те спрат и караш ръчка. Обратното не е нарушение.


Тва пък от къде дойде? Сега прехвърлих главата "ПРАВОСПОСОБНОСТ НА ВОДАЧИТЕ НА ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА" от ЗДвП и такова нещо никъде не пише :dunno:

Мани, мани, звъннах на един катаджия да съм сигурен аз, че не съм го изтървал тоя закон, умря да се смее. Вика или е телевизионен закон, или някой лаладжия пак си чеше езика. Кажи му на тоя човек вика да не кара на електричка курсовете, че като го спрем с ДВГ и за това ще го глобим. :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от TNT » 16 Апр 2021, 15:39

То не е ли отделна категория ? B78 и съответно за МПС в други категории те глобяват ?
Изображение

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от alx » 16 Апр 2021, 16:11

със смесени чувства съм.

най- общо- научи се да караш автомат, вземи книжка с него и като свикнеш със движението може да се научиш да караш със скорости. със скорости е по- приятно шофирането във някои случаи, но в повечето си е неудобство. ако не можеш да караш със скорости си е ограничение и може да изпаднеш в неприятна ситуация, но както вървят нещата това е все по- малко и по-малко вероятно.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от vvasilev1 » 16 Апр 2021, 18:28

Твърдо за автоматик.
Хич не се мъчи с тия бастуни щом те притесняват.

Ще бъдеш 100 пъти по адекватен шофьор!

Голяма лудница е в града.

Не се колебай изобщо.

Успех

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Lenco » 16 Апр 2021, 18:46

lindsxp написа:Здравейте,

Добре ли ще направя ако се запиша да изкарам шоф.курс на кола автоматик. Става дума за категория B78 и има ли вариант след това по някакъв начин да придобия за ръчна скоростна кутия.

Доста се притеснявам от шофирането в града и затова мисля че е най-удачно да пробвам с автоматик.

Здравей, най-удачно ще е да пробваш с градски транспорт, а и за останалите участници в движението ще е ОК.

ПП: Човек, верно ли си мъж и се регистрира заради това си притеснение?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Апр 2021, 19:25

Стига сега де, всички сме почнали от там. Аз не познавам някой, който да не е имал притеснения, ако има такъв, то за мен лъже. В смисъл може и да ги е имал на 16 когато е карал Жигулата нелегално едно време, но все пак. :mhihi: На повечето тука вероятно ни е било супер интересно като сме сядали за първи път зад волана да се научим и сме имали голям мерак, но притеснение няма как да е нямало.
Човекът ще се научи, убеден съм, ако има мерак и забрави с времето за притеснението.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Jordana » 16 Апр 2021, 19:27

Ето това се случва като караш курса на автоматик и после седнеш на ръгачка :mhihi:
https://inews.bg/%D0%9F%D0%BE-%D0%B6%D0 ... 55808.html
В смисъл може и да ги е имал на 16 когато е карал Жигулата

На 16 имах книжка за 50сс , но кола карах за първи път на 12 години . Да , имах притеснения ....баща ми да не ми зачерви врато като види стрелката на бензина ...:mhihi:
Последна промяна Jordana на 16 Апр 2021, 19:33, променена общо 2 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от nxn » 16 Апр 2021, 19:31

Jordana написа:Ето това се случва като караш курса на автоматик и после седнеш на ръгачка :mhihi:
https://inews.bg/%D0%9F%D0%BE-%D0%B6%D0 ... 55808.html


Надявам се това не го казваш сериозно, но като съм ти засичал повечето мнения...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от bum_bum » 16 Апр 2021, 20:23

Бих изкарал на ръчка. Карането на автомат след като си се научил на ръчка изисква единствено и само да си завреш левия крак в задника. Обратното не е баш същото. Ако никога не ми се наложи да карам ръчка повече след курса- чудесно. Ако поради някаква причина ми се наложи - няма проблем.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook