Въпрос за кола автоматик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от vicho » 17 Апр 2021, 19:06

alx написа:ако не визираш америка като част от света- прав си :ok:


тва далече ли е от перник? :lol:

хората които са се научили да натискат съединителя се имат за нещо повече от тия дет' не са :mhihi: :clap:

хубаво е, че след 10на години няма да има съединител... тогава пък ще викат - По Бойково време имаше... ееееххххх :smoke: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Lenco » 17 Апр 2021, 19:18

Тва е като да се регистрираш в бг-мама и да пуснеш тема "Ще ставам майка, ама съ притеснявам, ще ми е по-лесно да го роди някой".
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 15.04.2021
Пол: Мъж

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от lindsxp » 17 Апр 2021, 20:53

zzafirov написа:По въпросите, на кратко:

- "Добре ли ще направя ако се запиша да изкарам шоф.курс на кола автоматик?"
Да, по-лесно и ненатоварващо е спрямо управлението на автомобил с ръчни скорости.

- "Става дума за категория B78 и има ли вариант след това по някакъв начин да придобия за ръчна скоростна кутия?"
Да, държи се изпит за управление само (за сега, може да се промени в някакъв момент закона и да станат необходими листовки отново).

- "Доста се притеснявам от шофирането в града и затова мисля че е най-удачно да пробвам с автоматик."
Правилно разсъждение, сестра ми беше така и започна с автоматик, до като свикна с движението, а година-две след това подкара служебна кола с ръчни скорости. Но личната ѝ кола си остана автомат - кара се много по-лесно, особено в градски условия при натоварен трафик. Аз лично също съм привърженик на автоматиците и вече не бих се върнал към автомобил с ръчни скорости.


Благодаря за съветите.
Утре ще звънна на няколко автошколи и ще ги питам дали има възможност за надграждане. По последна информация разбрах че 4-5 часа се изкарвало но кола с ръчни скорости и после изпит.

Но както казах трябва да проверя още.

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от TheBoss » 17 Апр 2021, 21:25

Много ще съм благодарен на някого, да ми покаже къде в Глава четвърта ПРАВОСПОСОБНОСТ НА ВОДАЧИТЕ НА ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА и по-конкретно в чл. 150а на ЗДвП съществува понятието автоматична скоростна/предавателна кутия или каквото и да е друго, свързано с нея. Както и наличието на отделна категория на правоспособност, регламентираща автоматичните предавателни кутии. А това, че има някаква си наредба, тя не може да въвежда норми, които не са изрично упоменати в закон!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от streetz » 17 Апр 2021, 23:33

Прочети и следващия член 151, ал. 8.
"Когато на водач на моторно превозно средство са наложени ограничения за управление на превозни средства, в свидетелството му за управление чрез съответния код на Европейския съюз, определен в наредбата по чл. 159, ал. 1, се указват условията, при които водачът има право да управлява моторно превозно средство."
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Апр 2021, 8:12

Даммм, работата има общо с Европа и затова вече категорично мога да заявя и аз, че има такава въпросна категория В за коли само автомат.
Тая сутрин срещнах един от всичките мои инструктори за МПС-та и го питах за казуса. Вика 100%-та има такова нещо и то много отдавна, просто доскоро катаджиите не знаеха, а и много малко хора имаше с такива изкарани книжки. Ако вика е достатъчно тъп да не забележи катаджията, може и да минеш метър. :mhihi: Във всички останали случаи си все едно без книжка, свалят ти номерата за 6 месеца и там глобата колкото е към днешна дата, а аз мисля, че и на съд се ходеше по новите изменения. Показа ми на книжката точно къде се отбелязва това, категорията пак ви я пише В, но вдясно от датата на издаване(мисля беше поленце 12)слагат една цифра 78. Скоро вика ми звъня един катаджия няма да ти го казвам кой, че го познаваш :mhihi: да ме пита какво било това 78 и каза, че наистина катаджиите не знаели масово все още. :mhihi: А това им е работата. Викам ние сме автомобилен форум, срам е да има такива спорове тука и да не знаем всички, включително и аз.
Та толкова по тоя казус вече, автора може да го има на 100%-та предвид и да си решава какво да прави. :yes:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от barty » 18 Апр 2021, 8:31

Смятай...Елке :mhihi:
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Jordana » 18 Апр 2021, 9:52

С други думи тези които имат подобна категория ги считат за обременени и неспособни да управляват нормален автомобил . :mhihi:
Даваш пари за курс да се научиш да караш автомобил , не да минеш метър . Не мога да разбера защо някой ще шикалкави и ще се гърчи като червей с тия измислени категории само и само да избегне да се научи както всички нормални хора са се научили ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Апр 2021, 10:03

Защото си мисли, че ще му е по-лесно, а а то реално е и по-лесно, но уловката е, че обратното не е много по-трудно. Жена ми кара ръчка на убиване, автоматика я кефи повече, но по-често кара ръчката, нито има проблеми, нито нищо. Това за всеки един мъж, който се чуди как боже мой ще свикне на ръчка. :shock:
Синът е на 12 и ще го качвам вече да се мъчи да включва на черните или изоставени пътища. И да знаете, София не е страната и е пъъъъълно с коли с ръчни кутии, автоматиците са доста по-малко, та не виждам как в следващите бая години изведнъж ще изчезнат ръчките. А за любителите на стари коли...още едно ограничение ако нямат книжка за ръчка. Айде няма нужда го мислиш кога, къде, защо. Сякаш е ебахти упражнението, всеки втори мангал вече изкарва книжка и няма проблем да включва, не се изнежвайте чак толкова.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Въпрос за кола автоматик

Мнение от bum_bum » 18 Апр 2021, 10:09

Едвам свикнах с хората на които им е притеснено да карат задно зимата. Сега тоя шок и с ръчните скорости.. :mhihi:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Апр 2021, 10:32

:ahah:
После ще дойде и с ДВГ-то да се оплакват, че не могат да тръгват рязко защото в ниските обороти...няма вътак.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от barty » 18 Апр 2021, 12:42

bum_bum написа:Едвам свикнах с хората на които им е притеснено да карат задно зимата. Сега тоя шок и с ръчните скорости.. :mhihi:

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от steeN » 18 Апр 2021, 12:50

Епична битка на юристите и автомобилните пилоти срещу баровците и визионерите :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от vicho » 18 Апр 2021, 13:34

Top Gun Maverick написа:София не е страната и е пъъъъълно с коли с ръчни кутии, автоматиците са доста по-малко, та не виждам как в следващите бая години изведнъж ще изчезнат ръчките.


BMW, Audi и Merc със сигурност...

при Дачия знаем, че Сандерото ще го пускат с автоматична 4-степенна кутия през 2096-ста година :mhihi: :lalala:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от pampo » 18 Апр 2021, 13:46

Жена ми има книжка от 15г, изкарана на ръчка. След като я взе каза, че повече гега не иска да вижда и реално до сега кола с ръчка съм имал само 1. Всичките ни семейни коли са били и ще бъдат автоматици, а тя на хартия има право да кара ръчка, но ще си хване рейса ако й се наложи. Тука кви глупости чета, ще падна... Вече е пълно в София със спаркчета, всички са автомат, та даже и да ни е в бкоса нещо семейната кола се взима спарк за 5-6лв на курс и така. Никой не е умрял, че не може да ръчка и да се бие у гърдите колко много я усеща колата и къв е пилот. Иначе може да си измислим всякакъв сценарии, как може да ти се наложи да спасиш света ако натиснеш амбриажа, но реалността е съвсем друга.
Сега се сещам как едни авери, като изкарвахме книжка, решиха да карат курсове на Лада точно поради същата ретроградна логика на "истинските шофьори" тука. Е нема да ви казвам каква мъка беше и колко време след началото изкараха книжки на оня туч, дето за да завиеш трее да дигаш гири преди тва. Иначе бащите ни само хидравлика и АБС са карали, явно всички трябва да караме курсове на модели от 1970та, за да знаем как е било едно време.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: c04, momo-1st

Последни теми
Facebook