Въпрос за кола автоматик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от BMW_POWER » 18 Апр 2021, 14:29

alx написа:ако не визираш америка като част от света- прав си :ok: повечето хора в щатите не могат да карат кола със скорости...


Жената не е карала ръчка от близо 20 години :winky:

Авторът, американците са много прости хора. Намерили са на баницата мекото. Качваш се на автомат и караш цял живот. Ако толкова ти е мерак, може да се пробваш и на ръчка в някакъв момент. Това е просто още един навик, който може и да не ти потрябва никога. Аз лично не съм карал ръчка от 7-8 години вече. В бг-то ми се наложи. Много по-лесно е, много по-просто, по-малко стресово (например тръгване напред по наклон), изобщо, ръчката няма никакви реални предимства. Някой може да скочи да спори за разлика в ускорението до 100км в рамките на десета от секундата или за 500гр повече бензин. Удоволствието и спокойствието цена нямат.

Аз лично никога не бих купил (стига да не е някакъв уникат) кола с ръчка. Не виждам причина, да си го причинявам. Карам практически шест дена в седмица, от тях поне 40 часа градско. Колко милиона пъти трябва да ритам съединителя и какво удоволствие или предимство ми дава това???

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Апр 2021, 14:36

Стягаш краката Канадец. :mhihi:
Имам кола и без хидравлика(по повод по-големия пост) голям ми е кеф. Вярно беше тегаво докато свикна за седмица някъде, ама сега ми е голям кеф плюс, че станах като един вид хидравлични клещи в ръцете. :mhihi: Майсторът ми като му я оставя да я прави(иначе си е перфектна, но умишлено я държа без хидравлика, хем си тренирам така)после почва да реве как се мъчел и не можел да я вкара, как съм го въртял това нещо и бла-бла, а всяка сутрин тренира, бицепси, това онова. Викам големи сте фитнес маниаци, една кола без хидравлика ви зори. :mhihi: Ама иначе да си епилират гърди, ръце и т.н. не ги зори хич. :mhihi: Представям си ако бяха в казарма и сутрин в 5-6 ги вдигнат зимата вън, голи до кръста или макс по тениска да правят физзарядка. Сигурно трябва да се мре в такъв момент, ама то като слушам хората масово как се оплакват от времето...сигурно нямат реални проблеми си викам. :dunno: Че и Боко го няма вече.
Нямам против автоматът и удобствата по принцип, но даде реве видиш ли какъв проблем било това...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от BMW_POWER » 18 Апр 2021, 14:57

Top Gun Maverick написа:Стягаш краката Канадец. :mhihi:


Аз карам +5000км колело годишно. Какви крака :OT:

За нищо на Света не бих си го причинил. Защо сам да си усложнявам живота? "Сложна кутия", "проблемни скорости" - имал съм четири коли автомат. Само веднъж ремонтирах кутия. Смениха някакъв "кит" по гаранция и си платих единствено маслото. Говоря за лични.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от vicho » 18 Апр 2021, 16:58

BMW_POWER написа:Някой може да скочи да спори за разлика в ускорението до 100км в рамките на десета от секундата или за 500гр повече бензин. Удоволствието и спокойствието цена нямат.


BMW-тата след 2005-та година със ZF6 и update-нат софтуер сменят по-бързо и от най-бързите пилоти без пад в мощността (да не говорим за форумните пилот легенди :wave: )

BMW със ZF8 пък и харчи по-малко от аналогичен двигател с ръчка

така че вече и тия доводи не вървят...

Единствените плюсове на ръчната скоростна кутия е, че държи повече на бой и е по-евтина... до там! Хем е по-бавна, хем по-малко икономична... за комфорт при нормално каране да не говорим :idea:

Porsche пробваха да правят 7-manual :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: "добре" им се получи ... кекекек

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от bum_bum » 18 Апр 2021, 17:21

Ясно е, че съвременните автомати са по-бързи, по-икономични и автоматът като опция е далеч по-удобен в града.

На мен също не ми се кара повече кола с ръчка.

Просто е по-приятно. Но до там.

А вече почва да се дискутира как карането и научаването да караш ръчка е едва ли не някакво огромно предизвикателство.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от acho.rs » 18 Апр 2021, 17:46

bum_bum написа:Ясно е, че съвременните автомати са по-бързи, по-икономични и автоматът като опция е далеч по-удобен в града.

На мен също не ми се кара повече кола с ръчка.

Просто е по-приятно. Но до там.

А вече почва да се дискутира как карането и научаването да караш ръчка е едва ли не някакво огромно предизвикателство.

Малко поводи за гордост останаха на българския мъж - управление на кола с ръчни скорости и службата в казарма, все още ни карат да се усещаме над останалите простосмъртни.

ПС:не съм ходил в казарма, 2004та ме приеха ВисшУ, а междувремнно махнаха здвс.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от bum_bum » 18 Апр 2021, 18:17

Ни е гордост, ни е предимство, ни е мъжество. Но да си мислиш, че е ракетна наука да се научиш да ръгаш гегата и натискаш съединителя е пълна джендерасщина.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от acho.rs » 18 Апр 2021, 18:33

bum_bum написа:Ни е гордост, ни е предимство, ни е мъжество. Но да си мислиш, че е ракетна наука да се научиш да ръгаш гегата и натискаш съединителя е пълна джендерасщина.

Въпроса е дали има смисъл за жена, която не е петролхед - не, няма никакъв смисъл и нужда. Както всички неща, които нямат практически смисъл - така и ръчната кутия ще изчезне от масовите автомобили. И мен ме е яд, че ХК-я го нямаше с ръчни скорости, ама това е положението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от bum_bum » 18 Апр 2021, 19:43

Ако е толкова гъзобръка, че да не може да синхронизира елементарно движение на ръка и крак не мисля, че има място на пътя изобщо.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Апр 2021, 20:03

Ачо, защо си мислиш, че жената е някаква едва ли не куца на пътя и за нея няма смисъл, пък за мъж да има? 2021-ва сме, не 2031-ва и дотогава какво да правят жените, всички да карат автомат ли? Че то няма толкова произведени коли за втора ръка на пазара.
Скоро един колега такъв ербап, който се кълнеше в автоматика му писна да прави кутия и отиде и си сложи ръчка. Представяш ли си? Не само не предпочита автоматик, ами даде бая пари за да го разкара и не ще и да чуе повече. Та за всеки влак ще си има пътници. Не знам защо е това осъждане от страна любителите на автомата към другите. Оставете всеки да си кара каквото реши. Темата беше за това дали има смисъл човека да се учи на автомат, колко ще му е трудно на ръчката основно, а не кой какви жени предпочита.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от streetz » 18 Апр 2021, 20:12

Да си кара на ръчни скорсти курса и да не се занимава с глупости автора. След някоя година като/ако му дойде до главата да трябва да кара ръчка ще трябва пак да минава през цялата разправия с кормуване, изпит и нова книжка. С нищо няма да му навреди едно умение в повече.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от acho.rs » 19 Апр 2021, 9:15

Top Gun Maverick написа:Ачо, защо си мислиш, че жената е някаква едва ли не куца на пътя и за нея няма смисъл, пък за мъж да има? 2021-ва сме, не 2031-ва и дотогава какво да правят жените, всички да карат автомат ли? Че то няма толкова произведени коли за втора ръка на пазара.
Скоро един колега такъв ербап, който се кълнеше в автоматика му писна да прави кутия и отиде и си сложи ръчка. Представяш ли си? Не само не предпочита автоматик, ами даде бая пари за да го разкара и не ще и да чуе повече. Та за всеки влак ще си има пътници. Не знам защо е това осъждане от страна любителите на автомата към другите. Оставете всеки да си кара каквото реши. Темата беше за това дали има смисъл човека да се учи на автомат, колко ще му е трудно на ръчката основно, а не кой какви жени предпочита.

А, не - аз съм твърдо против това че жените са 2ро качество шофьори. Само че на тях не им пука за колата, както на нас за душ гела :D Не им е интересно и нямат желание да вкарат колата в опитмален режим на предавките. В това отношение автоматика покрива идеално. ЗФ6 още от 2005та година превключва по-добре от почти всички "Карачи" за ZF8 и DSG/DKG мисля че никой не си и въобразява че е по-бърз или ефективен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от TNT » 19 Апр 2021, 9:16

vicho написа:BMW-тата след 2005-та

vicho написа:Porsche пробваха да правят 7-manual

acho.rs написа: И мен ме е яд, че ХК-я го нямаше с ръчни скорости

А спрете се малко :mhihi: И други автомобили има. Човека не знае какво ще работи. Колко от служебните автомобили са с автоматична скоростна кутия ? Само тази на шефа :wave: Отива някъде - "ето ти служебната" и "ама аз не мога да карам ръчка" :dunno: Натам върви работата, ама още бая години ще има ръчки.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от steeN » 19 Апр 2021, 9:23



:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Няма как да се опише ситуацията по-добре.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос за кола автоматик

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Апр 2021, 14:16

Ачо, като цяло съм съгласен, но има и жени изключения.
Но не мога да се съглася с автоматика в Е60 и Е90, че е по-бърз от ръчката особено пък ако я кара маниак. Автоматът там си има това досадно буууу, като сменя и се бави. Сега имам и Е92 330д фейс, умишлено го търсих с ръчка, понеже не го понасям тоя автомат в Е9Х и не говоря изобщо за грозния скоростен лост. Като се кача във Ф-ката вече автомата с тия 8 предавки сменя добре, плюс, че ми е и спортния.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook