Телефон с добра камера

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Телефон с добра камера

Мнение от Oblivion » 24 Апр 2021, 1:25

Знам, че е клише но айфона си е айфон в момента съм с 12 про рядко снимам нито имам време да обработвам нито разбирам ама пак излизат топ и сме сравнявали с приятели притежаващи флагмани от самсунг и други андроиди и разликата е видима.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Телефон с добра камера

Мнение от SpeedyMan » 24 Апр 2021, 7:37

Iphone 12 - колегата си купи такъв. Виждам следните недостатъци:

1. Малък размер и съответно малка батерия (вероятно има и по-големи, но 2000 лв. са много за това малко екранче).
Трябва да вземеш Pro Max модела за да е с голям дисплей и с 6 ГБ рам, другите са с 4, но и той е с малка батерия.
2. Няма кафеварка - за 2000 лв. трябва да има, както и машина за кроасани :mhihi:
3. Няма опция за Автокаско, която да покрие всички рискове :mhihi: при мен се налага използване и снимане и в не до там нормални условия. Например оня ден се наложи да снимам интеркулера вътре... та за 2000 лв. ще ме е яд ако стане нещо...
4. Имам служебен SAMSUNG GALAXY A20e. Невероятен дисплей, но IPHONE 12 отстъпва като дисплей, поне визуално. Този самсунг го ползвам от 2 месеца, камерата не е лоша в сравнение с моделите преди 3-4 години, но е доста по-зле от тази на Redmi 8 Note Pro - по-бавно фокусира, някак си сензорът за дълбочина не работи добре (ако има такъв??), но си е доста приятен телефон, макар и с посредствени параметри.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Телефон с добра камера

Мнение от don_gori » 24 Апр 2021, 8:10

За момента S21 Ultra, Xiaomi Mi11 Ultra, Xperia 1/5 Mark III , ако google apps не се ползват може и Huawei Mate/P серията.
Интересна камера има и новия Oneplus 9 Pro, общо взето производителите(тук изключвам Айфоните понеже са доста назад в тази област) раздвижиха доста този сегмент при телефоните.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Телефон с добра камера

Мнение от DigitalExile » 24 Апр 2021, 8:29

don_gori написа:За момента S21 Ultra, Xiaomi Mi11 Ultra, Xperia 1/5 Mark III , ако google apps не се ползват може и Huawei Mate/P серията.
Интересна камера има и новия Oneplus 9 Pro, общо взето производителите(тук изключвам Айфоните понеже са доста назад в тази област) раздвижиха доста този сегмент при телефоните.


OnePlus 9 Pro пак е с посредствена камера общо взето нищо не се е променило там освен цветовете леко заради hasselblad

iPhone-a е добър само на Portrait Mode и на Video, снимките му нямат детайл с този 12mp сензор няма и как да имат ако го сравним примерно с S21 Ultra, iPhone-те за снимки винаги са прехвалени, ама тук има много епъл фенбойчета и сега ще писнат как това не е вярно, но в тубата има доста клипове.
Едно приятелче преди 2г. Така ми хвали един iPhone 11 Pro снимал много яко заставаме двамата снимаме една и съща снимка на night mode в заведение неговата беше в пъти по зле от моята, тогава бях с Mate 20 Pro. Та само си прибра телефона в джоба и нищо повече не каза за това цяла вечер и той типичен фенбой :mhihi: , но пък няма как да отрека, че в категория портрер и видео са топ айфоните, но само там и това не е достатъчно за добра камера. Хората най много правят снимки и то на ауто т.е S21 Ultra-та тук бие 12 Pro Max-a и то с много. Да не говорим за зум, че става трагично при айфона.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Телефон с добра камера

Мнение от 3186 » 24 Апр 2021, 9:30

За нощни снимки айфоните наистина са зле, дори 11ката не е нещо особено. С 12 не съм снимал още. За нощни снимки и добри селфита съм очарован от Пиксел-а, само че и той е скъп. Ако се търси бюджетно - xiaomi с 2 ръце.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Телефон с добра камера

Мнение от SpeedyMan » 24 Апр 2021, 9:42

Още един + за Redmi 8 Note Pro- прави страхотни нощни снимки!
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Телефон с добра камера

Мнение от seimo » 24 Апр 2021, 10:08

Само не разбрах защо Note 8 pro. Аз съм с 9 pro който е на горе долу същата цена, но има 30w бързо зареждане и доста по-издръжлива батерия. Снимките и клиповете които прави този телефон нямат конкуренция за парите си. Примерно имам и Huawei p smart pro който е на същите пари като Шаомито, но разликата в снимките е космос.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Телефон с добра камера

Мнение от hell's angel » 24 Апр 2021, 10:32

SpeedyMan написа:Iphone 12 - колегата си купи такъв. Виждам следните недостатъци:

1. Малък размер и съответно малка батерия (вероятно има и по-големи, но 2000 лв. са много за това малко екранче).
Трябва да вземеш Pro Max модела за да е с голям дисплей и с 6 ГБ рам, другите са с 4, но и той е с малка батерия.
2. Няма кафеварка - за 2000 лв. трябва да има, както и машина за кроасани :mhihi:
3. Няма опция за Автокаско, която да покрие всички рискове :mhihi: при мен се налага използване и снимане и в не до там нормални условия. Например оня ден се наложи да снимам интеркулера вътре... та за 2000 лв. ще ме е яд ако стане нещо...
4. Имам служебен SAMSUNG GALAXY A20e. Невероятен дисплей, но IPHONE 12 отстъпва като дисплей, поне визуално. Този самсунг го ползвам от 2 месеца, камерата не е лоша в сравнение с моделите преди 3-4 години, но е доста по-зле от тази на Redmi 8 Note Pro - по-бавно фокусира, някак си сензорът за дълбочина не работи добре (ако има такъв??), но си е доста приятен телефон, макар и с посредствени параметри.

5. Не можеш ли да си отвориш бирата с телефона - за нищо не става :P

+ 1 за Redmi 8 Note Pro. Добри снимки прави, въпреки че мен хич не ме вълнува тая работа. :ok: Яко се котира из форума, гледам :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Телефон с добра камера

Мнение от M-coupe » 24 Апр 2021, 10:42

seimo написа:Само не разбрах защо Note 8 pro. Аз съм с 9 pro който е на горе долу същата цена, но има 30w бързо зареждане и доста по-издръжлива батерия. Снимките и клиповете които прави този телефон нямат конкуренция за парите си. Примерно имам и Huawei p smart pro който е на същите пари като Шаомито, но разликата в снимките е космос.

И аз се чудя защо се говори само за 8про, който вече е на 2години модел, а преди месец излезе 10про :dunno:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Телефон с добра камера

Мнение от DigitalExile » 24 Апр 2021, 11:01

Оставете това ами ноут 8 про е с медиатек процесор което си е дъното при андроидите. Ноут 9 про е доста по дпбър вариант, а най добре 10 про има и амолед екран.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Телефон с добра камера

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Апр 2021, 14:46

seimo написа:Само не разбрах защо Note 8 pro. Аз съм с 9 pro който е на горе долу същата цена, но има 30w бързо зареждане и доста по-издръжлива батерия. Снимките и клиповете които прави този телефон нямат конкуренция за парите си. Примерно имам и Huawei p smart pro който е на същите пари като Шаомито, но разликата в снимките е космос.

Ами защото може да го намериш все пак по-евтино, но причината даде препоръчва толкова е от лични впечатления, понеже бая хора го имаме. Аз също препоръчах 9 про, понеже на жена ми после взехме такъв и е по-хубав на дизайн отзад, но честно казано разлика не виждам, нито в зареждането както казваш, нито в батерията, нито в снимките, нито в оперирането. :dunno: Ако има някаква, някъде то едва ли ще я усетиш. Особено пък с тая ултра издръжлива батерия на 8-цата както споменах назад, 4500 мисля беше, а на 9 е 5000. Но лично аз също бих взел 9 ако не намеря 8 за смешна цена.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Телефон с добра камера

Мнение от seimo » 24 Апр 2021, 15:05

Разликата не идва само от батерията която все пак при 9 е по-голяма, а от самия процесор който е по-икономичен. За който се чуди кой от двата да избере ето едно чудесно ревю на български.
https://youtu.be/QfULfJ9A71M
Да не говорим че вече има и 10 pro, но хайде да речем че той е в друга ценова категория.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Телефон с добра камера

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Апр 2021, 15:35

10 про имаше още миналата година в началото когато се чудех дали да не взема, но ми досвидя. :mhihi: Рекламираха го като първия в света със 108 мега пикселова камера, излизаше малко над 1000 лева, после след няколко месеца Самсунг сложиха тия пиксели за умопомрачителните 2500-2700 лева :mhihi: и един приятел си взе. Бая го базиках като губеше странно обхват телефона с вертикално излитане. :mhihi:
Айфонът колко трябва да кихнеш сега за хипер, мега, гига, трипер, мипер на квадрат и тетраедър версията на 12-ката? Защото то просто 12 не върви, трябват и другите неща отзад.
Но аз останах с впечатлението, че автора не държи да купи най-скъпия телефон, иначе нямаше да пуска тема. :mhihi: Затова и препоръчваме толкова много Китайския Пауър. :yes:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Телефон с добра камера

Мнение от Oblivion » 24 Апр 2021, 15:51

SpeedyMan написа:Iphone 12 - колегата си купи такъв. Виждам следните недостатъци:

1. Малък размер и съответно малка батерия (вероятно има и по-големи, но 2000 лв. са много за това малко екранче).
Трябва да вземеш Pro Max модела за да е с голям дисплей и с 6 ГБ рам, другите са с 4, но и той е с малка батерия.
2. Няма кафеварка - за 2000 лв. трябва да има, както и машина за кроасани :mhihi:
3. Няма опция за Автокаско, която да покрие всички рискове :mhihi: при мен се налага използване и снимане и в не до там нормални условия. Например оня ден се наложи да снимам интеркулера вътре... та за 2000 лв. ще ме е яд ако стане нещо...
4. Имам служебен SAMSUNG GALAXY A20e. Невероятен дисплей, но IPHONE 12 отстъпва като дисплей, поне визуално. Този самсунг го ползвам от 2 месеца, камерата не е лоша в сравнение с моделите преди 3-4 години, но е доста по-зле от тази на Redmi 8 Note Pro - по-бавно фокусира, някак си сензорът за дълбочина не работи добре (ако има такъв??), но си е доста приятен телефон, макар и с посредствени параметри.



1. 6 ГБ рам са всички pro модели на 12-ката. Капацитета на батерията при айфон не е от такова значение както при андройд поради по-добрата оптимизация на софтуера. С малката 2815 mAh ми издържа по 7-8 часа screen on при работене със сравнително тежки приложения и играене на COD без да го свалям от ръката. Еквивалентна батерия от андройд на подобен screen on ползване започва от 4500 mah и последен чип.

4. A20e IPS дисплей с резолюция 720х1560 да кажеш че превъзхожда по нещо ОЛЕД дисплей на айфон ( произведен от самсунг) е меко казано смешно все едно да сравняваш 316-ка с 328-ца.

За кафеварки и интеркулери ти препоръчвам CAT ама и той започва от 1000 лв чудя се защо ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Телефон с добра камера

Мнение от Anthony_J » 24 Апр 2021, 16:27

Е, той явно сравнява дисплеите по цветовете и шаренията. На Самсунг са толкова ужасно преекспонирани, но пък на мнозина им харесва и си мислят, че това е хубаво. При епъл цветовете са реалистични. То при Самсунг е същата работа и с телевизорите им, но явно е въпрос на вкус.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook