Какво се случва с открадната кола?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Какво се случва с открадната кола?

Мнение от sk8 » 25 Апр 2021, 23:33

Здравейте,

За съжаление ми откраднаха колата - изключително рядка ф10 535 м спорт с абсолютно всички екстри които може да се сложат в колата с изключение на мониторите на задните седалки.

Това се случва в центъра на столицата в скандинавска държава - на паркинг с камери в Петък.

Ясно ми е че няма да я видя повече, но ми е интересно какво се случва обикновено след като откраднат такъв тип кола ? Би било супер глупаво да я разглобят за части.

Има ли някъде където мога пусна вин-а за международно издирване например ?

Благодаря и си слагайте тракери и още каквото ви дойде на ум. Не само в България крадат коли професионално и за секунди.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от BMW_POWER » 26 Апр 2021, 4:09

Дълга тема, Колега! Съжалявам за случая!

Какво се случва? Варианти много. Най-важното е, какво се вижда на камерите. Ако са дошли с ключ, имаш някаква следа. Ако няма ключ, до руската граница е близо. После я в страната, я в Казакстан, Украйна, Беларус. Потъва. Не вярвам от Северна Европа да крадат за африкански или азиатски пазар. Но всичко е възможно. От Канада крадат най-много Toyota.

https://ottawa.ctvnews.ca/it-took-them- ... Id%3D86116

https://ottawacitizen.com/news/local-ne ... en-in-2020

Не ми се рови сега. Ограбиха и няколко дилъра. Направо чисто нови коли от двора. Разместили по-евтините отпред, за да измъкнат скъпите отзад.

Преди шест години откраднаха камион F-150 Harley Davidson на един нашенец. Дори нагло показали среден пръст на камерите. На принципа на случаен подбор при проверка на контейнер за износ го намериха на пристанището.

Дано имаш застраховка.
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от m.dimitrov1992 » 26 Апр 2021, 12:03

Отива за части на 99% Крадците сигурно имат някоя силно ударена купена за смешни пари и ще си я наредят от твойта за 0лв! За пререгистрация и дума да не става както и за износ от държавата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от Gari » 26 Апр 2021, 13:12

Съжалявам колега.
При всички положения обяви колата за открадната. Изискай и документ, че си я обявил. Надявам се, че имаш застраховка. В такъв случай, просто си уведоми застрахователя. Не знам, ако е с БГ регистрация, как стоят нещата с изплащането на автомобила, но ако е регистрирана в Западна Европа не е проблем с изплащането.
Както колегата над мен написа, 99% ще иде за части. Само купето има номер, рама. Всичко друго са резервни части и никой не те пита откъде са. Дори и двигателя.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не искам много, искам всичко!

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Апр 2021, 13:27

sk8 написа:но ми е интересно какво се случва обикновено след като откраднат такъв тип кола ? Би било супер глупаво да я разглобят за части.

Не само повярвай, ами над 90%-та е вероятнистта да иде за части, дори двигателя, просто ли заличават номера и готово. Пък нека им е смешно в БГ, че само ние се заяждаме за номера, понеже като стане такси няма проблем крадеца да си продава двигателя.
Около 1% вероятност има да я изнесат и карат в някоя държава извън ЕС в която законите са като в третия свят. Другите 9%-та са, че имат такава ударена, ама много ударена и само вземат от нея рамите от две места, правят кола близнак и от там...все едно твоята изчезва, а те си имат нова. В Европа търгашите научиха, че това се случва и затова дори тотално се продават не на желязо, само да имат редовни документи. И дори да я видиш и познаеш и да кажеш, че е тя, те я проверяват, виждат, че около рамата има намеси, но има една врътка, че ако имаш документ от сервиз и са ти оправяли колата след удар, който е засягал дори рамата около бомбето...нямаш проблеми. А такъв сервиз е всеки твой доверен срещу съответната сума и никой нищо не може да каже, нито на сервиза, нито на новия добросъвестен евентуално собственик.

Който не знае какво се случва с бг номера, каско и кражба в чужбина, ами същото като при кражба в бг. Застраховката ти важи и си чакаш там законовия срок да ти платят сумата, която ще изчислят от тази на която е застрахована. Примерно неговата ако е застрахована на 35 да речем, ще му кихнат макс 28-30.
Последна промяна Top Gun Maverick на 01 Май 2021, 1:01, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от sk8 » 30 Апр 2021, 23:22

Добре че имам Каско... надявам се да не се заядат нещо..уж европейска държава.. само 3 месеца имах колата и им дадох фактури за нови гуми, части и т.н. дано не се излигавят с оценката на колата. За първи път ми е, имам ли право да се договорям относно цената която искат да ми изплатят ?

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Май 2021, 1:09

Не точно. В смисъл те ще ти кажат колко е овехтяването ако(разбирам от твоите думи е така)преди 3 месеца си го направил. За толкова голям срок всъщност би трябвало да е минимално, но сега ще стреляме в тъмното ако кажем точно какво ще ти предложат на добри начала те. Зависи много и от това коя ти е компанията(ако може да я споделиш за спорта тука, ще ни е интересно)и как е към днешна дата с плащанията. Да се пазариш едва ли би имало някакъв ефект, но ако не си съгласен с оценката си съвсем свободен(и силно ти препоръчвам да го направиш ако е подигравателна и с голяма разлика)да ги съдиш за по-голяма такава. Ще има няколко месеца да се чудят какво да правят, имат законов срок мисля беше 6 месеца преди да търсят колата и чак тогава да олекват с пари, понеже никой не обича да изплаща. Особено пък след като е минало само 3 месеца от каското ще са още по-подозрителни да не си в схема за кражба на коли или нещо такова.
Ето ти една от доста големите теми за Каско през годините, скоро не е писано, но едно време я пусках аз и все пак имам бая информация. Ако искаш потърси и други, но лично аз отдавна спрях да ги чета, понеже отдавна спрях и каскота да правя поради много причини, последно ми се наложи когато продадох едно М5 Ф10 на лизинг и беше в Германия колата през по-голяма част от времето и бе по-скоро по задължение за купувача, понеже все пак се сещаш, че няма как иначе.
viewtopic.php?f=116&t=321374&hilit=%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D1%86+%D0%B8%D0%BB%D0%B8+%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%86+%D0%B7%D0%B0+%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE
И от зад напред да я четеш за по-прясна информация е опция. Може да потърсиш и други теми с лупичката ако ти се занимава и ще ти подейства успокоително. Предполагам колегите писали в този подфорум са се изместили повечето във Ф10 раздела, някои дори знам, които отдавна са там и сигурно има теми за Каскота.
Ама не го мисли толкова, по принцип няма как да не платят, едно време имаше опции там, че колата ще е в друга държава и доплащаш, ама минаха тия времена.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от mirko0 » 01 Май 2021, 8:58

Тук правят пазарна оценка на колата към датата на кражбата и плащат нея, но не повече от застрахователната сума, като няма да се трогнат от фактури за части, гуми или други подобрения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от vicho » 01 Май 2021, 16:28

ако се появи в BG на части ще припадна от смях... сори, сигурно не ти е забавно, ама това си помислих първо...

бяла ли е? :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от sobiss » 01 Май 2021, 23:19

Доста от луксозно крадените коли от скандинавието и Германия някак стигат до Литва, която се явява основен разпределителен пункт ..след което през Беларус и най вероятно към Таджикистан.
Германците отдавна се борят с този проблем. За съжаление инфото е на немски.
https://www.google.com/amp/s/sz-magazin ... -80590!amp

Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от sk8 » 02 Май 2021, 12:30

vicho написа:ако се появи в BG на части ще припадна от смях... сори, сигурно не ти е забавно, ама това си помислих първо...

бяла ли е? :dunno:


Хаха вече ми е забавно, какво друго ми остава хах, не черна беше.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от Bogat-Beden » 02 Май 2021, 15:28

Копенхаген ли?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от sk8 » 02 Май 2021, 19:24

Да :д как позна хах


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от Bogat-Beden » 02 Май 2021, 21:02

Предположих... Ако ти трябва помощ с превод нещо при общуване с тамошните институции, казвай. Макар че с английски се справят перфектно...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Какво се случва с открадната кола?

Мнение от sk8 » 02 Май 2021, 22:21

Благодаря :)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook