Стойка за гуми(19 цола +)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 10.03.2014

Стойка за гуми(19 цола +)

Мнение от godsent » 05 Май 2021, 11:27

Здравейте,

Търся стойка за гуми с размери ш. 255+ и цол 19+ има ли такива, защото всички, които намирам в интернет са за гуми с размер до 225 и дори по-малки?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Стойка за гуми(19 цола +)

Мнение от ildivvy » 05 Май 2021, 14:24

Как точно трябва да изглежда? На моя колега с Х5-цата, приятел му направи такава, която се анкерира за тавана, по размера на гумите му! Стана перфектна!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Стойка за гуми(19 цола +)

Мнение от hell's angel » 05 Май 2021, 15:03

ildivvy написа:Как точно трябва да изглежда? На моя колега с Х5-цата, приятел му направи такава, която се анкерира за тавана, по размера на гумите му! Стана перфектна!

Дай да видим някаква примерна схема или разкажи, че бая гуми и железа ми се търкалят насам-натам и само се чудя къде да ги забутам...
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Стойка за гуми(19 цола +)

Мнение от empar » 05 Май 2021, 15:19

Ето това e най-масово срещаният тип стойка.
За гуми с джанти няма по-добър принцип за сърхранение.
Конкретното изпълнение от линка си взех аз и съм доста разочарован. Уж компактно и удобно за мазето, ама нанайси!
225 не е максималният размер гуми(събира и 245ци без проблем), но мястото на което вертикалният шиш влиза в кръстачката е от някакъв рядко нескопосан графит и се предаде доста бързо. Хем я бях нивелирал доста старателно, но въпросния графит не може да понесе и грам странично натоварване.
Счупи се от раз и за да е наистина забавно - посред нощ, та ми изкара доста доволно акъла, че някой глиган е нахлул в мазата да ми краде мезето!!! :bang:
В момента съм в процес на изработка на същата, но от читав материал. Само подложките и ограничителните щифтове си взех от "купешката".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Стойка за гуми(19 цола +)

Мнение от steeN » 05 Май 2021, 15:51

Голям зор да ги нанизваш така особено ако са 20ки. Според мен е по-добре 4 индивидуални хоризонтални тръби на стената една до друга.
Т.е. както са на джиповете закачени на задната врата резервните. Ще заема и по-малко място.

О те дори ги продавали :) Идеално. "wheel hangers"

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Стойка за гуми(19 цола +)

Мнение от hell's angel » 05 Май 2021, 16:36

Тая от масовия тип - те и сега така стоят, завити в найлони, една върху друга в ъгъла :mhihi: Ама са и бая повече от 4 ...та варианта по стените отпада. По-скоро ми се върти в главата да ковна една тръба под тавана, на някакво универсално разстояние от стената та да ги натъркалям всичките цолажи горе - хем да не ги гледам, хем да не ми се пречкат.
Вариант на това, но само с една, по-дебела тръба отдолу :
Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 10.03.2014

Re: Стойка за гуми(19 цола +)

Мнение от godsent » 05 Май 2021, 19:43

Мен основният ми проблем е че като са ми в чували по земята в гаража обират сумати прах и стават супер мръсни и после ги вкарвам в колата и тя става на нищо. Та по-скоро си мисля нещо като индивидуална стойка за всяка гума, колкото да не стоят и обират мръсотията по земята.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Стойка за гуми(19 цола +)

Мнение от ildivvy » 06 Май 2021, 11:13

Това, което направи моя приятел е като на снимката по-горе, но 'правоъгълника' (направен по размера на гумите) е закачен с 4 'крака' с планки и с анкери за тавана (стената е от тухли и не искаха да рискуват)! Използваха 30х30 за материал... Принципно може да се направи и 'раздвижно', за да става и за други цолажи. Това, което мисли същия колега, за тръбата на разстояние от стената също ще стане, но дали няма да цапа стената? Иначе е най-бързия и евтин вариант (ако се изпълни както си трябва)!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook