Колко ПТП-та имате ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колко ПТП-та имате ?

0
19
25%
1
21
28%
2
15
20%
3
8
11%
4
6
8%
5
2
3%
6+
4
5%
 
Общо гласове : 75
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Колко ПТП-та имате ?

Мнение от TNT » 12 Май 2021, 20:05

Нещо много теми с карачи станаха и викам да се премерим :ok: Някои преценяват нещата, други усещат магия, трети карат като бабички :mhihi: Паркинг щети не се броят, удряне на бордюр - естествено, че се брои. Ако не сте виновни - пак се брои. Че познавам такива, дето 5 пъти не са виновни и става подозрително :mhihi:

Аз съм с една - блъснаха ме на светофар, докато си чаках :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от barty » 12 Май 2021, 20:17

3 пъти ме удрят, 2 пъти аз "подпирам" други коли.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от mfandakov » 12 Май 2021, 20:33

Да чукнем на дърво .... от 1986г съм шофьор и имам 0/нула/ ПТП.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от steeN » 12 Май 2021, 20:46

1 път зимата ходих да дрифтя с едни лауреати от форума, в Панчарево имаше картинг писта.
Нямам идея къде било тва нещо щото беше преди 15 години сигурно.
Смачках престилката на Е30ката в някакъв лед. Беше такова стъкло,
че трябваше да сядат хора на багажника, че да кача нагорнището на излизане :mhihi:

2 пъти са спирали в мен олигофрени, които дават на заден ход докато аз чакам зад тях на кръстовище.
Хем и двата пъти буквално бях легнал на клаксона. От малкото пъти, в които ми се е искало да
пребия човек :kuku: Преди 2009 г ма кога не помня вече.

1 път в щатите вечер, на 4 лентов път беше паднал уличен стълб и почти 3 от 4 ленти бяха заети (някакъв доста силен вятър имаше тази вечер).
Едвам го заобиколих, ма някакви парчета от осветителното тяло ми спукаха кората отдолу
и ми надраскаха стабилизиращата щанга. След мен колата мина директно през стълба, въздушни възглавници и т.н.
Ма поне човека си беше ОК. Тва да е било 2014 ? Писал съм във форума, ама не ми се търси.

Паркинг щети никога не съм имал да чукна на дърво. Друго не си спомням.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Моджо » 12 Май 2021, 20:53

1. 1990 като млад шофер се хлъзнах и се ударих. Бях с бмв (E21) , хехе. Градско, щети само ламарини.
2. С предишната Фабия ме удари един кьоркютук пиян. Пак ламарини само.

И за близо милион км е това.

Докато карах един камион една година имах много премеждия, но без птп-та.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от slatanic » 12 Май 2021, 21:02

Имам няколко.Къде мои къде чужди.
1.Преминаваща на червен светофар съм удрял странично.Имам тема някъде тука.
2.Челно са се удряли в мен при почти спряла кола от моя страна.Колата бе тоталка и предна дясна гума беше вътре в купето.Имам тема и за това. :mhihi:
3.Удрял съм отзад друг поради рязко изскочил ненормален пешеходец и скапани гуми на шофираната от мен кола.Това с 2 различни коли.И не поради не спазване на дистанция,а баш от скапани гуми и идиоти на пътя решили да минат на всяка цена когато им е удобно на тях и където им е удобно.Тия не са били за тема вече... :mhihi:
4.С триста зора се опитах да пропусна едни деца идиотчета който прецениха,че от крайна лява лента може рязко да минат през другите 2 и да влязат бензиностанция без мигач.
Ма бях с мотора и не можах... :confused: Влачих се 100 метра по каска колена и кокалчета на ръцете.Бях без екип...и една седмица след това спях отвит за да мога да зарастна без да се отлепям от чаршафите събуждайки се сутрин...Това беше от преди 16 години май ще станат,а тогава още не пишех във форума. :mrgreen:
5.П.С.Сега се сетих,че съм се въртял неконтролируемо с първата е36ца пак поради липса на опит и летни гуми зимата.... :mrgreen: ...детска ми работа... :mhihi:
.....
И дано да е това и за напред...но винаги трябва да се кара с едно на ум,че не се знае,знае ли се.... :roll:
Последна промяна slatanic на 12 Май 2021, 22:19, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Don_Diego » 12 Май 2021, 22:05

2 пъти съм подпирал аз, като единия път е след като ме натресоха отзад
3 пъти отзад ме удрят, веднъж странично и веднъж един камион се покатери на капака на колата, че се правех на умен с един дипломат в колата, а тъпите македонци нямат CD лента и се провирах между колите :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от ivoaudi » 13 Май 2021, 0:39

За поне, ама поне 3,5 млн км нямам драсната ламарина дори. Но карам предимно с малко над ограниченията и рядко се режа. Може би затова, че съм предимно разумен и Господ ме пази и помага!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от streetz » 13 Май 2021, 0:48

Най-сериозното ми ПТП е едно завъртане на 360 градуса след камшик на хлъзгав асфалт, завърших със странично качване на нисък бордюр, при което едната гума спадна. Напомпих я и си продължих.
Имам едно спиране в колата пред мен и едно спиране в задната ми броня, и двата случая без никакви щети, защото бяха с ниска скорост в кръстовище.
И една X1-ца ми влезе на задна, а точно тогава бях с прецакан лентов кабел на волана, тоест без клаксон, и само седях и гледах как ме удря. Фар, мигач и леко натиснат калник, с който си карам и досега.
Другото са паркинг щети, предимно такива случили се в мое отсъствие - смачкана маска и бъбреци и натиснат преден капак, в друг случай ми бяха строшили фар, а 2012-та гаджето на една дето ѝ мачках циците, реши да си отмъсти, та ми издра Е36-цата открай докрай и ми наряза гумата.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от ARR_ » 13 Май 2021, 4:19

Три броя за героя :lol:
Два пъти им влизам изодзадзе, включително и на брониран инкасо автомобил, всъщност на него по-скоро беше "по-диагонал".
Веднъж "подпрях" сранично една сърна с около 100км/ч и с изненада установих че има бозайници (и голям брой авточасти) които са способни да прелитат значителни дистанции :lol: .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от turieca » 13 Май 2021, 7:23

Едно с една офца, която прескочи мантинелата на 3-4 метра пред мен.
Корави животни са помля всичко отпред.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Borymeckata » 13 Май 2021, 9:01

streetz написа:Другото са паркинг щети, ..., а 2012-та гаджето на една дето ѝ мачках циците, реши да си отмъсти, та ми издра Е36-цата открай докрай и ми наряза гумата.

Това викаш, към паркинг щетите го пишем? :mhihi: :mhihi:

Аз за толкова години и километри... срам ме е да кажа, но най-сериозния ми инцидент на пътя е с велосипед. Един с Пежо 309 ме занити челно, десетина дни изкарах в болница, щяха да ми вадят далака, но нищо счупено (кораво копеле излязох). С мотор имам един инцидент (челен удар в паркирана кола, от келешлък), паданията отдавна не ги броя, но няма нищо сериозно... С кола... Веднъж, много отдавна беше, подпрях леко един Голф-2 отзад - бях последен в колоната и при аварийно спиране на първия не ми стигна спирачен път. Строших десния фар на Омегата, която карах тогава, в задната броня на Голфа, но нищо друго по двете коли. После един Голф-2 ме удари отзад, оттогава имам респект колко е здрава Х3-ката. Само задната броня се спука на две места и много леки вълнички по вратата, а ГоУфа се сгъна по средата, буквално. Постоянно съжалявам, че не се сетих да снимам тогава. Сега ми хрумва, че вторият инцидент е следствие от първия - ГоУфовете отмъщават! А може да е бил и същият... :mhihi: :mhihi:

Освен това два пъти съм се возил в кола, която участва в лек и безобиден инцидент, но не съм карал. Всичко това, разпределено върху повече от 35 години, незнайни километри и десетки различни МПС-та.
Последна промяна Borymeckata на 13 Май 2021, 9:10, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от Kroki » 13 Май 2021, 9:05

1 път - направих забранен обратен и една баничарка спря в мен.
1 път - пиян, без ГО на забранен ляв завой в насрещното удари вратата си в моята броня и ме писаха мен виновен. Бях пуснал и тема. :mhihi:

Така, че го броя 1 път.


Имам над 200 000к км с лични автомобили. Карам над ограниченията в разумните граници и където позволяват всички обстоятелства.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от don_gori » 13 Май 2021, 9:31

Интересна тема :)
За 15 години 1 път ми се случи да смачкам ламарините, като вината изцяло не беше моя - на стоп съм и отсреща ми мигат и ми "дават" път да мина понеже пътя е тесен а и нямам никаква видимост, та махам аз с жест за благодарство и в следващия момент ме блъскат от където нямам видимост. Човека дето ми "даде" път както завиваше отпраши напред :mhihi: От тогава такива дето ми дават път не ги е*авам, чакам гледам и когато си преценя тръгвам.
Имах и едно завъртане на пътя Чепеларе-Пампорово, но по късмет спрях колата без да се блъсна в мантинелата а и нямаше никакви коли около мен :angel:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Колко ПТП-та имате ?

Мнение от b_u_b_o » 13 Май 2021, 10:04

Първото ми ПТП беше при първото каране след като си взех книжката :mhihi: На Т. Александров, светофара преди тунела, тоя пред мен натепа някви спирачки, аз също и си спрях на метър зад него при което един чичка ми влезна отзад стабилно..

Второто и последно за сега, преди 2 години с 2 баничарки си направихме влакче :mhihi: Аз най-отзад разбира се, и общо взето единствен със щети, на тях нищо им нямаше. Тука аз си бях виновен, защото бързах и карах по-рязко, не беше над ограничения но беше несъобразена скоростта явно. В същия момент и бях отклонил поглед защото набирах телефон...с хендсфрий бях но дори и тези 2 цъквания за да набера бяха фатални. И съчетанието малко по-висока скорост, късна реакция, супер кофти асфалт и циганска каруца която засече първата кола и резултата е ясен..

Паркинг щети нямам.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook