Добри книги?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Добри книги?

Мнение от Nickelback » 03 Авг 2021, 22:00

Една малка част от моето "the best of", няма време за фентъзита :ok:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Добри книги?

Мнение от Borymeckata » 04 Авг 2021, 21:18

Ето и от мен нещо, предполагам ще бъде интересно за библиоманите:

https://kulturni-novini.info/sections/83/news/32152-izleze-ot-pechat-limitirano-izdanie-na-zapiskite-po-parvoobraza-ot-1884-1887-1892-godina

Поръчал съм два от номерираните комплекти (24 и 30), утре трябва да ги получа. Доста се чудя за първия... ама 300 лева, егати... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Добри книги?

Мнение от Jordana » 06 Авг 2021, 8:13

..."Интелегенцията на секи един народ, която русските славянофили макар и да равнят, в отношение на народният успех, с нула – имала е и ще да има решающи глас в съдбините на простата масса; без нейното участие нищо е невъзможно да стане. Ако турското правителство искаше да убие българската интелегенция съ заточение в Диярбекир, то много по-добре щеше да сполучи в целта си, ако направеше от тая интелегенция ефендета, защото ние знаеме от пример, че колкото българи имаше на турска служба, почетени с нишени, сичките до един бяха лица с развалени характери и много по-преданни на Османовият престол, отколкото самите турци."...

Същата ситуация и днес се наблюдава в лицата на държавна служба , сичките до един са лица с развалени характери предани на чужди господари . Българските ефендета добре служат на тези които ги направиха ефендита вместо да ги заточат някъде ..
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Добри книги?

Мнение от Borymeckata » 06 Авг 2021, 8:31

Вчера си взех книжките и да ви кажа - малко съм разочарован. Да, качеството изглежда супер, но очаквах повече от "номерирането". Примерно на заглавната страница на всеки том да пише "Това е екземпляр 24 от общо 77 номерирани екземпляра", или нещо подобно...
Всъщност, въпросното "номериране" представлява само малко число в триъгълник, в долния ляв ъгъл на корицата. А отзад пише "Тираж 199 броя, от които 77 номерирани". И това е...

Ако някой е мераклия - бих препоръчал да си вземе от неномерираните екземпляри, само за едно двуцифрено число отпред на корицата не си струва да плаща двойно. Иначе книгата е супер, с кеф ще си я прочета отново, за трети път май...

Понеже авторът Захари Стоянов е имал преки контакти с известни хора от нашата история (особено с Бенковски, той остава с него по време на възстанието, след потушаването и до самата му смърт), дава интересни и малко... противоречиви образи в книгата си. Които понякога стряскащо се различават от идеализираните образи на герои в официалната ни история и пропаганда. Бенковски е представен като арогантен и властолюбив, обичащ почестите и дори деспотичен. Но същевременно е умен, решителен и упорит, с твърда воля и характер. Той единствен остава верен на клетвата да не пият ракия, докато четата бедства, мръзне и гладува в Балкана. Друго интересно - Бенковски направо е презирал и ненавиждал образованите хора, които е наричал "граматици". Затова е странно, че имаме висше военно училище, кръстено на него... Авторът прави интересни анализи и описва факти, които те карат да се замислиш.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Добри книги?

Мнение от memorex » 12 Авг 2021, 0:17

Зекария Сичин - "Хрониките на Земята"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Добри книги?

Мнение от Grozdanoff » 12 Авг 2021, 7:11

Bokrael написа:Здравейте, можете ли да ми препоръчате нещо интересно за четене? Предпочитам трилъри и фентъзи, но като цяло чета всичко. Интересна тема ми е и Втората Световна Война, така че може и някой военен мемоар.


"Проиграни победи" Ерих фон Манщайн, това е книгата за операция Барбароса, която трябва да се прочете от всеки, който го вълнува Втората Световна Война.

Колеги искам да попитам някой да знае сайт за безплатни комикси, попринцип не чета комикси, но искам да прочета Devil May Cry, а от България не намирам откъде да си ги купя.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Добри книги?

Мнение от TNT » 17 Мар 2022, 10:45

Аудио книги откъде сваляте/слушате ? :roll:
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Добри книги?

Мнение от steeN » 17 Мар 2022, 11:50

Borymeckata написа:...


Мерси. Това е страхотно за подарък.
И аз мисля, че номерираните не са много интересни.
Виж ако бяха подписани от Захари Стоянов или нещо такова :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Добри книги?

Мнение от b_u_b_o » 17 Мар 2022, 11:53

TNT написа:Аудио книги откъде сваляте/слушате ? :roll:

Аз си направих абонамент в сторител, първите 2 месеца си плащах за месец да видя дали ще ми хареса да слушам и определено е моето, после си платих за година направо. За 9 месеца от както го ползвам съм изслушал 46 книги за 571 часа. Научих се да ги слушам на х2 скорост и книги които ще подмятам месеци ако четях, ги слушам за седмица. Тва на български разбира се, на английски 1.25 макс 1.5 зависи от четящия. Доста съм доволен от соторител, постоянно си увеличавам запазените за бъдещо четене книги, вече са над 100, а всеки ден излизат нови заглавия, много от които искам да изслушам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Добри книги?

Мнение от M17cH » 17 Мар 2022, 12:40

За фентъзи и фантастика препоръчвам GraphicAudio продукцията. Много готини ефекти и множество вокални актьори.
Така се и съкращава много от самия текст, тоест като се чуе гръмотевица, не четат че е имало гръмотевица... Или пък по-напред в текста когато се запознаеш с гласовете, дори често пропускат да прочетат кой точно говори, тъй като по гласът се ориентираш (това е и плюс и минус де...)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Добри книги?

Мнение от TNT » 13 Юни 2022, 12:24

Да вдигна малко една тема, която има нужда да е по-активна във форума :mhihi: В piratebay има новата книга на Рей Далио - Changing world order. Още не съм я преполовил даже, но е много добра. Излезна преди повече от половин година, а вече доста "предсказания" му се случват. Има и някои от другите му книги при пиратите, но засега тази е най-добрата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Добри книги?

Мнение от Exclusive89 » 13 Юни 2022, 14:26

Много добра книга! :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Добри книги?

Мнение от TNT » 13 Юни 2022, 14:27

Така е! :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Добри книги?

Мнение от drifty » 14 Юни 2022, 10:00

В озон има добра оферта в момента, мисля да си купя някоя друга книжка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Добри книги?

Мнение от Don_Diego » 30 Ное 2022, 13:53

Като нов фен на аудио книгите да питам за предложения? :ok:
Нямам претенции за стил, може би само без по романи :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook