Добри книги?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Добри книги?

Мнение от KoolyO » 01 Дек 2022, 23:14

Уважавам хората, които четат книги. Едит: Е и някои, които не де. Но те са изключението, което потвърждава правилото.
Но пък и крайните позиции също не са ми любими.
Имам и Киндъл (дълго време ми отне да се реша) и Audible (от още по-скоро), и купчини с книги.
Нищо не може да замени четенето на хартиена книга. Поне за мен.
Но да не изключваме и другите възможности.
Не винаги е удобно да имаш всичките си книги "под ръка". Т.е. когато пътуваш. Трябва си Kindle.
Не винаги е възможно да четеш. Т.е. докато пътуваш. Audible.
Аз ги комбинирам, както ми е най-удобно в момента.
За препоръки - дал съм няколко, по-рано в темата. Не мога да се сетя за по-добри точно в момента.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Добри книги?

Мнение от BMW_POWER » 02 Дек 2022, 0:33

TNT написа:
Моджо написа: Иначе 100-на страници се четат за около час, час и малко и то бавно.

Средното е около 40/час, 50-60 се счита за бързо. Във форума на батките грам не съм изненадан, че имаме и батки на четене на книги :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Това е "нормална" скорост за четене при мен. Хлапето също чете много бързо. Полудявам, когато четем едновременно с жената. Аз съм свършил текста, тя до средата. Изпитвали са ме върху текст, защото не ми вярват, че съм го изчел....

При мен хартиени книги са кът като цяло. Сега си препрочитам (за хиляден път) "Капитани на фрегати". Дърпа ме детското в мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Добри книги?

Мнение от b_u_b_o » 05 Дек 2022, 17:34

Don_Diego написа:Като нов фен на аудио книгите да питам за предложения? :ok:
Нямам претенции за стил, може би само без по романи :dunno:


Бях забравил, че имах намерение да ти напиша какво съм слушал в сорител и според мен си заслужава да се чуе:

-И 3те на Ювал Ноа Харари - Sapiens, 21 урока за 21-ви век, Homo Deus
-Иво Иванов - Кривата на щастието, Отвъд играта - брутално яко разказва тоя човек. А и историите са невероятни, всяка си заслужава отделна книга направо.
-Прекрасният нов свят на Хъксли е доста интересна, също има на Оруел 1984 и Фермата на животните, не съм ги слушал защото съм ги чел, но ако ти не си определено ги чуй
-ако ти е интересна история има 5те книги на Стефан Цанев, цялата история на българия в 60+ часа. Слуша се сравнително лесно, поне на мен ми беше.
-Задочни репортажи за задочна България на Георги Марков поне на мен ми беше много интересна, но на мен темата за соца си ми е любопитна

Абе има страшно много книги, списъка ми за слушане расте далеч по-бързо отколкото успявам да слушам. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Добри книги?

Мнение от Don_Diego » 05 Дек 2022, 19:03

Благодаря за предложенията :bowdown: :bchug:

Харари вече го започнах, доста доволен до момента и със сигурност ще изслушам и другите му книги
Последните 2 тирета също са ми в bookshelf-a и ще ги слушам щом приключа с Харари. Оруел съм го чел като студент, но не пречи да го преслушам пак :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Добри книги?

Мнение от peshehodetz » 22 Дек 2022, 20:05

Много хубава книжка, предполагам че филма също сте го гледали, но и книгата си заслужава.

Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Добри книги?

Мнение от Anthony_J » 23 Дек 2022, 18:02

Don_Diego написа:Благодаря за предложенията :bowdown: :bchug:

Харари вече го започнах, доста доволен до момента и със сигурност ще изслушам и другите му книги
Последните 2 тирета също са ми в bookshelf-a и ще ги слушам щом приключа с Харари. Оруел съм го чел като студент, но не пречи да го преслушам пак :bchug:
1984 в сторител е нещо уникално. Сериозен актьорски състав и озвучаване, много впечатляващо, все едно слушам филм. Досега нищо подобно не бях слушал като оформление.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Добри книги?

Мнение от streetz » 06 Яну 2023, 19:39

Купих четец Pocketbook IncPad3, но ми прави впечатление, че на всеки 5 страници екранът сякаш се рефрешва - премигва в черно за секунда ето така. И се чудя сега това дефект ли е или е feature :lol: Някой ако има такъв да сподели как е при него?
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Добри книги?

Мнение от Jordana » 06 Яну 2023, 20:20

Дефект е , той не се рефрешва а става негатив образа черното бяло а бялото черно . Явно цялата партида е дефектна
https://www.youtube.com/watch?v=a3WA0tbE7VM&t=1s
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Добри книги?

Мнение от b_u_b_o » 06 Яну 2023, 20:49

Дефект е друг път. Така работят повечето четци с eInk дисплеи. Просто не се рефрешва екрана на всяко прелистване, оптимизация някаква, дали на батерия, дали самия екран има някакъв живот и него пестят, не съм задълбавал. Почти всички които съм виждал обаче имат опция из менюто да рефрешват на всяка страница.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Добри книги?

Мнение от streetz » 06 Яну 2023, 23:10

b_u_b_o написа: Почти всички които съм виждал обаче имат опция из менюто да рефрешват на всяка страница.

Открих я настройката в менютата, всичко е точно, благодаря :yes:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Добри книги?

Мнение от Don_Diego » 11 Яну 2023, 13:06

Anthony_J написа:
Don_Diego написа:Благодаря за предложенията :bowdown: :bchug:

Харари вече го започнах, доста доволен до момента и със сигурност ще изслушам и другите му книги
Последните 2 тирета също са ми в bookshelf-a и ще ги слушам щом приключа с Харари. Оруел съм го чел като студент, но не пречи да го преслушам пак :bchug:
1984 в сторител е нещо уникално. Сериозен актьорски състав и озвучаване, много впечатляващо, все едно слушам филм. Досега нищо подобно не бях слушал като оформление.


Това ми спря тока направо, наведнъж я изслушах и се замислих за втори път да я пусна :lol: . Направо си е изживяване това озвучаване :bowdown:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Добри книги?

Мнение от Don_Diego » 22 Мар 2023, 14:06

Няколко интересни заглавия, има ги и в хартиен вариант :ok: :

The 48 Laws of Power by Robert Greene.
Изображение

12 Rules for life: Antidote to Chaos by Jordan B. Peterson. Ей това е доста интересно и поучително
Изображение

21 урока за 21ви век на Харари...малко на пропаганда бие и не ме очарова. Зор видях да я изслушам цялата :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Добри книги?

Мнение от barty » 24 Апр 2023, 14:53

"Мамник" на Васил Попов.
Действието се развива през 2020г, а жанра е криминално фентъзи.
Много интересна!
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Добри книги?

Мнение от Моджо » 24 Апр 2023, 14:58

Аз па прочетох нещо Майкини и другите ли беше на Иво Сиромахов.
юи... Твърдо нье)) Има некви неща за размисъл , които могат да се съберат в 10 страници и тва е.
Ма па има смешки))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Добри книги?

Мнение от TNT » 24 Апр 2023, 15:16

Прочетох Сапиенс и е супер надценена. Чак по други книги се пише за нея. Нищо особено.

Ей тази повече ми хареса :yes:

Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], seimo

Последни теми
Facebook