Добри книги?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Добри книги?

Мнение от bum_bum » 30 Ное 2022, 15:22

Книга не бих слушал, ако ще с пистолет на главата ми да застанат. Ма то това е явно еволюцията в днешно време. След някоя година ще ги наливат направо в мозъка.

А по темата- преди няколко месеца открих Джо Абъркромби. Гениален просто. Да е жив и здрав още 100 книги да напише.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Добри книги?

Мнение от Don_Diego » 30 Ное 2022, 16:14

Също бях много скептичен, но просто стана кът времето, което мога да използвам за четене. След тестов период със Сторител бих казал, че е готина услуга.
Аз слушам в моменти когато не би било удобно да чета: като пътувам с метрото, като летя на някъде и тн. Друг плюс е, че се изолирам от околния шум (вярвай ми е метрото това е от особено значение :help: ), остана да намеря как да се изолирам от миризмите само :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Добри книги?

Мнение от Моджо » 30 Ное 2022, 16:39

Че кво "четене" е в метрото? За 10-15-20 минути кво ще прочетеш/чуеш. Нещо бърбори там. Айде летене по-става.
И аз съм за четене, а не за слушане. Нищо не ти влиза в главата кат го слушаш. Точно след 2 дни си го забравил, аз след час. Тва е се едно ютуб. Не, мерси. Няма книга, която съм прочел и съм забравил на 100%. А не е като да са 5-6 книги. Само за тая година са къде 80 (не всички нови, някои си ги препрочитам), а по времето когато нямаше интернет и смърцафони са били по 1 на 3-4 дни. Единствения компромис е, че ги чета електронно вече, само че на таблета, а не на киндъл примерно. Ама пак не всички. Които си ги имам си препрочитам, а някои нови си ги купувам хартиени съвсем умишлено.
А ритуала с хартиена книга в неделя предиобед, с нещо за набиване, от вредните, отдавна не съм го правил и ми липсва. Ама няма как.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Добри книги?

Мнение от TNT » 30 Ное 2022, 17:16

Моджо написа: Само за тая година са къде 80 (не всички нови, някои си ги препрочитам), а по времето когато нямаше интернет и смърцафони са били по 1 на 3-4 дни.

То и сега май са толкова. Интересно ми е какви книги четеш или четеш по 100-150 страници дневно ? :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Добри книги?

Мнение от Моджо » 30 Ное 2022, 17:20

Главно фантастика. Поради липса на нова /класика/ , че поизмреха писателите, четем стари. Повечето съм ги чел и препрочитам на практика. Иначе 100-на страници се четат за около час, час и малко и то бавно. Какво странно има ? Биографията на Да Винчи е 500 страници и я прочетох за 3 дни. Без да сядам да я чета специално. Докато ям, в тоалетната, и след лягане за 40-на минути.
На Дийн Кунц квото намерих изчетох, Стивън Кинг.... от нефантастиката :)) Иначе Азимов, Шекли, Уелс, Саймък.... мога да си ги чета по 100 пъти и не ми омръзват. Има книги, които се четат ужасно бавно.
ДЮН с изключение на 1 и 2, които са си класика, едвам ги прочетох. Ма с голем зор. Като големи пасажи просто ги прескачах или го четех по диагонал.
А на масата и в тоалетната без нещо за четене не сядам и не влизам :D Навик.
Последна промяна Моджо на 30 Ное 2022, 17:27, променена общо 4 пъти
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Добри книги?

Мнение от bum_bum » 30 Ное 2022, 17:21

Don_Diego написа:


На мен просто тая прекалена дигитализация ми бърка в задника.

Не е само за книгите. Хората искат да слушат подкастове и да гледат влогове. Никой неще да чете.

Айде книгите са бял кахър ама за важните неща, една камара остават непрочетени и нечути, защото не са на аудио носител.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Добри книги?

Мнение от TNT » 30 Ное 2022, 17:28

Моджо написа: Иначе 100-на страници се четат за около час, час и малко и то бавно.

Средното е около 40/час, 50-60 се счита за бързо. Във форума на батките грам не съм изненадан, че имаме и батки на четене на книги :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Добри книги?

Мнение от Jordana » 30 Ное 2022, 18:03

А на масата и в тоалетната без нещо за четене не сядам и не влизам :D Навик.
Надявам се не четеш фантастика в тоалетната ??! :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Добри книги?

Мнение от Моджо » 30 Ное 2022, 18:49

TNT написа:
Моджо написа: Иначе 100-на страници се четат за около час, час и малко и то бавно.

Средното е около 40/час, 50-60 се счита за бързо. Във форума на батките грам не съм изненадан, че имаме и батки на четене на книги :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Ако препрочиташ е по-бързо. Въпрос на стил е, не е до баткост :)) дойдат ли описания на полянки и небета или как Али Раза реве ги прескачам. Затова обичам книгите да ги чета по няколко пъти. хем ти е увряло в главата и виждаш нещата по друг начин, хем прочетеш нещо изпуснато...и така. "Градът" на Саймък съм я чел поне 20 пъти и всеки път нови неща откривам.
Що бе Джордане, кво му е ? Чета, да !
А-аа забравих и за разни загадки и древни чудеса и мистерии обичам да чета. Деникен и подобни. Както и сериозни археолози.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Добри книги?

Мнение от b_u_b_o » 30 Ное 2022, 20:07

Начи той човека прескача половината книги, обаче като ги слушаш нищо не ти влизало в главата. Много обичам на Моджо категоричните мнения по някои теми с които няма особен опит, пък дори и да има, на базата на неговия опит се вадят генерални заключения за всички :mhihi:

Аз пък се скъсвам да слушам, докато спортувам, докато разхождам кучето, докато върша работа по двора или домакинска такава, докато шофирам, в магазина и къде ли не. Все докато правя неща които трудно ще свърша с книга в ръка. За тази година си бях поставил за цел 52 книги, но вече съм на 58мата. Това никога нямаше да се случи ако трябваше да ги чета вместо да ги слушам( няколко са по 1500+ страници).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Добри книги?

Мнение от Моджо » 30 Ное 2022, 21:30

Категорично е за мен си. Слушам / не гледам/ всяка вечер документални филми по ютуб от поне 3 години, та знам колко ми влиза в главата и колко не, а доколкото съм средностатистически човек мога да преценя и на останалите хора в предобладаващото мнозинство колко им влиза.
И съм написал че АЗ съм за четене и че Аз ще го забравя след час. Нема лошо, слушайте си. Това че 5-10-20 човека слушате книги не ви прави нито мнозинство, нито па крайна инстанция. Аз съм си крайна инстанция по дефолт :ok:
И изобщо не прескачам половината книга. Казах, че е стил...ако искаш техника го наречи. Има си места, които могат да се прескочат без да се загуби смисъла. Пък на второ четене ще си го прочета пак АЗ ако толкова ми липсват. И много лесно се разбира, че съм прескочил нещо важно та да се върна да го прочета. Може па да съм уникум по отношение на книгите, знам ли. Никога не съм си отбелязвал докъде съм стигнал, мога да чета няколко няколко книги едновременно /в смисъл на обед една, в тоалетната друга, преди лягане трета/ различни жанрове без да се обърквам и да се чудя коя за какво се разказваше или доде стигнах. Даже страниците помня горе долу къде съм бил. Та така.
Иначе хора всякакви, факт. Аз не ви нападам. Ама скоро дудненето по телефона нема да измести четенето. А и не трябва.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Добри книги?

Мнение от Anthony_J » 01 Дек 2022, 10:45

Аз чета постоянно книги, но също така и слушам такива в Сторител. За мен и двете са супер. Особено в колата, на дълъг път, вместо да слушам малоумно радио, пускам си книга и времето минава неусетно. Много неща, които съм чел преди години, сега си ги изслушах с кеф. Например Димитър Талев, Швейк, Майстора и Маргарита и т.н. Като тренирам, карам колело или си бачкам по двора, също слушам книга, няма как да чета. В общи линии, вместо музика ми е. И музика слушам, де, зависи от настроението. Едно време имаше радио пиеси по радиото, сходно е и много приятно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Добри книги?

Мнение от drifty » 01 Дек 2022, 18:44

Винаги съм си мислел, че да слушаш книга в колата би било доста разсейващо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Добри книги?

Мнение от turieca » 01 Дек 2022, 18:58

drifty написа:Винаги съм си мислел, че да слушаш книга в колата би било доста разсейващо.
Мен ме разсейва ужасно особено ако ми е интересна и вникна става чудо. В момента в който усетих това в колата само шабан шаулич :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Добри книги?

Мнение от Exclusive89 » 01 Дек 2022, 21:58

Ето една добра книга :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook