Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Окт 2023, 14:34

carmanf1 написа:А къде отива конкуренцията между дилърите и какво печели крайния клиент. Нищо. Крайният клиент губи. Много губи.

Всичко отива в джоба на БМВ :mrgreen:

Много лоши новини. Яките отстъпки, които ги правеха много конкурентни спрямо другите двама - през крив макарон за напред.

ПП. Нямам нищо общо с нито един дилър, но за мен това са лоши новини :lol:

И не говоря от името на шурето на шуранайката, бритЧеда и не знам си кой. От мой собствен опит - първо лице, единствено число :mrgreen:



Като искаш да печелиш ти, отиваш при дилъра и му казваш "виж сега, искам процент от комисионната ти" и готово. :mhihi: Сериозно, мани тия работи, печели от другаде. Аз се надявам, че БМВ като печелят повече ще отстранят някои недостатъци в производството и някои качеството на колите. Това най-хубаво ми се вижда от цялата работа.
Като купувам мляко, искам производителя да печели най-много, а не търгаша в схемата между мен и него.

П.п: Ново БМВ не съм купувал, едва ли някога и ще купя по традиционния ред. :ok:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от carmanf1 » 20 Окт 2023, 14:47

Top Gun Maverick написа:...

П.п: Бай дъ уей, моят човек е доволен , че разкарват дилърите от схемата въпреки, че вадеше някой лев така. Говорехме го още преди месеци когато излезе новината. И той ги вижда като кръвопийци, които не разбират, но печелят на гърба на клиент и вика по-добре БМВ да печели, а не да гадая колко могат да ми дадат и да се пазаря като циганин.


Аз пък съм убеден, че БМВ няма грам да си свалят цените. Еле пък в съответствие, с това което са давали на дилърите, като марж :mhihi:
Просто искат да прибират целия марж :mhihi:

Пример, ако са давали на дилърите 10% марж (измислям си числата), дилъра дава 5% на клиента и 5% за него. Сега ще има само 5% са дилъра. Крайният клиент го духа, щот няма да има от къде.

Обявявт една цена за Европа и точка. Може да има лека разлика в цените в зависимост от адреса на доставка.
Дилърите ще получават няква комисионна и тва е.

Големия марж, който го имаше, просто БМВ ще го прибира сега, вместо част от него да отива в крайния клиент.

ПП. Ако някой се е пазарил като циганин в дилърство, вместо да преговаря, негова огромна грешка.
Разликата между пазарене и преговори е, като дачия логан - М8 :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от steeN » 20 Окт 2023, 14:58

Със сигурност, най-малкото ще останат по-малко дилъри.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от K_Ilkov » 20 Окт 2023, 15:44

Top Gun Maverick написа:Аз се надявам, че БМВ като печелят повече ще отстранят някои недостатъци в производството и някои качеството на колите.


Дам 100% така ще стане, в днешно време всички производители са устремени към качествени и дълготрайни стоки :mhihi:

carmanf1 написа:...

Мда, който е прочел статията и е помислил се сеща какво следва :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от bum_bum » 20 Окт 2023, 15:58

carmanf1 написа:А къде отива конкуренцията между дилърите и какво печели крайния клиент. Нищо. Крайният клиент губи. Много губи.

Всичко отива в джоба на БМВ :mrgreen:

Много лоши новини. Яките отстъпки, които ги правеха много конкурентни спрямо другите двама - през крив макарон за напред.

ПП. Нямам нищо общо с нито един дилър, но за мен това са лоши новини :lol:


Кой знае? Зависи колко алчни са от бенве. Дали искат да приберат печалбата на дилъра или да я разделят с клиентите.

Не е съвсем релевантен пример, че при колелетата обикновено рамката е собствена разработка, а останалото избор между 4-5 марки, но ако искаш да си купиш хубаво колело имаш избор от да кажем Х броя качествени марки. Повечето продават чрез дистрибутори. Но поне две от тях продават само директно (вероятно има и повече, които аз не ги знам). Цената на това, което те ти дават сравнено с конкуренцията в същия клас е просто нищо общо. Плюс, че често имат и намаления по 10-20% и за едни пари си купуваш колело за което другите за същата сума и здрасти няма да ти кажат.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от acho.rs » 20 Окт 2023, 16:35

Сега за "промоция" можеше да говориш с дилъра , вече за промоция ще чакаш черния петък :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Окт 2023, 18:08

Ама разликата е там, че получаваш реална промоция ако ти пуснат и ще е за всички, а не само за който се е циганил повече. Явно не поглеждате от тоя ъгъл. Къде ми е кяра на мене, че съм се циганил с дилъра след като той ще пусне двойна промоция на Пешо от Каспичан, който след една година ще си продаде колата на цената на моята, която аз съм платил нова? :shock: И с колко Пешовци ще се конкурирам ако искам да я продам след година две? Тогава ако реша да сваля цената ще сляза на неговата, ама ако искам бързо да продам ще трябва да сляза още повече. Виждате проблема само в самата покупка и на мига, ама това е като краткосрочните решения на правителствата с дай да дадем сега колкото можем за да не сме ние лошите, пък тия след нас да му мислят.

carmanf1 написа:ПП. Ако някой се е пазарил като циганин в дилърство, вместо да преговаря, негова огромна грешка.
Разликата между пазарене и преговори е, като дачия логан - М8 :mrgreen:

Ай ъгрий уит дисъгрии и даже на бой ще ти скоча господин парламентьор. :mhihi: Работата ти е размътила главата от толкова преговори с компании. :mhihi:
Циганене и преговаряне що се касае до кола са двете страни на една и съща монета. Разбираш ли ме, тя монетата има една и съща стойност защото цената ти е една и съща в крайна сметка или поне тая, която гониш. Как да ти го кажа по друг начин, ако искаш да убиеш някой човек, то дали ще го направиш с пистолет или автомат има ли особена разлика? Ако искаш да оправиш някоя жена има ли особена разлика дали ще и ходиш подир задника два месеца с цветя и тъпотии или ще успееш от раз да и кажеш/покажеш за какво става дума и да видиш ще или не?

Значи преговорите за колата приключват с примерен разговор:
- Здравейте, това ли е крайната цената на колата или може малко да свалим?
- Крайната цена не тая Х в обявата, ами 1-5%(колкото ти каже там)надолу.
- Нещо по-надолу от това може ли да се измисли(като тука вече си на ръба с циганията)?
- Може още нещо съвсем малко, но ако дойдете на място да покажете реален интерес, но наистина съвсем малко още надолу.

И дотука. От това нататък всичкото е цигания до шия и няма нищо общо с преговори. Особено разби от сорта оф, ама имам ей тука едни пари, не знам дали ще мога да събера толкова(което толкова задължително е отдолу на това крайното, което си му казал)ама айде давам ти ей толкова и ако си съгласен още утре идвам, сериозен съм, идвам, нали знаеш другите как са всеки ще се пазари...пък аз се циганя сега и ти се правя на психолог като ще ти обясня как само аз мога да в купя тая кола.
И още ей такива хиляда локума може да си добавиш като включиш и още циганене вече като истински мангал когато идеш на място. В дилърството може по абсолютно същия начин да се пазариш, само малко променяш думите, отиваш с часовник и парфюм да се правиш на тежък, но не на шеф нали и може да си говориш колкото си искаш неща с цел преговори, което си е жива цигания.

Знаеш ли швабите как гледат като почнеш да се мъчиш да им извиваш ръцете за кола? :mhihi: Едно време не е имало циганене за коли там. Виждаш цената и отиваш да я вземаш. Дошли обаче всякакви чалми от където се сетиш и си донесли простотията. Затова винаги съм уважавал автокъщи където когато звънна и ми казват "това е цената, която виждате". И аз питам пак като идиот "не, не, крайната цена". "Господине, ние не сваляме цени и да обявените". Край. След седмици съм виждал колата да стои и на вече по-ниска цена и изчезва, с масово изчезват преди да свалят цените. Къщата беше огромна в Бреме на огромен плац и безброй коли от стари до доста нови.

П.п: Но теб те разбирам, твоето е професионално изкривяване, както ти казах в началото, размътило ти е главата. :mhihi: Все едно мен да ме караш без пари да карам някой, някъде. :mhihi: До София ако ходя и в празната посока гледам по селата или градовете по подбалкана да закача някой. :mhihi: Веднъж даже четири моми скочиха пияни в колата в Карлово на Лукойла в 5 сутринта, че нямало таксита да ги карат толкова късно. И просто ги прибрах де, две в Карлово и две в Сопот , макар да се връщах за Канзас. :mhihi:
Последна промяна Top Gun Maverick на 20 Окт 2023, 18:30, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 20 Окт 2023, 18:28

В Германия, Италия и Испания по-евтино или по-скъпо купуват БМВ-та ?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Окт 2023, 19:28

Ти остави това, аз съм сигурен, че нашите мангали дилърите(понеже сме си с мангалски манталитет заради географското ни положение, робството и т.н.)пак ще измислят схема и вероятно да и ще ти предлагат някакъв бонус ако купиш от тях. Не може ганЦо да не измисли схема бе. Те с частите правят ебахти схемите, та с това ли няма където е голяма лапаницата. Но поне ще има от къде да науча ако стане така и си дават бонусче като си приспадат от комисионната за тяхна сметка с цел да надцакат другия дилър.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от bum_bum » 20 Окт 2023, 19:40

acho.rs написа:Сега за "промоция" можеше да говориш с дилъра , вече за промоция ще чакаш черния петък :mhihi:


Дреме ми. Едва ли някога ще си купя нова кола, а и да си купя аз и на капалъта не се пазаря, камо ли при дилър на коли. Изобщо не ми е минавало през ума, че човек може да се пазари за подобно нещо.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Окт 2023, 19:44

'щото ти не си човек, за сетен път се убеждавам. :mhihi: Нямаш идея колко нормално е това. Ама нали чуваш Кармана, ще му викаш преговори, не пазарене, циганене и т.н.
Отиваш и почваш да питаш колко могат да ти свалят, като ти кажат цена им намекваш с много кадифени думички как имаш информация, че могат още много надолу, но ще се задоволиш с още малко, не за друго, ами защото конкуренцията ти дава по-добро от тях, но ти много държиш от тях да го вземеш защото те кефи баш ей тоя дето говориш с него и искаш бе, искаш на тях да си дадеш парите и им се молиш да ти позволят да го направиш с поносима цена в тия мътни времена. :mhihi:

П.п: Ама и ти като мен нямаш пари за ново БМВ, та не важим в уравнението както сам казваш. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от bum_bum » 20 Окт 2023, 20:11

Мен просто ме е срам да се пазаря. Ако имам нещо познат с жокер мога да помоля да пита за някое намаление ама аз да се пазаря не мога. Ако ме устройва купувам, ако не си бия камшика.

И там ми е грешката като продавам нещо- винаги казвам точно цената, която искам да взема. Но 90% от хората явно са с нагласата, че съм си сложил някой лев отгоре за пазарлък. А ми се е случвало и да клякам от неудобство някой като вземе да се пазари и получавам по-малко, отколкото съм искал :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Spunky » 20 Окт 2023, 20:28

В Щатите, най-големия дилър на втора употреба коли стана такъв, защото модела им е "без пазарлък". Цената е цената. Хората го предпочитат и други вериги дилъри и на нови и стари коли, минаха на тоя модел. Хората тук мразят нормалния процес на купуване на кола и предпочитат да дадат повече или да изгубят евентуално намаление.

Аз го приветствам това и ще отпадне проблема при ситуации, като последните 3 години, с безумното надуване на цените от дилърите, особено за по-търсени модели. Дано Порше да последват примера, там е най-идиотско.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от enigma » 20 Окт 2023, 21:20

Spunky написа:В Щатите, най-големия дилър на втора употреба коли стана такъв, защото модела им е "без пазарлък". Цената е цената. Хората го предпочитат и други вериги дилъри и на нови и стари коли, минаха на тоя модел. Хората тук мразят нормалния процес на купуване на кола и предпочитат да дадат повече или да изгубят евентуално намаление.

Аз го приветствам това и ще отпадне проблема при ситуации, като последните 3 години, с безумното надуване на цените от дилърите, особено за по-търсени модели. Дано Порше да последват примера, там е най-идиотско.


За КарМакс става дума сигурно ? Аз също ги харесвам, там се случва и да излезнат разни интересни модели, които се намират трудно по дилърите. И всичко става много лесно и бързо.
И аз мразя с дилъри да се занимавам, не толкова заради цената, ами отношението, или са някакви мазняри, или все едно някаква голяма услуга ти правят като е някой рядък или търсен модел.

А "преговори" аз го разбирам да ги поканиш на голф или някакво интересно/ексклузивно събитие и там да обсъдите възможностите. :mhihi:
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от mr_petroff » 20 Окт 2023, 21:46

Какво пазарене, какво циганене. Като ти кажат, че ще трябва да чакаш 10 месеца /минимум/ за мечтаната кола, си готов и 2 бона отгоре да дадеш за да те предвиждат малко напред. :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook