Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от steeN » 21 Фев 2024, 12:36

За адекватността на БМВ системата... стара слава... "if you only knew how bad things really are"...



ildivvy написа:Ако клиента иска мигащо смолянско стрелбище, не виждам защо електричката да не им го предложи? Май вече показаха едно не лошо клипче, какво може теслата...


Може да предложат всичко, просто не може да предложат нещо различно или конкуретно дори, защото на новото поле за конкуренция (софтуер), немците са най-слабите.

Виждам ги да прокопсат единствено във водородните истории, защото там немците могат да си използват техните "предимства"... за тва ще им се налага да наблягат на чалгата (пардон авангарден дизайн) за да се различават.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Е.Димитров » 21 Фев 2024, 13:46

Грозно-красиво, това е субективно.
Ама има една обединяваща черта на новите БМВ та и това е качеството на двигателите и тяхната издръжливост.
Как може да си вземеш автомобил , на който на 150к километра да му смениш половината мотор.
Дано електричките им да са по-издръжливи, ама не вярвам.
То сега, както са свикнали да прибират пари за поддръжка, няма как да се оставят на произвола на съдбата.
Кой знае какво са планирали в тая посока.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж
Кара: 528i '97

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Ant0n » 21 Фев 2024, 13:55

Поне мазда почнаха да правят редови шестаци на задно без много таблети - има надежда.

БМВ само моторетки :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от barabqga » 21 Фев 2024, 14:15

и то дизели

Изпратено от моят moto e6 play с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Leon » 21 Фев 2024, 14:28

Е.Димитров написа:Грозно-красиво, това е субективно.
Ама има една обединяваща черта на новите БМВ та и това е качеството на двигателите и тяхната издръжливост.
Как може да си вземеш автомобил , на който на 150к километра да му смениш половината мотор.
Дано електричките им да са по-издръжливи, ама не вярвам.
То сега, както са свикнали да прибират пари за поддръжка, няма как да се оставят на произвола на съдбата.
Кой знае какво са планирали в тая посока.

До 150 е добре, 8-цилиндровите са на четвърти мотор за тези км...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от peshehodetz » 21 Фев 2024, 20:42

Преди около две седмици отивам до дилършипа да сменям маслото на моята, че и беше време. Като в същото време се заглеждам за нещо ново понеже на колата ми след около година изтича удължената гаранция и не ми се кара после, пък като и направя седем години си е редно да се смени. Та оставям я и обикалям около колите вътре в салона и гледам новата петица. Сега ние в къщи предпочитаме да взмем някое СУВ предимно Х5 дори Х7 са ни в полезрението, но петицата ми хвана окото нищо, че някои гледам са писали, че не им харесва. Идва към мен някакъв сейлс мен който съм го засичал и преди, но не този с който работя щото аз от този дилър освен БМВ съм взел и няколко други коли от паркинга им за употребявани, на който имат всякакви. Пък и съм завел още двама приятели да купуват коли от там. Този почва да ме заговаря и директно ме пита дали искам test drive и аз му казвам, че не понеже колата беше 530i, а аз такава няма въобще никакъв шанс да взема, ако ще е БМВ само 6 цилиндрови съм имал с изключение на едно 540i E39 което естествено беше V8, но 5-та серия с 4 цилиндров двигател няма как да взема. Този почва да ми обяснява, че тези вървели колкото едно време 6 цилиндровите, даже и повече, ма аз му викам че няма шанс и да не се хаби и той ми казва, че демо и тест колата им е изложената 530i, а те такива имаха доста и на паркинга отпред. Аз отивам към кафе машината да си взема един горещ шоколад, че кафето им е някаква шитня. Тъкмо питието ми стана готово и гледам онзи идва пак към мен и ми вика, че са му дали една 540i да ми я покаже и да я тествам. То мен ми беше ясно, че ще правят всичко възможно да продават коли щото последно време продажбите им хич не вървят, не само на тях, на който и дилършип човек да се спре е претъпкано с коли, както нови така и употребявани, за разлика от преди около година и половина-две. Та излязохме първо малко на магистрала, колата е много приятна за каране, дърпа повече от моята, което е разбираемо, тази около една секунда по-малко на ускорение дето и дават по книга наистина се усеща значително. Като комфорт поне мен лично много ме изкефи не знам защо някои пишат небивалици, такава била или онакава с тези таблети или не знам си какво още. Колата си е съобразена с всички нови тенденции. Викам му на сейлс мена ако може да я изкараме малко извън магистралата да я видя на завои или поне на малко по пресечен терен, щото на БМВ точно там им е силата. Та излязохме, не че беше кой знае какъв път със завои, но все пак не е като магистрала и колата стои супер, макар че съм я карал само в комфортен режим, то аз и моята в 90% от времето само така я карам. Тръгваме да се връщаме излизаме от магистралата и правя U-turn, при което усещам че колата почна нещо да губи мощност. Спирам на светофара който е на около 500 метра от дилършипа, таблото на колата стана като коледна елха и тотално угасна. Опитах да рестартирам двигателя но нищо. Добре че бяхме наблизо, а и от дилъра имаха свободен авариен tow truck, като сейлс мена се обади и дойдоха да ни изтеглят. Помислихме че нещо е от електрониките по колата. Аз си взех моята и така. После ходих командировка известно време и онзи ден се върнах. Вчера ходих до съседния дилър на Тойота който е съвсем близо до този на БМВ да сменям и маслото на Секуоята. Като свърших усещам че нещо ме гони любопитството да видя какво е станало с колата дето тествах, та се отбих и до БМВ. Питам сейлс мена какво е станало и той ми вика че на колата ще и сменят двигателя, този е блокирал отвсякъде, какво точно е станало и той не знае, само са му казали че е това. Викам как така бе това е чисто нова кола, беше само на 26 мили, ми случва се какво да се прави. И тук говорим за може би най-здравия двигател който БМВ имат в момента.
Последна промяна peshehodetz на 22 Фев 2024, 4:48, променена общо 1 път
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от slatanic » 21 Фев 2024, 22:43

Карай си секвоята... :ok: :mhihi:
Аз сбирам средства и търкам ръце в очакване...но за мен в момента бмв нямат какво да предложат в ценовият клас в които мога да се класирам и да не е на 300-400К и готово за разпад,защото надежността не им е силна страна ни на новите,нито на втора употреба до и над 10 годишни. ;)
Оставете това.
Факт е че ширпотребата ева майката на марката.
Тъжно,но факт.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от zAcK » 21 Фев 2024, 23:16

peshehodetz написа:... и той ми вика че на колата ще и сменят двигателя, този е блокирал отвсякъде, какво точно е станало и той не знае, само са му казали че е това. Викам как така бе това е чисто нова кола, беше само на 26 мили, ми случва се какво да се прави. И тук говорим за може би най-здравия двигател който БМВ имат в момента.


Т.е. не само е грозна като кенеф, а направо си е кенеф :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Евала на БМВ! Щом и Б58 успяха на насерат, няма какво повече да се каже... :no: :no: :no:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от vicho » 22 Фев 2024, 10:47

zAcK написа:
peshehodetz написа:... и той ми вика че на колата ще и сменят двигателя, този е блокирал отвсякъде, какво точно е станало и той не знае, само са му казали че е това. Викам как така бе това е чисто нова кола, беше само на 26 мили, ми случва се какво да се прави. И тук говорим за може би най-здравия двигател който БМВ имат в момента.


Т.е. не само е грозна като кенеф, а направо си е кенеф :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Евала на БМВ! Щом и Б58 успяха на насерат, няма какво повече да се каже... :no: :no: :no:


насрали са те... тия B58-ци има такива на над 300,000км и са по 500к.с. всичките и нищо им няма

това, че една кола е дала дефект на фона на десетки хиляди, голям зор :mhihi:

но, да... няма да карат по 700-800к км като М50Б20 :mrgreen:

за "грозното" --> че свикнем :lol:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от немо » 22 Фев 2024, 11:31

Докато не се появи тема "Суап на М30 във F10" всичко е точно :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Мар 2024, 20:12

Викате пета серия като Шкода, ето ги една зад друга в класацията. :mhihi:
А едно време в тройката за кола на годината можеше да видиш само евтини коли, сега БМВ, че и пета серия.
https://auto.dir.bg/novini/novata-skoda ... -balgariya
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от ildivvy » 22 Мар 2024, 7:45

Шкода-та прилича отпред на КИА. Поне решетката и копира старите им решетки 1:1 ... BMW-то пък също е с типично азиатски стил/дизайн и прилича на ... кой знае? Според мен, марката вече е доста далеч от детайлите, които и бяха 'запазена марка' в дизайна.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Мар 2024, 8:30

Сега Z4 отива в историята, по всяка вероятност 8-ма серия ще се предлага само като Гран купе, а купето и кабриолета излизат и те в пенсия. За последното са само спекулации, но се чува все по-често. Хората не искат такива коли явно. Поне не и да ги купуват. Защото осма серия всеки като я види я харесва, ама да я купува не чак така. Предполагам това е и защото много и вдигнаха цената сравнимо с пета след като трансформираха 6-та в 8-ма, но все тая. Хората им се дават пари за сандък като Х7, спортно паве като ХМ :kuku: и разни там да не изреждам. Ако зависеше от мен щеше да има два типа сувчета Х5/Х6 и Х3. Всичко друго бих го натирил на някъде, но счетоводителите не мислят така.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Southside » 22 Мар 2024, 10:37

Ето го концепта на Neue klasse, новите модели ще са в такава стилистика. Не мога да възприема напълно външния вид, прилича ми на пежо. Вътре ясно, че всичко ще е в телевизори.
:dunno:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от laviatan » 22 Мар 2024, 11:26

Поне ги няма огромните бъбреци, че нещата бяха започнали да излизат извън контрол с големината им :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj, nivo

Последни теми
Facebook