Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 20 Окт 2023, 13:39

Аз знам и за 40% за залежала 730д :ok: :bchug: Преди 4-5 години 15-20% за здрасти ги даваха.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от steeN » 20 Окт 2023, 13:43

От надута с 30% цена? :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от K_Ilkov » 20 Окт 2023, 13:44

TNT написа:Аз знам и за 40% за залежала 730д :ok: :bchug: Преди 4-5 години 15-20% за здрасти ги даваха.


Така де, според теб това как ще се промени с новия модел?

А при Мерцедес как е положението с отстъпките?

steeN написа:От надута с 30% цена? :ok:

Ммм не ми се вярва ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 20 Окт 2023, 13:48

При Мерцедес е смешно. Затова и голяма част от клиентите им не си ги купуват от България.

steeN написа:От надута с 30% цена? :ok:

Виждал съм Х2 с М пакет на цена под базовата :yes: Та такива отстъпки. При БМВ са по-добре нещата, заради конкуренцията между дилърите, но мисля че скъсяване на веригата на доставките само може да подобри нещата.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Окт 2023, 13:50

TNT написа:Аз знам и за 40% за залежала 730д :ok: :bchug: Преди 4-5 години 15-20% за здрасти ги даваха.

Тия 22% ги получи за М4 още като го пуснаха на конфигуратора, моделът беше на седмица в БГ някъде, поръча и чака. :mhihi: След година го продаде на печалба, а вече беше на 30000 км. :mhihi: После поръча едно друго, че му ги даваха все на оферти, само да иска. Него го продаде след няколко месеца, че беше зима, даже не го беше регистрирал, това му беше идеята, да си стои докато той си кара неговото. После му звъннаха, че има квота и поръча на конфигуратор трето, вече с по-нисък процент, но пак супер доволно, дойде за 50 дни и го продаде докато още беше в разработка на един негов приятел. :mhihi: Мога да ти изреждам още какви курници поръча нови, седмицата от тая новата грозната, там с батериите дето е, забравих я как се викаше, взе я негов приятел, сега поръча новата петица пак токаджийската с шест цилиндъра бензин. Колегата като пита за Мерцедес, един негов братовчед фен на Мерцедес си я поръча през него защото техния хибрид бил само с четири цилиндъра, а иска шест. :ok:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от K_Ilkov » 20 Окт 2023, 13:57

Е тия точно разкази ще секнат с новата схема, не знам кое не е ясно ...

TNT написа:Виждал съм Х2 с М пакет на цена под базовата :yes: Та такива отстъпки. При БМВ са по-добре нещата, заради конкуренцията между дилърите, но мисля че скъсяване на веригата на доставките само може да подобри нещата.


Обясни ми как скъсяваш веригата ?

Сега е производител-вносител-дилър , какво се променя?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от carmanf1 » 20 Окт 2023, 14:00

laviatan написа:Чудих се къде да го пусна ;)

https://www.economic.bg/bg/a/view/bmw-s ... r8KOfV8qJ8


Много лоши новини ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 20 Окт 2023, 14:06

K_Ilkov написа: какво се променя?

Погледни страните, в които работи така. Някой ден може да доживеем и банките да изчезнат като посредник.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от steeN » 20 Окт 2023, 14:09

Top Gun Maverick написа:...


Чакай сега, това е ситуация, която няма да се повтори скоро... на масова кола да и се качва цената след като излезе от витрината.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от K_Ilkov » 20 Окт 2023, 14:10

Щях да го помоля да сложи дати, но ти му каза директно :ok:

TNT написа:
K_Ilkov написа: какво се променя?

Погледни страните, в които работи така. Някой ден може да доживеем и банките да изчезнат като посредник.


Нали говорим за България? аз за тук коментирам. В други страни, много неща са различни, да не кажа нищо общо, че няма.

Не ми отговори обаче ... какво се променя?

Ще ти помогна - нищо :mhihi: Само дилъра ще взима фиксиран марж от сделката. Отстъпка ще има само ако БМВ България реши.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от TNT » 20 Окт 2023, 14:16

Няма значение каква е отстъпката, а каква е крайната цена.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от K_Ilkov » 20 Окт 2023, 14:23

Стандартизирана цена как ти звучи като цена продукт на конкурентен пазар ли?

Можем да продължим, но пропускаш ценното в статията в еуфорията от заглавието :lol:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от bum_bum » 20 Окт 2023, 14:25

zAcK написа:И какво сега? За да звучим модерно и да сме много яки, кожите от телешкото, дето го плющим, ще ги изхвърляме и ще ги заместваме с петролни боклуци?!?!?!? Ебем ти и сбъркания свят :censored: :censored: :censored:


Тия телета с кожите не са за ядене. Иначе и аз съм против изкуственяците.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Окт 2023, 14:27

steeN написа:
Top Gun Maverick написа:...


Чакай сега, това е ситуация, която няма да се повтори скоро... на масова кола да и се качва цената след като излезе от витрината.

Не ме разбра явно, но като карам и пиша(сори ТНТ :mhihi: )често звуча объркващо. :mhihi: Значи той я купи за цена, която беше 22% да кажем под цената на конфигуратора. После цената на конфигуратора леко скочи, не много, там 10000 да речем, което за тая кола не беше болка за умиране, обаче цената, която плати новия собственик не беше по-висока от тая на стария конфигуратор защото той така или иначе си беше доволно над 200, а той я взе доволно под 200. Просто първоначално отстъпката на моя човек беше толкова добра, че си позволи да кара колата една година, че и отгоре, 30000 км. и даже да е на лека печалба от цената, която беше платил. Това стана не заради покачване цените на колите втора ръка, това дали изигра 10% роля в цялата работа. Всичко беше заради магичната отстъпка от дилърите защото взеха да се цакат един друг и накрая единия свали 3% мисля или не помня колко точно от другия и готово. :ok:
Един идваше да гледа колата и заради лизинга видя на каква цена е платена колата преди година. И се отказа защото виж парадокса. Хем не можеше да си вземе кола с тези екстри и конфигурация, километри и 5 години гаранция платена, хем обаче психологически не можа да се пречупи, че един вид моя човек го цака все едно. Той му обясни, че тая цена първо вече и той не може да я вземе, второ е корпоративен клиент и е поръчал достатъчно щайги за да има такава отстъпка. Онзи търси от Германия колко пъти коли, праща му обяви да видел, ама те все едни или на повече километри или без екстрите и накрая от толкова комплексарщина, че трябва да даде пари за нещо, което вече е на 30000, а в главата си може да го вземе на 0 км. той отиде и се наши с едно ХаЛуди. :mhihi: Нали знаете, Българина най-много го е страх да не настине и да не се мине. :mhihi:

П.п: Бай дъ уей, моят човек е доволен , че разкарват дилърите от схемата въпреки, че вадеше някой лев така. Говорехме го още преди месеци когато излезе новината. И той ги вижда като кръвопийци, които не разбират, но печелят на гърба на клиент и вика по-добре БМВ да печели, а не да гадая колко могат да ми дадат и да се пазаря като циганин.
Последна промяна Top Gun Maverick на 20 Окт 2023, 14:31, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от carmanf1 » 20 Окт 2023, 14:29

А къде отива конкуренцията между дилърите и какво печели крайния клиент. Нищо. Крайният клиент губи. Много губи.

Всичко отива в джоба на БМВ :mrgreen:

Много лоши новини. Яките отстъпки, които ги правеха много конкурентни спрямо другите двама - през крив макарон за напред.

ПП. Нямам нищо общо с нито един дилър, но за мен това са лоши новини :lol:

И не говоря от името на шурето на шуранайката, бритЧеда и не знам си кой. От мой собствен опит - първо лице, единствено число :mrgreen:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook