Новите ГТП стикери

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ID A » 13 Юли 2021, 13:24

Защото не можеш да метнеш шепа кал на предния и заден номер? Иначе да, за мен подобен подход е отпреди 100 години, ти сам да си носиш всички данни, че не могат да направят един дистанционен достъп до системата си. Но пък от друга страна в КАТ са още на дос, така че, какво искаме?

И сега унищоването на стикера, ти анулира прегледа. Защо мислиш, предлагат услуги местене на стикери при смяна на стъкло?

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от randity » 13 Юли 2021, 13:33

И аз от днес съм с новите сенници. Освен, че седят адски нелепо, големи са и въпреки зад огледалото пак ги виждам. Вече няма малко картонче, а цената е доста завишена. При цена от 35лв за мен на която минах другата кола преди 2 седмици, от вчера вече е 50лв, отново цена за мен.
Отделно еврокатегорията не е на база какво излиза от ауспуха, а коя година е колата. Сиреч всичко след 2012г., хибриди и електрички попадат в категория от 4 нагоре. Всичко друго, ако ще цялата генерация да ти е катализатор, все тая.
Само пълнене на гушиИзображение

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 6.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3(F25) 3.5d, BMW Х3(Е83) 3.0d

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от sorcerer357s » 13 Юли 2021, 13:46

vicho написа:ще го лепнат от пасажерската страна на огледалото :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Не става - и там има камера - видеорегистратора. Прокарани са кабели и всичко останало.
Иначе мога да им обясня къде точно да си го лепнат...

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Комбина » 13 Юли 2021, 14:17

randity написа:


Значи ли това, че автомобил който по документи и по талон е Евро 4, с всичките си налични катализатори и т.н. като мине преглед понеже е по-стар от 2012 ще бъде квалифициран в по-ниска степен?

Тоест тия шапкарите измислиха евро категориите наново, по-добре даже от производителите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от vicho » 13 Юли 2021, 14:18

Комбина написа:Значи ли това, че автомобил който по документи и по талон е Евро 4, с всичките си налични катализатори и т.н. като мине преглед понеже е по-стар от 2012 ще бъде квалифициран в по-ниска степен?

Тоест тия шапкарите измислиха евро категориите наново, по-добре даже от производителите?


точно така, но за сметка на това няма да се отрази на данъка...

т.е. измислили са по-добре еврокатегориите, но това няма никакво значение :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3909
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Kroki » 13 Юли 2021, 14:18

Реално категория от производителя, няма нищо общо с тая на стикера.
EU 4 се равнява на 3-та категория на стикера :lol:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Комбина » 13 Юли 2021, 14:21

Дано се намери някой с достатъчно нерви и свободно време да ги осъди. Типично по български всичко е наобратно.... думи нямам.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от randity » 13 Юли 2021, 14:45

Комбина написа:
randity написа:


Значи ли това, че автомобил който по документи и по талон е Евро 4, с всичките си налични катализатори и т.н. като мине преглед понеже е по-стар от 2012 ще бъде квалифициран в по-ниска степен?

Тоест тия шапкарите измислиха евро категориите наново, по-добре даже от производителите?
Абсолютно да. Моята кола е Евро 4 с всичко налично, но това няма абсолютно никакво значение. Щом е под 2012, значи замърсяваш много.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от steeN » 13 Юли 2021, 14:46

Сериозно ли там ще го лепим? Що не си го лепнат на челото... можеше да е горния десен ъгъл. Няма да има никакъв проблем да се чете там от системата им. Аман от мозъчни инвалиди. Друг е въпроса, че няма нужда от нито един стикер, но поне можеше да не ни карат по средата на стъклото да го лепим. Има 0 технически причини да е там. Там трябва да е само на коли, които имат някакво супер хипер дупер специално стъкло евнтуално.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от zAcK » 13 Юли 2021, 14:52

Поредната мегапростотия в лайнарската територия за нагушване на някого :banghead:
Не може да има толкова скапана държава. Наистина не може, особено в ЕС. Не минава ден без нещо такова. Толкова ли сме зле се питам? :censored: :censored: :censored:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от randity » 13 Юли 2021, 15:11

steeN написа:Сериозно ли там ще го лепим? Що не си го лепнат на челото... можеше да е горния десен ъгъл. Няма да има никакъв проблем да се чете там от системата им. Аман от мозъчни инвалиди. Друг е въпроса, че няма нужда от нито един стикер, но поне можеше да не ни карат по средата на стъклото да го лепим. Има 0 технически причини да е там.
Преди няколко месеца за около седмица и старите стикери започнаха да ги лепят там. После си ги върнаха обратно на място.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 29.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 118d '06

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от A.Velikov » 13 Юли 2021, 15:13

Kroki написа:Реално категория от производителя, няма нищо общо с тая на стикера.
EU 4 се равнява на 3-та категория на стикера :lol:

На безниновите двигатели да.
На дизеловите ако е произведена преди 01.01.2007 е 2-ра категория :banghead:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Mollov » 13 Юли 2021, 15:28

Комбина написа:Дано се намери някой с достатъчно нерви и свободно време да ги осъди. Типично по български всичко е наобратно.... думи нямам.


Моята кола е EU5, но е преди 2012г... значи ще се прави консултация с адвокат...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3909
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Kroki » 13 Юли 2021, 15:47

A.Velikov написа:
Kroki написа:Реално категория от производителя, няма нищо общо с тая на стикера.
EU 4 се равнява на 3-та категория на стикера :lol:

На безниновите двигатели да.
На дизеловите ако е произведена преди 01.01.2007 е 2-ра категория :banghead:

Ако ми пишат колата, която е EU4, не тази еврокатегория ще заведа дело. :idea:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от TheDriver » 13 Юли 2021, 15:51

https://rta.government.bg/images/Image/ ... a/nH32.pdf

в зависимост от екологичната им категория (EURO) или датата на
първата им регистрация, ако няма екологична категория (EURO)
, и съдържанието на
въглероден оксид (СО) в отработилите газове на МПС с двигатели с принудително
възпламеняване на работната смес или стойността на коефициента на поглъщане на
светлината (димност) за МПС с двигатели със самозапалване чрез сгъстяване на работната
смес, установени чрез измерване по чл. 31, ал. 8 в контролно-технически пункт


Колкото до стикера - позиционирането му се регулира от наредбата за техническите прегледи. Т.е. пунктът е длъжен да го залепи точно там и едва ли ще ги придумате да не го правят. Но не виждам да има регламент по който шофьорът да търпи санкции, ако при проверка на пътя стикерът не е на обозначеното място.
Което за мен означава, че преместването му е възможно.

Това което се пропуска(а то е най-същественото) е, че с тези промени се променят и правилата за това дали покриваш изискванията за изгорелите газове или не.
До сега имаше една таблица в приложенията на въпросната наредба по която се мереха стойностите. И границите в тази наредба бяха изключително високи, общо взето нямаше вариант да не ги покриеш с нещо произведено след Евро 1 пък било то и с премахнати компоненти.

Сега това приложение го няма и то е заместено с въпросната таблица в член 37, която определя еко категориите, там освен годината, Евро категорията фигурират и граничните стойности за бензин и дизел. Не съм имал време да сравнявам със старата наредба, но това което ми казаха познати занимаващи се с прегледи е, че граничните стойности са намалени и вече не се минава без проблем.
Доколкото аз разбирам наредбата:

1.Колата ти по талон е Евро 3 и покрива граничните стойности от таблицата - ти успешно минаваш прегледа и попадаш в еко категорията за Евро 3 без значение от годината на производство.
2. Колата ти няма Евро категория по талон, тогава се гледа годината и граничните стойности за тази година, ако ги поркиваш минаваш преглед и те слагат в тази еко категория.
3.Колата ти има/няма Евро категория, но не покрива граничните стойности за съответната еко категория - ти не минаваш преглед, плащаш си и се прибираш да остраняваш нередностите преди нов опит.

Т.е. Ако в талона ти пише Евро 4 но ти не отговаряш на изискванията за Евро 4, а покриваш изискванията за Евро 3 няма как да минеш преглед.

П.С. Ако Евро категорията ви попада в две еко категории според мен е добре стига да го тълкуват по следния начин:

Бензинова кола Евро 3 произведена преди Януари 1998, но покриваща изискванията за трета еко категория - пишат я еко категория 3.
Бензинова кола Евро 3 произведена преди Януари 1998, покрива изискванията за еко категория 2, но не и за 3 - пишат я еко категория 2.

Неизвестното тук е какво става ако колата е произведена след 1998, но не покрива изискванията за еко категория 3. :dunno: Според мен би следвало да не може да мине преглед.
Последна промяна TheDriver на 13 Юли 2021, 16:15, променена общо 3 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook