Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 15 Фев 2023, 22:02

Кое е това очевидно ? Че няма как хоя да ти е в рая и душата и тя там при него , по вероятно да е отиде в ада заради един хой :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 15 Фев 2023, 22:08

Jordana написа:Кое е това очевидно ? Че няма как хоя да ти е в рая и душата и тя там при него , по вероятно да е отиде в ада заради един хой :mhihi:


очевидното е, че нищо не знаеш по въпроса за възприятието на "западняците" към "нас"...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 15 Фев 2023, 22:15

Очевидно че ти да знаеш няма да кажеш щото не е политически коректно . Тая амъриканската мечта е само мечта за 300 милиона амъриканци ти се намери гастарбайтера от булгаристан да ги учиш кое как става амъриканците . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kroki » 16 Фев 2023, 12:48

Където и да бях в Америка, никога не са се държали с мен като втора ръка човек :idea: А комуникирах само с Американци, разходки, купони, огън на плажа в резервата и т.н. Същото беше и като се преместих после във Fort Laudardale
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от sme666ko » 16 Фев 2023, 13:02

Kroki написа:Където и да бях в Америка, никога не са се държали с мен като втора ръка човек :idea: А комуникирах само с Американци, разходки, купони, огън на плажа в резервата и т.н. Същото беше и като се преместих после във Fort Laudardale

Не може да бъде! ChatJRD друго казА. :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 16 Фев 2023, 14:24

Kroki написа:...разходки, купони, огън на плажа в резервата и т.н...


Нормално, за такива неща са много готини, да. Почни да правиш биг бизнИс или да работиш нещо по-различно от спасител на плажа, берач на ягоди и т.н. и пак ще говорим при абсолютно еднакви други условия колко пъти ще бъдеш избран за партньор за правене на бизнес, нает, като служител или повишен пак като служител. Ще стане ама леко на куково лято. Можеш да се вредиш единствено, ако предложиш услуги за 2к, които реално струват 10к при всички други или ако си склонен на 1/3-1/4-1/5 от заплатата на колегата ти в долината например :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kroki » 16 Фев 2023, 15:15

Втората година в същият ресторант ме повишиха и бях "капитан" и аз си ръководех екипа в който бяха и американци. Под ръковедене - аз решавах с кого да работя и кога да "cut"-вам хора, заприхождаване на алкохоли и др., зареждане на барове, смятане на парите всяка вечер и т.н... Като си адекватен и добър работник, хорат го оценяват.

Даже се сещам как ни събират на оперативка преди началото на втората смяна в 17;00 часа и ГМ-то пита, кой знае как се сменяват кеговете и как се зареждат пликовете с безалкохолно.
Само аз(не бях капитан тогава) и един американец дигнахме ръка, след това ме повишиха.

Моят опит е такъв, не съм правил биг бизнис. :angel:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 16 Фев 2023, 15:25

madafaka_donkele написа:
Kroki написа:...разходки, купони, огън на плажа в резервата и т.н...


Почни да правиш биг бизнИс или да работиш нещо по-различно от спасител на плажа, берач на ягоди и т.н. и пак ще говорим при абсолютно еднакви други условия колко пъти ще бъдеш избран за партньор за правене на бизнес, нает, като служител или повишен пак като служител. Ще стане ама леко на куково лято. Можеш да се вредиш единствено, ако предложиш услуги за 2к, които реално струват 10к при всички други или ако си склонен на 1/3-1/4-1/5 от заплатата на колегата ти в долината например :mhihi:


това са пълни глупости... извинявай. нали знаеш, че освен "берачи на ягоди" има една цяла прослойка (не малка) от имигранти които работят на равни начала с местните, че са им често и шефове? и ти говоря за сериозни бизнеси - технологии, фарма... това, че тези хора не парадират като се приберат в родината периодично или за винаги не значи, че ги няма.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от pampo » 16 Фев 2023, 15:30

Аз работя като строителен инженер предимно с Германия, имам колеги, работещи в Дания, отново като инженери. Ами няма истинско равенство, няма какво да се лъжем.
Америка е различна бира, там така или иначе всички са събрани от цял свят. Не е имало един народ, една раса и тн. Но кореняк-европейците са си прилични шовинисти.
Говоря го с над 10г. съвместна работа. Всичко се крепи на "по-добра и изгодна сделка".
ПП Все пак предпочитам такива стриктно работни отношения пред "горещото" сутрудничество с нашенски патрЕоти, мутрагени или нагласени феодали и милионери. Всичките един дол дренки селтаци и хитреци...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 16 Фев 2023, 15:52

pampo написа:Аз работя като строителен инженер предимно с Германия, имам колеги, работещи в Дания, отново като инженери. Ами няма истинско равенство, няма какво да се лъжем.
Америка е различна бира, там така или иначе всички са събрани от цял свят. Не е имало един народ, една раса и тн. Но кореняк-европейците са си прилични шовинисти.
Говоря го с над 10г. съвместна работа. Всичко се крепи на "по-добра и изгодна сделка".


ще ти го напиша директно и без капка зла умисъл (а по-скоро да си дадеш сметка за него и да го оправиш ако е възможно)- това което си написал е така защото.. просто нещо ти куца. или комуникацията ти не е добра(говор, писане) или не си толкова добър в това което правиш (независимо какво си мислиш ти) или с нещо друго професионално се "набиваш" на очи в негативна светлина (което е много лесно защото западняшкото възприятие за "добър служител" на всяко едно ниво в ейрархията е много по- различно от нашето и от там често си патиме.

... което ме навежда на една друга мисъл- в 99% от случаите вината е в човека а не в това откъде идва. проблема е, че там откъдето идва често е формиращо за това какъв е и _това_ вече може да е негативно за кариерата му... но както съм казвал и преди- ако отделиш време и внимание да разбереш какви са правилата на западния свят и започнеш да играеш по тях- това че си от папуа нова гвинея няма да има никакъв ефект върху това как си възприет и накъде вървиш служебно.

това са неща които не могат да бъдат обяснени на един "берач на ягоди" които е обречен да си изкара 2-5 години гурбета на полето без да има възможност да общува с интелигенти хора дори да е наблюдателен и да си прави изводите... но накрая ще каже- "остави ги тия- отнасят се с нас като със животни". ми ще се отнасят- като не си показал нищо от това което те ценят защото няма как да си го научил и после демонстрирал... вината може да не е твоя (най- вероятно да не е), но крайния резултат е плачевен откъм развитие на личноста и вадене на изводи за запада.

имигранта ако иска да успее на новото място трябва да се научи какво е важно и какво не за местните. и да се съобразява и развива в съответните направления а не с рогата напред и после да се чуди защо не вървят нещата. западняците приличат на нас, говорят като нас, но са много много различни като мислене и ценностна система и вариациите от регион до регион може да са огромни. ако внимаваш и улавяш правилно сигналите може за 3-5 години да се "впишеш" и като си като тях- се държат като с равен. факт.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от pampo » 16 Фев 2023, 16:06

Ти май не ме разбираш. Работя с различни немци по различни проекти, играя по каквито правила е нужно, за да са доволни всички накрая и ти казвам какви са изводите ми за това време.
Да, нямам проблеми, повечето помагат с каквото е нужно, за да вървят нещата, но шофинизмът си е там, скрит, но не напълно. Това е подкрепено от думите на колеги от бранша в други европейски страни, отделно от приятели, които са във финансовия сектор и работещи с европейци. Всички много далеч от "бране на ягоди".
Още нещо съм разбрал. Ако имат опция да шанят, както тук в България го правим, ще го правят повече и от нас.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 16 Фев 2023, 16:14

pampo написа:Ти май не ме разбираш. Работя с различни немци по различни проекти, играя по каквито правила е нужно,


разбирам те много много добре. разбира се, че играеш по правилата, но нещо е "по- лошо" при тебе. може да е очевидно, а може и да не можеш да си дадещ сметка защото нещо не си им "хванал" на колегите и дори не ти минава през акъла, че с нещо бъркаш. помисли какво е (са) и го адресирай ако можеш. ако имаш по- близки колеги - питай ги. много от тях (особено немци, холандци и датчани) ще са много прями с тебе и ще ти го кажат директно в очите.

между другото мисленето "аз всичко си правя както трябва, не ми върви щото просто са (шови/раси)сти" е порочен самодостатъчен кръг и също негативно нещо което дърпа надолу.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от pampo » 16 Фев 2023, 16:23

Последно, за да не стане личен чат, но нямам проблем с "вървенето". Нещата ми "вървят" професионално, имаме си приятелски срещи освен работата, просто ти казвам какви са ми изводите от годините. Всичко си върви добре, защото всички са доволни. Естествени при едни е изразено много повече, при други почти или изобщо го няма, но все пак... не е хипарското "всички на тази земя сме братя"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 16 Фев 2023, 16:43

pampo написа:Последно, за да не стане личен чат, но нямам проблем с "вървенето". Нещата ми "вървят" професионално, имаме си приятелски срещи освен работата, просто ти казвам какви са ми изводите от годините. Всичко си върви добре, защото всички са доволни. Естествени при едни е изразено много повече, при други почти или изобщо го няма, но все пак... не е хипарското "всички на тази земя сме братя"


далеч съм от мисълта че всички сме братя. просто се хванах за твоето "Но кореняк-европейците са си прилични шовинисти. Говоря го с над 10г. съвместна работа. Всичко се крепи на "по-добра и изгодна сделка"."... и изразих мнение защо не мисля, че е така. аз работя от 20 години с европейци и мога отговорно да го заявя. знаят, че съм българин, но до сега не съм усетил да са ме дискриминирали по някакъв начин или поне не така, че да е в мой ущърб.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Spunky » 16 Фев 2023, 19:19

madafaka_donkele написа:
Kroki написа:...разходки, купони, огън на плажа в резервата и т.н...


Нормално, за такива неща са много готини, да. Почни да правиш биг бизнИс или да работиш нещо по-различно от спасител на плажа, берач на ягоди и т.н. и пак ще говорим при абсолютно еднакви други условия колко пъти ще бъдеш избран за партньор за правене на бизнес, нает, като служител или повишен пак като служител. Ще стане ама леко на куково лято.


Понеже не си прав, ще се опитам да ти обясня как е, по най-простия начин - това дето си го написал... е нищо общо няма :mhihi:

В западна Европа обаче, сме си мангали. Да, с мен не се държат така, но първо, почти няма нашенци в моята ситуация, второ ме смятат повече за американец...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Leon

Последни теми
Facebook