Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 16 Фев 2023, 19:28

alx написа:
pampo написа:Ти май не ме разбираш. Работя с различни немци по различни проекти, играя по каквито правила е нужно,


разбирам те много много добре. разбира се, че играеш по правилата, но нещо е "по- лошо" при тебе. може да е очевидно, а може и да не можеш да си дадещ сметка защото нещо не си им "хванал" на колегите и дори не ти минава през акъла, че с нещо бъркаш. помисли какво е (са) и го адресирай ако можеш. ако имаш по- близки колеги - питай ги. много от тях (особено немци, холандци и датчани) ще са много прями с тебе и ще ти го кажат директно в очите.

между другото мисленето "аз всичко си правя както трябва, не ми върви щото просто са (шови/раси)сти" е порочен самодостатъчен кръг и също негативно нещо което дърпа надолу.


Като цяло работата е, на каквото си постелиш, на това ще легнеш или ако не на 100%, на 70-80% като фактор.

Не знам дали не си мислят, тези които не ги уважават и плащат достатъчно, дали чужденците не виждат и не разбират вашето отношение и мислене към тях?
Като цяло българина меко казано мрази почти всичко и всеки в България и в чужбина, много дертове идват от там точно.
Все са недооценени, преебани и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 16 Фев 2023, 19:29

Направо стана цял филм, от че трябва да ходиш с бронежилетка до магазина до това, че трябва 1000 страници упътване как да се "оправиш" и всеки се чуди как да те потиска, защото си от източна Европа. :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от pampo » 16 Фев 2023, 20:07

Пичове, изопачавате много написаното, нито се чувствам недооценен и подтиснат, нито прееван, нито нищо. Просто ви казвам, че не сме равни и това е. Иначе ми е супер, че работя с немци, ако това бъде застрашено, ще се наложи директно да емигрирам там, но не го правя, поради горенаписаното от мен.
ПП. Недооценяването не е включено в нито една теза на повечето ми познати, които имат вземане-даване със западна Европа, или от тук, или директно на място. Кинтите са супер, просто вътрешното ми усещане е такова. А не е било такова, когато съм мел боклуци в увеселителни паркове в САЩ за 1200$ на месец.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Tenata » 16 Фев 2023, 21:12

Заглавието на темата не е актуално, автора е ясен, че няма да отиде никъде.
Може да смени името на “Къде да Не емигрирам”.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Exclusive89 » 16 Фев 2023, 21:44

@Е.Димитров, предложи много хубаво местенце/район, автора е само за там :yes: Работих около два месеца близо до Монако и всичко беше парфе, перфектен климат (за мен) навсякъде чисто, подредено, спокойно и т.н.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Binev_OuT » 16 Фев 2023, 22:06

pampo написа:Пичове, изопачавате много написаното, нито се чувствам недооценен и подтиснат, нито прееван, нито нищо. Просто ви казвам, че не сме равни и това е. Иначе ми е супер, че работя с немци, ако това бъде застрашено, ще се наложи директно да емигрирам там, но не го правя, поради горенаписаното от мен.
ПП. Недооценяването не е включено в нито една теза на повечето ми познати, които имат вземане-даване със западна Европа, или от тук, или директно на място. Кинтите са супер, просто вътрешното ми усещане е такова. А не е било такова, когато съм мел боклуци в увеселителни паркове в САЩ за 1200$ на месец.

Колега , ако камъчето, което е заседнало в грайфера на маратонката ти , почне да ти дава наклон , ще отделяш ли толко буквички да му се обесняваш?
Тия образи ,са едни нищо НЕ знаещи и нищо НЕ правещи заплатаджии .Ти си седнал в обеснителен режим, на тия?Защо?Или си като тях ,или си тва за което се представяш.Ако не си, като тях им връчвай лоста!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от dhtj » 16 Фев 2023, 22:47

alx написа:
pampo написа:Последно, за да не стане личен чат, но нямам проблем с "вървенето". Нещата ми "вървят" професионално, имаме си приятелски срещи освен работата, просто ти казвам какви са ми изводите от годините. Всичко си върви добре, защото всички са доволни. Естествени при едни е изразено много повече, при други почти или изобщо го няма, но все пак... не е хипарското "всички на тази земя сме братя"


далеч съм от мисълта че всички сме братя. просто се хванах за твоето "Но кореняк-европейците са си прилични шовинисти. Говоря го с над 10г. съвместна работа. Всичко се крепи на "по-добра и изгодна сделка"."... и изразих мнение защо не мисля, че е така. аз работя от 20 години с европейци и мога отговорно да го заявя. знаят, че съм българин, но до сега не съм усетил да са ме дискриминирали по някакъв начин или поне не така, че да е в мой ущърб.


За останалите неща съм съгласен с теб, но че германците не били шовинисти/расисти/националисти.... Те завладяха 90% от европа преди 80 години с наци(онал)изма си, няма как да е изчезнало напълно това. :mhihi:
Може да го крият, но вътрешно те си знаят какво мислят за другите народи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Binev_OuT » 16 Фев 2023, 23:08

Германеца колега , е най-смазания човек на тоя континент.По много отношения за по-смазани от нас.
Във всяка верига магазини , близо до касата винаги има щендер с книги , и винаги някъде на тоя щендер зее физиономията на оня с мустака.
Не може немеца да ти каже на теб -ШайзеАуслендър , щото е подсъдимо.И много други неща ама много.Подтиснат човек е.Ти как смяташ 2015та афганистанци и сирийци разбиваха и трошаха в Австрия и Германия?А ся тия същите араби живеят от социала на тия държави?
Чувството за вина е навсякъде там.Няма мърдане.Но расизма си го има с пълна сила.
Не искат да те виждат.Нито на тротоара ,нито на светофара нито във фабриката нито в офиса.Нещат да чуват за тебе.И причините не са свързани с тебе.Нито се отнасят само до изтока.Не харесват никого.Имат се за най-най ... и в много отношения може би са такива.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от peshehodetz » 16 Фев 2023, 23:12

Ти не беше ли много въодушевен от живота си в Германия. Преди известно време разправяше колко хубаво било, как лесно се купувал имот и кола на изплащане и т.н. Това преди някоя и друга година когато все още работеше там, нещо тотално обърна плочата обаче.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 16 Фев 2023, 23:21

Binev_OuT написа:Германеца колега , е най-смазания човек на тоя континент.По много отношения за по-смазани от нас.
Във всяка верига магазини , близо до касата винаги има щендер с книги , и винаги някъде на тоя щендер зее физиономията на оня с мустака.
Не може немеца да ти каже на теб -ШайзеАуслендър , щото е подсъдимо.И много други неща ама много.Подтиснат човек е.Ти как смяташ 2015та афганистанци и сирийци разбиваха и трошаха в Австрия и Германия?А ся тия същите араби живеят от социала на тия държави?
Чувството за вина е навсякъде там.Няма мърдане.Но расизма си го има с пълна сила.
Не искат да те виждат.Нито на тротоара ,нито на светофара нито във фабриката нито в офиса.Нещат да чуват за тебе.И причините не са свързани с тебе.Нито се отнасят само до изтока.Не харесват никого.Имат се за най-най ... и в много отношения може би са такива.


Глупости, няма такова нещо :mhihi: За детайлни подробности изчакай обичайно заподозрените да ти обяснят как твоите и впечатление, и мнение не вАжат, а техните са закон божий :mhihi:

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Фев 2023, 15:24

Да, чужденецът си е чужденец. Може и да те приемат до някаква степен, ама все ще имат едно наум и наистина това не е свързано въобще с тебе. Освен с войната и господството им тогава е свързано с многото простотии направени от емигранти. И в Германия е добре сравнимо с много други част на Европа предполагам. Поне така разправят хората живели тук и там. И няма как в Европа емигранта да има статута на тоя в САЩ - държава лежаща на емиграцията, където всеки е от някъде си, ако не той баща му, баба му и т.н.

А какво мислите са евреите? Чисто като хора, не говоря за тия по върховете, които управляват в много държави. Хем за народа, хем в частност пък за българските евреи. Имате ли мнение?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Nickelback » 17 Фев 2023, 15:53

Top Gun Maverick написа:А какво мислите са евреите? Чисто като хора, не говоря за тия по върховете, които управляват в много държави. Хем за народа, хем в частност пък за българските евреи. Имате ли мнение?

Аз работя за израелци, в часност евреи :mhihi: За момента лошо не съм видял от тия хора :roll: Досега не съм имал вземане-даване с евреи и винаги съм се чудел каква е толкова ненавистта към тях (може и да е с основание), но за момента аз поне не мога да кажа нищо лошо. Дори напротив - струват ми се изключително "target-oriented" и дават всичко нещата просто да се случат. Без оглед на това точно как да се случат, от което произтича и до голяма степен хаотичността и неефективността им... това на пръв поглед... :roll: На втори прочит, ако тълкуваме постигнати резултати за всеки изхарчен долар, вероятно съм в грешка що се отнася до ефективност, ама няма как да знам :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 17 Фев 2023, 15:55

Binev_OuT написа:.Имат се за най-най ... и в много отношения може би са такива.


ето това трябва да го проумее ганьо- немеца е животно дето друго такова все още няма по света. ма не щото е умно или пресметливо или най- най както ти казваш... а защото си го знае и не го е страх да го демонстрира. някои му викат национализъм, други нацизъм, трети себеуважение. затова и гледат по принцип "от високо"... това са те. факт.

НО... когато покажеш на един немец, че си ПОНЕ добър колкото него в нещо- този човек му печелиш уважението и респекта. в някои култури уважението към всички е даденост- повечето будистки култури ми идват на акъла. в други уважението не съществува а само позицията на силата. в трети като немците уважението и респекта се заслужават.

та с две думи ако един немец не те уважава значи те е преценил, че е по-добър от тебе в нещо... и ако го подпиташ от тук от там е вероятно да ти каже за какво става дума щото са такива- прями и директни. не случайно на немците им викат американците на европата- за добро и за лошо.

нещата разбира се не са толкова черно бели. преекспонирам фактите малко с педагогическа цел. но простичката истина е, че ако гледаш да си максимално добър в това което правиш (ама не по твоя си начин а по техния), знаеш какви са им приоритетите и дори ако не ги одобряваш поне ги разбираш и оправдаваш - няма да усещаш "по-специално" отношение към себе си.

и друго- като отидеш на ново място няма смисъл да се придържаш към старото в личностен план. всеки народ се е обособил по специфичен начин за хиляди години живееки при определени условия. от там за тези условия всеки народ живее оптимално. няма смисъл да се опитваш да пребориш това що се е градило с векове. расизъма не е "ти си кофти щот си тъмно оранжев" а "ти си кофти щот не си кат нас- не те разбираме и се държиш различно и не знаеме кво да очакваме от тебе. но най- основното е че си по-глупав (което може да е истина може и да не е)".

та като отидете някъде не бъдете по- различни, не се дръжте различно и не бъдете по- глупави според местните аршини. това е моя скромен съвет.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 17 Фев 2023, 16:06

С немци (и холандци) се комуникира много лесно, те ти казват кво мислят, ти им казваш кво мислиш (ако се държиш лицемерно го надушват от км обаче).
Немците специално са малко прекалено негъвкави, което за едни сфери (на работата и живота) е добре, но за други не е. При тях винаги всичко е full retard.
В някои отношения човек трябва да е като немец, в други не :mhihi:

Тва, което обърква хората в американците и англичаните е, че има едно ниво на политическа коректност, която не е лицемерие, а просто поднасяне на нещата по определен начин, което за тях си е някакво възприятие за цивилизованост. Те няма да ти спестят изобщо, че си зле, просто го казват по начин неразбираем за нашата култура. При американците този филтър си е малко или много постоянен, при англичаните след 2 ракии пада и стават тотални балканци :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 17 Фев 2023, 16:11

steeN написа:В някои отношения човек трябва да е като немец, в други не :mhihi:


както написах в предишното си мнение - като се общува с немци трябва да си като немец. иначе им излиза "расизма"... както ако общуваш с българин трябва да се държиш като такъв- ако се държиш като немец ни излиза нашия "расизъм" - "бе тоя ли смотан западняк ша ми дава наклон на... "
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook