Дилема между нов и стар автомобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от slatanic » 26 Сеп 2021, 16:01

За тия пари ново типо 1.4Т бензин, че на тия бмвта само волана им е бмв. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от inspite » 26 Сеп 2021, 22:37

Щом на дневен ред стои избора дали стара или нова кола, вече би трябвало да си разбрал че си за нова кола. На теория всички мнения за/против са верни, просто се припознай в някое от тях, според това какъв си ти и какъв е досегашния ти опит с колите.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от Е.Димитров » 27 Сеп 2021, 7:46

На нас от фирмата ни предлагат да си вземем върнатите от лизинг Тойота Ярис 2018 година автомат, 1.5 бензин мисля , че са 115 коня на около 60-70к километра реални разбира се.
Доброто на тези автомобили е, че нямат чупене. Супер дурако устойчива, здрава ходова част, здрав мотор и скорости.
Не е претенциозна и върви доста добре.
Седалките му са удобни и е лесен за управление.
Иначе вътре пластмасите са с кофти качество, драската се.
Ако нямах личен и служебен автомобил, може би бих си взел, ама и цената от 18к лева някакси не ми харесва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от Jordana » 27 Сеп 2021, 8:19

Много хора още не могат да разберат че с новата кола си плащаш ремонтите авансово плюс загубата на стойност . Ако парите не са лимитирани и няма бюджет купуваш си нова кола , какво по логично от това ?!! Ако си с бюджет 20к купуваш си стара кола максисум за 15к и за 5 сменяш всичко което подлежи на смяна както си пише по книгите .
Аз лично не бих взел такава служебна върната от лизинг и не бих купил изобщо кола на лизинг . Минах през тези неща , това което мога да кажа е мъжко дупе един път се еве .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от kikko » 27 Сеп 2021, 8:52

Колега, вземи една нова кола на жената и недей да я мъчиш с тия баракуди. Ама премиум било-кое е бе? Карал съм и премиуми на "реални" километри, карал съм и нов "пластмасак". Като те остави един път премиума на 1000 километра от дома с две деца, защото нещо му е "дошло времето", да ти е*ем и премиума. Още повече за жена, които карат доката спре.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от 3186 » 27 Сеп 2021, 9:11

grkv описва нещата най-близо до моето мнение - взимаш стара кола(може и премиум), разбира се преглеждайки го възможно най-детайлно, вкарваш в сервиза и наливаш едни 4-5-6к, за да смениш критичните неща, които биха ти създали сериозни проблеми. Оставаш си още 2-3-4к за непредвидени неща и вероятно ще изкараш едни 50-100к км само на гориво и масло. Ще караш по-евтина и по-комфортна кола, макар и на няколко години...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от Bogat-Beden » 27 Сеп 2021, 9:12

И аз съм против стария премиум в конкретния случай. Също гоня вече цената на колата за няма и половин година от покупката :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от b_u_b_o » 27 Сеп 2021, 9:26

Bogat-Beden написа:И аз съм против стария премиум в конкретния случай. Също гоня вече цената на колата за няма и половин година от покупката :mhihi:


Ама чакай сега, има стар премиум на 5 и такъв на 15 години. И пак е до правилно избиране и доста късмет. А явно доста хора тук или са имали много кофти късмет със стари коли или нямат читави сервизи, защото много са се наплашили от оставане на пътя, пък на мене за 13 години и стотици хиляди километри все на стари коли точно веднъж съм оставал на пътя като ми отиде алтернатора. Така че, аз лично нова кола ще подкарам когато мога да извадя кеш 100-150к и да си я изкарам от магазина, до тогава ще давам 30-40К за да карам пак такава изкарана за над 100к ама от някой друг и той да се е набутал едни 70К+ за 5 години :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 26.09.2011
Пол: Мъж

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от Own » 27 Сеп 2021, 9:39

3186 написа:grkv описва нещата най-близо до моето мнение - взимаш стара кола(може и премиум), разбира се преглеждайки го възможно най-детайлно, вкарваш в сервиза и наливаш едни 4-5-6к, за да смениш критичните неща, които биха ти създали сериозни проблеми. Оставаш си още 2-3-4к за непредвидени неща и вероятно ще изкараш едни 50-100к км само на гориво и масло. Ще караш по-евтина и по-комфортна кола, макар и на няколко години...

Тоест купувам кола за около 22-25000лв и давам грубо половината от стойността на лизинга за належащи ремонти и непредвидени такива?
Този мач го играя в момента, с тази разлика, че колата съм я купувал в брой.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от A9A » 27 Сеп 2021, 9:46

Нов автомобил се купува САМО ако имаш пари или си вадиш парите с автомобила (за 3-4-5 години ще навъртиш 150-200к км).
Класът на автомобила се определя от колко пари имаш или вадиш.

п.с.
50-100к лева в джоба не означават, че имаш пари ;)
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от Jorixa » 27 Сеп 2021, 9:59

A9A написа:Нов автомобил се купува САМО ако имаш пари


Ми то тва и за стар важи :D Пък и не е казано че трябва да си вземеш нова 5ца, има читави нови автомобили по 30-40 бона. Плащаш си 400 лева месечен лизинг и си свиркаш без да мислиш ремонти и глупости.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от nxn » 27 Сеп 2021, 10:00

Ако лизинга на новата кола се усеща като пари за цигари на месец, тогава няма проблем, но ако идва като наем на тристаен в младост 1, тогава може би не е добра идея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от TNT » 27 Сеп 2021, 10:43

Kurtov написа:Аз за 15к км на година не бих си купил нова кола.

+

Binev_OuT написа:За да е рентабилно новия автомобил , трябва да е служебен , трябва да е разход за твоята фирма и трябва да си наясно че след 3 години ще го смениш за друг,щото търговеца ще ти барне една 20% отстъпка + ддс - и сметките излизат.


Горе долу тука е обобщено :mhihi: С 15к на година, ще се кара колко години ? За 4 години ще стане на 60к км тая кола. Новите автомобили хич не са безпроблемни, просто шанса да мине по гаранция нещо е много голям. За 50-60к км да съсипе спирачките, трябва много талантливо да кара тази жена :mhihi: Като цяло при тези нужди ще имаш по-голямо удобство с новата кола, но срещу съответната цена. За по-евтино или дори същото, категорично не според мен. То за 4 години 8-10 бона за каско само ще заминат :dunno: Вие си преценявате дали си заслужават 5 цифри за избягването на няколко влизания в сервиз. Ако вземете втора ръка на под 100к км, колко пък толко да влиза в сервиз :dunno:

Всичко опира до пари :wave:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от E.5KOV » 27 Сеп 2021, 11:23

Аз от 2000 год. съм сменил четири автомобила. Купувам от Германия от дилърство, коли на 1-2 до 3 год. макс. Коли на 5-10 до 20 хил. км. На такива коли цената е от 30 до 45% надолу от нова. По моему това на практикака са нови коли. Имат поне 2 год. гаранция. До сега, освен за масло, един път ми се наложи да влизам в сервиз за една стоп машинка на една W211, и ми я смениха гаранционно. Карам до 100 хил. км. и някой приятел я купува. При положение, че съществува опцията за нова кола, това което описах, според мен е добър вариант...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Дилема между нов и стар автомобил

Мнение от Bogat-Beden » 27 Сеп 2021, 11:25

E.5KOV написа:Аз от 2000 год. съм сменил четири автомобила. Купувам от Германия от дилърство, коли на 1-2 до 3 год. макс. Коли на 5-10 до 20 хил. км. На такива коли цената е от 30 до 45% надолу от нова. По моему това на практикака са нови коли. Имат поне 2 год. гаранция. До сега, освен за масло, един път ми се наложи да влизам в сервиз за една стоп машинка на една W211, и ми я смениха гаранционно. Карам до 100 хил. км. и някой приятел я купува. При положение, че съществува опцията за нова кола, това което описах, според мен е добър вариант...
Това е може би златната среда и най-доброто от двата свята :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook