Мъжете - застрашен вид

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Юли 2023, 21:18

Моджо написа:Ай стига с тая издръжка бре. 150 лв на месец беше по спомен . Голема издръжка, нема що.
А що е отишла да се мандръса с друг не е ясно. Дали па мунчо не е мандръсал пръв некоя друга.
Че на колегата са му всичките познати такива.. И женските и мъжките.


Тя може да е отишла с някакъв чак след като са се разделили, не е ясно. :idea:
Аз не мога да разбера какво оправяме тука все някакви миндили. Ама да е гледал като се е женил бе, ако пък пак такъв звяр се е оказала жена му, а той идеалния мъж. Продължава напред и ще си намери друга или ще си скапа от цвят на цвят като плющи поредния миндил. Свят широк и всеки намира каквото търси, освен ако не я кара на самотек.

И какво ревете толкова за тая издръжка? Съгласен съм, ще има прецакани мъже, но по-добре така, отколкото другата крайност - надул тулума на някоя жена и изчезва с 200 като вика, че тя щяла да се оправи някак. :kuku:
Като искаме да сме силният пол, ще си поемаме отговорността, цялата при това и няма да мрънкаме. Плащане на някаква издръжка е много далече от понятието отговорност. Децата са деца за цял живот и ако някой все още не е разбрал, те вървят в комплект с майка си.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от mr_petroff » 09 Юли 2023, 21:51

В Афганистан при талибаните няма такива проблеми :D Е така идея само , да се не прецака някой с булката...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от немо » 09 Юли 2023, 22:33

carmanf1 написа:
После купил на жена му чисто ново Х3, но на лизинг - и тук още една груба грешка - лизинга на нейно име
(вика аз изобщо не се замислих дали има значение, на кой на името ще е лизинга и изобщо не съм предполагал, че ще стигнем до развод).

Той плащал лизинга, но жена му е лизингополучател - тоест тя може да прави, каквото пожелае с колата, без негово разрешение.

Сещате се, оная продала колата и взела парите :mhihi:
Без значение, че той е плащал по банка от неговата сметка, без значение, че я е продала по време на брак :mhihi: . Лизинг :mhihi:



Няма такъв филм единият съпруг да продаде кола без съгласието на другия , без значение как е придобита, лизинг, покупка и т.н. щом е продобита по време на брака (освен ако не е наследство )
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от bum_bum » 09 Юли 2023, 23:43

И аз това казвам, че историята има две гледни точки. Според жената няма да е баш така.

Но както и да е, тоя пич е по-добре да забрави всичко и да продължава напред. Финансово явно не е зле и все ще се оправи някак и ще му е далеч по-лесно ако не гледа назад.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от pampo » 09 Юли 2023, 23:51

Моджо написа:Ай стига с тая издръжка бре. 150 лв на месец беше по спомен . Голема издръжка, нема що.
А що е отишла да се мандръса с друг не е ясно. Дали па мунчо не е мандръсал пръв некоя друга.
Че на колегата са му всичките познати такива.. И женските и мъжките.

И аз това се зачудих веднага. Принципно съм останал с впечатление, че колегата също е в развод или нещо подобно, като преди това бях чел бая истории за учителката на сина му, за собственичката не еди-кой-си хотел, за стара съученичка и тн и тн. С други думи аз го разбирам като да се е раздавал без да се пести за всякакви желаещи. После се оказало, че жената му бие шута... Баси изненадата. Дано това са мои грешни интерпретации, разбира се, но доколкото чета как мъжът трябва да удря по масата, а жената само да кима и да се усмихва...

ПП. И в моето обкръжение не познавам и една подобна история, как жената взима на мъжа всичко, барабар с децата, а после прави и инсценировки, та да не ги приближава, няма и 1% с дори близки до тези драматични филмови истории. Та за 1% опасност, да се чудя дали няма да ме прееват да съм платил нещо си, айде нема нужда.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от nickstorm » 10 Юли 2023, 0:04

Еми може да е мандръсал, ако неговата постоянно я е "боляла главата", какво толкова. Нали искаха равенство? Аз не виждам равенство в това да те изритат от къщата (нали е на няколко етажа, поне една таванска стая да му бяха оставили да ползва :lol: ), да плащаш всичко и да нямаш право да контактуваш с децата. Още повече ако не е упражнявал насилие... :dunno: Тo в Кравария затова се появи феномена passport bros- отиват някъде в чужбина и си докарват традиционни булки от там, от тия дето могат да гледат деца и да готвят поне :mhihi: И масово като сключват брак само с предварителен брачен договор, just in case дето се вика.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Jordana » 10 Юли 2023, 5:49

Аз пък знам за такъв случай къде му взе половината къща и го накара да я плати тая половинка още веднъж . Делото по развода се точи , женката не му даваше развод дълго време и се опитваше да го изкара него виновен а беше точно обратното . През това време човека си намери нова жена и се наложи да живее в къщата на бивашата си жена на практика . Вероятно в такива ситуации бившата може да иска и наем да и плащаш .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от bum_bum » 10 Юли 2023, 11:22

Имам познат, който си провали живота по тоя начин.

Имаше гадже ама не я помпеше редовно, щото нещо се беше отегчил. И т.к. природата ме търпи вакуум тя му би шута. Живееха заедно и тя от тях се нанесе направо при следващия. Съответно беше ясно, че не го е намерила вчера.

И от там той мръдна нещо. Всички жени са такива, онакива.. работеше по едно време в Русия, взе си жена от там. Живяха няколко години в Англия заедно, но се разведоха. Бяха си купили и къща там, половината от която той и изплати след развода.

И сега е на 45, без деца, без жена, без нищо. Е, закво са ти къщи и коли, след като след себе си ще оставиш само една купчина тор?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от nickstorm » 10 Юли 2023, 11:45

bum_bum написа:
И сега е на 45, без деца, без жена, без нищо. Е, закво са ти къщи и коли, след като след себе си ще оставиш само една купчина тор?


:dunno:
"Вечерта на 19.10.2022 г. двете били сами в жилището на актрисата. С намерението да убие баба си, която стояла изправена в едно от помещенията, обвиняемата взела кухненски нож с дължина на острието 12 см и нанесла с него общо 54 прободно-порезни рани в областта на главата и тялото на пострадалата, 6 от които засегнали жизненоважни органи", съобщават от обвинението,


През това време пострадалата била в съзнание и изпитвала болка и страдание при всеки удар. Нараняванията довели до остра кръвозагуба, в резултат на която настъпила смъртта възрастната жена.

https://petel.bg/Prokuraturata--Aktrisa ... ti__488599

С деца или без, финала е ясен. Само че децата не са гаранция за нищо, особено в т.н прогресивни страни.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Jordana » 10 Юли 2023, 14:21

Имам познат, който си провали живота по тоя начин.
В тоя случай за който казвам имаха 2 деца , разведоха се окончателно когато бяха вече големи . И двете вече са в чужбина а тоя има две други от новата жена . Така че правила няма никакви за тия неща , просто не е редно да те обере една кукувица и да те остави в стойка партер без пукнат грош . При жените нещата са различни , ако ще да е скъсана беднячка с един кат дрехи на гърба пак ще я прибере някой . А при мъжа нещата са по сложни , значително по сложни ако изпаднеш в такава ситуация и може никога повече да не си стъпиш на краката .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от carmanf1 » 10 Юли 2023, 15:12

Написах реалността, такава, каквато е. Всеки да интерпретира, както пожелае.

Само на 1 колега да съм помогнал да се замисли над суровата реалност, ще съм доволен.

Моджо написа:1 наум да има кой се жени с долната част...
1 разведен няма от мойто обкръжение..ма не одим по барове , кръчми и не се познаваме с разни пачи...
Не че не може да се случи, ама бракуваните са повече от разведените ми се струва.


Късметлии сте, но не всички имат тоя късмет :bchug:
В моето обкръжение също има много сериозни, здрави семейства.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от carmanf1 » 10 Юли 2023, 15:23

bum_bum написа:
carmanf1 написа:Като цяло граждансия брак е тотална прецаквация за мъжа. Дава много права на жената и взима много на мъжа.
(освен ако си бабоеб и се ожениш за някоя богата баба и тя ти купи нещо по-време на брак :lol: )


Знаеш ли какво мразят най-вече жените в един мъж? Не е, че е стиснат. Нито, че може да му е малка пишката. Или, че има някакви други дразнещи недостатъци. Най-мразят да е дребнав. Това не е мъжко качество.

Историята на твоя приятел е през неговия поглед. Ако я чуеш от жена му ще е по-различна вероятно. Не изключвам варианта и неговата да е истинската. Но единствената грешка, която виждам в него е, че е тръгнал да се занимава със съдилища и т.н. Взела си колата.., че нали за нея я е купил. Платил половината Кайен, ми хубаво- имал, дал. Взела му къщата, майната и. По това, което описваш ми се струва, че ще съумее да си купи друга. Обръщаш се и продължаваш нататъка.. ма взе ми това, взе ми онова. Ми да е жива и здрава. :dunno:

Как може изобщо да живееш с една жена, ако постоянно си мислиш как да не те прецака? Дали ще имаш същото отношение към нея, както ако нямаш такива мисли? А тя дали няма да усеща тая постоянна дистанция и отношение?


Евала, че си толкова великодушен и широкоскроен. Само че пропускаш един основен факт - децата.

На мен ако ми вземат децата и къщата, да приберат някъв цървул на следващата седмица да живее с моите деца, в моята къща, ами няма да съм великодушен и добронамерен.

Може би си пропуснал, тъща му какво е направила и че той е с възбрана в момента.

Е, колко да казва майната му, баси. Пък после бил дребнав, че си търси правата над децата в съда

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мъжете - застрашен вид

Мнение от bum_bum » 10 Юли 2023, 16:02

Дребнав е заради вещите и парите. Така или иначе там е свирено. Няма смисъл да ги оплаква. Млад, здрав, прав човек.. каквото било, било. Пак ще си изкара. А тая ако е такъв парцал наистина, утре ще изпие и изяде Х3-ката и пак ще пита къде серат гладните.

За децата явно са го нагласили с тъщата и вероятно има за какво. В подобен случай аз бих опитал да им обясня, че каквото и да се е случило децата са си негови и нищо не може да промени тоя факт. Ако и това не хване ред, вече идва време на нинджа изпълненията. Във форум в който всички са емемейци и биячи няма да обяснявам как :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от carmanf1 » 10 Юли 2023, 16:49

Съгласен :yes:

За децата го курдисват, за да го държат в страх и като куче на каишка - за да си ги слушка и да им се подчинява.

За нинджа форума също съм съгласен, ама той не е такъв и за това действа по законен ред.

Ама е много трудно, щот закона е на страната на майката, мъжа винаги се приема по презумция, като агресор (това не са мой думи, позволявам си да цитирам адвокати)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от bum_bum » 10 Юли 2023, 17:26

Така е ама безработни, гладни емемейци има под път и над път. За някакви дребни пари ще им покажат, че не е добре да си правят ташак с него. Дори без ексцесии и насилие. . Просто като идея. Предполагам и сам може да се сети за още начини да се разберат и да продължат някак.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook