Мъжете - застрашен вид

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Spunky » 08 Юли 2023, 21:59

xaxo написа:Дайте нещо по-конкретно като съвети, с опита, който имате.


Не се жени или поне да е след десетилетия съвместен живот. Ако е от читавите жени и те вижда, като високостойностен, ще е ок с това и пак може да имате пълно функциониращо семейство. Женитбата е един вид застраховка за жената и е само в нейна полза. От силната позиция, да избираш дългосрочен партньор, отиваш в по-слабата и сравнително високо-рискова позиция.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от BMW_POWER » 08 Юли 2023, 22:06

Това не винаги важи. Ако живеете заедно повече от Х месеца (години) и сте регистрирани на един адрес, според законодателството в някои силно развити страни си е равносилно на сключен брак.

Сега остава да видим и колко от вас са правили ДНК тест за бащинство на децата си :mhihi:

Тук екшънът ще бъде по-голям :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Spunky » 08 Юли 2023, 22:13

BMW_POWER написа:Това не винаги важи. Ако живеете заедно повече от Х месеца (години) и сте регистрирани на един адрес, според законодателството в някои силно развити страни си е равносилно на сключен брак.


Да, така е и при вас и при мен, но пак ще е по-евтино и самия факт, че се примирява с това, прави шанса за успешна връзка по-голям. Препоръчвам и да си на място, където няма подобни правила.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от BMW_POWER » 08 Юли 2023, 23:42

Spunky написа:...Препоръчвам и да си на място, където няма подобни правила.


Срещам веднъж един с дипломатически номер и съвсем недипломатично го попитах откъде е. Оказа се от Саудитска Арабия. Попитах го, защо е сменил пясъка и Слънцето със снега и зимата. Той се усмихна и каза почти буквално:

"Забрави, там всички са ненормални!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от bum_bum » 09 Юли 2023, 14:25

Абе вие какви неща говорите? Баси, никога не съм се замислял дали да се женя или не, защото жена ми може да ме обере при развод.

Нали ако имаме деца в тоя имот, който евентуално ще придобие ще гледа и моите деца. На мен за какво ще ми е апартамент, ако децата ми ще живеят по квартирите?

Сега дали ще довлече някой дори там .. ми сигурно, все пак като се разведе човек се оглежда за нова връзка по някое време. Ако аз доведа някоя в апартамент за който и тя е плащала е същото.

Дали по време на брака или връзката ще го намери? Сигурно и такива има. Но това се случва на един определен типаж мъже и ако я докараме до там е редно да потърсим вината и в себе си.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от nickstorm » 09 Юли 2023, 14:55

bum_bum написа:
Дали по време на брака или връзката ще го намери? Сигурно и такива има.


4.38 :arrow:

https://www.youtube.com/watch?v=NCcY9i_MYLg

:mrgreen:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от carmanf1 » 09 Юли 2023, 17:56

Като цяло граждансия брак е тотална прецаквация за мъжа. Дава много права на жената и взима много на мъжа.
(освен ако си бабоеб и се ожениш за някоя богата баба и тя ти купи нещо по-време на брак :lol: )

И аз от сегашната ми позиция, наистина смятам гражданския брак за тотална отживелица. Не е истина колко съм бил тъп на времето :lol:

След като мъж и жена се харесват, разбират, обичат, нищо не им пречи да си живеят в хармония без тая простотия.
Ако някой, чак толкова държи на традициите - църковния брак е чудесен. :yes:
Ако пък жената непременно държи на граждански брак - значи има користни цели :mhihi:

Знам много детайли и имам много примери, но ще дам един, който горе-долу ще опише как изглеждат нещата в реалността, когато на човек не са му дадени правилните съвети на време.

Млад пич, около 35г., с който от време на време вършим няква работа там.
Много успешен и находчив. Жени се, купува парцел и започва да строи къща. Той плаща всичко.

И огромната грешка. Трябвало е да пише парцела и къщата на името на баща му, защото сега щеше да е изхвърлен само за 12 месеца (щот се води семейно жилище за майката с децата), а не за винаги и жена му да има 50% от това, което той е спечелил с честен с труд и е дал за тая къща.

Купи чистак нов Кайен от магазина без лизинги, директно превод по банка пълната сума - пак по време на брак. Огромна грешка. Пиши го на майка ти.

После купил на жена му чисто ново Х3, но на лизинг - и тук още една груба грешка - лизинга на нейно име
(вика аз изобщо не се замислих дали има значение, на кой на името ще е лизинга и изобщо не съм предполагал, че ще стигнем до развод).

Той плащал лизинга, но жена му е лизингополучател - тоест тя може да прави, каквото пожелае с колата, без негово разрешение.

Сещате се, оная продала колата и взела парите :mhihi:
Без значение, че той е плащал по банка от неговата сметка, без значение, че я е продала по време на брак :mhihi: . Лизинг :mhihi:

В резюме:

- Оная прибрала някъв цървул. Да живее в неговата къща и с неговите децата. В къщата, която той е платил и строил.

- Не може да припари до къщата си, щот е семеен дом за майката с децата и тя е в пълно владение

- Той й е платил половината от Кайена за да остане за него (макар, че той го е купил от личната си банкова сметка, ама по време на брак).
Другия вариант е бил да го продадат и да си разделят парите, но той е искал да си го запази.

- съдилища да опита да си вземе поне част от парите от Х3-ката на лизинг

- за капак, майката на жена му умишлено се самонаранила, изкарала си медицинско и казала, че той я е пребил, като идвал да вземе децата.

В резултат, той сега е с пълна възбрана да си вижда децата. И съдилища до доказване на противното.

В общи линии - всеки си казва, на мен това не може да ми се случи - ама живота понякога е сурав и курав. Та винаги, 1 на ум.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Моджо » 09 Юли 2023, 18:33

1 наум да има кой се жени с долната част...
1 разведен няма от мойто обкръжение..ма не одим по барове , кръчми и не се познаваме с разни пачи...
Не че не може да се случи, ама бракуваните са повече от разведените ми се струва.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от carmanf1 » 09 Юли 2023, 18:35

Забравих да добавя нещо и умишлено в отделен пост, че предния стана много дълъг.

Бившата му жена я познавам от много време и като я видиш една миличка, тихичка, хрисима, с мила усмивка ...

Приятели сме с нея в социалните медии, ми тя не се спря месеци наред да обикаля Европа с новия цървул - харчи парите от Х3-ката :lol:

Викам му на моя познат, ми къде са децата, тая не се спря - майка й ги гледала. А той не може да ги вижда сега

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Моджо » 09 Юли 2023, 18:40

И не ползваме социални мрежи.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от bum_bum » 09 Юли 2023, 19:22

carmanf1 написа:Като цяло граждансия брак е тотална прецаквация за мъжа. Дава много права на жената и взима много на мъжа.
(освен ако си бабоеб и се ожениш за някоя богата баба и тя ти купи нещо по-време на брак :lol: )


Знаеш ли какво мразят най-вече жените в един мъж? Не е, че е стиснат. Нито, че може да му е малка пишката. Или, че има някакви други дразнещи недостатъци. Най-мразят да е дребнав. Това не е мъжко качество.

Историята на твоя приятел е през неговия поглед. Ако я чуеш от жена му ще е по-различна вероятно. Не изключвам варианта и неговата да е истинската. Но единствената грешка, която виждам в него е, че е тръгнал да се занимава със съдилища и т.н. Взела си колата.., че нали за нея я е купил. Платил половината Кайен, ми хубаво- имал, дал. Взела му къщата, майната и. По това, което описваш ми се струва, че ще съумее да си купи друга. Обръщаш се и продължаваш нататъка.. ма взе ми това, взе ми онова. Ми да е жива и здрава. :dunno:

Как може изобщо да живееш с една жена, ако постоянно си мислиш как да не те прецака? Дали ще имаш същото отношение към нея, както ако нямаш такива мисли? А тя дали няма да усеща тая постоянна дистанция и отношение?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Юли 2023, 20:28

Това и аз съм го коментирал и преди. Ама била изкарана колата с негови пари. :ahah: Човек, жениш се, нямаш твои пари освен ако не ги криеш и не си дребнав или пъзльо, или някой, който се е женил с оная си работа без да познава човека до себе си. И даже да си изневерил, това въобще не е повод жена ти да ти бие шута ако си се женил по любов. Много ще ми е интересно да чуя версията на жената, дето я познаваш в соСиалните мрежи. Истината сигурно ще е някъде по средата, ама тия "оле, той изкарал парите, пък тя ги харчи", ама няма такъв филм. Тя през това време роди ли две деца? Гледа ли ги тези деца? Тя жертва ли си някакви професионални развития в името на тези деца? Това е семейство, няма мое и твое. Дори тя "само" да гледа децата и да му осигурява време той да работи е достатъчен повод да си иска къщата. Пази боже да се разведа с жената, няма да се случи и то не защото не съм бил идиот в някои отношения, но да кажем, че се случи. Директно и давам къщата, колата и децата да живеят вътре без да ходя по съдилища и да мрънкам, ама що живеела там. Ама влезнал друг мъж, ами значи има защо да е влезнал. Има жени, които няма да погледнат друг мъж в близко бъдеще ама има и такива, които просто ще гледат да продължат напред.
Много от причините за действията на тази лоша според описанието жена ще се крият в причините за развода, а ако не са там ще са в причините за брака. Ако е бил за пари трябва да е бил много наивен за да не го разбере или както казахме много хора, да е мислил с оная си работа.
Създал си деца, ще плащаш като поп.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Jordana » 09 Юли 2023, 20:33

И Робин Худ да си , джентълмена от шеруудския лес , женката пак ще те насади на пачи яйца с кеф щото тогава ще си балък за нея а не джентълмен :mhihi: Нали разбирате че те имат 6то чувство за тия неща с мъжете и не мислят а им идва отвътре инстинктивно ??!! Аз ще ви кажа какво мразят и какво харесват в мъжа , харесват мъжа да е самостоятелен във вземането на решения , да им дава сигурност материална и всякаква и да не е дърво в леглото . А какво мразят трудно ще разберете щото са подмолни същества които кроят интриги постоянно и никога няма да знаете всичко . Върховното нещо което мрязат е като и излезе положителен тест за бременост да я питаш сигурна ли е че детето е от тебе :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от nickstorm » 09 Юли 2023, 21:04

Значи човека й е оставил къщата и колата, която е купил за нея, а тя в благодарност го кара да й плати половината от другата кола (която е купена в брой та да му излезе още по-скъпа, което само по себе си е к**ва номер)+ му скрояват номер с дъртата вещица майка й да не може да се вижда с децата и за вас това е в реда на нещата? Със сигурност плаща и издръжка за децата, та да може бившата му да ходи да се мандръса с новия ебльо по Европа :mhihi: Била гледала децата, ама са перманентно с баба им :lol: Man, that's messed up! :lol:
p.s Тоз пичага трябва да си направи тест за бащинство, евентуално да му отпадне издръжката поне
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Моджо » 09 Юли 2023, 21:06

Ай стига с тая издръжка бре. 150 лв на месец беше по спомен . Голема издръжка, нема що.
А що е отишла да се мандръса с друг не е ясно. Дали па мунчо не е мандръсал пръв некоя друга.
Че на колегата са му всичките познати такива.. И женските и мъжките.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook