Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 28 Яну 2022, 5:57

При мене е същото… независимо какви контракти предлагам- няма желаещи. Хем съм сложил един почти за без пари колкото да видя като те наемат какво се случва…. Мисля, че просто още не са стигнали критична маса на маркетинг и няма много (да не кажа никакви) клиенти. Нищо- Ще почакаме.

Затова пък дрил и градината във фермата вървят много добре-дрип дава 1% на ден а градината- почти 3%. Като на 1ви февруари отворят и животинската ферма- ще стане още по- добре… също си напазарувах на безценица някакви дао-та ама там е малко несериозно та не тая надежди :) сложил съм и пари в в няколко ликвидни пул-а на онлайн борси и от там капе малко но редовно…
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2022, 17:51

Тия дни покрай "трепетите" с новото PC, хич нямах време да пиша :mhihi: Ама оня ден докато детето ревеше, на малкото лаптопче на леглото си довърших софтуера да се вържа с Helium мрежата :mhihi: Та малко да видите от другата страна на барикад... ъъъ... гейтуея, какво се случва :mhihi:

Изображение

Ей го моят дивайс граден от нулата (малко с "шанаджийски" LoRa модем, ама нЕма значение - нарочно е :mhihi: ), вързал се и приказвал някакви неща. Изобщо с LoRa/WAN нещата е яката "забавно", щото уж нещо работи, уж има стандарт, ама не баш, от опита ми до момента :mhihi: Как да е, дълга тема, ако реша ще пиша в хобистката, че не ми се обяснява сега.

Изображение

Горе-долу 28 байта up/down (12+16), кажи го, че плащам по 1 DC на всеки десет секунди (явно нямат проблем пичовете да им пращам толкова начесто, кефят ме :ok: ). Та за толкова трафик на 10 секунди плащам по $0.00001 на съобщение :ok: Това нали на въпроса на @TNT, колко се плаща :yes:
TNT написа:Да, но колко са тези такси, които се плащат към хелиум мрежата ?


Изображение

Ей пък тука одма виждам 8 гейтуея, по едно време за около десет минути работа бяха станали към 25 :mhihi: Това нали, забит навътре в стаята :!: Не че си комуникирам с всички де ;)

Изображение

И тука интеграциите към... всичко :ok: Адски удобно за ползване, има и съпорт за ламбда функции. Изобщо чудна екосистемка са/сте ми направили, продължавайте в същия дух, ще е полезно за всички :yes: :bchug:

Изображение
Последна промяна Nickelback на 31 Яну 2022, 23:07, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от enigma » 28 Яну 2022, 20:05

Nickelback написа:Изобщо с LoRa/WAN нещата е яката "забавно", щото уж нещо работи, уж има стандарт, ама не баш, от опита ми до момента


Да, това май е проблемът в момента :)
И аз имам интерес към тази технология от същата страна на барикадата.

Един слайд от проучване което правихме преди няколко години (преди Хелиума да се появи)... Сега и аз имам надежди за ЛоРа-та :)

lora.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2022, 21:44

Хах, вчера точно четох, че Sigfox на към фалит тръгнали нещо :D Но не съм им се интересувал от технологията с какво е по-различна, честно казано.
Иначе и мен един колега се опитваше да ме зарибява по LoRa преди 5-6 години, но аз още не виждах приложение за себе си. То малко ми се и промени майндсета оттогава насам де, но сега бая неща съм си наумил да (си) направя :ok:
При вас във военната индустрия... не ви ли трябва надеждно деливъри в определен таймфрейм или за друго става въпрос? :D Или ти за проста LoRa говориш или пък private LoRaWAN мрежи?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от enigma » 29 Яну 2022, 5:10

А, аз от доста време не съм във военната индустрия :). Само тежка индустрия, строителна техника и т.н.
В тая област всички са се ентусиазирали за смарт инструменти/машини .... да следят колко време техниката мързелува, в какви режими работи, какви съпротивления среща... :D Та Хелиум мрежата пасва идеално.
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 29 Яну 2022, 8:02

enigma написа:А, аз от доста време не съм във военната индустрия :). Само тежка индустрия, строителна техника и т.н.
В тая област всички са се ентусиазирали за смарт инструменти/машини .... да следят колко време техниката мързелува, в какви режими работи, какви съпротивления среща... :D Та Хелиум мрежата пасва идеално.


Абсолютно :yes:
Успех с начинанията :bchug:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Dextuar » 29 Яну 2022, 11:15

Гледам картата на България в Хелиум мрежата и не мога да повярвам колко народ е набил пари в рутерчета, като нещо ме кара да си мисля, че едно 70% от тях само са чули, че се изкарват пари от това и дори не разбират какъв проблем решават. Но пък очаквах доста по-малко хора да са вътре или може да са шепа хора, но с много крайни точки, това има ли как да се изчисли, да кажеш по адреса за получаване на токъна?


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от steeN » 29 Яну 2022, 12:22

Nickelback написа:...


Аз и в началото на темата бях питал, ама сега на практика като си пробвал, как е latency на тази мрежа?
Примерно ако имам сензор примерно против наводняване (гледам че тва е най-масовия продукт), след няколко дни ли ще разбера или след няколко минути.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 29 Яну 2022, 14:50

Dextuar написа:Гледам картата на България в Хелиум мрежата и не мога да повярвам колко народ е набил пари в рутерчета, като нещо ме кара да си мисля, че едно 70% от тях само са чули, че се изкарват пари от това и дори не разбират какъв проблем решават. Но пък очаквах доста по-малко хора да са вътре или може да са шепа хора, но с много крайни точки, това има ли как да се изчисли, да кажеш по адреса за получаване на токъна?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не съм сигурен, колегите с гейтуейте, ако имат информация, да кажат. Аз от GUI-я на конзолата и откъм ембедед страната не виждам такива неща.
Иначе 70%... да не са и 90% :mhihi:
steeN написа:
Nickelback написа:...


Аз и в началото на темата бях питал, ама сега на практика като си пробвал, как е latency на тази мрежа?
Примерно ако имам сензор примерно против наводняване (гледам че тва е най-масовия продукт), след няколко дни ли ще разбера или след няколко минути.
Ами от момента на пращане от устройството до реакцията като GUI нотификация в Helium конзолата, минават секунда-две. Тоест кажи речи и jitter-а да е около секунда. Но това може и да е въпрос на рефреш рейт на фронтенд/бекенд нещо :dunno: Скоро ще направя интеграция с моята "инфраструктура" и ще видим колко е roundtrip time-а и как варира реално :yes:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: 320d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от vixx » 29 Яну 2022, 18:03

Един неотварян sesecap M1, ако някой го иска да драсне едно съобщение.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 30 Яну 2022, 0:03

Dextuar написа:Гледам картата на България в Хелиум мрежата и не мога да повярвам колко народ е набил пари в рутерчета, като нещо ме кара да си мисля, че едно 70% от тях само са чули, че се изкарват пари от това и дори не разбират какъв проблем решават. Но пък очаквах доста по-малко хора да са вътре или може да са шепа хора, но с много крайни точки, това има ли как да се изчисли, да кажеш по адреса за получаване на токъна?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Като си в Експлоръра на хотспот-а можеш да щракнеш на портфейла и ще видиш колко хотспот-а има на него. За някакъв по- автоматизиран начин не зная.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от b_u_b_o » 30 Яну 2022, 14:01

Dextuar написа:... като нещо ме кара да си мисля, че едно 70% от тях само са чули, че се изкарват пари от това и дори не разбират какъв проблем решават.


Това няма абсолютно никакво значение. Точно защото е печелившо има такова покритие. Ако разчиташе на хората които разбират идеята и са готови заради нея да го правят...щеше да е неизполваема технология.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 30 Яну 2022, 14:47

В тоя хекс дето съм аз и наоколо взеха да отпадат по 1-2 броя.
И гледам в OLX-а обявите стават все повече и цените вече отиват към 2000 лева.
Та да попитам, какво стана с тоя POC 11 и как са добивите в момента.
На около 1500 лева мога и да се прежаля да си купя един майнър, че в града са доста, да го е :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от steeN » 30 Яну 2022, 18:53

Другия важен момент (освен сатурацията на мрежата) е какъв е живота на тези майнъри.
Очаква ли се ъпгрейд на протокола скоро, който да направи старите безполезни или не?

В този ред на мисли, 5Г знае ли се дали ще е легално в Европа, за САЩ гледам, че вече ги готвят.
На мен интереса ми е като цяло от клиентската страна, нямам желание да ставам мобилен оператор :lol:

п.с. под $20 и особено едноцифрени все още смятам да купя HNT. Малко се разколебах дали ще видим ликвидна криза,
която да ги свали чак под $10, но под $20 смятам, че е в кърпа вързано :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 31 Яну 2022, 15:51

steeN написа:Другия важен момент (освен сатурацията на мрежата) е какъв е живота на тези майнъри.
Очаква ли се ъпгрейд на протокола скоро, който да направи старите безполезни или не?


лайт хотспотс (нямат копие от блокчейн-а) са на хоризонта. текущите майнъри започнаха да им свършва мястото на картите (32гб са повечето)... като излезе лайт фърмуеър-а ще може да се сложи на текущите хотспотс... допълнително новите лайт хотспотс трябва да са по- евтини... това трябва да стане до няколко месеца... а хората които са си поръчали "фул" хотспотс и са платили за такова - го духат.

това хелиума ква схема е за китайците да си продават рп4 и лора радио-тата с 400% надценка- не е истина...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook