Съвет за летни гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Leon » 05 Мар 2024, 16:27

vicho написа:
In_Memoriam написа:Най-добрата гума е като най-добрата кола - не същестува. Избираш я според целите на ползване и толкова. PS4S е добра комплексна гума и подходяща за евридей, но за сухо на
msi200 написа:На много мощна кола със задно
не струва. При TW300 толкова. Cup 2 е доста по-добре на сухо, а пък на вода трябва да имаш едно на ум.


това важи не само за гумите, а и за автомобила...

ако си купил M5 да минаваш 400км на ден, не си уцелил точно колата :mhihi: както и, ако караш 520d за 4 км градско днес

както, ако купуваш гуми за 5лв и караш с 300 с тях :mhihi: или ти рита ABS-a градско с тях :lol:

в тоя ред на мисли... ще слагаме ли летните, че днес погледнах гуми европа (на 50 метра от нас) са свободни :ok:

п.с. още се дразня, че дадох пари за зимни гуми :banghead: :ranting:

Аз мисля да ги слагам, пътуваме с колата на жена ми последните 2 пъти, която е на всесезонни, за да не скапвам мишлените на тия 15-16 градуса... в тая връзка зимните за нейната кола стоят 2 години с лепенките в гаража, така и не се наложи да ги сложа :help:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от mr_petroff » 05 Мар 2024, 18:14

Само към Пампорово не тръгвайте :mhihi: Сега вадиха една Дачия с летни от канавката, че и аз едвам спрях, сняг, лед-баш как си трЕбва...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от vicho » 05 Мар 2024, 21:41

mr_petroff написа:Само към Пампорово не тръгвайте :mhihi: Сега вадиха една Дачия с летни от канавката, че и аз едвам спрях, сняг, лед-баш как си трЕбва...


уби ми всички надежди, че ще ходя на ски с летните гуми :dunno:

как може да си такъв :nono:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от ivanski_2 » 05 Мар 2024, 22:05

mr_petroff написа:Само към Пампорово не тръгвайте :mhihi: Сега вадиха една Дачия с летни от канавката, че и аз едвам спрях, сняг, лед-баш как си трЕбва...


Ако някой закъса да свирка :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от vicho » 05 Мар 2024, 23:00

ски сезона приключи преди да е почнал, а пък и всеки който кара с по-малко от 100 км/ч е Азис :gay:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 5.03.2024
Пол: Мъж
Кара: F31
Детайли за колата: X drive

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Kemery » 06 Мар 2024, 0:13

Здравейте
Дойде време да сменя рън флет гумите. С 18 джанти съм. Моля за препоръка за комплект летни гуми за ф31, x drive . Не искам рън флет вече, искам тишина и комфорт. Вярно ли е, че ако сложа по-високи гуми возията ще се подобри. Ако е така моля и за размери да ми кажете.
Благодаря ви!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Leon » 06 Мар 2024, 9:37

Возията се подобрява, но поведението в завои и резки маневри се влошава, неслучайно има препоръчителни размери за всяка кола.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от acho.rs » 06 Мар 2024, 10:23

Leon написа:
vicho написа:
In_Memoriam написа:Най-добрата гума е като най-добрата кола - не същестува. Избираш я според целите на ползване и толкова. PS4S е добра комплексна гума и подходяща за евридей, но за сухо на
msi200 написа:На много мощна кола със задно
не струва. При TW300 толкова. Cup 2 е доста по-добре на сухо, а пък на вода трябва да имаш едно на ум.


това важи не само за гумите, а и за автомобила...

ако си купил M5 да минаваш 400км на ден, не си уцелил точно колата :mhihi: както и, ако караш 520d за 4 км градско днес

както, ако купуваш гуми за 5лв и караш с 300 с тях :mhihi: или ти рита ABS-a градско с тях :lol:

в тоя ред на мисли... ще слагаме ли летните, че днес погледнах гуми европа (на 50 метра от нас) са свободни :ok:

п.с. още се дразня, че дадох пари за зимни гуми :banghead: :ranting:

Аз мисля да ги слагам, пътуваме с колата на жена ми последните 2 пъти, която е на всесезонни, за да не скапвам мишлените на тия 15-16 градуса... в тая връзка зимните за нейната кола стоят 2 години с лепенките в гаража, така и не се наложи да ги сложа :help:[/quote


Просто така се получи или наистина купи всесезони И зимни :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Leon » 06 Мар 2024, 10:40

Наистина ли ме питаш сериозно? :mhihi: Всесезонните си дойдоха с колата, този сезон си заминават, свършиха чудесна работа :)
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от empar » 06 Мар 2024, 10:58

Kemery написа:Здравейте
Дойде време да сменя рън флет гумите. С 18 джанти съм. Моля за препоръка за комплект летни гуми за ф31, x drive . Не искам рън флет вече, искам тишина и комфорт. Вярно ли е, че ако сложа по-високи гуми возията ще се подобри. Ако е така моля и за размери да ми кажете.
Благодаря ви!


На вратата имаш лепенка с размерите.
Всичко по колите е настроено за определен външен диаметър и нарушаването му не е добра идея в никакъв случай.
Дори не-рън-флат гума ще ти подобри нещата доста.
Ако можеш да събереш 17ка също е вариант. Лепенката си виж! ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 5.03.2024
Пол: Мъж
Кара: F31
Детайли за колата: X drive

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Kemery » 11 Мар 2024, 11:14

255/40 R 18 95 Y

225/45 R 18 91 Y

225/45 R 18 95 V M+S XL

Тези са размерите по лепенката.
Няма ли да е по комфортно ако сложа по тясна и висока гума, като естествено ще се запази диаметъра, ако не моля кажете мнения за посочените размери към коя марка/модел да се ориентирам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Leon » 11 Мар 2024, 13:04

По-тясна от 225?
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от steeN » 11 Мар 2024, 13:11

Защо по-тясна гума ще е по-комфортна от по-широка с абсолютно същата (абсолютна) височина?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от vicho » 11 Мар 2024, 13:23

steeN написа:Защо по-тясна гума ще е по-комфортна от по-широка с абсолютно същата (абсолютна) височина?


всъщност ще е точно обратното, по-широката няма да пропада в по-малките дупки :yes:

справка 7-ма серия - широки и високи гуми :D
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от don_gori » 11 Мар 2024, 16:53

Ако някой се чуди дали да слага летните гуми, мога да потвърдя че чисто нови HANKOOK Ventus Prime 4 се представят отлично на сняг (2-3 пръста) :ok:
Избързах по-миналата седмица да взема нови летни и смених направо и джантите с тях, та ми се наложи Четвъртък да ходя до Пампорово, където си беше натрупало(и продължаваше) 2-3 пръста снях по пътя. Та тествах най-различни ситуации - спиране, тръгване, поднасяне в завой ... не разбрах че съм с летни :dunno: Сигурно ако снега е повече и отдолу вместо асфалт има лед нещата вече ще са трагични, но ако се кара внимателно толкова ще се справят летните гуми.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, NiksGS, slavi7575

Последни теми
Facebook