Съвет за летни гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Don_Diego » 02 Мар 2023, 13:39

Защо не погледнеш Nexen? Аз карах 4 години с уж смотания и "еко" модел N Blue HD+ бях много доволен. На твоя размер гледам се предлага N'Fera, което май им е по-високия клас гума.
Комфорт и сцепление бяха повече от чудесни за возене
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от TNT » 02 Мар 2023, 13:45

Не познавам недоволен от Нексен, ама като им видя цените, не съм ги пробвал лично :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Alexch » 03 Мар 2023, 1:24

Направих обобщение на всички отзиви до сега и гледам, че от Falken-а няма недоволни. Проблемът е, че за моя крив размер 235/50/18 на спортен седан, Falken предлагат само джипови гуми със теглови индекс 101, пък аз търся комфортни. Следващият избор е Hankook K135A Ventus Prime4 97V, който е и на добра цена. Явно премиумите (Конти, Бриджстоун, Мишлен) имат добро сцепление, но не са достатъчно комфортни.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от drifty » 03 Мар 2023, 7:53

Моите отзад са Фалкен фк453 и сравнително бързо заминаха. Но няколко пъти са се озовавали на полигона за кратко (за справка подписа), но вече държат дооста по-малко.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от ildivvy » 03 Мар 2023, 13:15

Don_Diego написа:Защо не погледнеш Nexen? Аз карах 4 години с уж смотания и "еко" модел N Blue HD+ бях много доволен. На твоя размер гледам се предлага N'Fera, което май им е по-високия клас гума.
Комфорт и сцепление бяха повече от чудесни за возене


Гледам ги..! Първоначално именно тях и 'Петлас' гледах, като първите предложения, които не са 'китайски'... Разликата е 20-ина лева в тяхна полза пред 'Дебица'-та .
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от drifty » 06 Мар 2023, 20:35

Половината лято подсигурено, пристигнаха вентус прайм 4ките за предния мост.
received_2345092739026971.jpeg


Сега трябва да помисля и за задния, там ще е нещо по-бюджетно. Сега ги гледах като оставих новите в гаража, старите гудиъри, които вентуса ще замести имат бая грайфер, но фалкените на задния мост са почти на ограничител. Може би имаше още сезон живот във гудиъра, да не кажа и два, но задните са за смяна, а не върви нови отзад и стари отпред, та ще съм с 4 нови това лято.

Иначе са унгарско производство и Дот 3422.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от ildivvy » 07 Мар 2023, 12:10

С колко милиметра грайфер излизат тези гуми? Струва ми се, че имат поне 8-9мм, така на снимка...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от drifty » 07 Мар 2023, 12:23

Трябва да проверя, не съм гледал но и на мен ми направи впечатление, че е дълбок протектора.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Don_Diego » 07 Мар 2023, 12:32

Моите нови Potenza Sport са като сликове сравнени с тези :mhihi: (излизат заводски около 6.8-7.0мм :conf: )
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от empar » 07 Мар 2023, 14:14

TNT написа:Не познавам недоволен от Нексен, ама като им видя цените, не съм ги пробвал лично :lol:


Аз съм крайно недоволен от летните Нексени! Казвал съм го и преди из форума.
На моя кола, на тъщата и на едно другарче имам преки наблюдения и впечатления от N'Ferra - безумно твърди са. Като сцепление бяха трагедия по мои наблюдения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от ildivvy » 07 Мар 2023, 14:51

Don_Diego написа:Моите нови Potenza Sport са като сликове сравнени с тези :mhihi: (излизат заводски около 6.8-7.0мм :conf: )


Това пък май е малко... Виждал съм из 'продавалника' гуми с по-дълбок грайфер... Даже сега се чудя на едни 'Гудиър'-ки със 7мм, които доста ми допадат...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от vld » 07 Мар 2023, 14:53

empar написа:
TNT написа:Не познавам недоволен от Нексен, ама като им видя цените, не съм ги пробвал лично :lol:


Аз съм крайно недоволен от летните Нексени! Казвал съм го и преди из форума.
На моя кола, на тъщата и на едно другарче имам преки наблюдения и впечатления от N'Ferra - безумно твърди са. Като сцепление бяха трагедия по мои наблюдения.

Зимните също са гола вода, само първата зима драпат, после са по зле от 5 годишен гудиър.
А за летните, съм абсолютно съгласен, твтърди и друсащи зверски гуми с лошо сцепление.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Don_Diego » 07 Мар 2023, 17:45

ildivvy написа:
Don_Diego написа:Моите нови Potenza Sport са като сликове сравнени с тези :mhihi: (излизат заводски около 6.8-7.0мм :conf: )


Това пък май е малко... Виждал съм из 'продавалника' гуми с по-дълбок грайфер... Даже сега се чудя на едни 'Гудиър'-ки със 7мм, които доста ми допадат...


Малко е, никой няма обяснение защо с толкова излизат още повече, че и най-бързо свършват ако се “подкарат” както трябва :dunno: . Обаче пък как държат…колко по-стоплят толкова повече започват да държат. На мокро също са много добре въпреки малкия протектор, нямам идея как го постигат ама лятото няколко пъти ме хващат проливни дъждове “на облак” дето влизаш в дъжда като през завеса и колата буквално спира от количеството вода на магистралата при 140-150…нито за миг не съм усетил несигурност като вляза във водата там
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от peshehodetz » 07 Мар 2023, 17:57

Проблем ли ще е най-вече за окачването ако на кола която е излязла от завода с обикновени гуми сложа рън флат. Колата няма да се кара в БГ ако състоянието на пътищата се ма като фактор, но все пак ми е интерсно че нещо в последно време сме свикнали с покрай БМВ-то с RFT.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от msi200 » 07 Мар 2023, 21:27

По принцип колите с рънфлет са със специално проектирано окачване за този тип гуми.
От друга страна, не виждам какво може да и стане от рънфлета, ако пътищата са хубави.
I love the sound of V8 in the morning...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook