Гедоре 2022

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 08 Фев 2022, 14:49

Здравейте, създавам тази тема тъй като другите са доста стари и следователно не смятам, че са особено подходящи.

Та накратко - взех си Force 46 части червен комплект, но при сменянето на едни ангелски крушки и Т15-то вече е все едно срязано с трион. Дори не знам как, не съм некадърен внимателно си работя, но това е просто безумно. Целта на гедорето е непрофесионална, просто работа по колите ми.

От там реших, че е време за нещо по-сериозно от към парична инвестиция. Последните 3 дни мозъка и очите ми се изпържиха от четене, гледане, ровене, сравняване и установих, че всеобщото мнение е едно - Force, BGS, King Roy & KS Tools са едни от така да се каже по-кадърните.

Най-много ми допадна BGS, но ми е малко прекалено като цена.
Force & King Roy ми изглеждат еднакви и двете са с по 24 въртока и изглеждат като с еднакво качество. Опцията тук е от MasterHaus за 190лв. Force (ЗЕЛЕН, никога повече червен) 94 части
другата опция е King Roy от Profishop (никаква идея какви са тези, изглеждат ми доста шано) 94 части за 132лв.
KS Tools ми направи впечатление, че са с по 72 въртока и в емаг има оферта за 179 части за 210лв., което ми харесва как звучи.

Та какво ще препоръчате вие? Има ли въобще някакво значение колко въртока е трисчотката? Предполагам, че 72 ще е по-приятно за работа. Моля, ако препоръчвате даден комплект гедоре казвайте и от къде тъй като знам например, че Force има адски много ментета и не знам от къде да взема оригинален.

Също така каква аджеба е разликата между Rockforce & Force? Едни викат, че Rockforce бил премиум класа на Force, други викат, че били китайската и гадна версия.. Много ще се радвам на всякакви коментари и максимално изчерпателна информация :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.03.2014
Кара: X3 E83 3.0I

Re: Гедоре 2022

Мнение от mrtnslavchev » 08 Фев 2022, 21:45

Аз имам KS Tools като този на снимката.
res_7e4e692e7aa1a2e420b6ae71d7ff64a2.jpg

(снимката е от Емаг)


Моето го закупих (ми го закупиха) от магазин за части за камиони.
Имам 3ма приятели иползващи същите. До момента има само една счупена малка тресчотка , след напъване с еднометрова тръба. :mhihi: . Горе долу това е за около 3-4 години от когато ги имаме. Има значение колко зъба са тресчотките. Колкото повече - толкова по-добре.

Скоро още 2ма познати си закупиха такива от Емаг. ( уж това от по-горната снимка)
Обаче гедорето не е това ,което е показано на горната снимка .
А е като на тази снимка
kstools-917_0779-zoomMnrvmLQIHOH7J.jpg
'

Копчетата на тресчотките , на тези от Емаг , са пластмасови червени.
Не знам дали това има някакво значение за качеството. Също и самото покритие на Емагските е по-странно. На мен лично ми излгежда малко на покритието на китаските му братя .

Та моя съвет е да си вземеш KS Tools , но от някой магазин за авточасти или нещо подобно.
При мен , го взех с отстъпката на моя работодател и той ми върна и ДДС-то. Та тогава редовната цена беше около 280 или 260 лева а на мен ми излезна за 168 лв.

П.П.Единственото препятствие което съм срещнал с тази тресчкотка беше , да завия болта на коляновия вал на една Корса а този комплект нямаше съответния Е-камък за голяма тресчотка а ми трябваше да го сложа на динамометрична тресчотка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 08 Фев 2022, 22:04

Здравей, благодаря за информацията. Ще видя дали мога да взема от някъде оригинален KS tools.

Междувременно говорих с мои приятели, които имат автосервизи и както се вика .. сумати народ кола е минала през тях и казаха, че ползват TOPTUUL. Взели са си ги от InterCars и за сумати години и коли не са имали никакви проблеми. Тежко се замислих и за тази опция..

Отделно дочух, че Gedore RED е също доста добра опция, тъй като били с добро високо качество.

Като цяло избор море, за всеки бюджет и всичкото предполагам е едни и същи боклуци (като се има предвид за кой клас и бюджет говорим).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Гедоре 2022

Мнение от drifty » 08 Фев 2022, 22:40

Аз мисля и у фейсбуко коментирах твой пост, поне така си мисля, но ползвам Кинг Рой от близо 10 години и също като колегата, само малката тресчотка даде фира. И един крив торкс /мисля/.

Понеже я купих с първата си кола /голяма далавера/, не знам точно от къде е купувана, но понеже познавам човека, от когото купих колата, бих предположил, че е от магазин за авточасти, тъй като чичо му има верига такива в София, но нямам идея как се казват.

Тук в Търново Кинг рой съм ги мяркал в един магазин за автоаксесоари, но не съм се заглеждал по-обстойно чисто визуално дали са като моя комплект или изглеждат по-менте.

Но ако трябва отново да си купувам гедоре, бих заложил пак на тази марка. Давал съм го на приятели, доста дреболии на приятели съм ремонтирал с него, по моите коли/мотори си човъркам, въобще не съм го пазил никога и е перфектно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 08 Фев 2022, 22:57

drifty написа:Аз мисля и у фейсбуко коментирах твой пост, поне така си мисля, но ползвам Кинг Рой от близо 10 години и също като колегата, само малката тресчотка даде фира. И един крив торкс /мисля/.

Понеже я купих с първата си кола /голяма далавера/, не знам точно от къде е купувана, но понеже познавам човека, от когото купих колата, бих предположил, че е от магазин за авточасти, тъй като чичо му има верига такива в София, но нямам идея как се казват.

Тук в Търново Кинг рой съм ги мяркал в един магазин за автоаксесоари, но не съм се заглеждал по-обстойно чисто визуално дали са като моя комплект или изглеждат по-менте.

Но ако трябва отново да си купувам гедоре, бих заложил пак на тази марка. Давал съм го на приятели, доста дреболии на приятели съм ремонтирал с него, по моите коли/мотори си човъркам, въобще не съм го пазил никога и е перфектно.


Здравей, възможно е, хаха.

Иначе King Roy доста ми харесва как изглеждат, но ме притесняват адски много да ги закупя, ако не е от доверен човек.. навсякъде из сайтовете където ги намирам ми изглеждат 200% ментета за жалост. Иначе доста хора казват, че наистина са адски добри.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Гедоре 2022

Мнение от ivoaudi » 09 Фев 2022, 0:45

Аз преди години си купих и аз една Кинг Роа, като си мислих, че е някво менте :mhihi: Ми не разбирам от гедории сега, какво :D
Бая работа свърши през годините и не е мръднало. Обратно, по препоръка на разбирачи купих някъв скъп Хезел и се изпотроши бързо, отделно, че имаше много недомислици в ръчоците и въртоците. Та, за кой ли път цената се оказа силно подвеждаща.
Колкото за Форс, стига да е истински чувам само за доволни от тях.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Гедоре 2022

Мнение от nikola59 » 09 Фев 2022, 1:56

Аз ползвам на BGS подобно на това: http://www.tbs-tools.com/index.php?rout ... uct_id=901 и забележки нямам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Гедоре 2022

Мнение от (bubsa) » 09 Фев 2022, 5:23

KS Tools използвам от 7-8 години и нямам забележки и счупени части от него.Купих го от Нелас(магазин за камиони)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Гедоре 2022

Мнение от theraven_nz » 09 Фев 2022, 9:10

Имам един комплект на Форс от 15 години може би, не е мръднал, а не е като да не е видял (на моменти малоумно) напъване. Единствено му изби лека ръжда, но аз съм си виновен, понеже така става като сменяш задни накладки на Е53 в дъжда :mhihi: Иначе тресчотките още работят добре, макар и да им личи лека хлабина вече.
---

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Гедоре 2022

Мнение от ID A » 09 Фев 2022, 9:26

На КС комплекта е подобен на лидълският. Но при него копчето на всяка от тресчотките е метално. Ползвам моя от миналото лято и нямам оплаквания досега.
https://youtu.be/nZGNB9nIvHg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Гедоре 2022

Мнение от seimo » 09 Фев 2022, 9:31

Аз имам зелен Форс 108 части купуван преди десетина години и кинг рой пак пак 100 и нещо части от преди 4-5г купуван. И двете са ползвани много и съм изключително доволен обаче Форса е по-добър. Друг е въпроса сегашния дали има нещо общо с този преди 10г :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 09 Фев 2022, 9:36

seimo написа:Аз имам зелен Форс 108 части купуван преди десетина години и кинг рой пак пак 100 и нещо части от преди 4-5г купуван. И двете са ползвани много и съм изключително доволен обаче Форса е по-добър. Друг е въпроса сегашния дали има нещо общо с този преди 10г :dunno:


Ами според това, което чета не особено. Доста е зле качеството на новите, а тези, които са червени дори не бих ги нарекъл Force.

Иначе и аз все хубави неща чувам от хора, които са си взели Force преди време, но вече си нямам и на идея от къде бих могъл да намеря оригинален.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Гедоре 2022

Мнение от theraven_nz » 09 Фев 2022, 9:37

А някой знае ли каква е разликата между червения и зеления форс? Преди години като съм купувал беше само зелен :dunno:
---

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 09 Фев 2022, 9:38

nikola59 написа:Аз ползвам на BGS подобно на това: http://www.tbs-tools.com/index.php?rout ... uct_id=901 и забележки нямам.


Здравей колега, отново се засичаме хаха. Можеш ли да ми гарантираш, че това, което си линк-нал е оригинално? Честно казано до сега само и единствено чувам как BGS са просто качество и въобще да не ги мисля, но като всички други ме е страх да не взема някое менте.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 09 Фев 2022, 9:40

theraven_nz написа:А някой знае ли каква е разликата между червения и зеления форс? Преди години като съм купувал беше само зелен :dunno:


Купих си червен от MasterHaus. Т15 ми се вади от сокета, при смяната на капачето на крушките за ангелите на е90 същото Т15 изглежда все едно съм го рязал с трион (много леко, но за 10 ползвания е меко казано абсурдно).

Ръкохватките са по-твърди, но е направено с цел да се износват много по-трудно от зелените.

Като цяло - бягаш с пълна сила. Това ми беше първият Force комплект и останах с изключително лошо впечатление от марката. Въпреки това, всеки казва, че са качество и затова гледам сега, ако ще взимам да е поне зеленият комплект. А той дали ще е оригинален .. :)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook