Гедоре 2022

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 10 Фев 2022, 9:44

empar написа:Кой е официалният представител за BGS за България? :bchug:
Аз съм се огледал в 2243 модела за домашна употреба!


За България са 3:
- https://www.avtoinstrumenti.bg / tbs-tools (партньори)
- https://www.shop.niteh.com/komplekti-instrumenti-1.html
- https://www.bolshevik-bg.com

Като TBS-tools и Автоинструменти са партньори, но при един цената е една, при другият друга хаха. Чудя се от кой от двата сайта да поръчвам, че малко страшно звучи така с това разминаване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Гедоре 2022

Мнение от stormrider » 10 Фев 2022, 10:27

[quote="8bit"]
дасдас.png
Като цяло реших да взема BGS тъй, като ми хареса Super Lock системата на сокетите и ми се струва като една идея по-добро решение от останалите Тайванчета. Ще пиша след време (не знам колко) да кажа как е. Ако не ми харесат ще си ги бия в главата и толкова. Но като цяло, който и да е препоръчал BGS не е имал оплакване. Също така предимно ги предпочитам пред другите тъй като има официален представител за България и знам, че ще са 100% оригинални.

Licota също видях, че ползват тази система, но предвид цената им абсурд да си ги позволя. А

Нищо лично, но този bis е същия като ks Tools. Licotaможе и да е Тайван ска,но явно е царя на Тайван.
С много любов към децата!

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 10 Фев 2022, 11:00

stormrider написа:
8bit написа:
дасдас.png
Като цяло реших да взема BGS тъй, като ми хареса Super Lock системата на сокетите и ми се струва като една идея по-добро решение от останалите Тайванчета. Ще пиша след време (не знам колко) да кажа как е. Ако не ми харесат ще си ги бия в главата и толкова. Но като цяло, който и да е препоръчал BGS не е имал оплакване. Също така предимно ги предпочитам пред другите тъй като има официален представител за България и знам, че ще са 100% оригинални.

Licota също видях, че ползват тази система, но предвид цената им абсурд да си ги позволя. А

Нищо лично, но този bis е същия като ks Tools. Licotaможе и да е Тайван ска,но явно е царя на Тайван.


Не казвам, че са по-добри от Licota. За да им е такава цената навярно са по-добри, просто не ми се отделят толкова пари за гедоре. Също така никъде не намирам абсолютно никаква информация свързана с тях и затова малко са ми на заден план може би, не знам. Ще се радвам да споделиш мнение като ги вземеш да знаят хората за напред. Мисля, че вече темата е доста полезна, ако някой търси подобна информация в бъдеще, но не пречи да я направим още по-полезна. И аз ще споделя мнение като взема BGS-а :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Гедоре 2022

Мнение от stormrider » 10 Фев 2022, 14:45

8bit написа:
stormrider написа:
8bit написа:
дасдас.png
Като цяло реших да взема BGS тъй, като ми хареса Super Lock системата на сокетите и ми се струва като една идея по-добро решение от останалите Тайванчета. Ще пиша след време (не знам колко) да кажа как е. Ако не ми харесат ще си ги бия в главата и толкова. Но като цяло, който и да е препоръчал BGS не е имал оплакване. Също така предимно ги предпочитам пред другите тъй като има официален представител за България и знам, че ще са 100% оригинални.

Licota също видях, че ползват тази система, но предвид цената им абсурд да си ги позволя. А

Нищо лично, но този bis е същия като ks Tools. Licotaможе и да е Тайван ска,но явно е царя на Тайван.


Не казвам, че са по-добри от Licota. За да им е такава цената навярно са по-добри, просто не ми се отделят толкова пари за гедоре. Също така никъде не намирам абсолютно никаква информация свързана с тях и затова малко са ми на заден план може би, не знам. Ще се радвам да споделиш мнение като ги вземеш да знаят хората за напред. Мисля, че вече темата е доста полезна, ако някой търси подобна информация в бъдеще, но не пречи да я направим още по-полезна. И аз ще споделя мнение като взема BGS-а :bchug:


Разбира се.
С много любов към децата!

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: Гедоре 2022

Мнение от Rotmed » 10 Фев 2022, 15:28

8bit написа:
Rotmed написа:Аз съм малко маниак на инструменти, съответно си харесвам тресчотка на една марка, вложки на друга и т.н. и единствено сглобено от мен гедоре ме удовлетвори. Затова съм си събрал всичко, което ми харесва по единично и си направих кутия и т.н. Само за пример ще дам, че наскоро си купих тресчотка на Вюрт, която е с чупеща глава до 90 градуса на степени, 72 зъба и телескопична дръжка до 462мм. Няма как да успея да комбинирам всички хубави неща в един производител. По темата- много хубаво ще направиш ако изчакаш промоцията на Гедоре РЕД, това е непрофесионалната серия на Гедоре, всяка година пускат такава и куфара им е като на всички в общи линии имат едно и също вътре. Не помня цена, нещо от рода на 180-200 лв беше в официалния представител Евромаркет.
За инструмента отдавна мина времето, в което се търсеше само най-здравото. Вече всички са здрави, освен инструментите от по левче. Вече играта е в удобство и функции.


Според теб GEDORE Red по-добър избор ли ще е от марки като Force, KS Tools, BGS или Toptul? Имаш ли конкретен опит с тях?


Привет, според мен Гедоре ред е по-добър избор от повечето от горните. Виждал съм им инструментите наживо и са супер, не притежавам нищо на Ред серията, защото просто си имам почти всичко нужно отдавна. Те бяха под друго име, в момента ми изхвръкна от ума, вероятно ще се сетя по-късно и ще ти го напиша, но като позициониране пак бяха серията за непрофесионалисти на Гедоре. От синьоро Гедоре имам инструменти са страхотни. С другите изредени марки имам от всички- Форс са здрави инструменти с никаква ергономичност, непретенциозни са, не впечатляват с функции. BGS имам няколко неща, по-класни са от Форс, имат интересни инструменти и ги слагам над Форсе определено. Топтул също имам няколко, не ми харесват. Първо са ми малко кашкавалени, второ са доста скъпи за качеството и ренюмето си, трето имат малоумни решения като на вложката пише цял абзац някакви дивотии и надписа й с номера е най-малкото нещо на нея и е забутано между сума надписи- специално трябва да се вглеждаш. Копират марки като Факом и Гедоре и им правят по-евтини копия, имах едно тяхно късо удължение на 1/2 с осветление през вложката- никога не успях да го използвам, саморазпадна се още от ново. Единсвеното им хубаво са копията на маркови инструменти, понякога са добри, имам мини тресчотка за битове и е чудесна, струваше към 30 кинта, а на Факом е сигурно над 100. Нарочно оставям КС тоолс накрая- допреди 15 години те бяха горе-долу с ренюмето на Форс. Изведнъж нещо им стана и вдигнаха яко цените, вероятно и качеството, нямам стари техни инструменти. Към момента от изредените от теб определено водят класацията. Доста здрави са, вкарват иновативни инструменти, освен това произвеждат за фирми, които само брандират. Доста поскъпнаха, имам техен динамометричен ключ, супер е. Все пак ти препоръчвам Гедоре ред, виж из нета на какви цени пускат на промоции. Единствено може да се сравняват с КС тоолс според мен. Все пак да се има предвид, че аз не говоря единсвено за здравина и сега някой ще каже "ти луд ли си един топмастър му залепва". Например аз имам 5 тресчотки, две са ротационни- такива не знам дали слагат дори в комплекти.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 10 Фев 2022, 16:12

Rotmed написа:
8bit написа:
Rotmed написа:Аз съм малко маниак на инструменти, съответно си харесвам тресчотка на една марка, вложки на друга и т.н. и единствено сглобено от мен гедоре ме удовлетвори. Затова съм си събрал всичко, което ми харесва по единично и си направих кутия и т.н. Само за пример ще дам, че наскоро си купих тресчотка на Вюрт, която е с чупеща глава до 90 градуса на степени, 72 зъба и телескопична дръжка до 462мм. Няма как да успея да комбинирам всички хубави неща в един производител. По темата- много хубаво ще направиш ако изчакаш промоцията на Гедоре РЕД, това е непрофесионалната серия на Гедоре, всяка година пускат такава и куфара им е като на всички в общи линии имат едно и също вътре. Не помня цена, нещо от рода на 180-200 лв беше в официалния представител Евромаркет.
За инструмента отдавна мина времето, в което се търсеше само най-здравото. Вече всички са здрави, освен инструментите от по левче. Вече играта е в удобство и функции.


Според теб GEDORE Red по-добър избор ли ще е от марки като Force, KS Tools, BGS или Toptul? Имаш ли конкретен опит с тях?


Привет, според мен Гедоре ред е по-добър избор от повечето от горните. Виждал съм им инструментите наживо и са супер, не притежавам нищо на Ред серията, защото просто си имам почти всичко нужно отдавна. Те бяха под друго име, в момента ми изхвръкна от ума, вероятно ще се сетя по-късно и ще ти го напиша, но като позициониране пак бяха серията за непрофесионалисти на Гедоре. От синьоро Гедоре имам инструменти са страхотни. С другите изредени марки имам от всички- Форс са здрави инструменти с никаква ергономичност, непретенциозни са, не впечатляват с функции. BGS имам няколко неща, по-класни са от Форс, имат интересни инструменти и ги слагам над Форсе определено. Топтул също имам няколко, не ми харесват. Първо са ми малко кашкавалени, второ са доста скъпи за качеството и ренюмето си, трето имат малоумни решения като на вложката пише цял абзац някакви дивотии и надписа й с номера е най-малкото нещо на нея и е забутано между сума надписи- специално трябва да се вглеждаш. Копират марки като Факом и Гедоре и им правят по-евтини копия, имах едно тяхно късо удължение на 1/2 с осветление през вложката- никога не успях да го използвам, саморазпадна се още от ново. Единсвеното им хубаво са копията на маркови инструменти, понякога са добри, имам мини тресчотка за битове и е чудесна, струваше към 30 кинта, а на Факом е сигурно над 100. Нарочно оставям КС тоолс накрая- допреди 15 години те бяха горе-долу с ренюмето на Форс. Изведнъж нещо им стана и вдигнаха яко цените, вероятно и качеството, нямам стари техни инструменти. Към момента от изредените от теб определено водят класацията. Доста здрави са, вкарват иновативни инструменти, освен това произвеждат за фирми, които само брандират. Доста поскъпнаха, имам техен динамометричен ключ, супер е. Все пак ти препоръчвам Гедоре ред, виж из нета на какви цени пускат на промоции. Единствено може да се сравняват с КС тоолс според мен. Все пак да се има предвид, че аз не говоря единсвено за здравина и сега някой ще каже "ти луд ли си един топмастър му залепва". Например аз имам 5 тресчотки, две са ротационни- такива не знам дали слагат дори в комплекти.


Б*си изчерпателният отговор, благодаря ти супер много.

Като финално решение си поръчах BGS 2292. Както споменах в предишният ми коментар ми хареса система на заключване и уж пазене на главите да не се скъсат.

Gedore Red доста ми бяха хванали окото, но големият куфар е близо или над 300лв. и като цяло се отказах заради цената. Навярно са по-добри от BGS, но просто в случаят гоня предимно цена пред качество тъй като гедорето ще се използва от дъжд на вятър. След време, ако ми потрябва нещо по-сериозно най-вероятно ще се насоча към Gedore (синьото) :)

KS Tools ме отказа главно идеята, че ми стана прекалено сложно намирането на 100% оригинален комплект, тъй като разбрах, че имало адски много фалшиви на пазара също като Force.

Топтул ме отказаха главно защото ми изглеждаха като просто поредното Тайванско гедоре в друг цвят. Така като те слушам съм бил прав явно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Гедоре 2022

Мнение от empar » 10 Фев 2022, 17:01

8bit написа:Като финално решение си поръчах BGS 2292.


А дали се опита да намериш разлика са 2243, че аз от един час съм ги изкарал едно до друго и освен 20 лева разлика в цената не веждам друго? :oops:

Благодаря за линковете по-горе! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 10 Фев 2022, 17:19

empar написа:
8bit написа:Като финално решение си поръчах BGS 2292.


А дали се опита да намериш разлика са 2243, че аз от един час съм ги изкарал едно до друго и освен 20 лева разлика в цената не веждам друго? :oops:

Благодаря за линковете по-горе! :bchug:


Здравей empar, като цяло това, което знам като информация от един немски клип (и доверявайки се на автоматичният превод в ютюб на английски) е, че 2292 е старият комплект, а 2243 по-новият. Разликата е главно в сокетите (ще извинявате, че ползвам английската дума, но всичко го уча и чета на английски и си нямам грам понятие как се казва тази част на български) показани на снимката. На 2292 (втората снимка) са с разстояние и идеята е, че тази система не чупи главите на болтовете при голям натиск тъй като силата, която се упражнява отивала изцяло върху стената на болта, а не ръба като старите 2243 - първата снимка. Сега .. защо 2243 (по-новата) е с този вид сокети - не знам. Някой, ако има повече опит с такива може и да сподели дали наистина е вярно, има ли предимства тази система или си е просто казано маркетингов трик.

Като цяло това не съм го мислил толкова много тъй като първо ми хареса идеята как звучи това с Super lock системата на 2292 (това, което описах горе) и второ в България 2243 няма. Навсякъде е само 2292. В сайта на ТиБиСи пише 2243 на комплекта, но след като ги питах (тъй като видях, че сокетите са тези от 2292) казаха, че е 2292 наистина. Та изборът е никакъв колкото и да го мислиш хаха. Другаде наличност на тези гедорета в официални дистрибутори не видях.
2243.png

2292.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Гедоре 2022

Мнение от nikola59 » 10 Фев 2022, 19:43

empar написа:
8bit написа:Като финално решение си поръчах BGS 2292.


А дали се опита да намериш разлика са 2243, че аз от един час съм ги изкарал едно до друго и освен 20 лева разлика в цената не веждам друго? :oops:

Благодаря за линковете по-горе! :bchug:

И аз сега погледнах..За 2243 са написали на официалният сайт Socket Set Hexagon , а за 2292 Socket Set Super Lock. Ето:
- 2243 - https://www.bgstechnic.com/en/catalog/p ... /id/458667
- 2292 - https://www.bgstechnic.com/en/catalog/p ... /id/458653
Явно са изменили и кутията през годините. Моето 2292 е с пластмасови заключалки на куфара, сега гледам са метални.
Реално моето 2292 е както тук, но е купувано през 2013г.: https://www.ach-shop.com/bgs-steckschlu ... -tlg.-2292
На колегата днес му пращах реални снимки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Гедоре 2022

Мнение от stormrider » 10 Фев 2022, 19:49

Не зная колко е добро това gedore Red. Цената му е 269 лева. Licota е почти на същата цена а е наполовина бройката в куфара. Изводът какъв е? За мен licota е най стойностна в тази ценова категория.
С много любов към децата!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Гедоре 2022

Мнение от Пинтев » 10 Фев 2022, 21:48

Привет колега,
От няколко месеца,в нашата фирма използваме комплекти на фирмата RETTA https://shop.krasi82.com/produkt/retta-25-12/
Турски са,но като изработка са много качествени,в метална кутия.
За момента нямаме оплаквания.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Гедоре 2022

Мнение от nickstorm » 11 Фев 2022, 1:00

Днес бях в едно магазинче за авточасти в Динголфинг (най-голямата фабрика на БМВ в Германия е там). Продават инструменти на Hazet и KC Tools. В други подобни магазинчета пак съм виждал същите марки+ синьо Гедоре и BGS. Wera също имат добри инструменти. Друга немска марка е Proxxon. Аз бих ги подредил така: синьо Гедоре, Хазет, Вера, БГС, КС Туулс и Проксон
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: Гедоре 2022

Мнение от Rotmed » 11 Фев 2022, 8:55

nickstorm написа:Днес бях в едно магазинче за авточасти в Динголфинг (най-голямата фабрика на БМВ в Германия е там). Продават инструменти на Hazet и KC Tools. В други подобни магазинчета пак съм виждал същите марки+ синьо Гедоре и BGS. Wera също имат добри инструменти. Друга немска марка е Proxxon. Аз бих ги подредил така: синьо Гедоре, Хазет, Вера, БГС, КС Туулс и Проксон


Човек, първите 3 марки дори нямат място в едно изречение с другите. Честно казано тези 3 марки са или за професионалисти, или за хора, които са маниаци, в други случаи няма никакъв смисъл да плаща човек такива брутални цени. Това са абсолютно топ инструменти.
- Gedore, Wurth, Snap on, Wera, Hazet, Facom, Projahn, Belzer от едно време, Beta, сигурно изпускам и други- топ
- средна работа- BGS, Ceta form, Proxxon, King Tony, KS tools, Stanley
- Force, Topmaster, Toptul и всякакви измислени
Така бих ги подредил аз. Разликата между всички тези инструменти е малко в здравината, но то като имаш един факом, едва ли ще го напъваш с тръба, щото знаеш, че струва маса пари. Виж, за Форса няма да ти дреме.Като цяло трудно се чупи инструмент вече с нормална употреба. Обаче като не можеш да развиеш болт, щото тресчоката ти има 52 зъба, а не 72 или защото постоянно ти закача палеца за обръщане на посоката в някоя тясно пространство, или пък защото главата й не се чупи на 15 градуса- тогава идва разликата. За употреба чат пат и не особено сериозни ремонти, наистина няма нужда да се вземат топ марките, може и с най-долния ред от изброените. За динамометрични инструменти е хубаво да са от средния ред, със сигурност има и още много марки.
BGS не са лоши и ще вършат работа чудесно.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 11 Фев 2022, 10:04

Rotmed написа:
nickstorm написа:Днес бях в едно магазинче за авточасти в Динголфинг (най-голямата фабрика на БМВ в Германия е там). Продават инструменти на Hazet и KC Tools. В други подобни магазинчета пак съм виждал същите марки+ синьо Гедоре и BGS. Wera също имат добри инструменти. Друга немска марка е Proxxon. Аз бих ги подредил така: синьо Гедоре, Хазет, Вера, БГС, КС Туулс и Проксон


Човек, първите 3 марки дори нямат място в едно изречение с другите. Честно казано тези 3 марки са или за професионалисти, или за хора, които са маниаци, в други случаи няма никакъв смисъл да плаща човек такива брутални цени. Това са абсолютно топ инструменти.
- Gedore, Wurth, Snap on, Wera, Hazet, Facom, Projahn, Belzer от едно време, Beta, сигурно изпускам и други- топ
- средна работа- BGS, Ceta form, Proxxon, King Tony, KS tools, Stanley
- Force, Topmaster, Toptul и всякакви измислени
Така бих ги подредил аз. Разликата между всички тези инструменти е малко в здравината, но то като имаш един факом, едва ли ще го напъваш с тръба, щото знаеш, че струва маса пари. Виж, за Форса няма да ти дреме.Като цяло трудно се чупи инструмент вече с нормална употреба. Обаче като не можеш да развиеш болт, щото тресчоката ти има 52 зъба, а не 72 или защото постоянно ти закача палеца за обръщане на посоката в някоя тясно пространство, или пък защото главата й не се чупи на 15 градуса- тогава идва разликата. За употреба чат пат и не особено сериозни ремонти, наистина няма нужда да се вземат топ марките, може и с най-долния ред от изброените. За динамометрични инструменти е хубаво да са от средния ред, със сигурност има и още много марки.
BGS не са лоши и ще вършат работа чудесно.


Както винаги супер подробен отговор, благодарско колега :) Мисля, че това е най-доброто обобщение на всички 3 страници изписани до сега.

Като средна работа бихме могли да включим и Gedore RED? Поне аз така мисля.

А имаш ли случайно информация относно системата на заключване на BGS, която описах по-горе? Според теб наистина ли упората ще отива на стената на болта и следователно ще го чупи доста по-трудно и ще го захваща по-добре? Или е просто маркетингов трик?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Гедоре 2022

Мнение от empar » 11 Фев 2022, 12:51

Благодаря много на колегите по въпроса с BGS комплектите.
Въобще не обърнах внимание, че самите камъни(така мисля е правилно на български) са с различен дизайн!
Ето ги по-нагледно двата вида!
Screenshot 2022-02-11 124857.jpg


Интересно ми е някой по-инженер от мен да сподели малко размисли и страсти по темата кое от двете, за какво и кога има предимства и недостатъци! :bowdown:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: turieca

Последни теми
Facebook