Гедоре 2022

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Гедоре 2022

Мнение от Jordana » 11 Фев 2022, 18:10

Единственото значение е материала на тия инструменти и правилното използване . Ако си неандарталец ще строшиш всичко с което работиш , няма такъв инструмент който да устои на тъпотията и некадърното използване . Баба ви само със тресчотки 72 зъба е работила . :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Гедоре 2022

Мнение от hell's angel » 13 Фев 2022, 18:15

:OT: Камъните и сокетите, на български са си чисто и просто - вложки. :mhihi: :ok:
И според мен геометрията на шестостена няма голямо значение. С нищо не помага, като стане така : :mrgreen:

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: Гедоре 2022

Мнение от Rotmed » 14 Фев 2022, 7:50

empar написа:Благодаря много на колегите по въпроса с BGS комплектите.
Въобще не обърнах внимание, че самите камъни(така мисля е правилно на български) са с различен дизайн!
Ето ги по-нагледно двата вида!
Screenshot 2022-02-11 124857.jpg


Интересно ми е някой по-инженер от мен да сподели малко размисли и страсти по темата кое от двете, за какво и кога има предимства и недостатъци! :bowdown:


Според мен няма да усещаш нищо от този дизайн. Революция в дизайна беше като взеха фаски в ъглите на захвата на вложката, което е и написано на твоите снимки- едно време там фаски нямаше и така се мачка повече болта. После всички почнаха да ги правят с фаска и се пренася натиска навътре по стената на болта, а не в ръба му. Ако това е определящо в избора ти- аз смятам, че не е голяма работа. Ако ще го ползваш чат-пат, избери най-пълния комплект от изброените досега марки и това е. Вероятно няма да счупиш нищо никога. Вземи си и отделно един дълъг върток- поне 450мм за стегнати болтове да не се мъчиш и това е.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Гедоре 2022

Мнение от 8bit » 15 Фев 2022, 10:03

Rotmed написа:
empar написа:Благодаря много на колегите по въпроса с BGS комплектите.
Въобще не обърнах внимание, че самите камъни(така мисля е правилно на български) са с различен дизайн!
Ето ги по-нагледно двата вида!
Screenshot 2022-02-11 124857.jpg


Интересно ми е някой по-инженер от мен да сподели малко размисли и страсти по темата кое от двете, за какво и кога има предимства и недостатъци! :bowdown:


Според мен няма да усещаш нищо от този дизайн. Революция в дизайна беше като взеха фаски в ъглите на захвата на вложката, което е и написано на твоите снимки- едно време там фаски нямаше и така се мачка повече болта. После всички почнаха да ги правят с фаска и се пренася натиска навътре по стената на болта, а не в ръба му. Ако това е определящо в избора ти- аз смятам, че не е голяма работа. Ако ще го ползваш чат-пат, избери най-пълния комплект от изброените досега марки и това е. Вероятно няма да счупиш нищо никога. Вземи си и отделно един дълъг върток- поне 450мм за стегнати болтове да не се мъчиш и това е.


Здравей, вече взех комплекта BGS 2922. Доста съм доволен от изработката, всичко изглежда доста високо качество (знам, че в крайна сметка си е Тайванско). Този върток ще го взема и него по някое време. Трупам запаса от инструменти 1 по 1 :) Благодаря отново за информацията.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Гедоре 2022

Мнение от SlackLine` » 11 Мар 2023, 23:05

Колеги, да ъпна темата, закупих си един комплект от линка по долу
https://smartbox.bg/produkt/nemski-kufa ... McCWrX26mw
Какво ви е мнението, че се чудя дали да я връщам и да взимам нещо друго?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Гедоре 2022

Мнение от nickstorm » 13 Мар 2023, 20:46

SlackLine` написа:Колеги, да ъпна темата, закупих си един комплект от линка по долу
https://smartbox.bg/produkt/nemski-kufa ... McCWrX26mw
Какво ви е мнението, че се чудя дали да я връщам и да взимам нещо друго?


Куфара може да е немски, ама инструмента-не. За тая цена няма как да се вземе такъв комплект 1/4, 3/8, 1/2 и да е немски и/или качествен. Ако ти трябва да си човъркаш по колата от време на време може и да свърши работа. От по-бюджетните немски знам само Proxxon, BGS (евентуално WGB или Matador- още по-бюджетни) и даже имам някои техни неща и съм доволен.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Гедоре 2022

Мнение от Е.Димитров » 14 Мар 2023, 11:14

SlackLine` написа:Колеги, да ъпна темата, закупих си един комплект от линка по долу
https://smartbox.bg/produkt/nemski-kufa ... McCWrX26mw
Какво ви е мнението, че се чудя дали да я връщам и да взимам нещо друго?

Това си е "хоби" инструмент и според мен ще ти свърши чудесна работа за леки хоби занимания.
И цената му е много добра.
И да, в никакъв случай не е "немски", както и метала не е сериозен, но ще ти свърши работа!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Гедоре 2022

Мнение от Ивайло Димов » 14 Мар 2023, 11:29

Идеален комплект за домашна потреба ,за тази цена е ребрандиран китаец като шваба но за собствени хоби нужди е перфектен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Гедоре 2022

Мнение от Ganchev__ » 14 Мар 2023, 11:36

Ако можеш го върни, абсолютен боклук е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Гедоре 2022

Мнение от shlosera » 14 Мар 2023, 12:56

Ganchev__ написа:Ако можеш го върни, абсолютен боклук е.
На късмет е работата, 2 такива имам едното съм го ползвал по възможно най-идиотския начин на тресчотката 2м тръба да отвивам болта на коляновия вал на IS два пъти не мръдна, другата тресчотка превъртя на водачите на спирачния апарат за тия пари като хоби инструмент е напълно достатъчно, ако ще го ползваш хамалската божа работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Гедоре 2022

Мнение от Ganchev__ » 14 Мар 2023, 14:07

Преди няколко години поръчах такава имитация, две от тресчотките изобщо не се движеха. Марката беше КрафтВеле или Крафт нещо си, на външен вид същото като това. После си взех Gedore Red от Евромаркет и приключих.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Гедоре 2022

Мнение от dhtj » 14 Мар 2023, 17:43

Никога не съм разбирал защо някой ще слага тръба на тресчотката??? :lol:
Има си твърди въртоци за тази цел.


https://zimber-tools.com/bg/gedore-komb ... chnic.html
Иначе аз ползвам такъв комплект от 10+ год. Оплаквания нямам. Единствено сцепих скоро камък 17 като развивах един яко стегнат болт на джанта. Така и не разбрах дали го счупих с пневматиката или с 2м тръба, но беше очаквано. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Гедоре 2022

Мнение от shlosera » 14 Мар 2023, 20:19

dhtj написа:Никога не съм разбирал защо някой ще слага тръба на тресчотката??? :lol:
Има си твърди въртоци за тази цел.


https://zimber-tools.com/bg/gedore-komb ... chnic.html
Иначе аз ползвам такъв комплект от 10+ год. Оплаквания нямам. Единствено сцепих скоро камък 17 като развивах един яко стегнат болт на джанта. Така и не разбрах дали го счупих с пневматиката или с 2м тръба, но беше очаквано. :lol:
Твърдия върток роди преди да сложа тръбата на тресчотката


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Гедоре 2022

Мнение от Jordana » 14 Мар 2023, 21:55

Значи е кофти комплекта , 120 пари не са малко да се изсипят така на късмет . Специално с инструментите винаги има нещо нередно с евтините китайски инструменти .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Гедоре 2022

Мнение от drifty » 15 Мар 2023, 0:01

https://www.emag.bg/gedore-king-roy-108 ... D8B761BBM/

Аз съм с такова. Вероятно и по-евтино го има, просто за мостра. Имам го от 10 години. За тоя период съм го мъчил с кво ли не - малката тресчотка се повреди и май един камък сцепих миналата есен, но не съм 100 сигурен дали беше от тоя комплект. Неубиваемо е.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook