PS5 или Xbox... това е въпроса?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от DoesNot » 26 Мар 2022, 13:05

Grozdanoff написа:
sub_eleven написа:С геймпада се свиква.

Аз батълфийлд 2 играх доста дълго време. Не беше лоша. Даже май още се играеше последният път, в който пробвах имаше сървъри. След това батълфийлд 4 поиграх, имаше една карта доста добра, но нещо не ми допадна толкова тя. След това новите не съм играл.

Иначе в последно време единствено Hitman сериите играя. Друго не ми е грабвало окото.


Не си оцелил с battlefield 4! Bf3 беше доста добра, BF Bad Company 2 е най-якия военен first person за мулти, който съм играл, заедно с Call of Duty 4... Battlefield 1 я препоръчвам като последния най-добър fp. shooter за мултиплеър.... 2016г. е играта, но по-новите battlefield отново са калпави...


Извинете ме, но вече натиснах "PS" бутона.....връщам се в 1918г. да се бия с германците! :bang: :mhihi:

Battlefield 5 най ми допада понеже е по време на втората световна война.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от madafaka_donkele » 30 Мар 2022, 12:16


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Grozdanoff » 30 Мар 2022, 14:20

madafaka_donkele написа:All-new PlayStation Plus launches in June with 700+ games and more value than ever

Айде и плейстейшънджиите намазахте :mhihi:

https://psnowguide.com/games/?filter_platform=ps4



Супер! Сега само време ми трябва... :mhihi:

PS Plus Extra ми се вижда приемливо...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Grozdanoff » 09 Апр 2022, 20:42

Колеги, някой един неделен multiplayer на PS4? :lalala: Играе ми се играе battlefield, но съм отворен за предложения, за всякакви шуутъри... :)
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от DoesNot » 10 Апр 2022, 14:14

Дайте някоя оферта за PS+ код за 1 година, че и на мен ми се цъка BF5 пак.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Grozdanoff » 10 Апр 2022, 16:15

DoesNot написа:Дайте някоя оферта за PS+ код за 1 година, че и на мен ми се цъка BF5 пак.


Ако няма текуща промоция, 119лв... защо не си вземеш за месец, ако не играеш мулти постоянно.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от DoesNot » 10 Апр 2022, 17:32

Grozdanoff написа:
DoesNot написа:Дайте някоя оферта за PS+ код за 1 година, че и на мен ми се цъка BF5 пак.


Ако няма текуща промоция, 119лв... защо не си вземеш за месец, ако не играеш мулти постоянно.

Играя често ако имам PS+, но скоро ми свърши. Миналата година взех за 80лв от ebay (с UK акаунт съм), но сега нещо няма оферти :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от madafaka_donkele » 10 Апр 2022, 17:50

DoesNot написа:
Grozdanoff написа:
DoesNot написа:Дайте някоя оферта за PS+ код за 1 година, че и на мен ми се цъка BF5 пак.


Ако няма текуща промоция, 119лв... защо не си вземеш за месец, ако не играеш мулти постоянно.

Играя често ако имам PS+, но скоро ми свърши. Миналата година взех за 80лв от ebay (с UK акаунт съм), но сега нещо няма оферти :dunno:


100-на лв. - https://www.cdkeys.com/playstation-netw ... ription-uk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от carmanf1 » 27 Юни 2022, 13:50

И аз сега съм пред същата дилема, Xbox или PlayStation.
10-годишния иска Xbox X или PS, ама аз грам нищо не разбирам.
Прочетох темата от начало и реших, че ще е Xbox, ама последното мнение на madafaka ме разколеба:

madafaka_donkele написа:All-new PlayStation Plus launches in June with 700+ games and more value than ever

Айде и плейстейшънджиите намазахте :mhihi:

https://psnowguide.com/games/?filter_platform=ps4


Основните въпроси са ми следните:

- Да не ме клати всеки месец по 100-200 кинта за нови игри. С някъв месечен абонамент там съм ОК и да играе квот иска.

- Какъв телевизор да му купя за детската. Без грандоманщини. Знам, че колкото повече, толкова по-добре :mhihi:
Нещо умерено, което да е адекватно, като размер и параметри (и от телевизори не разбирам грам).

- Нет-а е Cooolbox и е страшно бърз в хола, където е 5G рутера. Ама до детската минава през камара стени и там не е чак толкова. Ще трябва ли да му пускам кабел до там за да играе, щото тва ще е голям проблем да дупчим стени.

- По колко време на ден да му ограничавам игрите на тая възраст

- С по 2 джойстика ли идват, щот и 4-годишния ще иска да играе с батко му, или трябва да купувам отделно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от madafaka_donkele » 27 Юни 2022, 15:08

Аз съм го споменавал няколко пъти - няма еднозначен отговор.
Като хардуер са абсолютно еднакви. Само дето бокса е 1019лв. в момента в плесио, а ПС-а май редовната му цена е 1500 минимум.
Абонаменти - тук е на кантар. Аз си взех 27 месеца за 120-130лв. някъде и е малко тегаво, щото няма официална поддръжка за БГ. Но пък купиха много студиа и много на брой хубави игри ще дойдат в геймпаса безплатно. При ПС-а е малко по-добре, има официална поддръжка за БГ. Сега пускат и нови планове с повече и по-добри игри, но е по-скъпо и то доста. Но си признавам ПС платформата не я следя изкъсо и може и да има оферти разни.
Игри на физически носител - като изключим ексклузивите на всяка платформа последните игри ги има и за двете платформи. Вече за по-старите игри ПС-а са доста по-добре. Има повече видове, бройки и т.н. игри на вторичния пазар. В магазини като техномаркет и технополис също има повече ПС игри отколкото за хбокс.
Джойстика се нарича контролер :mhihi: и винаги идва по 1. Втори обикновен за хбокс е от порядъка на 140-180лв. Недостатък - трябват им батерии АА или battery pack презареждаеми. На ПС-а мисля, че са с вградена презареждаема, но пак е 1 контролер, нямам идея колко струва втори.
Телевизор задължително 4к с HDR без значение колко голям, но мисля, че под 43" не съм виждам 4к ТВ.
Горе-долу тва е. Аз съм с Xbox X от март месец някъде. Все още въртя игрите от геймпаса. Всяка седмица има нови. Досега съм купил само 1 игра на диск и то щото беше прИмоция :mhihi: А се случва събота неделя по 6-8 часа да цъкам :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 27 Юни 2022, 15:48

madafaka_donkele написа:Аз съм го споменавал няколко пъти - няма еднозначен отговор.
Като хардуер са абсолютно еднакви. Само дето бокса е 1019лв. в момента в плесио, а ПС-а май редовната му цена е 1500 минимум.


Аз взех пс5 преди няколко месеца за 1300 лева с 3 нови игри. Така че г/д е еднаква цената.

Основното предимство на xbox subscription-a че до колкото знам е общ за xbox и PC. Тоесто ако съкаш игри на компа, xbox-а е по-оферта. Иначе са общо взето еднакви. Мен лично exclusive-ите на ps5 доста по-ми харесват обаче

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от ///M Power » 27 Юни 2022, 17:32

Jorixa написа:
madafaka_donkele написа:Аз съм го споменавал няколко пъти - няма еднозначен отговор.
Като хардуер са абсолютно еднакви. Само дето бокса е 1019лв. в момента в плесио, а ПС-а май редовната му цена е 1500 минимум.


Аз взех пс5 преди няколко месеца за 1300 лева с 3 нови игри. Така че г/д е еднаква цената.

Основното предимство на xbox subscription-a че до колкото знам е общ за xbox и PC. Тоесто ако съкаш игри на компа, xbox-а е по-оферта. Иначе са общо взето еднакви. Мен лично exclusive-ите на ps5 доста по-ми харесват обаче


Едното е 1000 лв другото 1300 и ти викаш цената е еднаква?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от madafaka_donkele » 27 Юни 2022, 21:16

///M Power написа:Едното е 1000 лв другото 1300 и ти викаш цената е еднаква?


Те облъчените сони фенове обикновено така си хвалят тяхното си и не признават друго :mhihi: Иначе да, въпросната прИмоция в озон и аз я гледах за на една колежка за хлапака да взима. По спомен конзолата беше с обявена цена 1000лв., ама само ако си вземеш минимум 3 игри и те с някакви минимални цени, та дори с най-смотаните игри най-евтиното идваше 1300, а и още ги нямаше "новите" планове. Ама тва си беше супер рядка промоция, редовната му цена си е 1400-1500. Погледнах и плановете...ми доста дебело, 30 и някакви долара за ултимейт алтернативата, което е многократно повече от самия ултимейт, a игрите като гледам на 90% са еднакви :mhihi: Хубавите игри така или иначе ги има и за двете конзоли. А ексклузивите май не останаха кой знае какви такива, че да си заслужава за 2-3 игри да се дават доста пари отгоре. Да не говорим, че всеки ексклузив на сони има алтернатива за хбокс, като гран туризмото, което при хбокс е форза моторспорт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 28 Юни 2022, 9:02

///M Power написа:
Jorixa написа:
madafaka_donkele написа:Аз съм го споменавал няколко пъти - няма еднозначен отговор.
Като хардуер са абсолютно еднакви. Само дето бокса е 1019лв. в момента в плесио, а ПС-а май редовната му цена е 1500 минимум.


Аз взех пс5 преди няколко месеца за 1300 лева с 3 нови игри. Така че г/д е еднаква цената.

Основното предимство на xbox subscription-a че до колкото знам е общ за xbox и PC. Тоесто ако съкаш игри на компа, xbox-а е по-оферта. Иначе са общо взето еднакви. Мен лично exclusive-ите на ps5 доста по-ми харесват обаче


Едното е 1000 лв другото 1300 и ти викаш цената е еднаква?


3 игри по 100 лева колко правят? Или не можеш да четеш, или не можеш да смяташ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от carmanf1 » 01 Юли 2022, 12:41

madafaka_donkele написа:Аз съм го споменавал няколко пъти - няма еднозначен отговор.
Като хардуер са абсолютно еднакви. Само дето бокса е 1019лв. в момента в плесио, а ПС-а май редовната му цена е 1500 минимум.
Абонаменти - тук е на кантар. Аз си взех 27 месеца за 120-130лв. някъде и е малко тегаво, щото няма официална поддръжка за БГ. Но пък купиха много студиа и много на брой хубави игри ще дойдат в геймпаса безплатно. При ПС-а е малко по-добре, има официална поддръжка за БГ. Сега пускат и нови планове с повече и по-добри игри, но е по-скъпо и то доста. Но си признавам ПС платформата не я следя изкъсо и може и да има оферти разни.
Игри на физически носител - като изключим ексклузивите на всяка платформа последните игри ги има и за двете платформи. Вече за по-старите игри ПС-а са доста по-добре. Има повече видове, бройки и т.н. игри на вторичния пазар. В магазини като техномаркет и технополис също има повече ПС игри отколкото за хбокс.
Джойстика се нарича контролер :mhihi: и винаги идва по 1. Втори обикновен за хбокс е от порядъка на 140-180лв. Недостатък - трябват им батерии АА или battery pack презареждаеми. На ПС-а мисля, че са с вградена презареждаема, но пак е 1 контролер, нямам идея колко струва втори.
Телевизор задължително 4к с HDR без значение колко голям, но мисля, че под 43" не съм виждам 4к ТВ.
Горе-долу тва е. Аз съм с Xbox X от март месец някъде. Все още въртя игрите от геймпаса. Всяка седмица има нови. Досега съм купил само 1 игра на диск и то щото беше прИмоция :mhihi: А се случва събота неделя по 6-8 часа да цъкам :mhihi:


Мерси много за инфото. Xbox ще е.

Тези 120-130 лв за 27 месеца абонамент редовна цена ли е, или промоция някаква?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook