PS5 или Xbox... това е въпроса?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от steeN » 03 Мар 2023, 19:02

А бе на тия дето им прилошава от VR, прилошава ли им също от увеселителни влакчета, дрифтове и т.н. ? Много отдавна съм пробвал само дядото на VR - първия Occulus Rift с някаква като doom симулация, нищо не усетих аз... пък и тогава се оплакваха всички, чудя се дали тва е връзката.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Spunky » 03 Мар 2023, 22:50

При мен не, държа на джита и въртележки, както и нямам проблем с ВР ако съм прав. В живия живот ми става лошо само ако си гледам телефона докато ме возят в завои. Обаче, ВР седнал трябва свикване. Най-гадни са разни ВР влакчета и има един каяк. Предполагам и флайт симулатора ще е същото.

В ГТ7, ако карам по-стегната кола и карам смуут, като в живия живот, вече нямам проблеми при самото каране, но след това малко го усещам още. Проблем са по-стари и меки коли и много неравни писти, щото клатене и подскачане съвсем се разминава с тялото. Сигурно с моушън сим няма да има проблеми.

Отделно, погледа е заключен само към хоризонта и не може да го смениш с колата. Не знам оказва ли влияние това, не съм го пробвал на PCVR игра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от drago_pavlov » 08 Юни 2023, 21:32

В продължение на поста за телевизора от другата тема да питам и тук... Че абсолютно нищо не разбирам от игри...
Каква е разликата между тия двата, че единият е 4 пъти по-скъп?
https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari ... escription
https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari ... WH/p/32838

За различни игри ли се ползват? С по-евтиния може ли да се играе пълноценно? И ако може за какво ми е по-скъпия?
Тоя PS5 има ли различни варианти и ако да кой да търся? Или е само един модел?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 09 Юни 2023, 8:37

drago_pavlov написа:В продължение на поста за телевизора от другата тема да питам и тук... Че абсолютно нищо не разбирам от игри...
Каква е разликата между тия двата, че единият е 4 пъти по-скъп?
https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari ... escription
https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari ... WH/p/32838

За различни игри ли се ползват? С по-евтиния може ли да се играе пълноценно? И ако може за какво ми е по-скъпия?
Тоя PS5 има ли различни варианти и ако да кой да търся? Или е само един модел?


По-скъпия се води за про геймъри. Има два допълнителни бутона и някви други безмислени глезотии до колкото знам. Не ти трябва, всичко може да се играе и с обикновения.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от drago_pavlov » 09 Юни 2023, 9:08

Jorixa написа:По-скъпия се води за про геймъри. Има два допълнителни бутона и някви други безмислени глезотии до колкото знам. Не ти трябва, всичко може да се играе и с обикновения.

Ок, благодаря!
А самата конзола има ли различни варианти и ако да кой да търся? Или е само един модел?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 09 Юни 2023, 9:53

drago_pavlov написа:
Jorixa написа:По-скъпия се води за про геймъри. Има два допълнителни бутона и някви други безмислени глезотии до колкото знам. Не ти трябва, всичко може да се играе и с обикновения.

Ок, благодаря!
А самата конзола има ли различни варианти и ако да кой да търся? Или е само един модел?


Има модел със диск, има модел и без диск. Втория е една идея по-евтин и компактен, но съответно можеш единствено онлайн да си сваляш игрите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от drago_pavlov » 10 Юни 2023, 14:55

Взех с диск :lol:
И един въпрос за игрите - WRC, F1 или GT?
Спомням си, че тук вървеше дискусия, че някоя не можела да се играе от двама със split screen...
А то това ще е основното при нас. С приятелите си играят Фифа.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от ka4i » 07 Яну 2024, 10:04

Здравейте и за много години. Както изглежда, много скоро ще съм в джаза с PS5. Спрял съм се на версията с диск, не дигиталната. Изпуснах черният петък, но мухата ми влезе в главата след това и се надявам да има сгодни оферти скоро. В момента са по 1099 лева, но няколко души ми казаха, че не ме съветват да го взимам на тази цена, според мен имат предвид, че ще има на по-ниска цена (надявам се скоро) :ok:
Та...въпросът ми е относно обанментите в PSplus - кой най-си заслужава? Гледам, че има три варианта - Premium, Extra и Essential на цени съответно 315, 250 и 144 лева за година! Кой абонамент най си заслужава?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Яну 2024, 10:41

Нашият е без. :mhihi:
Относно цената...с колко мислиш, че ще поевтинее, 100-200-300? Ама кога? Колко време си готов да чакаш? И през две години ли си купуваш ПС? Повечето хора максимум вземат през едно поколение, рядко са тези, които вземат всяко. Та струва ли си заради 100 лева да чакаш незнайно докога? Цената вече падна доста откакто е пусната и като има някаква близка дата за 6, тогава очаквай някаква цена. Да, ще поевтинее, ама не се знае кога и с колко.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от ka4i » 07 Яну 2024, 11:11

Top Gun Maverick написа:Нашият е без. :mhihi:
Относно цената...с колко мислиш, че ще поевтинее, 100-200-300? Ама кога? Колко време си готов да чакаш? И през две години ли си купуваш ПС? Повечето хора максимум вземат през едно поколение, рядко са тези, които вземат всяко. Та струва ли си заради 100 лева да чакаш незнайно докога? Цената вече падна доста откакто е пусната и като има някаква близка дата за 6, тогава очаквай някаква цена. Да, ще поевтинее, ама не се знае кога и с колко.


И ти си прав. Благодаря ти :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от bir40o0 » 08 Яну 2024, 9:07

ka4i написа:Здравейте и за много години. Както изглежда, много скоро ще съм в джаза с PS5. Спрял съм се на версията с диск, не дигиталната. Изпуснах черният петък, но мухата ми влезе в главата след това и се надявам да има сгодни оферти скоро. В момента са по 1099 лева, но няколко души ми казаха, че не ме съветват да го взимам на тази цена, според мен имат предвид, че ще има на по-ниска цена (надявам се скоро) :ok:
Та...въпросът ми е относно обанментите в PSplus - кой най-си заслужава? Гледам, че има три варианта - Premium, Extra и Essential на цени съответно 315, 250 и 144 лева за година! Кой абонамент най си заслужава?

Аз минах на PS5 от Xbox, играя без абонамент. Само сингъл плеър, купувам си играи 2ра ръка по фейсбук групите и съм доволен. Взех го на 999 лв през септември, но не е т. нар Slim версия. Около черният петък беше 850 лв, разликата не е нещо уау.
Повече ми харесва PS-a спрямо Xbox, най-вече откъм заглавия и игри. От друга страна, PS-a има по-малко приложения, докато Xbox има богат избор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 08 Яну 2024, 9:15

Premium абонамента си заслужава ако имаш много време да играеш. Наистина има много игри там, но аз лично нямам време да ги играя и не ми върши работа. Аз съм на най-евтиния, като игри си купувам само от PSN Store-a на намаления. Всеки месец имаш игри с по 70% отстъпка и излизат без пари. Само най-новите игри не ги намалят. Най-евтиния абонамент също ти дава по 3 игри безплатни на месец (перманентни), като тоя месец примерно е A Plague Tale: Requiem, която иначе струва 120 лева (демек една игра ти избива годишния абонамент кажи-речи).

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от alozavar » 08 Яну 2024, 16:06

Ако сега си взимах, щях да поразгледам в магазините дали не са останали пакети с някоя игра, защото те са по на оферта. Имаше с фифа, CoD, God of War, със "старата" конзола. Доколкото четох, няма никаква разлика в пърформънса спрямо новия по-тънък вариант, но пък той има малко повече памет. Някои хора се опасяват от по-лошо охлаждане, заради променения дизайн, но времето ще покаже дали това е оправдано. Моята я взех края на 2021 и още не се чува като работи, чистя я веднъж на 3-4 месеца отвътре.
Иначе нямам ПС плюс, защото не съм много по мултито, но средният план ми изглежда най-смислен. Май разликата с най-скъпия беше ретро каталога и още нещо... ако не ти е важно, може да пробваш средния и да видиш как ти понася.

Поправете ме, ако греша, но мисля, че в момента, в който спреш да плащаш ПС плюс губиш игрите от каталога им? Т.е. ако съм си инсталирал нещо оттам е зависимо от абонамента?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от vicho » 08 Яну 2024, 16:34

alozavar написа:Поправете ме, ако греша, но мисля, че в момента, в който спреш да плащаш ПС плюс губиш игрите от каталога им? Т.е. ако съм си инсталирал нещо оттам е зависимо от абонамента?


точно така е

за мястото има решение... 240лв струва



аз лично си взех Kingston 2000G Fury Renegade PCIe 4.0 NVMe

задължително е да се с охладител
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 08 Яну 2024, 17:14

alozavar написа:Поправете ме, ако греша, но мисля, че в момента, в който спреш да плащаш ПС плюс губиш игрите от каталога им? Т.е. ако съм си инсталирал нещо оттам е зависимо от абонамента?


Е заключват се. После като отново си платиш абонамента, пак се отключват.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook