PS5 или Xbox... това е въпроса?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от nxn » 27 Фев 2022, 20:44

Xbox нямат ВР и няма да имат скоро, трябва там афтърмаркет и не знам как стоят нещата, при ПС е по-добре ситуацията с ВР, ако трябва да предполагам пак около 1000 лева ще е, може и малко повече както стоят нещата сега.
Най-евтиният вариант е xbox series s, който струва около 700 лева, но там ВР ще е зле, защото е по-слаб.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Моджо » 27 Фев 2022, 21:41

Викаш за детето било, а?
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от slatanic » 27 Фев 2022, 22:39

Как се оправдават такива разходи от бюджета иначе? :ok:
В интерес на истината зависи изцяло от нея.Ако каже че иска да ходим на почивка вместо това така ще направим.
Аз както казах предпочитам да ги дам тия пари за лаптоп, че вече му е навремило ама се надявам да паднат поне до 2500 тия с 6гб карта, че някак като знам че съм купил с 2гб преди 6г за 1000лв ток ме удря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от nxn » 27 Фев 2022, 23:29

slatanic написа:Как се оправдават такива разходи от бюджета иначе? :ok:
В интерес на истината зависи изцяло от нея.Ако каже че иска да ходим на почивка вместо това така ще направим.
Аз както казах предпочитам да ги дам тия пари за лаптоп, че вече му е навремило ама се надявам да паднат поне до 2500 тия с 6гб карта, че някак като знам че съм купил с 2гб преди 6г за 1000лв ток ме удря.


За лаптоп, там някъде, 2200 има 6600М с 8гб или 3060 с 6гб, те не са най-важното де, но да. Бонусът на лаптопа е, че няма да ти вземат телевизора :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Jorixa » 28 Фев 2022, 8:54

slatanic написа:Понеже обикалям тук там днес бях в един от моловете. Та там в полиса има оферта около 1500лв с 3 игри и 1 джойстик.
В оня магазин за игрите, че му забравих името пак имат оферта сходна на тази.
В полиса има и стара оферта май 1000лв с джойстик.
Отделно 120лв бил абонамента за пс+ или там как беше техния магазин.
Я дайте да сметнем къде е най-добре ценово.
Трябват ми 2 джойстика и машинката. Оферта ли е да се купуват тия игри или е добре да се взима тоя абонамент и включва ли всичко той. Зареждачка отделно трябва предполагам както и охлаждане за самата конзола както и мултимедия дистанционно.
Мераклисъл съм се и за вр2 дето щяло да излиза и ако мина на вариант хбокс там има ли какво да се избере и на каква цена.
Примерно за шутъри става ли това.
Ей такива неща ме вълнуват мен.
А сега де.


Аз поръчах от плесио, този пакет - https://plesio.bg/konzoli-ps5-c-6998173 ... 52874.html тъй като и 3те игри бих ги играл. Ако не ти трябват игрите, май от технополис е по-оферта.

Иначе цялостен абонамент за игри за PS няма. Има примерно EA Play е оферта ама е ограничен само за на EA игрите и то не най-новите. Също аз дебна онлайн магазина на PS, там редовно пускат промоции до -80% на игри и излиза тънкана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Superexstatic » 28 Фев 2022, 20:04

Тая оферта не е лоша. Ghost of Tsushima и Horizon 2 са яки игри. Death Stranding е малко специфична и въпрос на вкус. Но е много дразнещо това дране да трябва да я купиш задължително с игри или някакъв бъндъл.
Иначе за PS5, ако платиш PS+ получаваш и пакет от 20 доста култови игри, освен месечните. Ето го списъка - https://www.pushsquare.com/guides/all-p ... mes-on-ps5
Последна промяна Superexstatic на 01 Мар 2022, 1:22, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Grozdanoff » 28 Фев 2022, 20:26

Superexstatic написа:Иначе за PS5, ако платиш PS+ получаваш и пакет от 20 доста култови игри, освен месечните. Ето го списъка - https://www.pushsquare.com/guides/all-p ... mes-on-ps5


Супер! Сега разгледах, списъка е доста добър. Ако някой не е играл повечето игри, това си е голяма аванта! Стари игри са, но и сега си струват пари в ps store...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Southside » 04 Мар 2022, 11:18

Southside написа: Сега с излизането на Гранд Туризмо 7 пак меракът е на дневен ред, та има ли разумна опция за волан (може и втора употреба), който да прави повече кеф от фабричния джойстик? Конзолата ми не е последно поколение, затова не търся high-end решение, а нещо тип bang for the buck. :kuku:


Някой по моя казус?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от madafaka_donkele » 04 Мар 2022, 11:48

Southside написа:
Southside написа: Сега с излизането на Гранд Туризмо 7 пак меракът е на дневен ред, та има ли разумна опция за волан (може и втора употреба), който да прави повече кеф от фабричния джойстик? Конзолата ми не е последно поколение, затова не търся high-end решение, а нещо тип bang for the buck. :kuku:


Някой по моя казус?


При конзолите няма много опции за съжаление. За ПС4-ка тва е повече от идеално - Logitech G923. Има професионални симрейсъри с този волан. За 50-60 евра се взима и шифтърче, ако ти се ръчка. Има и по-евтини волани, но и съответно са по-зле. Този Logitech е възможно най-доброто, което може да се вземе за тези пари. По-горния level вече са DD бази, LC педали и дори минималните пари са 4 цифри :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от vicho » 04 Мар 2022, 17:16

Southside написа: Някой по моя казус?


аз карам от 15 месеца с logitech g923 само на GT Sport (6-цата) ... а от няколко месеца с playseat стойка и седалка

това е абсолютният минимум за започване на гран туризмото, всичко друго е тотално неадекватно и няма смисъл... стойката и седалката също са задължителни, защото се ИЗГЪРБИХ на дивана (и ме болеше кръста) , да не говорим за ръчно направената ми стойка - безумна история

втора употреба също не препоръчвам, защото много бой ядат тия волани, по-добре нов волан на изплащане за някакви 100лв / месец без лихва и си свиркаш... и стойка със седалка втора ръка...

кефът е несравним

на гран туризмо 7 продължавам със същия сетъп като от 2-3 месеца мисля да прежаля 2к за фанатек Direct drive, но за начало лоджитеха става (НО ако караш редовно бързо омалява така да се каже)

и те така
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Spunky » 04 Мар 2022, 17:50

Ако няма бюджет за фанатек, тръстмастър с ремък е по-приятен и тих от лоджитеците и има няколко различни и хубави волани и педали за ъпгрейди. Спирачка с load cell е силно препоръчителен ъпгрейд. Също, скоростния лост на тръстмастер е много добър.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от vicho » 04 Мар 2022, 21:19

Spunky написа:Ако няма бюджет за фанатек, тръстмастър с ремък е по-приятен и тих от лоджитеците и има няколко различни и хубави волани и педали за ъпгрейди. Спирачка с load cell е силно препоръчителен ъпгрейд. Също, скоростния лост на тръстмастер е много добър.


това , ако е към мен - няма смисъл...

за първи волан - съм съгласен :yes: :bchug: , но е по-скъп от лоджито
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от slatanic » 06 Мар 2022, 15:30

Да споделя развитието по темата...няма да е нито едно от двете. :mhihi:
Решихме да закупим нов лаптоп,че от него наистина имаме крещяща нужда,а имам съмнение,че в момента на закупуването на ПС5 или ХБОКС старият дебне да се предаде. :mhihi: А две неща накуп много ще ми дойдат.
Та сега това е на дневен ред.
Утре очаквам разни оферти от на един приятел колега работещ в една от фирмите за компютърна техника пък да видим.
Ако някъде има интересна оферта за лаптоп с 3070 или 3060 карта не се срамувайте да я споделите. :ok:
До към 3К с ДДС+- може да отделя.
С фактура на фирма ще се взима най-вероятно да спестя някой лев,че не се излишни последно време. ;)
Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от madafaka_donkele » 06 Мар 2022, 17:42


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: PS5 или Xbox... това е въпроса?

Мнение от Ppetkow » 06 Мар 2022, 18:20

Вчера си поръчах от официалния сайт на фанатек новия им волан Gran Turismo DD PRO 8nm, като добавих един ъпгрейд на педалите, а именно CSL Load Cell Kit. Педалите са на pre order, но волана вече е наличен за поръчки (до скоро и той беше на pre order). Та ще споделя мнение щом пристигнат нещата. Надявам се да се получи уникално с новото гран туризмо 7 и PS5 :ok: :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook