Избор на джип/сув?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от nero_ » 14 Мар 2022, 13:18

Да използвам темата за едно питане - някой с наблюдения над Discovery 5? Търсенето е луксозна семейна кола за активно семейство с много място за багаж (колела, каяци, спортна екипировла т.н) което изнася половината дом при всяко пътуване :). Освен много багаж други изисквания са високо ниво на комфорт (шум, возия, удобни седалки), офроуд възможности сякаш не тъся (или може би защото не съм имал до сега, за това мисля че не ми трябва?), 7 места е +, но не е изискване

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от nxn » 14 Мар 2022, 14:12

nero_ написа:Да използвам темата за едно питане - някой с наблюдения над Discovery 5? Търсенето е луксозна семейна кола за активно семейство с много място за багаж (колела, каяци, спортна екипировла т.н) което изнася половината дом при всяко пътуване :). Освен много багаж други изисквания са високо ниво на комфорт (шум, возия, удобни седалки), офроуд възможности сякаш не тъся (или може би защото не съм имал до сега, за това мисля че не ми трябва?), 7 места е +, но не е изискване


Аз да се включа малко отстрани, но можеш да пробваш тестдрайв на киа соренто или хюндай санта фе, новите са със 7 места и пълни с екстри, а на цена са колкото 3-4 годишен роувър и в доста случаи с повече екстри.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от TNT » 14 Мар 2022, 17:45

In_Memoriam написа:
grkv написа:Нали знаете, че тая приказка с големите безпроблемни осмаци на газ приключва около 2010-2012та в повечето случаи?
От там нататък само директно впръскване, или иначе казано дизелови проблеми на бензинов разход :lol:

5.7 и 6.4 Hemi в Grand WК2 не са с директно. Сигурно има и други, които не се сещам в момента, но конкретно тия двата си заслужават доста в комбинация с 8-степенния ZF.

То сигурно трябва и 80 литра бойлер в багажника, но пък със сигурност е интересно. Колко газ дава при нормално каране ? Ценово колкото и пъти да съм ги гледал, разликата е доста сериозна с премиумките. А съм се качвал в по-високо оборудван и не ми се стори чак толкова пластмасов. Величаят се доста по-големи кошове.

sub_eleven, това с бензина верно никой газолюбител не го смята :yes: По-евтино си е на газ, но да кажем реалистично пестиш 30-35% спрямо бензин. Това разбира се с филтри, изпарители и т.н. За мен е и голям минус достъпа до подземни паркинги.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от In_Memoriam » 14 Мар 2022, 17:55

TNT написа:
In_Memoriam написа:
grkv написа:Нали знаете, че тая приказка с големите безпроблемни осмаци на газ приключва около 2010-2012та в повечето случаи?
От там нататък само директно впръскване, или иначе казано дизелови проблеми на бензинов разход :lol:

5.7 и 6.4 Hemi в Grand WК2 не са с директно. Сигурно има и други, които не се сещам в момента, но конкретно тия двата си заслужават доста в комбинация с 8-степенния ZF.

То сигурно трябва и 80 литра бойлер в багажника, но пък със сигурност е интересно. Колко газ дава при нормално каране ? Ценово колкото и пъти да съм ги гледал, разликата е доста сериозна с премиумките. А съм се качвал в по-високо оборудван и не ми се стори чак толкова пластмасов. Величаят се доста по-големи кошове.

От тези нямам наблюдения на газ, но предишното поколение в WK са около 22 градско за 5.7 и 25 за 6.1. 5.7 извънградско е по-икономичен заради това, че може да изключва 4 от цилиндрите (Hemi MDS).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от TNT » 14 Мар 2022, 18:03

Значи с 8-степенния ЗФ тези цифри ще са стабилно надолу. Нормален разход значи за габаритите и мощността.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от (bubsa) » 14 Мар 2022, 20:25

sub_eleven написа:
(bubsa) написа:...
Онзи ден на майтап си купих една...не знам дали се води кола :mrgreen: Фият панда 1.3 дизел 2010г за в града и за ходене на работа.
Сега мога и да разширя малко търсенето,както и да се примиря и да си купя кола,а не сув.

С какво тази панда промени това да не се нуждаеш от джип?

Има с какво да ходя за риба :mhihi:
Аз пак си държа на джип,но ако не намеря вече бих си взел и кола...просто от отчаяние :confused:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от bioz » 14 Мар 2022, 23:29

Има ли джипка дето да вози комфортно? Аз доколкото виждам всеки се оплаква от возия.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 6.03.2008

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от dewey » 14 Мар 2022, 23:56

bioz написа:Има ли джипка дето да вози комфортно? Аз доколкото виждам всеки се оплаква от возия.


Мерцедес ГЛ от старите на въздух. Това е може би единственият джип, в който съм се возил дооста комфортно. Правя съпоставка с Рейндж Вог от новите и старите от джипките. А съпоставимо с автомобили доближава S клас, казвам доближава.. Ситроен Ц5 след 2010 на хидропневматично окачване и т.н.

А Х5 Е70 има може би едно от най-отвратителните окачвания, когато се отнася за возене и комфорт, говорим за пружини.
Х5 е53 е една идея по-добре в това отношение.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от El_Loco » 15 Мар 2022, 0:41

всъщност има, ама то си е компромис. кола - джип. имам един джип патриот. на магистрала е като лек автомобил, в гората - като джип.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от barty » 15 Мар 2022, 6:12

bioz написа:Има ли джипка дето да вози комфортно? Аз доколкото виждам всеки се оплаква от возия.


Имам впечатления от Ауди Q7 , първата генерация, на въздушно окачване и вози много добре, стабилно стои на пътя.
Сигурно и другите на въздух возят добре :dunno:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от grkv » 15 Мар 2022, 6:43

barty написа:Сигурно и другите на въздух возят добре :dunno:


Тц. То и Аудито не е кой знае колко добре, ама е поносимо.
Рендж ровър на въздух е като лодка, не друса но като спреш в градски условия и си потапя предницата все едно тъкмо е минала вълната под тебе :mhihi: На скорости под 140 си клати, от там нагоре кляка малко в окачването и изведнъж става стабилен, или поне така се усеща.
МЛ 164 на въздух на мен ми друса и бие неприятно. ГЛ-а вози хубаво.
БМВ Ф07 само отзад на въздух на Нормал е друсливо, на Комфорт се клати като патка нагоре-надолу :dunno: И 7-цата с адаптивни амортисьори то има тоя ефект след легнал полицай, просто е много по-леко и не дразни. Усеща се като поведение ако го търсиш да го усетиш, при ГТ-то и да не искаш, пак го усещаш :lol:
Е70/71 друса като каруца, на Ф серия Х5 не съм се возил, честно казано, ама съм чувал, че друсането не е излекувано. Може и да не е вярно, не знам.

Просто СУВ-овете в периода 2005-2015 са малко като първите телефони с операционна система и ВГА камери. Има всичко на хартия, ама на практика е едно бавно и гадно устройство, което в старанието си да може да прави всичко, всъщност е доста зле във всичко което прави. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от msi200 » 15 Мар 2022, 8:26

Ако се търси возия и стабилност в завой от джип, е много важно да се доплати за активни стабилизиращи щанги.
От тези години около 2010, само Х5/6 с адаптив драйв и Кайен имат добро съчетание от возия и някакво пътно поведение. Разбира се, няма как висока кола два тона и половина да има пътно поведение като Мазда МХ5.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от sub_eleven » 15 Мар 2022, 8:58

(bubsa) написа:Има с какво да ходя за риба :mhihi:
Аз пак си държа на джип,но ако не намеря вече бих си взел и кола...просто от отчаяние :confused:

От рибари съм чувал, а и поне двама познавам.... Рибарите карат субару форестър. :lol:

Те на външен вид въобще не са лоши. Като проходимост са доказани. Но не бих се доверил на такова - за дизелите им се чуват страхотии. За бензиновите също, но откъм обслужване.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от c04 » 15 Мар 2022, 10:06

sub_eleven написа:
(bubsa) написа:Има с какво да ходя за риба :mhihi:
Аз пак си държа на джип,но ако не намеря вече бих си взел и кола...просто от отчаяние :confused:

От рибари съм чувал, а и поне двама познавам.... Рибарите карат субару форестър. :lol:

Те на външен вид въобще не са лоши. Като проходимост са доказани. Но не бих се доверил на такова - за дизелите им се чуват страхотии. За бензиновите също, но откъм обслужване.

Дизела не става, но бензините не са никак лоши.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от astrapower » 15 Мар 2022, 10:52

Не са, но разхода на бензина е значителен, за сметка на динамика, и в съчетание със CVT трансмисия, просто мечта за взискателния потребител. :yes: :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook