Избор на джип/сув?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Избор на джип/сув?

Мнение от (bubsa) » 05 Мар 2022, 18:57

Здравейте.
От няколко месеца търся да си купя някаква джипка и не попадам на нищо читаво.
Първоначално търсех е53 или е70,но мисията май е невъзможна...
Ще съм благодарен да чуя мнения и препоръки по въпроса от хора карали и други марки.
Бюджета е до 30К и се търси нещо което да става за дълъг път и леки разходки извън пътя.Предимно риболов.Искам нещо здраво и не набедено за боклук.
А ако някой има хубаво фейсово е53 или преди фейсово е70 може да го предложи на лс.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от Моджо » 05 Мар 2022, 19:17

1. Нов Дъстър щом джип.
2. Хонда црв.
3. Нещо корейско, Санта фе, Соренто.. Такива некакви.
3008, 5008 също не лоши според мен.
Пп
Ако не ти е малко има едно yeti в шкода.
Последна промяна Моджо на 05 Мар 2022, 19:35, променена общо 1 път
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от shlosera » 05 Мар 2022, 19:24

Grand cherokee wj 4.7 с газ


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от grkv » 05 Мар 2022, 19:29

A6 Allroad е едно от най-добрите решения в тоя случай.
На път е кола като кола, за риболов като се напомпи е по-проходимо от повечето паркетници тип Х5.
Ако държиш на БМВ, ГранТуризмо ф07 е височко и джипоподобно, ама търсиш с Х драйв. Плюят го за грозно, на мен ми изглежда много добре, ама на живо. На снимки е отврат, не знам как го докараха така нефотогенично :lol: А и вътре си е Ф серия и е приятно.

Умишлено бягам от Х-овете на БМВ.
е53 през 2022 е антична технология, е70 вози като каруца, или поне тези в които аз съм се возил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от mr_petroff » 05 Мар 2022, 19:47

От личен опит -Хюндай ix35 , карам го туй животно 9 год. , вече е на 276 к.км.Взех го на майтап , пък...Доволен съм ,корава машинка и прилични т.х. , икономичен е /2,0 d./ , прилично AWD.,доволно екстри ... :yes: Можеш да погледнеш наследника му - Туксон ...

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от slatanic » 05 Мар 2022, 20:02

Нещата са според зависи дали бензин/дизел.Дали много коне или малко.Дали автомат/ръчка.Бавни да има ли?Цял мост отпред може ли?Нали джип уж.
И после се почва корейци,хамериканци и накрая тойота.Ако има пари за тойота...няма много какво да се мисли.Ако има пари за луксозна тойота демек лексус хептем.
Ех че се размечтах. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от Alek_SV » 05 Мар 2022, 20:06

Питаш все пак в БМВ форум ... първият пост вика датчия ... след него тойоти и хонди .... УжасТ.....
за 30к нямаш по-добър избор от Е70. Читавите бройки са много малко ... а акъладжиите и ТаРЕКатииитиии са мноооо.

Scrapyard user
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от Spit-Fire » 05 Мар 2022, 20:07

Преди месеци и аз я имах тая дилема и реших да заложа на преди фейсово Е70. За сега не съжалявам грам. Ходил съм 2-3 пъти за риба по разни язовири, минавал съм през разни локви и калища и не е имало драма. Верно си подрусва малко, но аз съм с 20-ки джанти. Обмислям да мина на 18-19 хем за повечко икономия, хем за малко по-мека возия. И все пак вози по-меко от лека кола, поне за мен. Разхода му, според зависи, го докарвам на 10-11 до към 13 сега зимата на кратки разстояния. Иначе преди това се бях наточил да взимам или Киа Соренто, или Санта Фе, или Гранд Чероки WK2 ама все нещо ми куцаше. Ако сега трябва да избирам пак щях да се спра на Е70 заради фактора цена/качество, макар и да е с една идея по-стар от гореизброените. Ама си беше голям филм да намеря читаво де, а и малко късмет. Нагледах се на доста на по 300К реални километри дето на компа ставаха на по 8-900К. И все пак е впечатляващо, че дори милионниците все още си се движат.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от (bubsa) » 05 Мар 2022, 20:49

slatanic написа:Нещата са според зависи дали бензин/дизел.Дали много коне или малко.Дали автомат/ръчка.Бавни да има ли?Цял мост отпред може ли?Нали джип уж.
И после се почва корейци,хамериканци и накрая тойота.Ако има пари за тойота...няма много какво да се мисли.Ако има пари за луксозна тойота демек лексус хептем.
Ех че се размечтах. :mhihi:

Тойотата която бих карал не ми е по джоба деа :confused: А цените на разните ЛК 2006-08г станаха :kuku:
Предпочитанията ми са за дизел,защото нафтата ми е на добра цена,но бих карал и бензин който е доказан като здрав и безпроблемен.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от (bubsa) » 05 Мар 2022, 20:52

Spit-Fire написа:Преди месеци и аз я имах тая дилема и реших да заложа на преди фейсово Е70. За сега не съжалявам грам. Ходил съм 2-3 пъти за риба по разни язовири, минавал съм през разни локви и калища и не е имало драма. Верно си подрусва малко, но аз съм с 20-ки джанти. Обмислям да мина на 18-19 хем за повечко икономия, хем за малко по-мека возия. И все пак вози по-меко от лека кола, поне за мен. Разхода му, според зависи, го докарвам на 10-11 до към 13 сега зимата на кратки разстояния. Иначе преди това се бях наточил да взимам или Киа Соренто, или Санта Фе, или Гранд Чероки WK2 ама все нещо ми куцаше. Ако сега трябва да избирам пак щях да се спра на Е70 заради фактора цена/качество, макар и да е с една идея по-стар от гореизброените. Ама си беше голям филм да намеря читаво де, а и малко късмет. Нагледах се на доста на по 300К реални километри дето на компа ставаха на по 8-900К. И все пак е впечатляващо, че дори милионниците все още си се движат.

WK2 ми харесва и даже имам предвид един хубав,но се оказа,че дизела е италиански и май това ме отказва :confused:
Разните санта фета и кии ми идват малко...не точно това което е моята представа за "джип".Иначе май са здрави като цяло.
Колкото и да е стара е53-ката май това ми допада най-много,но всичко е смазано от каране.Компромиса може да е е70 и не ми е проблем возията,но и те са трагедия.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от Моджо » 05 Мар 2022, 20:54

Alek_SV написа:Питаш все пак в БМВ форум ... първият пост вика датчия ... след него тойоти и хонди .... УжасТ.....
за 30к нямаш по-добър избор от Е70. Читавите бройки са много малко ... а акъладжиите и ТаРЕКатииитиии са мноооо.

Ми не е ужаст, щото коклегата пише, пе не намира читаво бмв и търси и други марки.
При избор на бмв неясно на колко км и поддръжка ще го предпочета пред нова дачия или почти нов кореец точно никога. Голем праз, че е бмв.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от (bubsa) » 05 Мар 2022, 20:55

grkv написа:A6 Allroad е едно от най-добрите решения в тоя случай.
На път е кола като кола, за риболов като се напомпи е по-проходимо от повечето паркетници тип Х5.
Ако държиш на БМВ, ГранТуризмо ф07 е височко и джипоподобно, ама търсиш с Х драйв. Плюят го за грозно, на мен ми изглежда много добре, ама на живо. На снимки е отврат, не знам как го докараха така нефотогенично :lol: А и вътре си е Ф серия и е приятно.

Умишлено бягам от Х-овете на БМВ.
е53 през 2022 е антична технология, е70 вози като каруца, или поне тези в които аз съм се возил.

Не съм много фен на аудитата :( За F не искам и да чувам(каквато и да е F-ка)Те са тоталната грешка на БМВ според мен.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от grkv » 05 Мар 2022, 23:24

Не знам как си стигнал до тоя извод, ама е доста грешен.

Едит: сега видях, че караш ф10.
Странно, ама жив и здрав!
С е70 не мисля, че ще си по-щастлив, ама пробвай, лесно ще го развържеш ако не си паснете.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от (bubsa) » 05 Мар 2022, 23:55

Продадох я Ф10-тката.
До извода стигнах лесно.С моята не съм имал проблеми,но само защото не изчаках достатъчно и беше на малко километри.Из разните групи има по 10 обяви на ден от търсещи двигатели :roll: А за да караш спокойно кола с N двигател трябва да наринеш в нея 50% от стойността и и пак има какво да те качи на пътната помощ във всеки един момент.
Единствено скоростната кутия ми харесваше в тази кола,и то много.
Това са си мои размисли и темата е за друго :bchug:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на джип/сув?

Мнение от drago_pavlov » 06 Мар 2022, 9:06

Понеже и аз съм в същата дилема, с малко по-различни нужди (по-скоро ми трябва паркетник) та се чудех между х-трейл и рав4, като повече клоня към рав4. Нещо такова:
https://m.mobile.bg/details/21621975009473063

Други предложения за около 50к със сходни характеристики и без 10 годишни премиуми на 139к км?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook