Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Имотният пазар

Мнение от bum_bum » 25 Май 2023, 15:51

Те затова като са високи колоните, отдолу се съветва леко с гуменото чукче за да легне.

Но това в случая е абсолютно бял кахър. Няма как да стане всичко перфектно при един строеж, колкото и да си перфекционист. Не е лего.

Колкото и да внимаваш, колкото и да гледаш, колкото и да се стараеш все ще намерят какво да прецакат. При мен осраха много една част от външната зидария. Изгоних ги и по едно време наистина умувах дали да не взема да я съборя и да я зидам наново :mhihi: Да, ма бяха забравили и един прозорец. И единия от общаците изкара точно един ден да отвори дупка, където трябва с голямата вария. Успокоих се, че ако не е много красиво, то поне е нечовешки здраво и го приех.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от yordanovdir » 25 Май 2023, 18:47

Джордане, или аз не те разбирам или нещо са ти объркани нещата, ако са флуиди да ги свиваме(т.е. да им намаляме обема) ама то стомана.Ако имаш предвид огъване, в стоманобетона не вярвам да се разчита, че прътите няма да се огънат.В напрегнатите стоманобетонни конструкции си мисля, че стоманата пак си работи на опън.Виж, ако не бяхте изгонили проектанта, можеше да ни осветли компетентно по въпроса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имотният пазар

Мнение от ildivvy » 25 Май 2023, 18:50

Течностите по закон не се свиват! Той имаше предвид, че арматурните железа ги опъват предварително (имат еластичност), правят колоната и след това ги 'освобождават', като те се 'мъчат' да си възвърнат предишния размер (преди опъна) .
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имотният пазар

Мнение от Jordana » 25 Май 2023, 19:07

yordanovdir написа:Джордане, или аз не те разбирам или нещо са ти объркани нещата, ако са флуиди да ги свиваме(т.е. да им намаляме обема) ама то стомана.Ако имаш предвид огъване, в стоманобетона не вярвам да се разчита, че прътите няма да се огънат.В напрегнатите стоманобетонни конструкции си мисля, че стоманата пак си работи на опън.Виж, ако не бяхте изгонили проектанта, можеше да ни осветли компетентно по въпроса.
Нищо объркано няма , платната на мостовете ги правят така . Флуидите не се свиват , свиват се само газове .
https://bg.precastconcretemagnet.com/in ... 78556.html
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от yordanovdir » 25 Май 2023, 19:51

От това, което помня флуиди е общо наименование за газове и течности, така че флуидите се свиват.Вярно е, че разликата в свиваемостта между течности и газове е много пъти, но все пак и първите се свиват.Въпроса обаче беше, какво означава да свиваме стоманен прът.В тоя нескопосан превод не разбрах къде и как свиват стоманата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Имотният пазар

Мнение от Binev_OuT » 26 Май 2023, 7:23

Представи си опъната пружина , залива се с бетон , след стягането му , отпускаме пружината , която иска да се свива.Желязото се набива в бетона.И ако това са няколко такива пружини , които си придават напржение една на друга , става много яка конструкция.Така го разбирам , стана ми интересно.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 26 Май 2023, 8:08

Чак пък пружини :bchug: Сигурно може да има и такова чудо, ама кой ще го сметне :ok:

Огъват се/опъват се по такъв начин, за да може след това да се получи постоянно вътрешното напрежение, което да противодейства на външните сили, които ще действат на тая конструкция. :bchug:
Примерно греда на мост, по който ще минават коли и ще тежат отгоре й :bchug: Т.е. трябва да знаеш на какво ще противодействаш с това опъване :mhihi:

Ама такива конструкции не се изработват на строежа :mhihi:

Бетонът помага много за предотвратяване корозията на арматурата, особено като всичко е изработено добре :bchug:

Питайте някой истински проектант, който е учил, или ако Боримечката влезе, да ви обясни!
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 26 Май 2023, 8:55

Добре де, аз не знам ти защо още продължаваш да разгледаш, няма да има инвеститор който да ти хареса как строй, те в крайна сметка искат пари да изкарат от това нещо, почвай строеж и това е :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от yordanovdir » 26 Май 2023, 9:38

Убеден съм, че по отношение на корозията е по-добре арматурата да е в бетона отколкото да я вали дъжд.Мисълта ми беше, че основната функция на бетона в стоманобетона е конструктивна якост на последния.Има случаи, в които на арматурата и нанасят антикорозионни покрития преди да налеят бетона.Като антитеза, това пък може да е поради агресивни съставки на конкретния бетон в тези случаи, знам ли.
За напрегнати конструкции съм чувал и преди Джордана да ми ги представи “обстойно” чрез оня линк и горе долу си ги представям как работят.Продължавам да мисля обаче, че арматурата работи на опън и в тях, а не на свиване.Не разбрах и защо въобще ги намеси напрегнатите конструкции.
Иначе и аз разправям да дойде Боримечката да ни изгони от гората, ама май някой друг ще е.
Абе Зак, пускай снимките в строително-ремонтната да си плещим на воля.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имотният пазар

Мнение от drago_pavlov » 03 Юни 2023, 1:22

yordanovdir написа:Продължавам да мисля обаче, че арматурата работи на опън и в тях, а не на свиване.

Естествено, че работи на опън!
Свива му се единствено мисловния капацитет на Данчо Корифея...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 07 Юни 2023, 9:50

https://money.bg/property/stolichnite-k ... dGVdP24qyU

Изображение

Пазара е само напред и нагоре :clap:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Имотният пазар

Мнение от vlad0 » 07 Юни 2023, 11:15

https://www.capital.bg/biznes/finansi/2 ... ni_kapital

Някои американски банки се подготвят да продадат с отстъпка протфейли от заеми за търговски имоти, въпреки че кредитополучателите изпълняват своите задължения. Готовността на част от кредиторите да понесат загуби по тези обслужвани кредити е следствие от многобройни предупреждения, че този клас активи ще бъде следващият, който ще изпадне в затруднение след неотдавнашните сътресения в американския банков сектор.

Загубите от търговски имоти ще задълбочат проблемите на банките
CMS: Очаква се пазарът на жилища под наем в ЦИЕ да привлече инвеститори
Американското поделение на HSBC е в процес на продажба на заеми за търговски имоти за стотици милиони долара, като е готово да направи отстъпка като част от усилията за прекратяване на прякото финансиране на американските строителни предприемачи, съобщава Financial Times, позовавайки се на трима души, запознати с въпроса. Според двама от източниците офертите оценяват заемите в средата на 90-те процента от номиналната им стойност, което означава, че банката ще трябва да поеме загуба до 5%.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 07 Юни 2023, 11:53

vlad0 написа:https://www.capital.bg/biznes/finansi/2023/06/07/4492396_amerikanski_banki_prodavat_portfeili_ot_zaemi_za/?ref=dnevnik_home_biznes_novini_kapital



Малко дежа-вю от 2007ма ми се струва, тоя път обаче с търговски имоти.

TNT написа:https://money.bg/property/stolichnite-kvartali-s-nay-mnogo-i-nay-malko-prazni-zhilishta.html?fbclid=IwAR0QfDB1bl6vo21zU4KrChDrTNKplJLoQP_1ZIPZg_H21JOU-dGVdP24qyU

Изображение

Пазара е само напред и нагоре :clap:


Ми явно да. Днеска ми пратиха оферта 3000 евро на квадрат за Кръстова Вада :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Имотният пазар

Мнение от slatanic » 07 Юни 2023, 19:22

T.e. кръстиш се насред вадата за тая цена!? :mhihi: :bowdown: :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 07 Юни 2023, 19:30

Купува народа, не се шегува. Чака да стане 5к или нагоре до 2-3 години .

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: momo-1st

Последни теми
Facebook