Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 19 Май 2023, 12:07

Тухлата трябва да е мисля 50см дълга, горе долу може да се сметне колко е стаята на ширина, вижда се че се събират 5 тухли и 2 половинки, тоест 6. 6*.50 = 3 метра.
Аз имам 2 подобни помещения които обособих над двойния гараж. Чисто са 313см на 515см тоест 16.1 квадрата, при мен предназначението им е по скоро офиси, може тук случая да е подобен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Имотният пазар

Мнение от drifty » 24 Май 2023, 22:55

Понеже последно време тук се коментира качеството на строежите, колко презастроено е всичко и как всичко е в бетон, ви връщам към края на соца-а. Оказа се, че Киро Брейка ми бил кажи речи съсед, та си продава апартамента и е пуснал видео:
https://youtube.com/watch?v=fTZ-QDCs2Fk&feature=share

Та понеже почти 30 години живея през един блок от този, познавам доста добре мястото. Нещо като комплекс от ниски 4-5 етажни блокове, строен началото на 80те години, след голямото земетресение. Моят дядо, докато беше жив, твърдеше, че има толкова бетон и арматура в тия блокове, че могат да издържат много силно земетресение. Баща ми преди няколко години искаше да прекарва май кюнец през една от стените, отказа се, не можа да пробие стената :dunno:

А апартамента от видеото е на страхотно място, в рамките на 5 минути пеша има две училища, до едното може да се стигне по вътрешни улички и се пресича само една малка улица за да се влезе в двора, два парка, няколко спирки, куп магазини, тъй като се пада на търговската улица в квартала, болницата е на 10тина минути пеша, места за паркиране се намират лесно, тъй като всички блокове в района са ниски и има доста гаражи, но може би най-хубавото нещо е зеленината наоколо, кято се вижда доста добре.

Разположението на апартамента малко не ми допадна, но пък терасата е убиец. Интересно ми е как ще се оцени от форумните експерти, не съм го издирвал колко пари му искат.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от driver69 » 24 Май 2023, 23:49

drifty написа:Разположението на апартамента малко не ми допадна, но пък терасата е убиец. Интересно ми е как ще се оцени от форумните експерти, не съм го издирвал колко пари му искат.

Според мен е хубав апартамент за ремонт.
Честно казано не знам на каква цена бих взел подобен, нямам представа как са цените във Велико Търново, може би на близка до тази ново строителство на шпакловка и замазка, чисто и просто заради цената на ремонта...
Разположението с много и малки стаи не ми хареса, но изглежда доста солидно направена сградата, което е огромен плюс.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 25 Май 2023, 7:33

Да попитам, колоните така ли трябва да изглеждат :ok:


Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имотният пазар

Мнение от bum_bum » 25 Май 2023, 8:19

Щурца са си го ляли на място с кофраж. А колоната не са я вибрирали, вероятно затова е така. Не мисля, че е голяма драма.

Желязо като искаш да има по проект, колкото трябва и да се сложи каквото трябва качество си го правиш сам. Ако не, плащаш като руския цар 2-3к евра за нещо, което струва няма и 1/3 и се надяваш да е що годе читаво и да не са спестили много.

Това дали го плашат някакви земетресения? Конструктора гарантира, че е проектирано да държи на незнам ква степен по скалата на Медведев, каквото в България не е имало до сега, но според него може да се очаква да се случи.

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 25 Май 2023, 9:09

Абе то така от една снимка нищо не се разбира, сам знаеш че много зависи колко тежи цялата къща и къде падат натоварванията :ok:
На моята сложиха към 30% повече желязо от необходимото, според мен е достатъчно, според конструктура също, пък е направил достатъчно сгради за да му вярвам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имотният пазар

Мнение от bum_bum » 25 Май 2023, 10:13

Предполагам го е смятал. Човека беше много в час. Участвал е в проектирането на много знакови проекти. От моя страна поисках да проектира нещо в което да не се притеснявам от земетресения, наводнения, урагани и т.н.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 25 Май 2023, 10:40

zAcK написа:Да попитам, колоните така ли трябва да изглеждат :ok:



Ако отидеш в мазите (щото иначе е скрито под мазилка) на блокове строени 60-70-80те не изглеждат по-различно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 25 Май 2023, 11:16

То хубаво, ама една от основните функции на бетона е всъщност да пази арматурата от корозия :bchug:
Както и да е. Явно аз съм странен човек и очаквам всички да си вършат работата добре, а не както им падне :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Имотният пазар

Мнение от nickstorm » 25 Май 2023, 12:01

Ще помоля неща, които са строени по времето на комунизЪма, да не се дават за пример :mhihi: Колеги, придържайте се към евроатлантическата интеграция и принципите на класическия капитализъм. Благодаря (с гласа на Лили Иванова) :lol:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имотният пазар

Мнение от bum_bum » 25 Май 2023, 12:36

Това на снимката не е проблем, случва се. Ако се вижда арматурата някъде се измазва и готово. Мажеха го с циментово мляко или нещо такова, не помня.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от yordanovdir » 25 Май 2023, 12:38

Зак, това за корозията и бетона, нещо не ми се вързва.Бетона си е паропропусклив и влага през него минава така или иначе.В конструкция от стоманобетон, стоманата работи на опън, а бетона на натиск.Това съм го чувал от проектант.Иначе сниманото не е готино, но в такава степен и проектанта сигурно ще ти каже, че няма проблем.Такива проблеми, ако не са големи, мисля че им влизат в сметките.Сика имат разни смеси за ремонт на бетони.Другия вариант е къртиш колоната или каквото е там и пак изливаш.Тя и на строителите не лесна, ако не вибрираш достатъчно се получава това от снимката, ако прекалиш с вибрирането се разслояват фракциите на бетона.Има самоуплътняващи се бетони, дали са подходящи за колони и колко чинят обаче не знам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 25 Май 2023, 13:16

bum_bum написа:Предполагам го е смятал. Човека беше много в час. Участвал е в проектирането на много знакови проекти. От моя страна поисках да проектира нещо в което да не се притеснявам от земетресения, наводнения, урагани и т.н.


100% го е смятал, нали това му е работата.

Иначе тия колони от снимката по горе ако са дълги не винаги може да бръкант добре с вибратора и затова се получава така, едно време са били още по зле колоните, сега поне са прави и с малко забележки, тогава е било нещо страшно. Аз не съм съгласен,че едно време се е строяло по добре, реално всичко е било криво колкото и материал да са слагали, в момента ако строиш сам и попаднеш на хора сградите са много по читаво нарпавени от тия по времето на соца. А това,че инвеститорите не им пука и строят некачествено с евтини материали защото им е само за продаване е съвсем друг въпрос.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имотният пазар

Мнение от Jordana » 25 Май 2023, 14:09

yordanovdir написа:Зак, това за корозията и бетона, нещо не ми се вързва.Бетона си е паропропусклив и влага през него минава така или иначе.В конструкция от стоманобетон, стоманата работи на опън, а бетона на натиск.Това съм го чувал от проектант.Иначе сниманото не е готино, но в такава степен и проектанта сигурно ще ти каже, че няма проблем.Такива проблеми, ако не са големи, мисля че им влизат в сметките.Сика имат разни смеси за ремонт на бетони.Другия вариант е къртиш колоната или каквото е там и пак изливаш.Тя и на строителите не лесна, ако не вибрираш достатъчно се получава това от снимката, ако прекалиш с вибрирането се разслояват фракциите на бетона.Има самоуплътняващи се бетони, дали са подходящи за колони и колко чинят обаче не знам.

Има арматури които работят на свиване , наричат се " напрегнати " конструкции . Арматурата се изпъва с определено усилие и след заливането като стегне бетона се отпуска . По принцип бетона работи в комбинация със армирането , защитата от корозия на желязото е последната грижа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 25 Май 2023, 14:44

Разбира се, че бетона е структурен елемент. Реално стоманобетона е един от първите композитни материали, които сега са толкова модерни. Тухлите от слама и глина също са примитивен композитен материал :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook