Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 17 Юни 2023, 14:30

carmanf1 написа:Ако съм прав, тези ниви ще им донесат след около 10-тина години много апартаменти.
Апартаментите са бързо ликвидни

Е разбира се, аз очаквам в близко бъдеще апартамента да е официалната валута в България, че то за друго е ясно че няма да се ползва :mhihi: Толкова ще са ликвидни че в магазина един кашкавал направо ти го таксуват 0,0001 апартамент и готово :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Имотният пазар

Мнение от kikko » 17 Юни 2023, 14:45

ekalchev написа:
carmanf1 написа:Просто средносрочна инвестиция за децата - там, където смятам, че града ще се разширява и цените ще са в космоса.

Децата като порастнат, ще ми обяснят дали съм бил мега просТ с тая "инвестиция" или далновиден.
Вероятно първото, ще видим :lol:


Инвестирай в образование на децата ти. Няма да им пука за скапания бетон като пораснат. Ако имат образование ще взимат голяма заплата и ще си купят имот за части от усилието, което ти си вложил да им оставиш някакъв амортизиран бетон. В държава с намаляващо население няма логика да очакваш, дългосрочно тези имоти да имат стойност. До 2050 ще намалеем с 1.5 милиона, не знам с каква преспектива се инвестира дългосрочно в имоти в България. Поне купи нещо в с страна в която има положителен приръст.


Колега, едва ли има друг човек във форума , с който толкова често да не съм съгласен. Сигурно си пич, но мисленето ти няма нищо общо с моето. Наследствените имоти са огромно богатство за умния човек, знаещ какво да прави с тях. Образованието го остави, мина му отдавна времето - робството не е примамливо вече, за будния човек.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 17 Юни 2023, 15:21

Jorixa написа:
pampo написа:... Междувременно в Надежда:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... f1=2&fe7=1
:weed: :weed: :weed:


Хол - мечта! Излягаш се вечер на дивана и гледаш как жената готви :mhihi:


:help: :help: :help: :kuku: :banghead:

Пазарът тотално изтрещя...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 17 Юни 2023, 15:27

zAcK написа:
Jorixa написа:
pampo написа:... Междувременно в Надежда:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... f1=2&fe7=1
:weed: :weed: :weed:


Хол - мечта! Излягаш се вечер на дивана и гледаш как жената готви :mhihi:


:help: :help: :help: :kuku: :banghead:

Пазарът тотално изтрещя...


Кефи ме и факта че в хола няма телевизор (то на практика хол няма), но пък има разтягащи се канапета за домашно кино :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 17 Юни 2023, 16:28

kikko написа:Образованието го остави, мина му отдавна времето - робството не е примамливо вече, за будния човек.


:shock: :shock: :shock:

"Народе????"
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Имотният пазар

Мнение от ekalchev » 17 Юни 2023, 17:16

kikko написа:Колега, едва ли има друг човек във форума , с който толкова често да не съм съгласен. Сигурно си пич, но мисленето ти няма нищо общо с моето. Наследствените имоти са огромно богатство за умния човек, знаещ какво да прави с тях. Образованието го остави, мина му отдавна времето - робството не е примамливо вече, за будния човек.


Би било интересно да можем да сравним как се е развил живота на 2ма човека с толкова различно мислене и да видим дали на този, който смята образованието за най-ценното нещо в което да се инвестира, качеството на живота му е по-добро или по-лошо. За съжаление, в анонимен форум това няма как да стане. Но пък може да се направи обосновано предположение като се погледнат обществата в света, които инвестираха преди 30 години ударно в образование как се е променил живота на хората там. Примерно Южна Корея.

carmanf1 написа:Различно мислене имаме с теб и няма как да ме разбереш.

Най-общо казано, крайните квартали на Пловдив се разрастват със страшна сила.

Между тях все още има огромни свободни площи - разбирай буквално ниви, с не обърнат статут

Не са евтини, но след 5-10 години, нещата ще са различни и когато децата станат студенти или започват съзнателния си живот, ще имат много силен старт.

ПП. ако съм прав разбира се де :lol: Тва са само мои предположения накъде ще се разраства града :lol:


Колега мислех, че говориш за апартаменти, защото масата балъци инвестират в такива имоти. Сега като каза детайли, мнението ми е че това е добра инвестиция в такъв тип имоти. Имам няколко близки до мен човека с милиони капитал, те правят точно това в момента. Продават инвестиция в жилищни имоти и купуват евтина земя в покрайнините с идеята, че някога ще строят жилищни квартали с къщи там. Но трябва да имаш парите, не да взимаш заеми и да си готов да ги затвориш за 10-20 години.
Последна промяна ekalchev на 17 Юни 2023, 17:53, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имотният пазар

Мнение от Jordana » 17 Юни 2023, 17:50

Кефи ме и факта че в хола няма телевизор (то на практика хол няма), но пък има разтягащи се канапета за домашно кино :mhihi:
То и баня няма , само тоалетна ако си обърнал внимание . Тоест купувача ще е от тия дето не се къпят :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имотният пазар

Мнение от b_u_b_o » 17 Юни 2023, 19:22

carmanf1 написа:
b_u_b_o написа:
carmanf1 написа:средносрочна инвестиция за децата


Ако средносрочна инвестиция за теб е "за децата", дългосрочна за правнуците ли е? :mhihi:


Различно мислене имаме с теб и няма как да ме разбереш.

....



Разликата в мисленето ни идва от там, че аз на децата тия имоти не бих им дал да ги пипнат преди да са поне на 30 и да са си осигурили един доста приличен живот сами. Затова в моите очи тая инвестиция е 20 годишна(като знам г/д колко са големи децата ти), което не ми се вижда средносрочно. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имотният пазар

Мнение от drago_pavlov » 18 Юни 2023, 7:56

kikko написа:Наследствените имоти са огромно богатство за умния човек, знаещ какво да прави с тях. Образованието го остави, мина му отдавна времето - робството не е примамливо вече, за будния човек.

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имотният пазар

Мнение от Exclusive89 » 18 Юни 2023, 9:41

steeN написа:
kikko написа:Образованието го остави, мина му отдавна времето - робството не е примамливо вече, за будния човек.


:shock: :shock: :shock:

"Народе????"

Колегата си прави “ташак” според мен :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 18 Юни 2023, 12:48

Exclusive89 написа:
steeN написа:
kikko написа:Образованието го остави, мина му отдавна времето - робството не е примамливо вече, за будния човек.


:shock: :shock: :shock:

"Народе????"

Колегата си прави “ташак” според мен :)


Според мене е сериозен, все пак е форум на БМВ това :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Имотният пазар

Мнение от barty » 19 Юни 2023, 10:53

Гледам една оферта за нов 2-стаен апартамент в София, цена EUR 71 000, етап на строеж.
Рекох си, дай да видим какво е положението.
Цената е 71 000 евро ако се предплати 100% на зелено, при плащане на вноски е 89 000 евро :mhihi:
Локация: краен квартал.

Кой дава 100% предплата на едва започнал строеж?
:yes:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 19 Юни 2023, 10:54

Брата на депутат, братовчеда на кмета, сестрата на общинския съветник :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 19 Юни 2023, 10:56

Някой, на който му се играе руска ролетка по-скоро :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 19 Юни 2023, 11:06

TNT написа:Брата на депутат, братовчеда на кмета, сестрата на общинския съветник :dunno:


100000% истина :yes: :yes: :yes:

Кметицата в нашата община накупи на децата си по X апартамента в София и Пловдив!
В момента никой не живее в тях. Децата й си имат семейства, живеят си в малкия град, щото мама ги е назначила на работа и така :bchug:

Но пък имат вероятно >15 апартамента.... :censored: И никоя институция не ги пита откъде са, щото те са дарени, закупени по 47 евро/м2 в София и т.н. :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:


НЯМА ТОЛКОВА СБЪРКАНА ТЕРИТОРИЯ...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook