Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 06 Май 2023, 9:18

bum_bum написа:То и аз имам земя в село Тръпоклопово (примерно), но никой не ми дава нищо съществено за нея. Просто инвеститора знае нещо повече от съученика ти.


Напълно вероятно е. Основната им версия е, че окрупняват парцели там, за да строят голям жилищен комплекс.
Ама знае ли човек, къде е истината :roll:

dhtj написа:Ей тва е мечтата на всеки Ганьо - да е рентиер. :lol: Не е лошо, и аз му завиждам на приятеля ти. Колко апартамента ще намаже - 1.2 декара са 1200 квадрата, десет апартамента, баси. :ok:


Повече, щот смятал да вземе 2 по 100-110 кв, да имало за двете му деца и другите по 70-80кв,
щот тия по-малките се давали много по-лесно под наем. Отива към 15-тина апартамента.

То и аз съм "инвестирал" уж :lol: в земя. 3.1 декара станаха вече, уж на стратегически места според мен (ама тва е само според мен :lol:), там където смятам, че града ще се разширява и чакам. След няколко години ще се разбере :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Имотният пазар

Мнение от steeN » 06 Май 2023, 9:46

Няма лошо да е мечта, но лесни пари няма. Винаги идва кръчмаря и прибира сметката. Не бих завиждал на други, щото нещата много рядко са такива квито изглеждат отстрани...

Jorixa написа:...


И аз не мисля, че е нарочно, че си толкова неориентиран ма сте повечеко от колкото трябва... цялата държава не е толкова забатачена, щото всички са супер в час. Кокошкарските истории ви отвличат вниманието за сметка на истинските схеми. Ганьо дето се видял с 200-300к и ходи по ЧСИ тръгове го направихте великия схемаджия дето поддържал пазара :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Имотният пазар

Мнение от Alexch » 06 Май 2023, 21:48

Два дни не съм влизал и доста глупости са се изписали тука :clap:
steeN-а като дразнител във всички теми говори за амнезия, а Jorixa дава графика със средните цени от 2012-та в Иван Вазов, които очевидно не са паднали наполовина от 2008-ма, че двамата успяха и да се скарат после.

Leon ви обясни най-просто, това което имах предвид с локацията в София. Нещо (в случая имот) което реално не се предлага на пазара (освен дупки за шестцифрени ремонти) няма как да му падне цената. Врътките с ЧСИ-та и ударите с продавачи (длъжници или заминаващи в чужбина) на зор са ми по-ясни от на вас, щот съм адвокат.

Ясно е, че постепенно ще падат цените на масовката имоти. Точно затова, който е решил да купува на високите цени трябва много да внимава къде и какво ще вземе.
По спомен barty се занимава с имоти, нека да ви разясни нещата.

А тия дето говорите за цикли и предишни цени, дали имате апартаменти в идеалния център и дали сте купували имоти на ниските цени, щото аз да. :winky:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 07 Май 2023, 7:18

Alexch написа: а Jorixa дава графика със средните цени от 2012-та в Иван Вазов, които очевидно не са паднали наполовина от 2008-ма


Ясно е че адвокатите не сте на ти с математиката, ма чак па толко.. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Имотният пазар

Мнение от Alexch » 07 Май 2023, 17:15

Jorixa написа:
Alexch написа: а Jorixa дава графика със средните цени от 2012-та в Иван Вазов, които очевидно не са паднали наполовина от 2008-ма


Ясно е че адвокатите не сте на ти с математиката, ма чак па толко.. :mhihi:

Да, ясно е, че не сме по математиката :yes: , но ако трябва да се заяждаме си намерил най-ниската точка от 950 евро, което пак не е 50% от най-високата точка от 1872 евро през 10.2008г. И да не забравяме, че при статистиката трябва да се махнат най-вискоката и най-ниската стойност, което едва ли е направено в случая.
Друга е есенцията от спора и който чете внимателно ще я разбере.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Имотният пазар

Мнение от streetz » 07 Май 2023, 17:34

По 800-900 евро през 2012-2013 вървяха в Студентски, Дружба 2 и Слатина. В Иван Вазов никакъв шанс за такива цени,освен някой таван-кимизарник.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 07 Май 2023, 18:19

streetz написа:По 800-900 евро през 2012-2013 вървяха в Студентски, Дружба 2 и Слатина. В Иван Вазов никакъв шанс за такива цени,освен някой таван-кимизарник.
Мда и един мармот завива шоколада в станиол. В Дружба колега купи на 800 евро преди ковида точно

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Имотният пазар

Мнение от msi200 » 07 Май 2023, 19:33

streetz написа:По 800-900 евро през 2012-2013 вървяха в Студентски, Дружба 2 и Слатина. В Иван Вазов
никакъв шанс за такива цени,освен някой таван-кимизарник.


Имаше такива цени и още как. Само че се искаше човек да се занимава и да търси..
Например, преди 10-на години познат взе на Витошка над Аптека от ЧСИ за 900 евро. Вярно за тотален ремонт, ама все пак...
В Студентски град 2016 купувах на 620 евро на зелено в хубав блок, тогава Бароко продаваше студиа и на 500 евро, а преди това със сигурност е имало и по-евтини.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имотният пазар

Мнение от Exclusive89 » 07 Май 2023, 19:44

https://www.24chasa.bg/biznes/article/14399291
Всеки ден продават по 27 имота в Несебър
:shock:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 08 Май 2023, 8:25

Тия дни след последните огледи се замислих.
По голяма част от строежите спестяват дори от тухли, като купуват колкото може по-евтини.
Седнах да смятам колко е това в пари, щото материалите били много скъпи уж :kuku:
За една нормална къща, ако вземеш по-евтини тухли ще спестиш 4-5000 лева :clap:

После се загледах по разни снимки на обяви на къщи и щото се нагледах на ниски тавани пак се чудя.
Кой прави тавани по 2,65 зидарски та като сложи едно подово и един окачен таван, да ги смъкне до 2,40 :kuku:
Ей като тази по-долу. Колко ще се спести от още един ред тухли + масимум 10% повече кофраж, бетон и арматура до 2,90?

Някой може ли да ми обясни, че вече сме на 100% сигурни, че искаме да строим нещо и да си отговоря на тия екзистенциални въпроси :ok: :mhihi: :help: :help: :help:


Много ми допада как или не са го проектирали, или не са го изпълнили качествено, но като направиш зида и над него остават примерно 6 см. просвет :censored: :banghead:
Колко трябва да си смотан, да не го направиш примерно точно за зид 12 тухли(ако ще е 2,90), да сложиш качествени тухли и да нямаш просвет да пълниш после с отпадъци и т.н., като правят?
Щото съм го виждал реализирано точно и тухлите пасват перфектно :help:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 08 Май 2023, 8:26

Тия дни след последните огледи се замислих.
По голяма част от строежите спестяват дори от тухли, като купуват колкото може по-евтини.
Седнах да смятам колко е това в пари, щото материалите били много скъпи уж :kuku:
За една нормална къща, ако вземеш по-евтини тухли ще спестиш 4-5000 лева :clap:

После се загледах по разни снимки на обяви на къщи и щото се нагледах на ниски тавани пак се чудя.
Кой прави тавани по 2,65 зидарски та като сложи едно подово и един окачен таван, да ги смъкне до 2,40 :kuku:
Ей като тази по-долу. Колко ще се спести от още един ред тухли + масимум 10% повече кофраж, бетон и арматура до 2,90?

Някой може ли да ми обясни, че вече сме на 100% сигурни, че искаме да строим нещо и да си отговоря на тия екзистенциални въпроси :ok: :mhihi: :help: :help: :help:


Много ми допада как или не са го проектирали, или не са го изпълнили качествено, но като направиш зида и над него остават примерно 6 см. просвет :censored: :banghead:
Колко трябва да си смотан, да не го направиш примерно точно за зид 12 тухли(ако ще е 2,90), да сложиш качествени тухли и да нямаш просвет да пълниш после с отпадъци и т.н., като правят?
Щото съм го виждал реализирано точно и тухлите пасват перфектно :help:

Като цяло почти всичко е с отвратително качество...


Ето. Вижда се как свети над зида и са 11 реда тухли :help: :kuku:
Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имотният пазар

Мнение от bum_bum » 08 Май 2023, 9:10

Тия сметки важат само от гледната точка на купувача.

4к спестени от тухлите в една къща минават през надценката на строителя. Нямам престава колко е точно, но все едни 100% има. Така стават поне 8, ако не и доста нагоре и вече има за една почивка на Малдивите с някоя инфлуенсърка. После идва бетон, желязо, зидарски разтвори и т.н. и накрая от една къщичка може да събереш и за S класа от разликата между качествено строителство и това, което е на пазара.

А купувачи не липсват и каквото и лайно да построиш все някой ще ти го купи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имотният пазар

Мнение от Exclusive89 » 08 Май 2023, 9:24

bum_bum написа:После идва бетон, желязо, зидарски разтвори и т.н. и накрая от една къщичка може да събереш и за S класа от разликата между качествено строителство и това, което е на пазара.

Така е! Имам много близък приятел, който се захвана със строителство преди десетина години, работниците му са анадола.. качеството е средна работа към зле, поне до преди няколко години беше така, сега може да се е влошило още повече. И за тези години какви ли коли не смени, БМВ Х5, Ауди Кю7, GLE.. все актуални модели... преди месец ми се похвали, че поръчАл чисто нова G класа за 500к :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от yordanovdir » 08 Май 2023, 9:39

Стига си се чудил.Запрятай ръкави, пълни джобовете с валериан и ако имаш пари и късмет за две, три години си готов.Изискванията, които имаш може да се изпълнят, само ако инвестираш и контролираш лично още от купуване на парцела и проектирането и пак ще има компромиси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имотният пазар

Мнение от Exclusive89 » 08 Май 2023, 9:55

Зак, може да погледнеш и това, ако имаш път към Пловдив :)
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3641319695
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook