Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Имотният пазар

Мнение от kiko » 15 Юни 2023, 15:19

това недоразумение се продава много отдавна,даже го бяхме коментирали назад в темата.На тея фотьойли мога да седна само ако домакинята ми готви топлес по готварска престилчица само :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 15 Юни 2023, 15:29

Ония ден ходих да купувам една нива. Дядото ми вика отказах се, не продавам. ОК, тръгнах си.

Няколко часа по-късно ми звъни и вика размислих, ама цената е еди ква си :lol:

Подучен e от брокер, ама получи middle finger.

Казах му, не слушай глупостите на брокера, щот ниви колко щеш.

Ако размислиш пак, обади ми се, ама и цената няма да същата като първоначалната, аз отивам ся за друга, твоята си я дръж, ако не размислиш

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имотният пазар

Мнение от ildivvy » 15 Юни 2023, 15:41

:yes: Така се прави!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Имотният пазар

Мнение от madafaka_donkele » 15 Юни 2023, 15:55

carmanf1 написа:Ония ден ходих да купувам една нива.


Кво мислиш да строиш, ако не е тайна?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имотният пазар

Мнение от ildivvy » 15 Юни 2023, 16:22

Мислеше да е с инвестиционна цел. Поне така беше споменал в другата тема...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 16 Юни 2023, 9:37

pampo написа:... Междувременно в Надежда:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... f1=2&fe7=1
:weed: :weed: :weed:


Хол - мечта! Излягаш се вечер на дивана и гледаш как жената готви :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 16 Юни 2023, 10:44

madafaka_donkele написа:
carmanf1 написа:Ония ден ходих да купувам една нива.


Кво мислиш да строиш, ако не е тайна?


Нямам планове да строя.

Просто средносрочна инвестиция за децата - там, където смятам, че града ще се разширява и цените ще са в космоса.

Децата като порастнат, ще ми обяснят дали съм бил мега просТ с тая "инвестиция" или далновиден.
Вероятно първото, ще видим :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 17 Юни 2023, 12:29

Ако е София-град в isofmap може да видиш градоустройствения план далекогледно, и ще разбереш дали ще става за строеж след години :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имотният пазар

Мнение от b_u_b_o » 17 Юни 2023, 13:05

carmanf1 написа:средносрочна инвестиция за децата


Ако средносрочна инвестиция за теб е "за децата", дългосрочна за правнуците ли е? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Имотният пазар

Мнение от ekalchev » 17 Юни 2023, 13:12

carmanf1 написа:Просто средносрочна инвестиция за децата - там, където смятам, че града ще се разширява и цените ще са в космоса.

Децата като порастнат, ще ми обяснят дали съм бил мега просТ с тая "инвестиция" или далновиден.
Вероятно първото, ще видим :lol:


Инвестирай в образование на децата ти. Няма да им пука за скапания бетон като пораснат. Ако имат образование ще взимат голяма заплата и ще си купят имот за части от усилието, което ти си вложил да им оставиш някакъв амортизиран бетон. В държава с намаляващо население няма логика да очакваш, дългосрочно тези имоти да имат стойност. До 2050 ще намалеем с 1.5 милиона, не знам с каква преспектива се инвестира дългосрочно в имоти в България. Поне купи нещо в с страна в която има положителен приръст.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 17 Юни 2023, 13:17

Докато има с какво, имотите ще се купуват, това е. Няма значение с колко и как ще намаляваме или колко биха стрували след 20 год, може да е повече, а може и да са много по-малко, важното е да има. Това е фиск идея за повечето българи, да имат, да оставят колкото може повече. Едно време оставяха одеяла и не знам какви боклуци, сега на мода са имотите, седящи празни и след години.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Имотният пазар

Мнение от ekalchev » 17 Юни 2023, 13:24

alekangg написа:Докато има с какво, имотите ще се купуват, това е. Няма значение с колко и как ще намаляваме или колко биха стрували след 20 год, може да е повече, а може и да са много по-малко, важното е да има. Това е фиск идея за повечето българи, да имат, да оставят колкото може повече. Едно време оставяха одеяла и не знам какви боклуци, сега на мода са имотите, седящи празни и след години.

Всичко си има край и в Китай имаха такава "култура" но всичко свърши https://www.youtube.com/watch?v=wJ8JBTIVUVw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 17 Юни 2023, 14:05

DigitalExile написа:Ако е София-град в isofmap може да видиш градоустройствения план далекогледно, и ще разбереш дали ще става за строеж след години :yes:


Мерси колега :yes:

Но в Пловдив инвестирам предимно.

Също ползвам градоустройствения план на Пловдив и допълнително малко "връзки", за да разбера неща от кухнята кво се пече :lol:

На скоро ни отчуждиха една голяма, наследствена нива към община Враждебна - голям водопровод или не знам си кво щяли да правят там.

Ми дадоха хубави пари хората. Веднага ги инвестирах в ниви

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 17 Юни 2023, 14:19

ekalchev написа:
carmanf1 написа:Просто средносрочна инвестиция за децата - там, където смятам, че града ще се разширява и цените ще са в космоса.

Децата като порастнат, ще ми обяснят дали съм бил мега просТ с тая "инвестиция" или далновиден.
Вероятно първото, ще видим :lol:


Инвестирай в образование на децата ти. Няма да им пука за скапания бетон като пораснат. Ако имат образование ще взимат голяма заплата и ще си купят имот за части от усилието, което ти си вложил да им оставиш някакъв амортизиран бетон. В държава с намаляващо население няма логика да очакваш, дългосрочно тези имоти да имат стойност. До 2050 ще намалеем с 1.5 милиона, не знам с каква преспектива се инвестира дългосрочно в имоти в България. Поне купи нещо в с страна в която има положителен приръст.


Съгласен съм с теб, напълно. Още са малки, но вече си имат 2 неща:

- Фонд образование, когато станат студенти - пари в инвестиционен фонд на ниско до среднорискови позиции. Колкото да се покрива инфлацията.

- Инвестиции в ниви на стратегически места. Ако съм прав, тези ниви ще им донесат след около 10-тина години много апартаменти.
Апартаментите са бързо ликвидни, ако искат да продават, ако не искат няма, каквото искат да правят с тях и да живеят където им е кеф.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 17 Юни 2023, 14:29

b_u_b_o написа:
carmanf1 написа:средносрочна инвестиция за децата


Ако средносрочна инвестиция за теб е "за децата", дългосрочна за правнуците ли е? :mhihi:


Различно мислене имаме с теб и няма как да ме разбереш.

Най-общо казано, крайните квартали на Пловдив се разрастват със страшна сила.

Между тях все още има огромни свободни площи - разбирай буквално ниви, с не обърнат статут

Не са евтини, но след 5-10 години, нещата ще са различни и когато децата станат студенти или започват съзнателния си живот, ще имат много силен старт.

ПП. ако съм прав разбира се де :lol: Тва са само мои предположения накъде ще се разраства града :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook