Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 21 Мар 2022, 15:42

///M Power написа: Рано или късно пазара ще ги наиграе

За 30 години -30% население, пък всичко се презастрои в големите градове, морето и курортите. При нас пазара не работи на пазарни принципи, благодарение на държавата.

Много минуси има това вдигане, ако е на покупна цена... се обезсмисля тотално. Дайте по-добро предложение :wave:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имотният пазар

Мнение от vixx » 21 Мар 2022, 16:15

alekangg написа:Така е и все повече ще стават.
Една продава такъв апартамент на БДС издаден 2010, вече над 2 години и не успява да го продаде.
Когато някой се обади тя вдига цената с 5к и така до края на света.
Има много болни мозъци и преди съм го казва и алчността е болестно състояние.
Имах взимане даване преди време с такива хора, накрая едната умря и не успя да вземе нищо, прадаваше парцел над 10 год и накрая го взе една мутра, даже за децата няма да има.
Другия си живее в къща от по-миналия век в яка мизерия, но продава над 20 години апетитен парцел, та и той ще си умре в мизерията..


Много тъпа работа.
Имам половината от едно място на Камбаните, над Младост 4, и явно никога няма да се случи нищо с него точно по същата причина. Другата половина е на няколко човека и над 10 години те не могат да се разберат колко да струва. Даже не знам, дали не съм споменавал в някоя друга тема. Съответно всеки път като някой попита, цената просто отива нагоре. Имах по едно време желание да им изкупя частите, мечтаех си нещо къщичка там да вдигна, ама то не беше оливане, не бяха претенции. Иска да продаде 20 квадрата и да се пенсионира. И всичките са така. И заебах идеята накрая. Ще чакам да се поразчисти и да видиме наследниците дали и те са в стратосферата, или са малко по-разумни. :banghead:
Последна промяна vixx на 21 Мар 2022, 16:24, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 21 Мар 2022, 16:21

При вероятно по-голям брой наследници... дали ? Ако е по-голям имот и има смисъл да се раздели парцела, мисля вече става и по съдебен път.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имотният пазар

Мнение от vixx » 21 Мар 2022, 16:25

TNT написа:При вероятно по-голям брой наследници... дали ? Ако е по-голям имот и има смисъл да се раздели парцела, мисля вече става и по съдебен път.


Не може, трябва да е целия за да може да се прави каквото и да било на него, вкл. да отговаря на изискванията за отстояния за да може да се строи. Скапана история.

ПП. Последното, което разбрах е, че може да им се отправи покана някаква, и ако не реагират, тогава да се ходи в съда и той да определи цена. Някаква вратичка имаше там. Но честно казано не искам такива номера да правя. От друга страна и аз съм вече на средата на пътя, не съм на 20, та ако ше правя нещо май по-добре да се задействам вече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имотният пазар

Мнение от vixx » 21 Мар 2022, 16:44

sub_eleven написа:Бай мангал като дойде да крадне и той за 2 секунди ти е в леглото. :) :clap: :lol:


Бай мангал няма да го спре ни липсата на стълба, ни това каква ти е входната врата. Там се действа демонстративно и назидателно, с цел да не им минава през главата да пипат.
Няма да разказвам как са "възпитавани" циганите там, където ми е вилата, че не е прилично, ама от тогава никога никоя къща не е пипана. Жив и здрав да е съседа с овчарките и другия отдолу под него, дето е с още по-грубите методи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имотният пазар

Мнение от ildivvy » 21 Мар 2022, 17:28

По спомени, наскоро 'редактираха' оценките на имотите и съответно данъците... Не са съвсем измислени. Разбира се, продажните цени се сменят бързо сега.... Огромна частот имотите никога няма да бъдат населени или наети! То няма толкова хора в БГ...! Те са само с цел инвестиция!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 21 Мар 2022, 18:01

Днеска гледах една къща, от 150к преди 6 месеца, 188к сега :mhihi: Биг бизнис, мъч инфлейшън, ноу спекулейшън :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Имотният пазар

Мнение от drifty » 21 Мар 2022, 18:17

https://www.google.com/maps/@43.0730226 ... 384!8i8192

От разходките последно време се загледах и замислих за ей тия блокчета на мапа. Двата са завършени, зад тях трети вече е готов грубия строеж мисля. Та забелязах, че много апартаменти светят вечер и се правят ремонти, направо съм шокиран, щото локацията е адски тъпа. Тоя булевард минава през целия град от край до край, само си сменя името 1-2 пъти. От едната страна е индустриалната зона на града, от другата страна е цяло Търново, + Лясковец, Горня Оряховица и околните села. Вечер към 5 на тоя светофар може и 3-4 пъти да чакаш /за Търново това си е много/. Шум, прах, обаче се купува яко, пък не е като да няма имоти ново строителство в същия квартал. Един приятел си купи миналата година, 3-стаен за около 100-120к лева, хем вижда Царевец, хем е тихо, щото е навътре в квартала.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Имотният пазар

Мнение от ///M Power » 21 Мар 2022, 18:39

TNT написа:
///M Power написа: Рано или късно пазара ще ги наиграе

За 30 години -30% население, пък всичко се презастрои в големите градове, морето и курортите. При нас пазара не работи на пазарни принципи, благодарение на държавата.

Много минуси има това вдигане, ако е на покупна цена... се обезсмисля тотално. Дайте по-добро предложение :wave:


Сам го каза, рано или късно няма да има кой да купува и живее там, а едно безполезно нещо. което все пак има разходи няма кой да го дундурка вечно.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Имотният пазар

Мнение от Bogat-Beden » 21 Мар 2022, 18:43

Идват бежанци, за добро и за лошо.. Варна е 10 процента украински регистрации в момента..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Имотният пазар

Мнение от sub_eleven » 21 Мар 2022, 21:52

drifty написа:Това с данъците не е лоша идея. Но е редно да се направи както трябва. Примерно ако имаш повече от един апартамент, или повече от два, данъка на следващите да е с някакъв процент нагоре. Същото би било добре и с леките автомобили.

И защо го мислите това? Каква е логиката? Малко на комунизъм мирише.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Имотният пазар

Мнение от barty » 21 Мар 2022, 22:39

sub_eleven написа:
drifty написа:Това с данъците не е лоша идея. Но е редно да се направи както трябва. Примерно ако имаш повече от един апартамент, или повече от два, данъка на следващите да е с някакъв процент нагоре. Същото би било добре и с леките автомобили.

И защо го мислите това? Каква е логиката? Малко на комунизъм мирише.


Естествено! Богатият човек е враг на народа :mhihi:
Откъде накъде тая гад ще има 2-3-4 имота? Под ножа веднага!
Предприемача е враг, той е умен, мисли, работи, печели....друго си е да си "наш" човек, да дремеш, клатиш крака и да чакаш да стане 17.00ч че да пиеш бира.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Имотният пазар

Мнение от slatanic » 21 Мар 2022, 23:07

Стига сте отваряли очите на хората,че имам чувството,че от министерски съвет четат вечерно време форума и взимат идеи... :ok:
Иначе пазара е извратен така както беше и 2008.Аз и тогава и сега нямам намерение да купувам,всъщност имах,но за зло или добро изтървах посленият евтин влак преди година и 4 месеца.Сега можеше и аз да съм от тези тарикати купили на акт 14/15 и продали на 16 с 50К евро горница.
Ама с пари на банката такива сметки не се правят та не съжалявам.Тази игра е за други хора.
А и тази година и нещо щях да боксувам като е36ца с летни гуми зимно време на Превала та не мерси.
Успех на всички и като направят метрото 2025 почвам нивите в мойта част. :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от BMW_POWER » 21 Мар 2022, 23:44

Дайте идея за нещо свестно (апартамент) в Равда. Ако има и гараж, цена няма да има :yes: Може тук, може на ЛС.
Благодаря!
(не е за мен)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Имотният пазар

Мнение от drifty » 21 Мар 2022, 23:48

sub_eleven написа:И защо го мислите това? Каква е логиката? Малко на комунизъм мирише.


Моята логика, че търсенето и покупката на имоти с цел да си стоят празни, изкуствено повишава цените и хората с по-скромни възможности са все по-далеч от покупката на жилище. Не всички имат топките да са предприемачи, което не значи, че не бачкат яко, макар и за по-малко пари. Един вид регулиращ механизъм с цел урегулиране на цените, макар че като гледам как се вадят пари кеш за апартаменти, не знам дали би имало ефект.

За колите е подобно, на никого не му е яко като има съсед с 4 трошки, дето я 1 е в движение, я не, обаче заемат половината предблоково пространство.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook