Във форма ли сте?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

В добра физическа форма ли сте?

Да, много добра
6
6%
Да
29
28%
По-скоро да
21
20%
По-скоро не
22
21%
Не
16
15%
Не, в много лоша форма
11
10%
 
Общо гласове : 105
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Във форма ли сте?

Мнение от In_Memoriam » 03 Апр 2023, 9:25

dhtj написа:
In_Memoriam написа:А да, забравих да допълня нещо важно, кардио не правя :mhihi:

:lol:
Винаги съм се чудил на тея хора, които се хвалят как не правят кардио, но сега ми е още по-странно след последната ми случка.

Не всеки има толкова голяма необходимост. Питай Bum_bum за последното ни каране на колела. Не бях правил такова каране от тиий годините, но 40 км. из града ги направихме за един следобяд. Само задникът ми беше станал на баница от седалката, но нормални неща :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Във форма ли сте?

Мнение от nero_ » 03 Апр 2023, 10:01

всичко е въпрос на перспектива (с какво сравняваш). И зависи какво иска човек да постигне - да изглежда добре, да вдига хх кг от лежанка, да е функционално силен (да нацепи дървата) или издържлив. Повечето от тези качества са върхове на триъгълник и не може да имаш повече от 1-2 едновременно. Иначе 40км градско е една прилична 90 минутна тренировка за разпускане или загрявка преди истинско каране ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Във форма ли сте?

Мнение от In_Memoriam » 03 Апр 2023, 10:04

Естествено, ако преди това си го практикувал постоянно. Просто се направиха някакви изказвания, че ако не правиш кардио едва ли не не можеш да си преместиш гъза на 100 метра без да припаднеш. Всичко е супер относително според личните цели.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Във форма ли сте?

Мнение от dhtj » 03 Апр 2023, 13:02

In_Memoriam написа:Не всеки има толкова голяма необходимост. Питай Bum_bum за последното ни каране на колела. Не бях правил такова каране от тиий годините, но 40 км. из града ги направихме за един следобяд. Само задникът ми беше станал на баница от седалката, но нормални неща :mhihi:

Карането на колело, освен ако не гониш някакъв топ спийд или не качваш голяяям наклон, никога не съм го усещал като някакво натоварване, по-скоро си е разходка.

In_Memoriam написа:Просто се направиха някакви изказвания, че ако не правиш кардио едва ли не не можеш да си преместиш гъза на 100 метра без да припаднеш. Всичко е супер относително според личните цели.

Изказването го направих, защото знам в каква форма съм бил преди контузията, когато играех редовно и бях супер бърз и издръжлив и видях сега колко съм зле като не съм тичал 8-9 месеца. Но си прав, че е всекиму според нуждите. Сигурно ако не бях почнал пак да играя, нямаше да я забележа тази разлика.

Да вметна и едно леко заядливо изказване на даскала ми по физическо от училище: "Фитнеса го наричат спорт, само тези, които нямат талант за истински спорт." :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Във форма ли сте?

Мнение от In_Memoriam » 03 Апр 2023, 13:32

dhtj написа:Карането на колело, освен ако не гониш някакъв топ спийд или не качваш голяяям наклон, никога не съм го усещал като някакво натоварване, по-скоро си е разходка.

Ако държиш да няма натоварване лесно се постига, но като си поставиш таргет разстояние за време е друга работа.

То много може да се коментира кой, какъв и защо е станал, включително и за даскал по физическо :mhihi: но идеята на темата е друга мисля, а не да се сравняват спортове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Във форма ли сте?

Мнение от dhtj » 03 Апр 2023, 15:09

In_Memoriam написа:Ако държиш да няма натоварване лесно се постига, но като си поставиш таргет разстояние за време е друга работа.


В такъв случай не сте ли правили кардио реално с колегата bum_bum, нищо че се обявявате против него? :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Във форма ли сте?

Мнение от In_Memoriam » 03 Апр 2023, 15:16

Правил съм някога, но отдавна не ми е включено в тренировката по никакъв начин и не ми е оказало влияние на резултатите. Аз не съм против него, грешно си ме разбрал, просто на този етап от живота не мога да го вместя.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Във форма ли сте?

Мнение от sub_eleven » 03 Апр 2023, 15:39

Като казахте кардио, аз целенасочени тренировки за кардио не правя, освен ако не ми трябва нещо конкретно, за което да се подготвя.

С всяко нещо така. Например ако ще правя дълъг преход в планината, се подготвям. Ако ще карам с колелото нещо сериозно като преход, пак подготвям.

Според мен това е оптималният вариант - да се подготвяш за нещо конкретно, не можеш да се държиш в топ състезателна форма постоянно.

И nero го описа добре, зависи какво форма търсиш функционално.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Във форма ли сте?

Мнение от kiko » 03 Апр 2023, 15:41

Неделята направих една разходка из Лозен планина около 15км с изкачване на връх Половрак и днес краката все едно не са мойте :mhihi: от 2-3г не бях катерил но си заслужаваше
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Kroki » 03 Апр 2023, 16:15

Дано си си набрал лебордата. Страхотна салата с мляко става.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Spit-Fire » 03 Апр 2023, 17:23

Добре де, само по себе си кардиото не е ли поддържане на определена сърдечна честота? Какво пречи на човек да я поддържа във фитнеса?
Сега, говорим за истинска тренировка а не като булшинството дето се събират на кочинки по 5-ма и правят по 3 минути лаф почивка между сериите.
На мен падне ли ми пулса под 110 значи е време за новата серия, което е да кажем някакви 15-30 секундни почивки според зависи от упражнението.
Това дето бум бум го спомена никой не му обърна внимание :mhihi: защо ли :mhihi: за много хора в "отлична" форма ще е по-лесно да избягат 5 км без почивка.

Между другото я кажете колко ви е рестинг харт рейта (удари на сърцето в почивка) - аз в момента, седнал на бюро, ял, пил кафе и т.н. ми е 60. Сутрин след събуждане е към 50. Сутрин към 3-4 часа, докато спя, ми пада към 40-45.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Moni_BMW » 03 Апр 2023, 17:32

drifty написа:Те повечето фитнесджии, дето само това "спортуват" са така, да ги накараш един кубик дърва да нацепят и ще се почувстват все едно са нацепили на цяло село дървата.


Виждал съм ги в гората такива товарачи качи на прагата 2 кубика и пада до нея.
///M power

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 03 Апр 2023, 17:38

dhtj написа:Карането на колело, освен ако не гониш някакъв топ спийд или не качваш голяяям наклон, никога не съм го усещал като някакво натоварване, по-скоро си е разходка.


Азе карам фикси. Към Бистрица не е баш като разходка :mhihi:

Пробвай тренировката от по-напред колко серии ще направиш и тогава ще говорим отново за кардиото. Става и само 5-6 серии да се направят за проба. Ако си над 40 сек на серия, нещата са зле.

Тук некъв нов феномен се яви във форума след като стана ясно, че всички сме милионери. Никой не тренира, но всеки е много як :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Spit-Fire написа:Това дето бум бум го спомена никой не му обърна внимание :mhihi: защо ли :mhihi:


Това е класически кросфит тест. Всичко под 16 серии е плазмодий. Под 12 е човек невлизал в зала или такъв, дето не тряба да споменава, че тренира. Но съм сигурен, че тук всички ще правят по 20 + 2, 20 +3 или повече :mhihi:

Spit-Fire написа: Между другото я кажете колко ви е рестинг харт рейта (удари на сърцето в почивка) - аз в момента, седнал на бюро, ял, пил кафе и т.н. ми е 60. Сутрин след събуждане е към 50. Сутрин към 3-4 часа, докато спя, ми пада към 40-45.


Близо 60 средно през деня и 50 и малко нощем. Абсолютни минимуми не съм гледал. Макса, който съм правил през тази година е 181.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Във форма ли сте?

Мнение от kiko » 03 Апр 2023, 18:02

Kroki написа:Дано си си набрал лебордата. Страхотна салата с мляко става.

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 03 Апр 2023, 18:10

Kroki написа:леБордата.


Абе, ти не беше ли от троянско, ква леборда :kuku: Левурда се вика там :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook