Ресторанти, заведения, хотели

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от ivoaudi » 31 Авг 2022, 22:45

barty написа:Много са далеч за разходка с обяд :paranoid:
Относно Македония, не знам, вижда ми се някак си рисково да се ходи.


Ще дублирам мнението на друг колега, но на мен ми е по-рисково да летя из България :D Кое те спира?
Иначе за да се обоснова, ако и да залитнаха сърбете, макар и мимолетно към Европа, съответно убиха не малко сръбско в Сърбия, македонците все още се опъват като магаре на лед. И добре, че! С други думи Македония от все балканщината е все още що-годе автентична, а скарата конкретно си е чисто сръбска!
Мое, скромно мнение и наблюдения.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от TNT » 01 Сеп 2022, 8:23

ivoaudi написа:Мое, скромно мнение и наблюдения.

Кажи конкретно място в Македония. Аз съм живял 2 месеца в Белград, в Македония съм бил няколко пъти... и са мноооого далеч от сърбите с храната. Ама много далеч. А за автентичната балканщина ще го пропусна с албанския квартал в Скопие и жените с бурки :no:


barty написа:Много са далеч за разходка с обяд :paranoid:

Последно в Ниш, но тук е за вечерта на жива свирка :mhihi: https://goo.gl/maps/M3r41FgrPG1K6hry5 Имаха някаква плескавица пълна с пъстърма :mhihi:
Това също е добро https://goo.gl/maps/h1zG8cWBDMbkPmmf6

От по-близките не знам. В Пирот съм бил само в някакъв утрепан ден, където нищо не работеше и кръчмата беше силно непрепоръчителна :lol: Не знам обаче как мислиш да отидеш и да се върнеш, на границата все още си има опашки.

Най-вкусното място, на което съм ял и пил :mhihi: https://www.salasstojsic.com/en/home/ :bchug: Обясниха ни, че всичко от салатата, през месото до ракията... се произвежда в радиус от 50км :bchug: Доста е далеч, това е по-скоро, ако ще се пътува по-далеч от Сърбия.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от empar » 01 Сеп 2022, 9:02

Лесковац, през Стрезимировци бе, пичове!
Нито опашки по границата, нито е Бог знае колко далеч. :dunno:

пп. Даже още на Власинското езеро има достатъчно добри места за хранене.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Don_Diego » 01 Сеп 2022, 9:04

Турчолята го научиха Стрезимировци и вече и там има опашки лятото. В началото на лятото нашите ходиха и на връщане висяха 2:30 часа
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от empar » 01 Сеп 2022, 9:07

Don_Diego написа:Турчолята го научиха Стрезимировци и вече и там има опашки лятото. В началото на лятото нашите ходиха и на връщане висяха 2:30 часа


:shock: :shock: :shock:

Аз още не съм попадал, но не е невъзможно. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от TNT » 01 Сеп 2022, 9:09

Предполагам октомври вече ще е по-спокойно. Януари-февруари няма никой на границата, спирали сме направо на кабинката.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от ivoaudi » 01 Сеп 2022, 9:39

TNT написа:Кажи конкретно място в Македония...


Не мога да кажа такова (причините ако са важни ще разкажа) и не случайно не казах. Посочих вратата и някой, който помисли уверено ще намери ключа. И Европа не споменах случайно. Хората, пътуващи из Македония, Сърбия и Румъния непременно са забелязали съществуващите там все още малки, частни, стари тракторчета, коли с волове ако щеш се ползват още, обработените, а не както при нас пустеещи ниви и др. Изобщо, човек трябва да умее да гледа и да вижда. Не просто да посети някое кифленско заведение и да му запомни името, щото го е тагнал там някъде си. Та:
Синор гледаш като синор и той дори е засят с нещо. Усещаш ли накъде бия или още не?
Колкото до:

TNT написа:в Македония съм бил няколко пъти... и са мноооого далеч от сърбите с храната. Ама много далеч...


Тук пак грешиш. Колко да са далеч, като македонците са сърби :D Хайде няма да паля сега тая тема, но като казваш “мнооооого далеч” ако имаш предвид назад, то предвид гореописаното от мен аз например ти твърдя, че македонците ядат по-вкусна и качествена храна от сърбете! С нашата няма да сравнявам.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от TNT » 01 Сеп 2022, 10:17

Аз пък твърдя, че в поредна тема пишеш само глупости и лаладжийстваш. Питах те за конкретно място - не знаеш. Човека пита за конкретен ресторант - теб те изби на философия. Важното да сме на контра и да спорим :yes:

https://goo.gl/maps/BXe6vEW5MSF48AYV8
Ето малко от центъра на Скопие, за чистата балканщина. Според мен си е чиста цигания-албанщина :yes:

П.П. Тва няколко човека освен да серете по всички теми с глупости, друга работа нямате.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от barty » 01 Сеп 2022, 10:39

TNT написа:Предполагам октомври вече ще е по-спокойно. Януари-февруари няма никой на границата, спирали сме направо на кабинката.


Да, мисля да ходя през септември най-рано. Точно сега нямам намерение да вися по границата.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от Don_Diego » 01 Сеп 2022, 10:47

И аз съм на мнение, че македонците нямат УАУ кухня...хубавите им неща са албански :lol:
Имах период когато почти всяка седмица пътувах до Скопие, често и оставах по няколко дни...ходех да ям единствено в албанската кебапчийница Дестан при "Триумфалната" :lol: арка до централния площад.
Предлагат само кебапчета, салата, бира и хляб...и не можеш да спреш да ядеш :oops:

За хапване при Власинското езеро май Бест си е най-добре. Не, че другите неща са кофти, но там плескавиците и ущипците са МЕГА. Вешалицата им е гола вода обаче :nono:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от ivoaudi » 01 Сеп 2022, 11:46

TNT написа:Аз пък твърдя, че в поредна тема пишеш само глупости и лаладжийстваш. Питах те за конкретно място - не знаеш. Човека пита за конкретен ресторант - теб те изби на философия. Важното да сме на контра и да спорим :.


Извинявай, не знаех, че едно мнение по някой си въпрос може да те докара до нервна криза. Ще ти пиша внимателно вече, като на десойка.

Не те знам за кой човек говориш какво конкретно питал, но явно не четеш темите, в които си изказваш авторитетните мнения, пък после ревеш, че са ти изяли десерта. Виж какво пише в заглавието:
“Ресторанти, заведения, хотели”
Къде виждаш конкретика тук и защо реши, че не мога да напиша нещо общо по въпроса навярно и ти не знаеш.
Хайде, успокой се. Пийни вода. Това е просто форум.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от streetz » 01 Сеп 2022, 11:53

Аз в Сърбия не съм попадал на кофти храна, а винаги ходим без предварително да проучваме заведения. Само един път уцелихме някакъв почивен ден и почти нищо не работеше, та отварях foursqare да разгледам в района. Не си правя труда имена да помня, само едно мога да кажа, в което съм бил и то защото ми е останала визитката в портфейла :
IMG_20220901_124632.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна streetz на 27 Апр 2023, 18:19, променена общо 1 път
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от mr_petroff » 01 Сеп 2022, 21:27

Best на Власинско езеро си е култ. Няма недоволни там , само тарапаната през уикендите и националните празници е в повече /наши сънародници/.Миналата година можеше да се плаща и в БГ левчета ,сега незнам...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от barty » 16 Ное 2022, 8:09

Варна, хотел Reverence, срещу общината, до Агенция по вписвания: случайно го избрах но съм доволен. Модерен дизайн, паркинг, бърз Интернет, удобно легло, ресторанта прави страхотни пици, закуската е великолепна.
Цена за един човек: 90лв и отделно 12лв паркинг :confused: но трябва да се очаква че паркинг в центъра е трудна задача.
Много подходящ за работа.

Няколко пъти ползвах апартамент за по няколко нощувки но има редица неудобства: студено, няма паркинг, закуска...и по-ниската цена донякъде не е оправдана.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Ресторанти, заведения, хотели

Мнение от drago_pavlov » 30 Ное 2022, 9:22

По-подходяща тема не намерих, та да питам тук пътуващите - има ли в Копривщица охраняем паркиг?
За предпочитане в южната част на града.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook